Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asilcenk DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Ben mi kaçırdım artık kimse cut off tahmini yapmak istemiyor mu 🙂

Moraller geçen ay alt üst oldu tabi.

Benden bir tahmin gelsin bu ay 18-19 binlere zıplama olacak...

@asilcenk benim tahminim 20000 ı biraz geçecek gibi.

bence 19500 🙂

• Ben de 19350 diyorum ...

• @asilcenk pusuda bekliyoruz 🙂 eğer ki 4000lik artış olursa bu ay yüksek rakamlı bizler için umutlar artacak demektir 🙂

• @crazycells @Kürşat-Türkay Yine de nüfus müdürlüğüne yolunuz düşerse alıp koyun kenara. Uluslararası kodu vardı üzerinde yazıyordur muhtemelen. Tutar okullardan birisinin sorar. Ha ama bence @crazycells 'in dediği gibi normalde gerekmez. Ben nüfus müd. bir ara zaten uğrayacağım. Uğrayınca epey bir evrak alacağım onlardan 🙂 O kadar vergi verdim son bir hizmet alayım onlardan değil mi 🙂

• Nisan bulteni yayinlandi. Mayis icin Cut off = 18050
    1200 dosya isleme alacaklar masyista

• @md_md 2100 degil mi ?

• Hele şükür cut-off olduk 🙂

• 18050 Hahahahaha, neyse Temmuz'a kadar ümit etmeye devam...

• @yekta arada bos dosyalar var 15950-18050 dosya numaralari arasinda tam 1200 dolu dosya var. EU bolegsinde mayistan sonra kalan dolu dosya sayisi 8308 adet ve 4 ay var daha(Haziran-Temmuz-Agustos-Eylul). Bekleyip gorecez.

• Her ay olduğu gibi yine hayal kırıklığı.Sanırım olmayacak .Mayıs ayında büyük atlayış bekledik ama yine aynı artış.umutlar bitiyor...

• Mayıs ayı Cut off rakamı olan 18051'den sonra NVC'de aktif 8.308 dosya kalıyor, Ocak Şubat aylarında aylık 2000-2500 dosya işleme almışlardı son 4 ayda da, aylık 2000 ve biraz üstü dosya işleme alırlar ise hepimiz sorunsuz mülakata gireriz.

Yok son 4 ayda, 8 aylık ortalama olan aylık 1500 dosya ile giderler ise 6.000 dosya daha işleme alırlar buda yaklaşık 32.000 sonrası mülakata giremez demek.

Ama şu anda moral bozmak için hiç bir sebep yok, kimse aylık ne kadar dosya işleyeceklerini bilemediği için belirsizlik ve dolayısı ile UMUT hala devam ediyor... (Rakamlar sadece EU bölgesi için)

• @asilcenk yorumunuz bi nebzede olsa su serpti.aslında ümitsizliğe düşürün şey belirsizlik.hayırlısıyla umarım bize de sıra gelir ve sorunsuzca alırız vizelerimizi.peki bu ay kaç dosya işleme alınıyor?

• @metert 1.200 aktif dosya var bu ay. Bizimkiler sadece tahmin, dediğiniz gibi herşey belirsiz ve can sıkan da bu. Şimdilik hala en azından GC çıktı diye seviniyoruz. 2 ay sonra daha netleşir herşey. Az kaldı yani :). İnşallah isteyen herkes sorunsuz vizesinide alır, GC'yide kazanır...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilcenk toplam verilen vize sayisini da dikkate almak lazim. Sonucta mulakat sayilari (ve cut off rakami) konsolosluklarin isleyebilecegi dosya sayisinin yaninda geriye kalan vize sayisi da goz onunde bulundurularak belirleniyor.

• @crazycells biraz açabilir misiniz?

• @crazycells haklısın, çok detaylı bakmadım ama aklımda kaldığı kadarı ile vize sayılarında bir sıkıntı yok gibi duruyordu.Bakıyorum birazdan yazarım detayları...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert 50.000 vize sayisina yaklasinca duruma gore verilen mulakat sayilari da azalacak. Eger elde vize kalmazsa, yeni dosyalara mulakat vermek bir fayda saglamayacak. Tabii bunun icin sadece EU bolgesine degil, tum dunyada verilen vize sayilarina bakmak lazim.

• @crazycells gecmis olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert tesekkurler 🙂

• 12.03.2018 tarihi itibari ile:
    17.577 vize verilmiş
    3.209 AP'ye düşmüş. hepsinin vize alacağını var sayıyorum.
    16.389 işlemeye hazır dosya var. %60'lık kısmının vize alacağını var sayıyorum.

Toplamda yaklaşık/tahmini 30.000 vize verilmiş olacak Nisan 2018 sonu itibari ile, geriye kalan 5 aya da 20.000 vize kalıyor. Bu açıdan bakınca da çok bir sorun varmış gibi durmuyor. Çünkü NVC'deki dosya sayısı yıl sonuna doğru azalıyor.

Kendimi yineleyip duruyorum; aslında ne kadar sayıları eğip büküp, mıncıklayıp, çarpıp, bölüp uğraşsakta net bir sonuca Temmuz ayından önce varmak imkansız... 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |