Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayın @semavi yaşam tecrübeleriniz Amerika yolumuzu aydınlatan bir ışık adeta. Bizlerle yaşadıklarınızı paylaştığınız için müteşekkiriz.Youtube de severek zevkle izliyoruz...

• Çok teşekkürler güzel düşünceleriniz için. Faydalandigimiz çok arkadaş oldu... O gördüğümuz faydaların borcunu ödüyorum...

• Herkese merhaba.2018 talihlisiyim vizamı aldım fakat ds260 formunda dogdugum şehiri yalnış yazmışım yeni fark ettim amerikaya girişte problem yaşarmıyım mülakatta sorun çıkmamıştı.bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi.

• @turan93 olmaz muhtemelen, ds260 la işin kalmadı sonuçta vizeni aldıysan..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turan93 DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Herkese merhaba.2018 talihlisiyim vizamı aldım fakat ds260 formunda dogdugum şehiri yalnış yazmışım yeni fark ettim amerikaya girişte problem yaşarmıyım mülakatta sorun çıkmamıştı.bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi.

nasil bir yanlislik?

• @crazycells oturdugum yer küçük bi şehirdi ben büyük şehir ismini yazmışım ama dogum belgemde küçük şehrin ismi var

• @crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@izmir-tabyaları DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@semavi herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.fikirler farklıdır.sizin de allah yardımcınız olsun.

ahaha boyle bir cumleyi sizin gibi birinden duymak ilginc 🙂

Oysaki siz... her konuda en dogruyu bilen, her yerde arkadasi ya da tanidigi olan, her konuda tecrubesi olan ve yaptiklariyla her zaman tum dunyayi etkileyen biriydiniz...

Forumdan banlandiktan sonra neler yasamissaniz, degistirmis sizi.

bırak boş konuşmayı.kime kin tuttuysan git onunla uğraş.böyle konuşacaksan da bana yazma.

Forumda saygi gormek icin o kadar cabalayip yalan soyluyordunuz, kendinizi onemli biriymis gibi gostermek icin atmadiginiz takla kalmamisti, ayrica prim yapmak icin bana da saldiriyordunuz ama hala nafile 🙂

size uzuluyorum; fakat hayatinizda basarilar diliyorum.

Bu mu önemli biri 😂 Bir iki hafta önce bana da sallıyordu birşeyler de iplemedim. Yazdığı şeyleri takip etmiyorum ve sizde böyle bir izlenim bıraktıysa fena sallamıştır ama şunu net bir şekilde söylüyorum. Oturacak evi, tutacak taksi parası varsa forumu terk ederim. 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turan93 DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells oturdugum yer küçük bi şehirdi ben büyük şehir ismini yazmışım ama dogum belgemde küçük şehrin ismi var

o halde bir problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hsndmn DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@semavi herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.fikirler farklıdır.sizin de allah yardımcınız olsun.

Oysaki siz... her konuda en dogruyu bilen, her yerde arkadasi ya da tanidigi olan, her konuda tecrubesi olan ve yaptiklariyla her zaman tum dunyayi etkileyen biriydiniz...

bırak boş konuşmayı.kime kin tuttuysan git onunla uğraş.böyle konuşacaksan da bana yazma.

Forumda saygi gormek icin o kadar cabalayip yalan soyluyordunuz, kendinizi onemli biriymis gibi gostermek icin atmadiginiz takla kalmamisti, ayrica prim yapmak icin bana da saldiriyordunuz ama hala nafile 🙂

Bu mu önemli biri 😂 Bir iki hafta önce bana da sallıyordu birşeyler de iplemedim. Yazdığı şeyleri takip etmiyorum ve sizde böyle bir izlenim bıraktıysa fena sallamıştır ama şunu net bir şekilde söylüyorum. Oturacak evi, tutacak taksi parası varsa forumu terk ederim. 😁

su anki hesabi icin soylemedim sayin @hsndmn , bu kisi farkli farkli isimlerde foruma kaydolup hepsinde banlandi. Eski hesaplarindan bahsediyordum.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

@hadi hatta şöyle söyleyeyim, ABD ye ilk ayak bastığım gün bir mülakat teklifi aldım. Arada hatırı olan biri vardı. Gitmeden önce beni davet etmişlerdi. Hemen başlamam isteniyordu. Masa başı bir iş. Büyük bir Türk şirketinin ABD'deki temsilcisiydi. Ama şu anda yaptığım işle ilgili bir iş olmaması ve önümde planlarıma göre 1 sene daha olması nedeniyle nazikçe geri çevirdim. (Maaş 90k, Yer Manhattan 5th Ave.).
    Mecbur kalırsa her iş yapılır geçinmek için ama ben burada bir yerlere gelmiş arkadaşların gidip orada Lift,Uber, Doordash gibi işleri yapmalarını doğru bulmuyorum. Tabi bu tamamen kişilerin özgür tercihidir karışamayız sadece bir fikir olarak belirtiyorum. Belki ben gidince o kadar maaşlı bir iş bulamayacağım ama işimle ilgili bir iş bulmak için başlarda az maaşı da kabul ederim. Dediğin gibi ABD kaçmıyor. Vizeyi alır almaz bavulu hazırlayıp gitmek bana oldukça iddialı geliyor. En azından bir sene o da olmazsa 6 ay, biraz hazırlanmak gerekir. Hele hele bir aile iseniz. Bu süreyi de vize tarihinden sonra diye düşünün. Zira mülakattan önce herşeyi ABD ye endekslemek çok yanlış olurdu.
    Selamlar,

• ⭐⭐

@arnblt DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@hadi hatta şöyle söyleyeyim, ABD ye ilk ayak bastığım gün bir mülakat teklifi aldım. Arada hatırı olan biri vardı. Gitmeden önce beni davet etmişlerdi. Hemen başlamam isteniyordu. Masa başı bir iş. Büyük bir Türk şirketinin ABD'deki temsilcisiydi. Ama şu anda yaptığım işle ilgili bir iş olmaması ve önümde planlarıma göre 1 sene daha olması nedeniyle nazikçe geri çevirdim. (Maaş 90k, Yer Manhattan 5th Ave.).
    Mecbur kalırsa her iş yapılır geçinmek için ama ben burada bir yerlere gelmiş arkadaşların gidip orada Lift,Uber, Doordash gibi işleri yapmalarını doğru bulmuyorum. Tabi bu tamamen kişilerin özgür tercihidir karışamayız sadece bir fikir olarak belirtiyorum. Belki ben gidince o kadar maaşlı bir iş bulamayacağım ama işimle ilgili bir iş bulmak için başlarda az maaşı da kabul ederim. Dediğin gibi ABD kaçmıyor. Vizeyi alır almaz bavulu hazırlayıp gitmek bana oldukça iddialı geliyor. En azından bir sene o da olmazsa 6 ay, biraz hazırlanmak gerekir. Hele hele bir aile iseniz. Bu süreyi de vize tarihinden sonra diye düşünün. Zira mülakattan önce herşeyi ABD ye endekslemek çok yanlış olurdu.
    Selamlar,

Aynı fikirdeyim. Biz de aile olarak öyle yapıyoruz. İstesek hemen de gidebilirdik ama 6 ay - 1 sene arası bir zamanı ABD'de bir iş bulma/düzen kurma hazırlığına ayırdık. Bu da vizeyi aldıktan sonraki süre.

• Şartlar ve kişilere göre değişiklik gösteriyor bu durum.

Az maaşı işi kabul etmektense ilk geldiğinde çok para kazanmak için Uber Lyft doordash yapan tanıdıklarım var... Kendi zamanlarını kendileri planladıkları ve kimseye bağımlı olmadıkları için çok iyi yol aldılar... Iyi sertifika programlarına gidip iyi iş buldular bir süre sonra... (100+k bulan var) normalde çok iyi konumları vardi Türkiye de...

Zamanlamayı kendine göre Türkiye de planlayıp gelip iş bulup güzel bir başlangıç yapan da var...

Ben erken gelenlerdenim. Gecikmeli gelecektim ama sonra dan erken gelme ve çocukları hemen başlatma kararı aldık. Yaş gereği iyiki de almisiz diyoruz şimdi...

Herkesin kendi şartlarını çok iyi tartmasi lazım... Kimsenin ki kimseye uymuyor... Birden fazla doğru var burada ...

Bir şekilde adapte oluyor... Umarım herkes sorunsuz bir başlangıç yapar...

• @crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@hsndmn DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

su anki hesabi icin soylemedim sayin @hsndmn , bu kisi farkli farkli isimlerde foruma kaydolup hepsinde banlandi. Eski hesaplarindan bahsediyordum.

Bizim bir otomobil kulübümüz vardı ve forum sayfamız... 2005 yılında devamlı farklı üyelik açan bir arkadaş forumu manipüle etmeye başladı... Yıl 2017 ve hala devam ediyordu... 🙂

• Yukarıda arkadaşların yazdıklarına ilaveten; maalesef ben de henüz TR'deki işlerimi bir takım nedenlerden ötürü tamamlayamadım. O yüzden biraz daha bekletiyorum ilk giriş olayını. Ya bir kez giriş çıkış yapıp geri dönüp, TR'deki işlemleri tamamlayacağım ya da vizenin son günlerine doğru olur da işlerimi tamamlarsam temelli ABD'ye yerleşeceğim. Ben de, geçici vizeyi almadan hayatımı buna göre yön vermeyenlerdenim.

• This post is deleted!

• @semavi DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Şartlar ve kişilere göre değişiklik gösteriyor bu durum.

Az maaşı işi kabul etmektense ilk geldiğinde çok para kazanmak için Uber Lyft doordash yapan tanıdıklarım var... Kendi zamanlarını kendileri planladıkları ve kimseye bağımlı olmadıkları için çok iyi yol aldılar... Iyi sertifika programlarına gidip iyi iş buldular bir süre sonra... (100+k bulan var) normalde çok iyi konumları vardi Türkiye de...

Zamanlamayı kendine göre Türkiye de planlayıp gelip iş bulup güzel bir başlangıç yapan da var...

Ben erken gelenlerdenim. Gecikmeli gelecektim ama sonra dan erken gelme ve çocukları hemen başlatma kararı aldık. Yaş gereği iyiki de almisiz diyoruz şimdi...

Herkesin kendi şartlarını çok iyi tartmasi lazım... Kimsenin ki kimseye uymuyor... Birden fazla doğru var burada ...

Aslında bende sizin gibi hemen başladım iyice olmuş. Benim merak ettiğim bende lyft ile devam edip kalıcı iş için zaman ayarlamak istiyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu arkadaşlarınız tecrübeleri var mıdır forumda ya da Youtube da akıl fikir vermesi açısından.

• Turkiye'de ki konumlar Turkiye'de kaldi benim icin... Makam mevki olarak ise ABD'de en azindan orta vadede yakalayabilecegimi dusunmuyorum... Ve bunu bilerek kendime bir yol haritasi cizdim...

Ben hayatin keyfini cikarmaya calisiyorum...

Simdi gecmisi bir taradigimda en keyifli anlarimdan bazilarinin otomobillerle ugrastigim, muzik yaptigim yada ABD tecrubemi yasadigim zamanlar oldugunu animsiyorum...

Iste terfi almak ile heyecan duydugum bir otomobili almak mi deseler... Hangisi daha cok hafizamda yer etmis...

Calistigim kurumlarda bazen (abartisiz) binlerce kisinin sorumlulugunu tasiyordum... Simdi ise satacagim yada servis hizmeti verecegim bir kac kisi yada otomobilin sorumlulugu... Hayat standartlarimda dusmedi... Daha iyi okullar, evler, arabalar, parklar vs vs...

Velhasil... pisman degilim, yine yaparim...

Mutlu olmak istiyorum, yada mutlulugumu elde edecek sartlara ulasmayi... Eger mutluluga ulastiracak sartlar uber soforlugunden geciyorsa ve bu mutlu olarak bu dunyadan gocmeme imkan saglayacaksa, onunla devam ederim. aman idareci olmayayim...

Babamlar 4 kardes... Iclerinde en cilgin olani, bazen balik tutarak gecimini saglayani, malini mulkunu bir sekilde yemis olani... Lakabida ASIK... bakiyorumda en mutlusu o... yasi olmus 75-80...

Ben burada mutlu oldum ilk iki gelisimde... O yuzden greencard ciktiginda 4 gun sonra cokta iyi bir gorevde iken ben gidiyorum dedim...

Halen gittigim yerde kalmak istiyorum. Ileride baktim burasi bana mutluluk uretmeye yetmiyor... O zaman bakariz hal caresine...

• @gkhanfeez DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@semavi DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Şartlar ve kişilere göre değişiklik gösteriyor bu durum.

Aslında bende sizin gibi hemen başladım iyice olmuş. Benim merak ettiğim bende lyft ile devam edip kalıcı iş için zaman ayarlamak istiyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu arkadaşlarınız tecrübeleri var mıdır forumda ya da Youtube da akıl fikir vermesi açısından.

ben bir cok insanin uber yada lyft yapmasini destekliyorum...

Nedenlerine gelince...

Maalesef bir cok Turk arkadasimiz is kaygisi ile geliyor. Ilk etapta byulduklari (ozellikle Turk***) firmalardan ayrilmaya korkuyorlar ve bazen bir birim maas ile 3-4 birim is yapiyorlar. hal boyle olunca mutlu olmalari ve kendilerine zaman ayirip, kendilerini gelistirmesi cok zor... Ben ise korkmayin Uber var slogani ile yaklasiyorum olaya 😃 dusuncelerim soyle...

1. Uber ve Lyft yapmak icin gelmedik... Bence bu iyi bir secenek degil...
    2. Is korkusu, patronlarin sizi kullanmasi ve onemsizlestirmesi yada 'hayata tutunamama fikrini kafaniza asilamasi'na karsin tam bir antidepresan... 2-3 hatta 3500 luk bir isiniz varsa burada ki Amerikalilar gibi cekersiniz restinizi...
    3. Kendinizi gelistirme (kurs vs)ya da is imkanlarini kovalama ihtiyaciniz var ise ama isiniz buna musait degil ise... Korkmayin UBER var... Siz cok daha nitelikli bir is bulmaya calisirken, bir taraftanda evinizin bir cok masrafi ve kirasi buradan karsilanacak...

Velhasil... Korkmayin ve bu alternatifin sizi her daim hayatta tutacagina emin olun... Yoksa yine tekrar ediyorum... UBER bir B planni ve bizler buraya gelirken cok daha iyi sartlari yakalamak icin geldik... UBER Driver olmak icin degil...

*** Kendi gozlemlerim... Turk firmalar amerikalilara davrandigi gibi davran(a)miyorlar .... birkac isi yukluyorlar turklere... Ama Turk firmalarin en buyuk avantaji sizi bir sekilde ise aliyorlar... Yani yumusak bir inis oluyor yeni gocmenler icin... Hersey karsilikli... Yeni gocmenler de kisa sureli dusunuyor genelde...

• ⭐⭐

Sayın @semavi ben uber yada lyft yapanlara ne karşıyım ne de küçümsüyorum. Ben ortaokul ve lisede yazları halıcıda ayakçı, otelde resepsiyonist, free shop ta satış elemanı gibi görevler yaptım. Aksine bu uber ve lyft'i tutunacak bir dal olarak görüyorum. Benim kastım vizeyi aldıktan sonra apar topar gitmenin bana doğru gelmediğiydi. Nasıl olsa uber var diyerek bir şeyleri ayarlamadan gitmeyi doğru bulmuyorum.
    Devlette görev yaptığım 20 sene boyunca, en çok önem verilmesi gereken şeyin "Ayakların yere sağlam basmasını" öğrenmek olduğunu düşünüyorum.
    Ayrıca tek başınıza kendinizi de düşünmeniz mümkün olmuyor. Aileniz varsa eşinizin işleri, çocuğunuzun okulu gibi durumlarda var.
    Örneğin eşiniz avukat ise, müvekkillerini yolun yarısında yalnız bırakmamalısınız.
    Vizeyi tam okullar başlayacağı dönem aldıysanız apar topar çocuğunuzun psikolojisini düşünmeden onu başka bir kıta'ya götüremezsiniz.
    Daha bir sürü sebep sayabilirim.
    Neyse karşılıklı sohbet güzeldi. Sn. @semavi bu DV2018 süreci boyunca yazdıklarınızı özellikle takip eden biriyim. Fırsat bulmuşken bunun içinde teşekkür edeyim.
    Selamlar,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |