Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Turkcell ile olan sözleşmemi ücret ödemeden iptal etmek için geçerli bir belge ibraz etmem isteniyor. Belge olarak vize mi verdim ama kabul etmediler. Geri dönüş yaptılar geçerli bir belge (iş değişikliği, fatura ,oturma izni daha Amerika'ya giriş yapmadım haziran sonu yapacağım gitmeden halledyim diye uğraşıyorum ama istedikleri gibi bir belgeyi nasıl temin edebilirim acaba fikri olan varmıdır. Online olarak Uscis ya da başka bir kurum üzerinden?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez Turkcell sözleşme iptali için oturma izni belgesi içinde söyledi:

Turkcell ile olan sözleşmemi ücret ödemeden iptal etmek için geçerli bir belge ibraz etmem isteniyor. Belge olarak vize mi verdim ama kabul etmediler. Geri dönüş yaptılar geçerli bir belge (iş değişikliği, fatura ,oturma izni daha Amerika'ya giriş yapmadım haziran sonu yapacağım gitmeden halledyim diye uğraşıyorum ama istedikleri gibi bir belgeyi nasıl temin edebilirim acaba fikri olan varmıdır. Online olarak Uscis ya da başka bir kurum üzerinden?

ne tur belgeler kabul ettiklerine dair bir liste var mi? Oturma izni ile ilgiliyse henuz ABD'ye tasinmadiginiz icin resmi bir belge gostermeniz zor olur. Cunku bir ulkeden gocmen vize sahibi olmaniz, ikamet yerinizin o ulkede oldugu anlamina gelmiyor.

• İş değişikliği, taşınma,fatura ve oturma izni şeklinde açıklama yapmışlar. Telefondaki kişiler çokta ehil değillerdi maalesef. Göçmen vizesi var dedim yok dediler 😞 kurtulamadım hala 🙂

• Yasaklı

@gkhanfeez tuketici hakem heyetine danısınız derim ama pek faydası olur mu bilmem ,sonucta sozleşme imzalamıssınız .hattı ,sözlesmesi bitene kadar iyi tanıdığınız birine veriniz,hattı o kullansın ve kalan masrafı o odesin ya da kalan ayların butun aylık odemelerini yapıp numarayı kapatın.

• @başkan hattı belgeyi verirsem ücretsiz kapatacaklar onda sıkıntı yok belge bulmada sıkıntım var 🙂 daha taşınmadan taşındığıma dair belge istiyorlar

• Yasaklı

@gkhanfeez Turkcell sözleşme iptali için oturma izni belgesi içinde söyledi:

@başkan hattı belgeyi verirsem ücretsiz kapatacaklar onda sıkıntı belge bulmada sıkıntım var 🙂 daha taşınmadan taşındığıma dair belge istiyorlar

iyi de nasıl bulacaksın belgeyi, ben de biliyorum ucretsiz kapatacaklarını.yurtdısında yasadığını gösteren bir fatura olsaydı kabul ederlerdi.sizin adınıza.

• Ben kaç ay uğraştım Allah'ın belası firma ile...
    ABD den defalarca aradım.

Elli kere aynı belgeleri istediler

Yani bir ayarları yok. Anlatıp yardımcı olayım dedim ama yardım edebileceğim bir şey de yok açıkçası. Çünkü onlarda ne yapacağını bilmiyor. En son bir gece dakikalarca konuştuk ve halloldu. Ama arada fazladan odettikleri ücretleri iade etmediler . Edeceğiz dediler etmediler. Neyse çok şükür bitti de kurtuldum.

• @gkhanfeez eğer taahhütlü internetiniz varsa ve sözleşmeyi iptal edemiyorsanız . aileden birine yada internet ihtiyacı olan birine sözleşmeyi taşıyabiliyorsunuz . sizden çıkmış olur taahütü

• Hattınız kolay hatırlanır, akılda kalıcı bir numara ise satmayı deneyin. Bildiğim kadarıyla özellikle 532'li hatlar çok iyi fiyatlara satılabiliyor. İnternet üzerindeki belli başlı sitelerde deneyin şansınızı.

• Ben eski evimde Turkcell Tv+ ile birlikte Turkcell Superonline Fiber İnternet kullanıyordum. Evi satmadan önce üyelik iptal etmek istediğimde 1400 küsür TL bir rakam çıkardılar. Evi satıp ikametimi babamın evine aldım. İkamet adresime fiber altyapısı sağlayamadıkları için hiç bir ücret ödemeden iptal etmek için başvurdum. Ay sonunda yine faturayı (1400 küsür tl) gönderdiler, bende müşteri hizmetlerine durumu anlatan mesaj yazıp BTK'ya ve Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağımı söyleyince fatura düzeltilip sadece 3 günlük kullanım ücreti yansıttılar. Siz de böyle bir şey yapabilirsiniz belki. Herhangi bir fatura vs sunamadım ev benim olmadığı için E-Devlet'ten aldığım ikamet belgesini de kabul etmediler illa ki muhtardan olacakmış 🙂

• ⭐⭐

Bu eski bir konu ve başlığı açan arkadaşımız çoktandır ABD'de ama madem başlık uykudan uyanmış ben de bir cevap yazayım:

ABD'ye taşındıktan sonra yasal yerleşim yerinizi güncelleyip yeni yerleşim yeri belgenizle başvurursanız, henüz sona ermemiş bir taahhüdünüz de olsa sözleşmenizin cayma bedeli ödenmeksizin iptal edilmesi gerekir.

İlgili mevzuat aşağıda:

ELEKTRONİK HABERLEŞME SEKTÖRÜNE İLİŞKİN TÜKETİCİ HAKLARI YÖNETMELİĞİ m. 12/6: "Mobil elektronik haberleşme hizmetleri dışındaki taahhütlü aboneliklerde abonenin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin aboneye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkânsız olması durumunda abone tarafından, yerleşim yeri değişikliğinin belgelendirilmesi halinde herhangi bir cayma bedeli ödenmeksizin taahhütlü abonelik feshedilebilir."

ABONELİK SÖZLEŞMELERİ YÖNETMELİĞİ m. 16/2: "Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir."

• @saulgoodman
    « Taahhut konusu hizmetin tuketiciye yeni yerlesim yerinde ayni nitelikte sunulmasi fiilen imkansiz olmasi durumunda » denmis.

@gkhanfeez Alinan tarifeler oldugu gibi yurtdisinda da kullanilabiliyor.( gunluk ekstra 25 tl faturaya yansimasi kaydiyla tabi :)) Vip musteriler basta olmak uzere son 3-4 yildir Turkcell paket tarifelerini ayirmaksizin hemen hemen tum tarifelerine yurtdisi ozelligini ekledi. Dolayisiyla « yeni yerlesimde fiilen tarifenin ayni sekilde kullanilamamasi » durumu ortadan kalkmis oluyor. (Son zamanlarda nasil bir goc yasanmissa artik, cok musteri kaybi yasadiklarini ve onlem alma geregi hissettiklerini dusunuyorum)
    Hergun ekstra ucret odemek kimse istemez ve hatti iptal sekline yonelir. Ucretsiz Iptal icin epeyce zorlayacaklardir. Hatta hattinizi kapatmayin gunluk 25 tl ucretinizi odeyerek aboneliginize devam edebilirsiniz gibi bir cevap da alabilirsiniz :)) Boyle bir cevap almis bir arkadasim var. Nasil yapti hatirlamiyorum ama iptal icin epeyce ugrasmisti.. Iyice arastirilmasi gereken bir konu bu. Hatirlatma icin tesekkurler .

• ⭐⭐

@heavenblue Turkcell sözleşme iptali için oturma izni belgesi içinde söyledi:

@saulgoodman
    « Taahhut konusu hizmetin tuketiciye yeni yerlesim yerinde ayni nitelikte sunulmasi fiilen imkansiz olmasi durumunda » denmis.

Alinan tarifeler oldugu gibi yurtdisinda da kullanilabiliyor.( gunluk ekstra 25 tl faturaya yansimasi kaydiyla tabi :)) Vip musteriler basta olmak uzere son 3-4 yildir Turkcell paket tarifelerini ayirmaksizin hemen hemen tum tarifelerine yurtdisi ozelligini ekledi. Dolayisiyla « yeni yerlesimde fiilen tarifenin ayni sekilde kullanilamamasi » durumu ortadan kalkmis oluyor. (Son zamanlarda nasil bir goc yasanmissa artik, cok musteri kaybi yasadiklarini ve onlem alma geregi hissettiklerini dusunuyorum)
    Hergun ekstra ucret odemek kimse istemez ve hatti iptal sekline yonelir. Ucretsiz Iptal icin epeyce zorlayacaklardir. Hatta hattinizi kapatmayin gunluk 25 tl ucretinizi odeyerek aboneliginize devam edebilirsiniz gibi bir cevap da alabilirsiniz :)) Boyle bir cevap almis bir arkadasim var. Nasil yapti hatirlamiyorum ama iptal icin epeyce ugrasmisti.. Iyice arastirilmasi gereken bir konu bu. Hatirlatma icin tesekkurler .

Günlük ekstra 25 TL ödeme yapılması aynı nitelikte sunulmaması için yeterli bir sebep sayılmalı. Ayrıca hizmetin "roaming" kapsamında sunulması da bir nitelik farkı oluşturur. Mahkemelerimiz ve hakem heyetlerimiz bu yönde karar vereceklerdir diye düşünüyorum. Adaletten henüz o kadar da uzaklaşmadılar. 🙂

• @saulgoodman Turkcell sözleşme iptali için oturma izni belgesi içinde söyledi:

@heavenblue Turkcell sözleşme iptali için oturma izni belgesi içinde söyledi:

@saulgoodman

Alinan tarifeler oldugu gibi yurtdisinda da kullanilabiliyor.( gunluk ekstra 25 tl faturaya yansimasi kaydiyla tabi :)) Vip musteriler basta olmak uzere son 3-4 yildir Turkcell paket tarifelerini ayirmaksizin hemen hemen tum tarifelerine yurtdisi ozelligini ekledi. Dolayisiyla « yeni yerlesimde fiilen tarifenin ayni sekilde kullanilamamasi » durumu ortadan kalkmis oluyor. (Son zamanlarda nasil bir goc yasanmissa artik, cok musteri kaybi yasadiklarini ve onlem alma geregi hissettiklerini dusunuyorum)

Günlük ekstra 25 TL ödeme yapılması aynı nitelikte sunulmaması için yeterli bir sebep sayılmalı. Ayrıca hizmetin "roaming" kapsamında sunulması da bir nitelik farkı oluşturur. Mahkemelerimiz ve hakem heyetlerimiz bu yönde karar vereceklerdir diye düşünüyorum. Adaletten henüz o kadar da uzaklaşmadılar. 🙂

Iyimsersiniz 🙂 Ben sert ve kati baktim duruma nedense 🤔cihazlar icin hakem heyetine basvurular tuketici lehine sonuclaniyor bunu biliyorum. Hat icin oyle mi bundan emin degilim. Ses ve data satisindan kazaniyorlar bunun icin ucretsiz iptalini kolay yapacaklarini dusunmuyorum. Bu konuyu ben de arastiracagim. Umarim rahatlatici guzel bir haberle gelip paylasirim 🙂

• @gkhanfeez hocam malesef fiili olarak oraya gitmeden resmi yollardan ücretsiz iptal yapamayacaksınız . Onun dışında gitmeden de yapabileceklerini tahmin ediyorum . Onun için bir özel mesajlarınıza bakmanizi tavsiye edebilirim.

• Mayıs ayında çekilişte kazananlar ortalama baktığımda 1 yıl sonra ancak ABD giriş yapıyorlar. Bu sürede bence tarife değişikliği vakitleri mayıstan sonraya gelenler faturalı hatlarından, faturasız hatlara geçiş yaparlarsa giderken de kapatmadan gidebilirler sonrasında kendiliğinden iptal olacaktır. Böylece taahhüt en azından telefon hatlarınız için uğraşmazsınız. Bence :))

GSM Operatör açıklamaları: Faturasız hatların ne kadar süre yükleme yapılmazsa kapanması

Türk Telekom -- Avea – Bimcell (Faturasız Hat)

https://bireysel.turktelekom.com.tr/

• Son TL yükleme tarihinden sonra 184 gün (6 ay) boyunca hattınıza lira yüklemezseniz dahi hattınız açık kalır, dışarıdan arama alabilir ve mevcut bakiyenizle arama yapabilirsiniz.

• 184 günün sonunda 92 günlük Pasif Süre denilen dönem başlar.

• 92 günlük süre boyunca hattınız dış aramalara da kapatılır.

• 92 günlük sürenin sonunda hala TL yüklemediyseniz hattınız iptal edilir.

Vodafone (Faturasız Hat)

https://www.vodafone.com.tr/

• Son TL yükleme tarihinden 180 gün sonra hattınız arama yapmaya kapatılır, dışarıdan aranabilirsiniz.

• 180 günün sonunda 90 günlük bekleme süresi başlar. Bekleme süresi boyunca hattınız dış aramalara da kapatılır ve kısa mesaj göndermeniz de engellenir.

• Bekleme süresinde sadece acil servisleri arayabilirsiniz.

• 90 günlük sürenin sonunda hala TL yüklemediyseniz hattınız iptal edilir ve kayıtlarınız Vodafone sisteminden silinir.

Turkcell Hazır Kart (Faturasız Hat)

https://www.turkcell.com.tr/

• Son yükleme tarihinden itibaren 185 gün boyunca arama yapabilir ve dış arama alabilirsiniz.

• 185 günün sonunda 180 günlük yarı aktif dönem başlar.

• Yarı aktif dönemde dışarıdan arama alabilirsiniz ancak yeterli TL 'niz olsa bile başkalarını arayamazsınız.

• 180 günlük yarı aktif dönemin sonunda hala TL yüklemediyseniz hattınız tamamen kapatılır ve sözleşmeniz iptal edilir.

• Tekrar merhaba, konuyu arastirdim ve geldim 🙂 Telekomunikasyon sektorunde calisiyorum ama GSM degil is iliskilerimiz oluyor operatorlerle.
    @gkhanfeez Durum soyleymis; hattin taahhut tarihi bitmeden iptal edilmesi veya faturali hattan faturasiz hatta gecilmesi durumunda erken cayma bedeli mutlaka aliniyor. Hakem heyetine gidilmesi durumu degistirmiyor cunku imzalanan sozlesme ve varsa onayinizi belirttiginiz ses kayitlari devreye aliyorlar. Her sekilde tahsil ediliyor bu meblag.
    Bence gitmeden onceki son taahhut tarihinizden sonra yenileme yapmadan faturasiz hatta gecmek ve gideceginiz tarihe kadar onu kullanmak. Ya da hattinizi dondurabilirsiniz. Kullanilmadiginda kendiliginden iptal gerceklesir.

• Vodafone ile konuştum , iptal etmiyor cayma bedeli istiyorlar, benim 3 ayım varmış , faturasız hatta geçme işlemi de online işlemlerle olmuyor mh ile goruşmek gerekiyor ancak red li olduğum için oraya gittiğimde kırmızı yazıp sms atarsam onlar beni ucretsiz arıyorlarmış ve o şekilde faturasıza geçebileceğim faturasız da yukleme yapılmazsa 6 sonunda tek yonlu gorusmeye kapatılıyormuş 9 ayda da hat kapatılıyormuş.

• @sash
    Evet gecis icin onayinizin alinmasi lazim. Musteri hizmetlerinden yapilir bu islem. Dedigim yol denenebilir belki ama gidis tarihine kadar hatsiz olmak ya da faturasiz hat kullanmak biraz sıkıcı olabilir..

• @sash Turkcell sözleşme iptali için oturma izni belgesi içinde söyledi:

Vodafone ile konuştum , iptal etmiyor cayma bedeli istiyorlar, benim 3 ayım varmış , faturasız hatta geçme işlemi de online işlemlerle olmuyor mh ile goruşmek gerekiyor ancak red li olduğum için oraya gittiğimde kırmızı yazıp sms atarsam onlar beni ucretsiz arıyorlarmış ve o şekilde faturasıza geçebileceğim faturasız da yukleme yapılmazsa 6 sonunda tek yonlu gorusmeye kapatılıyormuş 9 ayda da hat kapatılıyormuş.

Hocam yasada belirtilmiş hakkınız olduğunu iptal edilmez ise kendilerine dava açılacağını beyan edin bunu kullandığınız operatörün bayisinden yaparsanız arkadaşlar korkup iptal edeceklerdir

Benzer Başlıklar

• 8
  • 6
  • 6
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |