Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi elinize saglik, ilk firsatta yukariya tasiyacagim bilgileri.

• @sadriabi abi test olan sınavları zor mu ? ingilizcemiz az oldugu için sıkıntı yaşarmıyız . tekrar tekrar girme sansımız var mi ? ücretler nasıl

• @yekta Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@sadriabi abi test olan sınavları zor mu ? ingilizcemiz az oldugu için sıkıntı yaşarmıyız . tekrar tekrar girme sansımız var mi ? ücretler nasıl

Sevgili kardesim, 25 uzerinden 18 dogru yapmak gerekiyor. Bazi sinav merkezleri Turkce sinav yapiyormus. Ben buraya tamamen entegre olmak ve bazi degisik uygulamalari ogrenmek adina Ingilizce calistim, girdim, gectim. Calisinca kolay. Ceza puanlariyla ilgili 4-5 ezber sorusu geliyor onlar biraz zorlayici-ezber gerektirdigi icin. Internet uzerinden arama yapinca ornek sinav denemeleri cikiyor. 5-6 tane ornek sinav yaparak calistim ben.

Yazili sinava tekrar girmek mumkun. Her seferinde 30 dolar ucreti var.

• @sadriabi Öncelikle teşekkürler. Eşim daha önce Boston'da iki yıl yaşadı ve ehliyeti mevcuttu. Şimdi geçerliliği yoktur muhtemelen. Acaba bu yazdıklarınız onun için de geçerli midir ? Yoksa daha önce ehliyetinin olmasının avantajını yaşar mı ? Şimdiden teşekkürler 🙂

• @crknms Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@sadriabi Öncelikle teşekkürler. Eşim daha önce Boston'da iki yıl yaşadı ve ehliyeti mevcuttu. Şimdi geçerliliği yoktur muhtemelen. Acaba bu yazdıklarınız onun için de geçerli midir ? Yoksa daha önce ehliyetinin olmasının avantajını yaşar mı ? Şimdiden teşekkürler 🙂

Rica ederim. Uzerinde gecerlilik tarihini kontrol edin. Bildigim kadariyla uzun sure gecerli ehliyet veriliyor. Suresi gecmis olsa bile sadece yenileme talebi yapmaniz yeterli olur diye dusunuyorum. Hersey burada yaziyor: http://massrmv.com

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crknms MA icin bilmiyorum ama NY icin 2 yildan uzun sureli ehliyetler yenilenmiyor. Bir daha bastan basvurmaniz gerekiyor. Buna benzer bir sinir MA eyaleti icinde de olabilir.

• @crazycells gecerlilik suresi bitmis ve 2 yil icinde yenilenmemis olma durumunu mu kastediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadriabi evet aynen oyle. Son tarihi bitmis ve uzerinden 2 yil gecmisse ehliyeti bir daha bastan almak gerekiyor New York'ta.

• @crazycells Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@sadriabi evet aynen oyle. Son tarihi bitmis ve uzerinden 2 yil gecmisse ehliyeti bir daha bastan almak gerekiyor New York'ta.

OK. Iki yil once degil iki yil boyunca yasadi diye belirtmis arkadasimiz. Iste gecerlilik suresine bakmak lazim.

• @sadriabi @crazycells İkinize de çok teşekkürler 🙂

• @crazycells Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@fatih-zorlu driving school'lar mevcut. Bence Turkiye'de hic ugrasmayin, direkt buradaki sisteme gore ogrensin. Driving school'da ders alinca, sinavda neye dikkat etmeniz gerektigini de soyluyorlar. Driving school'lari size test gunu kullanmaniz icin araba da sagliyor.

çok teşekkür ederim bu bilgi için sağolun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

New York'ta suresi gecmis New York ehliyetinizi degistirmek icin 2 yiliniz var. Eger 2 yil icinde ehliyetinizi degistirmezseniz surece tekrar baslayip yeni bir ehliyet almaniz gerekiyor.

Ehliyeti degistirmek icin tek yapmaniz gereken eski ehliyet ile bir DMV ofise gitmek.
    Ofise gittiginizde bir form dolduracaksiniz ve siranin size gelmesini bekleyeceksiniz.
    Sira size gelince, yeni bir fotograf isteyip istemediginizi soracaklar.
    Eger yeni bir fotograf isterseniz hemen orada cekip size yeni fotografi gosterecekler.
    Ayrica duvardaki bir sira harfi okutup anlik goz testi de uygulayacaklar 🙂
    Bu testlerden sonra yaklasik $85'lik ucret odeyeceksiniz (kredi karti, nakit, cek kabul ediliyor) ve gecici ehliyetinizi alacaksiniz.
    Daha sonra yeni kartinizi posta adresinize gonderecekler.
    Sanirim sadece yenileme yapip, yeni fotograf istemezseniz ucreti yaklasik ~$65.

• Ben CA için ehliyet sistemini anlatayım.Önce randevu alıyorsunuz test için çünkü çok kalabalık oluyor inanılmaz derecede dolu dmv ler.
    Oraya giderken pasaportunuz yanınızda olsun resident kart geldiyse onu götürün.
    En önemlisi 2 adet proof of residency isteniyor.
    Ben social security kartını götürdüm ve banka hesabım için statement aldım DMV ye götüreceğim diye.Üzerlerinde adres yazmalı 2 side aynı adres olmalı.
    Sonra teste girebiliyorsunuz california da sınırsız hakkınız mevcut sanırım ben hiç okumadan gittim hiç birşeye bakmadan:) ilk 3 testi geçemedim ingilizce almıştım.Kurallar bayağ farklı diyebilirim türkiye ile yok omuzundan geri bakmalar falan ayna yerine 🙂 sonra tekrar sıraya girdim ve 35$ vererek tekrar aynı sürece başladım başvurumu yaptım tekrar teste girdim aynı saat içinde.Bu seferde 2.de geçtim testi
    Şimdi randevu ayarlamaya çalışıyorum ama en erken ocak şubat ayına var.

Bana çok saçma geldi Türk ehliyetini burada kullanabilmek? Amerika gibi ülke nasıl böyle düşüncesiz birşey yapar anlamadım.Sonuçta Türk kuralları bambaşka dönüşünden ışıklarına sollamasına kadar, bayağ gece ile gündüz kadar fark var arada.En azından test e tabi tutmaları gerekir diye düşünüyorum.
    Türk ehliyeti ve türk kafası ile trafiğe çıkıp kurallar yüzünden kaza yapsa birisi ne diyecek acaba? Ben bu kuralı bilmiyordum beni Türk kuralları üzerinden yargılayınmı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betfair39 Eger ABD'deki trafik kurallarini bilmiyorsaniz trafige cikmamaniz gerekiyor, tabii ki kaza ya da kural ihlali durumunda ABD hukukuna gore yargilanirsiniz.

ABD'de gecici olarak kalan pek cok kisi var, misal hayatinin sadece 3 ayini ABD'de gecirecek birini ehliyet almaya zorlamak haksizlik ve gereksiz olurdu kanimca. Bir de insanlar ulkeye girer girmez DMV'yi ziyaret etmiyorlar, o nedenle ehliyet zorunlulugu icin tampon bir zaman birakmak (bazi eyaletlerde 3 ay, bazilarinda 6 ay) bence mantikli bir fikir.

Eger bir gun bu tur uygulamalardan dolayi cok fazla kaza olmaya baslarsa eminim dediginiz gibi bir uygulama da getirebilirler.

• Ben az bir süre olsada dmv ye girip trafik sorularını çözmeye çalışıyorum.
    Trafik kuralları tüm eyaletlerin dmv sayfasından indirilebiliyor.Gidecek olan arkadaşlar inceler de şimdi kendi kendime soruyorum ben niye bakıyorum :):):)

• @ikizbabasi inşallah bu yıl GC sizede çıkacakta ondan bakıyorsundur...

• @asilcenk teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@ikizbabasi benimde icime doguyor, sanki size bu sene cikacak sayin hocam

• @FreeWoRLD teşekkürler dilekleriniz için.Siz neler yapıyorsunuzAmerika da hayat nasıl?

• ⭐⭐⭐

@ikizbabasi su ana kadar gayet iyi. Apartman da kiradayiz bir seneligine, guzel bir apartman kompleksi. Is yerinede alistim, insanlar gayet iyi. Simdi yesil kart alma hedefindeyim, en zor kismi. Isyerini ikna edip bir ance basvuru yaptirarak en az 2 senelik bir surec var onunde. Anca ondan sonra garantiye almis olabilecegiz kendi hayatimizi burada.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |