Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 abi bir şey sorucam .ben ehliyyeti alsam amerikada ,bu ne kadar sürer ?
    Yani ehliyyet uzundönemlimi oluyor yoksa kisadönemlimi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@luksemburq eğer direksiyon randevunu aynı gün boş olursa bir gün içinde oldu da bitti maşallah dersin

• @ayvalik10 abi yanliş anladin .yani farz edelim ehliyyeti aldim və bu ehliyyet kaç yaşina kadar bende kalicak ?🤔🤔

• @Edelweiss merhaba abi .ben testlere bakdim.
    Sinav testi çok .ama sorun şu ki 3 test bedava və ben onu tamamladim .
    Peki diger testler ise premium isdeniliyor
    Premiuma kayd olmak için para verib mi testi okumaliyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@luksemburq, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@ayvalik10 abi yanliş anladin .yani farz edelim ehliyyeti aldim və bu ehliyyet kaç yaşina kadar bende kalicak ?🤔🤔

Şurada eyaletlere göre ehliyetin geçerlilik süreleri verilmiş: https://www.iii.org/state-drivers-license-renewal-laws-including-requirements-for-older-drivers

Geçerlilik süresi yaşa ve hangi vizeyle ABD'de bulunduğuna göre de değişiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@luksemburq, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@Edelweiss merhaba abi .ben testlere bakdim.
    Sinav testi çok .ama sorun şu ki 3 test bedava və ben onu tamamladim .
    Peki diger testler ise premium isdeniliyor
    Premiuma kayd olmak için para verib mi testi okumaliyim ?

O uygulamadaki/sitedeki free sorular bittiyse başkasına da geçebilirsiniz. Premium alip almamak sizin bileceginiz sey.

• @knnrn ben new yorka baktim .8 yil yazmislar .mesela 8 yil kecdikden sonra yeniden sinav sorularini cevaplayib alicaz yoksa eski ehliyyeti verib yenisini mi alicaz ?

• Ehliyet yenileme cok kolay bir islem. Eskisini suresi dolmadan goturuyorsunuz, goz testinden gecip, resim, odeme ve yenisini alma. Tekrar sinav falan yok.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim yardımlarınız için 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hjkkll rica edeirm biz burada aileyiz tabiki de yardım edeceğiz

• @maestro video için teşekkürler.

• ⭐⭐

amerikadaki ehliyet kursları nasıl iyimi eğitimi hiç araba kullanmayı bilmeyen biri trafiğe cıka bilirmi NYC icin

• @yapay-zeka Merhaba, Turkiye'ye gore ehliyet alma daha kolay ( benim tecrubeme gore) Yazili sinavdan gecmek biraz calisma sonucu son derece kolay. Direksiyon sinavinda ise tabiki tecrube gerekli. Yine de kisa bir egitim sonrasi kolaylikla gecebileceginizi dusunuyorum. Turkiye'den ehliyeti olanlar direksiyon sinavinda zorlaniyor. Turkiye'de edinilen bazi aliskanliklar burada sinavi gecmenizi zorlastirabiliyor. Hic bilmiyor olusunuz bence sizin icin bir avantaj. Bir de araclarin tamami otomatik vites oldugundan kullanimi cok kolay. Kisacasi , cok kolay birsekilde, az miktar calisma ile rahatlikla ehliyet alabilirsiniz.

• @yapay-zeka driving school larda egitim paketleri oluyor. 30 ders teori 5 ders direksiyon basinda egitim gibi. Isterseniz direksiyon derslerini artirip ve daha fazla pratik yaparak kolayca alabilirsiniz. Tr de aktif arac kullaniyordum ancak Tr de edindigimiz bazi aliskanliklar burada yanlis kabul edilebiliyor. Ornegin yakin takip mesafesi, shoulder check yapmama, stop sign larda yeterli sure durmama ve yayalara yada bisikletlilere oncelik vermeme burada sinavda kalmaniza sebep oluyor. Hic Tr de arac kullanmadiysaniz burada daha kolay bu kurallari ogrenip buranin sistemine adapte olabilirsiniz. Ornegin ben halen kirmizi isikta saga donme serbestligine alisamadim:) kural ihlali yapiyormus gibi hissediyorum.

• Ben de ehliyet tecrübemi aktarmak isterim.
    Sene 2008. Aracımızı NY'dan aldık ve NC'ye geldik. Ufak bir kasabada çalışacaktık (Corolla, Outerbanks). Evimiz yok ama arabamız var, iki gün arabada kaldık. Yolda Delaware civarında polis çevirdi. Durumumuzu anlamadı, tamam dikkatli olun ama ehliyetsiz olmaz falan dedi. Biz de "Bakın biz geçici oturum ile geldik bu ehliyetle araba sürebiliriz, al bak yasa burada" falan diyoruz. Neyse, 2 gün sonra evi bulduk. Wallmart'tan alışveriş yapıp o heyecanla şehre dönüyorduk. Arkadaşın tek bacağı koltukta idi, bu sebeple polis durdurdu. Kontrol falan derken zaman geçiyor ama biz epey rahatız. Insurance, ehliyet, pasaportu aldı. Geyik yapmaya devam ediyoruz.
    Geri geldiğinde ellerini görebileceğim yerde tut ve arabadan in dedi arkadaşa. Baya kelepçeleyip şerif hazretlerinin ofisine götürdüler. Dedim bu araba nolacak? Ehliyeti olan biri gelsin alsın dedi. Olay "Ehliyetsiz araba kullanmak" olarak mahkeme kayıtlarına geçti.
    Neyse, sorgu sual konsolosluk aramaları derken 6-7 saat sonra mahkeme kağıdı ile arkadaş geldi. 1 hafta içinde NC ehliyeti alırsa mahkeme düşecekmiş falan dediler. Biz de gittik ehliyet almaya.
    Yazılı sınavı geçtik. Sürüş testi için insurance yaptırın dediler. Dedik bizim var. Ama NY insurance'ı olduğu için geçerli değilmiş. Neyse 5 adet firma gezdik sigorta için. Hiç biri yapmıyor ehliyet olmadan (Şimdi durum değişmiş sanırım). Insurance olmadan ehliyet alamıyorsun, ehliyet olmadan insurance yaptıramıyorsun. Saçma bir döngüde kaldık. DMV'ye gittik geri. Durumu anlattık, ısrar ettiler olmadan olmaz falan diye. En son dedim ki "bu eyalette ilk ehliyet nasıl alındı?" Kafaları karıştı sanırım, haklısınız dediler. Sonra baktık DMV'de 0 tölerans var, biz de nationwide'a gidip durumu anlattık bize en kallavisinden bir insurance yaptılar.
    Geri DMV'ye geldik, Sürüş testi için dışarı çıkın bekleyin dediler. Akradaş iki tur attı, 3-point-turn yaptı falan döndü aldı ehliyeti. Ben ise ilk seferde alamadım. 80'li yaşlarda bir teyze, sinyal vermiş olmama rağmen, reflection olabilir güneş tepede, araçlar dönme isteğini anlamamış olabilir, kolunla yönünü belirtmen gerekirdi gibi birşey dedi. Vermedi ehliyeti haftaya gel dedi. Haftaya gittim, öğleden sonra güneş tam tepede değilken, tebrikler dedi.
    Sonra beyaz fonun önüne geçirdiler ve şipşak 4 dolar alıp ehliyeti bastılar.
    Memura göre bile durumun değiştiğini orada anladım. Zira kol ile yön göstermek ya da insurance'ı başka eyalette olmak gibi durumları bazı memurlar tölere edebilir bazıları etmiyor. Gerçi kol ile yön göstermek nedir yahu?
    Çalıştığım yerin müdürü, "o hanımfendinin zamanında belki araç aydınlatmaları yoktur" demişti 🙂

• ⭐⭐

@Archie gülsem mi üzülsem mi bilemedim :)) ama anladığım uygulamalar farklı bakış açıları tek gibi bişey çıkıyor ortaya

• @haymatlos_ Aynen öyle (idi). Çok göçmenin olmadığı bir bölge idi belki de o sebeple bilinmiyordu bazı şeyler. Daha sonra o bölge değişim öğrencileri arasında çok yaygınlaştı ve sonraki senelerde sıkıntı yaşamamıştım. 🙂

• @baymyrat hangi siteden nasıl yaptınız siteyi iletebilirmisiniz

• Bu sabah yani 7 aralık c.tesi günü new jersey deki bir mvc ye gittim saat 8 de acildi 1,5 saat sıranın ardından sira bana geldi 6 point evrek isteniyor nedir bunlar SSN kartı banka kartı adresinize gelen postalar pasaport türk ehliyeti vs gibi internet sitelerinde yazıyor.(https://www.state.nj.us/mvc/license/6pointid.htm) Evraklari verdim görevliye greencard aldi ve bilgisayarindan birseylere bakti daha sonra kalkip kartin foto kopisini aldi ve bir kac cikti aldi neyse telefon numaramida aldi bu arada sonra bana background check yapilacagina benzer bir aciklama yapti elimede bir kagit tutusturdu ve gonderdi. Kagidin uzerinde bir referans numarasi ve uscis sitesi ile ilgili bilgiler var. Sonra ben danisma masasindaki kadina tekrar sordum ve bu islemi beklemek zorundasin dedi 2 hafta kadar surebilir bu sitelerden kontrol et dedi.. İslemi yapan kadın çok kibar bir kadin degildi yanindaki biraz daha cana yakindi herseyi birseye baglamak istemem ama biraz art niyet hissettim kadinin tavir hareket ve uslubunda. Buna benzer birsey yasiyan var mi aramizda varsa lutfen tecrubelerini paylasabilir mi ?

• @NeverGiveUP Normal şartlarda Green kartın olduğu için hiç araştırma sürecine girmeden işlemlerini o gün yapabilmen gerekiyordu. Ama bazı DMV ofislerindeki çalışanlar sıkıntılı olabiliyor. Birisinin olur dediğine diğeri olmaz cevabı verebiliyor. Şu anda sizi beklemeye aldığı için dediği kadar bekleyip tekrar deneyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |