Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@alesta Turkiye'den Amerika'ya ihracat içinde söyledi:

@crazycells affet cok guldum "iyilik yap git crazycell in kafasina at " ahahahahah . Adama bide kotu niyetli demisler ulan sitede ne reklam ne ni cacik var sitenin gc basvurusu bile parali degil loseve bagisla . Kotu niyet olsa burda belese ne isi var .butun sorulari elinden geldigince yardim ediyor cevap veriyor.kotu niyeti crazycells de degil kendinizide arayin.--ekleme: parali bile yapsa hakkidir fazlaca bilgiye ve tecrubeye sahip.amerikada da en cok para yapan sey tecrubedir.hem parali alip hem yalan yanlis bilgiler yonlendirme yapanlara kotu niyetli denir 😉

yok sayin @alesta problem degil 🙂 sayin baskan diger forum uyelerine satasmadikca bana soyledikleri cok dert degil 🙂

• Banned

This post is deleted!
  • Banned

This post is deleted!

• @başkan Turkiye'den Amerika'ya ihracat içinde söyledi:

@aytac59 Turkiye'den Amerika'ya ihracat içinde söyledi:

arkadaşlar bu ithalat ihracat konusu benimde ilgi alanımda açıkçası, şuan çalıştığım firma birçok fabrikanın hem üretim bandındaki hemde sarf kalemlerindeki teknik malzemelerin tedariğini sağlıyor ve bu konuda çok fazla bilgi birikimine sahibiz, belki ilerleyen zamanda buradaki temaslarımı kullanarak Amerika da bir şirket kurabilirim ve Amerika'ya Türk ürünlerinin ithalatını yapabilirim, bildiğim kadarıyla green kard sahiplerinin bu konuyla ilgili bir engeli yok, ancak şirket kurma işleri nasıl ilerliyor, zorlukları ve riskleri nelerdir bu konuda bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim ayrıca en çok merak ettiğim konulardan biri de eyaletler arası ticaret nasıl gerçekleşiyor, yani örneği TX daki bir şirket NY daki müşterisine malzeme sevk etmek için gümrük işlemi yapması gerekiyor mu yada başka bir bürokratik işlem var mı yoksa tamamen sevkiyatı gerçekleştireceğimiz her eyalete göre prosedür farklılık mı gösteriyor?

bu soruların cevapları ben de fazlasıyla var.safca dusunup,burda birine bu konularla ilgili biraz bilgi vereyim dedim;ama hayat tecrübesi-piyasa tecrübesi cok olmayan ve olayı yanlıs anlayan crezycells ve müridleri beni taslamaya baslayınca vazgectim.

Sn. @başkan açıkçası bende dahil olmak üzere burada yada başka bir sanal platformda kimse kimsenin niyetini açık ve net olarak bilemez, kandırılmaya, dolandırılmaya çok müsait bir ortam, bu yüzden insanların size karşı yaklaşımlarını gayet iyi anlıyorum (size tavsiyem sizin bu konuda biraz anlayışlı ve sabırlı olmanız), ben hayatım boyunca hiçbir kimseye nasihatte bulunmadım, genelde iyi niyetli olduğunu düşündüğüm insanlara yardımım dokunur diye tavsiye yada tavsiyelerde bulundum, uygulayıp uygulamama kısmını karşı tarafın tercihine bıraktım. yaşım itibariyle benden ne kadar büyüksünüz yada ne kadar küçüksünüz bilemiyorum bu yüzden size abi tavsiyesi yada kardeş tavsiyesi ile başlayan bir cümle kuramayacağım fakat şuan yaşım 33 ve 9 yaşımda ticaret ile tanıştım, yaptığım her işte bir müşteri ilişkim oldu ve dolayısıyla 24 yıllık bir birikimim var; bu birikimime istinaden size tavsiyem insanlara karşı bu kadar baskı kurmamanız, özellikle Türkiye şartlarında... gerçekten de niyetiniz bilgilerinizle yardımcı olmaksa, ben şahsım adına seve seve dinlemeye razıyım, eğer niyetiniz birileri ile birlikte herhangi bir iş yapıp para kazanmaksa yada danışmanlık yaparak para kazanmak istiyorsanız bunu açıkça belirtin bu ayıp bir şey değil (şartlarınızı açıkça belirtirsiniz, kafasına yatan ve sizinle çalışmak isteyecek olan birileri mutlaka olacaktır) , fakat niyetiniz başkalarını kandırmak, dolandırmak, insanların sırtından para kazanmaksa bu konuda size her hangi bir tavsiye de bulunamam çünkü böyle bir tecrübeye sahip değilim, saygılarımla

• Banned

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐

@başkan Türkiye'de İhracat ile ilgili tek yetkili kuruluş T.C Ekonomi Bakanlığı, tek resmi destek kurumu da bu bakanlığa bağlı Eximbank. Benim bu sene Eximbank'ta 20 nci senem. Bu yıllık planladığmız kredi desteği de 46 Milyar $.
    Konu ağır gelmeyecekse daha detaylı bilgide verebilirim.

• Banned

This post is deleted!
  • ⭐⭐

@başkan merak etme. Bir şekilde ayak uydururuz. 45 yılda çok tecrübe yaşadık. Bakalım dediğinize göre sonucu merak ediyorsunuz. Zamanı gelince bilgilendirme yaparım. Soruna odaklanma konusunda verdiğin akıl içinde çoook sağol.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@başkan Turkiye'den Amerika'ya ihracat içinde söyledi:

@arnblt Turkiye'den Amerika'ya ihracat içinde söyledi:

@başkan Türkiye'de İhracat ile ilgili tek yetkili kuruluş T.C Ekonomi Bakanlığı, tek resmi destek kurumu da bu bakanlığa bağlı Eximbank. Benim bu sene Eximbank'ta 20 nci senem. Bu yıllık planladığmız kredi desteği de 46 Milyar $.
    Konu ağır gelmeyecekse daha detaylı bilgide verebilirim.

Saol dostum teşekkürler. Konu bana ağır gelmez niye gelsin? 20 yıllık işinizi bırakıp gideceksiniz amerika'ya.Bakalım oradaki iş sistemine ayak uydurabilecek misiniz.bence kendi sorununuza odaklaniniz.

ben sizi diger uyelerle iletisim konusunda uyarmistim. Buradaki hickimse sizin kustahliginizi cekmek zorunda degil, bu konuda size anlayis gostermeyecegim.

• şu her işi bildiğini sananlar ve her yerde bi tandığı olanlar var ya bitiyorum.en azından ona buna sataşıp havlamasalar

• Banned

This post is deleted!

• This post is deleted!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!

• Ticarette win-win olmalı, diğer türlü zaten güven vermiyor. Dolandırıcılık olaylarının çoğunda mağdur kar ettiğini düşünüp hareket ediyor. ( çiftlik bank vb )

• Konuya bir noktada dahil oldum arkdaşa yardım edebilmek için Tc Ekonomi Bak. sanırım http://ttcenter.com.tr/tr/hakkimizda-biz-kimiz.html şoyle bir link.

Ama Şuan konunun hepsini okumadım ama görüyorumki küfürleşmeler var :/// bu üzücü lütfen böyle yapmayalım hepimiz aynı gemideyiz birbirimizi böyle türkerek bir yere varamayız hele hele küfürlü hakaretle hiç bir yere varamayız - biz bizimde merak ettiğimiz şeyler olunca birileri yazıyor bizde o an zaman ayırıyoruz bilmimiz varsa yazıyoruz, lütfen böyle kabaca küfürle hakaretle bir yere varamayacağımız bilmenizi isterim,

Forum yönetimimiz sanırım bun konu için bir şeyler yapacaktır ,
    Tekrar lütfen sakin olup çözüm odaklı bir şeyler yapalım bizim bizden bşaka kimsemiz yok ..

Ben amerikya gittiğimde hatta gitmeden oradan insanlar bularak bir kaç konuda yardım istedim , ve o yardımların fazlasını aldım

15 gün kaldığım sürede bir türk ve türk vatandaşı olarak bir çok farklı memletkimden yardım gördüm - kalma yeri bulma bir kaç tamir bakım- ücretsiz araba bile verdiler inannın- bir kaç defa yemeğe çıkardılar kahve ısmarladılar hava alanından aldılar ve ben bu insanların ınanın yemın ediyorum hiç tanımıyordum sadece internetten tanıştığım insanlar , o yüzden birbirmize sahip çıkalım

teşekkürler.

• A aaa neler olmuş neler. Varmı su arkadaşin irtibat biseyleri. Ailesinin veremedigi terbiyeyi ben vereyim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.8k

| | | |