Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn çok teşekkür ederim

• NJ Ehliyet sınavına iki kez girdik gecemedik..Turkce veya Rusça imtihan soru kitapicigi olan arkadaslar varmidir.?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meer ben türkçe kitapçığı yüklemiştim zaten bulamadıysanız size link atarım

• @ayvalik10 harika olur

• ⭐⭐⭐

türkiyedeki B-E-D- G sınıfı ehliyet sanırım geçerli olmuyor ? peki ehliyet almak istersek sıfırdanmı alıyoruz ? mesela benim ehliyetimdeki sınıflar
    taksi, pickup, kamyon, kamyonet, otobüs, tır, çekici şeklinde hepsini Türkiyede rahatca kullanıyorum ve amerikada nasıl olucak ? her sınıf için ayrımı alınıcak ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

türkiyedeki B-E-D- G sınıfı ehliyet sanırım geçerli olmuyor ? peki ehliyet almak istersek sıfırdanmı alıyoruz ? mesela benim ehliyetimdeki sınıflar
    taksi, pickup, kamyon, kamyonet, otobüs, tır, çekici şeklinde hepsini Türkiyede rahatca kullanıyorum ve amerikada nasıl olucak ? her sınıf için ayrımı alınıcak ?

C sınıfı standart ehliyet ile taksi, pikap ve kamyonet kullanabilirsiniz. Diğerleri için CDL (commercial driver license) almanız gerekecek.

Türkiye'deki standart B sınıfı ehliyet belli bir süre geçerli oluyor, ancak bu süre her eyalette farklı. CDL benzeri ehliyet ABD'de geçerli değil.

• ⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

C sınıfı standart ehliyet ile taksi, pikap ve kamyonet kullanabilirsiniz. Diğerleri için CDL (commercial driver license) almanız gerekecek.

Türkiye'deki standart B sınıfı ehliyet belli bir süre geçerli oluyor, ancak bu süre her eyalette farklı. CDL benzeri ehliyet ABD'de geçerli değil.

bilgilendirme için teşekkürler son bir soru ekskavator sertifikası almak için takribi maliyeti ve süresi hakkında bilginiz varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

bilgilendirme için teşekkürler son bir soru ekskavator sertifikası almak için takribi maliyeti ve süresi hakkında bilginiz varmı ?

Bilgim yok malesef.

https://study.com/articles/Become_an_Excavator_Education_and_Career_Roadmap.html

• ⭐⭐⭐

@knnrn teşekkürler ben bu siteye bakmıştım ama pek bir şey anlamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn teşekkürler ben bu siteye bakmıştım ama pek bir şey anlamadım

Özetle, önce CDL alınacak, daha sonra ekskavatör sertifikası için kursa gidilecek. Online kurs da olabilir. Ekskavatör sertifika kursu diye Google'dan bakabilirsiniz.

• Herkese merhaba,
    San Diego CA'daki ehliyet surecimden fikir olmasi amaci ile kisaca bahsedicem.
    DMV den randevu almaya calisinca aralik ayina en erken randevuyu veriyor. Bu yuzden sabah acilistan yarim saat kadar once DMV ye gittim ve siraya girdim unappointment sirasina. onumde cok fazla kisi yoktu acilinca yaklasik yarim saat icinde sira bana geldi. Gerekli evrak kontrolunden sonra sira numarasi verdiler ve 10 dk icinde de o sira geldi. Bir bankoya gittim evraklarima tekrar baktilar ve islemleri yaptilar. daha sonra fotograf cekilmek icin bir baska bankoya yonlendiriorlar. fotografta cekildikten sonra sinav bolumune gecilior. sinava bilgisayarda turkce olarak girdim. sonra kontroller icin bankoya gecilior ve eger gectiyseniz size bir kagit verilior. sonra internet uzerineden direksiyon sinavi icin randevu almak gerekiyor. Onu da 1 bucuk ay sonrasina alabildim en erken. Ama zaman zaman kontrol ederek acaba birileri randevusunu iptal eder umudu ile ve yazili sinava girdigim tarihin 1 hafta sonrasina 2 gun icinde randevu buldum sansima. Direksiyon sinavindan da basarili sekilde gectim. Puf nokta panik yapmamak ve gerekli kurallara uymak. Youtube uzerinden bir cok video bulabilirsiniz. Benim hikayem bole. Umarim birilerine faydasi dokunur..

• @Gkhn-CLKKN
    turk ehliyetiniz varmıydı? Burda NJ de Turk ehliyetiniz varsa direksiyon sınavına gerek görmüyorlar ancak yazılı sınav ingilizce , eşim 3 defa girdi 28/50 yi aşamadı , ingilizcesi yetersiz olduğu için , türkçe tercüman istedik 1.5 ay oldu dönüş yapılmadı , eşimde zaten TR ye döndü.

• @sash Türkçe sınav sorularını siz bulabildiniz mi? bizde gecemedik NJ de

• @meer ,
    Turkçe kitapçık var ama google translate yapılmış hiçbirşey anlayamazsınız, youtube da soruları aratıp çalışıp ezberlemek gerekiyor , ben geçen kış ikincide geçmiştim.

• Austin Texas için bildiriyorum, önceki hafta cuma günü DPS ten randevu alarak ehliyet başvurmuzu yaptık. Texas için randevu daha öncede belritildiği gibi önemli, kapıda saatlerce beklemenizi önlüyor (Kapıda sıra varsa bile "randevum var" diyerek içeri girebilrisiniz). Gerekli belgeleri verip (basvuru formu, adres belgeleri, araç registration belgeleri ve sigorta) işlemlerimiz yapıldı. 25 dolar ödedikten sonra fotograf ve göz muayenesi ardından bilgisayarda test yapıldi. Geçmemiz sonucu geçici ehliyetlerimiz teslim edildi.
    Hemen ardından Perşembe gününe San Antonio yakınındaki New Braunfels'de driving test için randevu aldım. Austine yaklaşık 1 saatlik mesafede. Bu merkez yeni açılmış, hiç bir sıra yok ve personeli çok arkadaş canlısı (civarda olanlar burayı tercih edebilir). Başvuru ve 11 dolar ödeme sonrası teste girdim. Genel kontroller, geri sürüş, paparelel park, yolda sürüş, neighbourhoodda sürüş sonucu ehliyeti aldım.
    Dikkat ettikleri konular, trafik levhalar (stop signlarda mutlaka durun), sinyaller, kör nokta kontrolü ve çevre kontrolü. Biraz sakin olursanız geçmemeniz için bir neden yok.

• Banned

@sigmoidalmammal bu tüyolardan sonra gidip bir daha sınava giresim geldi

• @mhepekiz plakalarını sökerim gene alamazsın

lau

• Banned

@sigmoidalmammal bir tanesini sök kafi

• Efendım kısa bır sorum olacak.. Alman ehlıyetım var Abd de yasamaya basladıgımızda alman ehlıyetımıde mı yenılemem gerekecek ? yada gıdıp bunu teyıd mı ettırmem gerekıcek .cunku almanyadan amerıkaya yerlesıcez. saygılar sevgıler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |