Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sadriabi kopya mı çekilmiş hahaha pes doğrusu . Bence olması çok normal. Dmv ofisinin kurallarını okurken bir eyalette ama hangisi hatırlamıyorum. Farklı dil seçenekleri için lütfen girmek istediğiniz kuruma şahsen başvuru yapınız gibi bir ifade vardı onu hatırlıyorum. Kısmet olurda gidersek buluruz bir çaresini artık tercüman talebinde bulunabiliriz mesela . Diye düşğnüyorum.

• @nilfersev Massachusetts eyaletindeki durum bu. Diger eyaletlerde Turkce sinav olabilir de olmayabilir de.

• Merhaba Teksas'ta ehliyet alma konusunda güncel bilgisi olan aptala anlatır gibi anlatabilir mi. ne yapılacak evraklar neler nereye götürülecek gibi.. şimdiden çok teşekkürler

• @gls Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

Merhaba Teksas'ta ehliyet alma konusunda güncel bilgisi olan aptala anlatır gibi anlatabilir mi. ne yapılacak evraklar neler nereye götürülecek gibi.. şimdiden çok teşekkürler

Estağfurullah 😊 bilen bir arkadaş biraz detaylı anlatsın yani...

• @daydreamer yok gerçekten aptala anlatır gibi anlatılmasına ihtiyacım var kaç haftadır sisteme alılmak için yoruldum cok

• @gls Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@daydreamer yok gerçekten aptala anlatır gibi anlatılmasına ihtiyacım var kaç haftadır sisteme alılmak için yoruldum cok

😊

• @sadriabi Cevap için öncelikle çok teşekkür ederim. MA özelinde yazdığınız sebepten ötürü Türkçe sınav yapılmadığını ben de duymuştum. Duyduğumda sizin de belirttiğiniz gibi çok utanmıştım. Yani burada bile mi? diye geçirmiştim içinden. Ama diğer taraftan kendini bilmez kesimler yüzünden Tüm Türk arkadaşların böyle bir sonuca maruz bırakılmasını da doğru bulmadığımı eklemeliyim. Bahsettiğim arkadaşın ''ayrımcılık mı? yapıyorsunuz şeklinde ithamını doğru bulmasam da, hak veriyorum. Çünkü ehliyet sahibi olup yapılabilinecek bir sürü iş var bu ülkede. Sizin ve eşinizin ingilizcesi sınav için yeterli olmuş olabilir. Ama sınavı için o kadar ingilizcesi olmayanların da olduğunu unutmamak gerek. Ayrıca eşimin yeterli düzeyde ingilizcesi olmasına rağmen sınavı kıl payı geçebildi.( ki kendisi 15 yıl önce de sınava girip ehliyet almış biri olarak, 2018 de girdiği sınavın çok daha zor olduğunu belirtmişti).

• @crknms siz de haklisiniz. Kucuk bir not: Esimin ingilizcesi cok iyi olmamasina ragmen ilk seferinde ama cok cok calisarak gecti.
    Surus sinavina Lowell ya da Lawrence'ta girmeyin. Philip diye nam salmis biri var millete kok sokturuyor. Zaten online randevu sisteminde ertesi gune randevu alabileceginiz yer orasi. Herkes Philipe denk gelirim endisesiyle baska townlarda giriyor direksiyon sinavina. Kolay gelsin.

• @sadriabi Peki eşiniz hangi sitelerden çalışarak sınava girdi, paylaşabilir misiniz? mümkünse. Sevgiler,

• Arkadaşlar Texas ehliyeti için bir kaç sorum olacak
    1- Texas ehliyeti için 30 günlük ikamet kanıtı istiyor , acaba 30 gün beklemeden TX ehliyeti alan var mı?
    2- Online sınava girsek yinede bu 30 günlük ikamet kanıtı yapmak zorunda mıyız?
    3- DMV ofisi'nin başvuru formunda class soruyor bizim almamız gereken ehliyet A sınıfı mı olacak?
    4- Başka eyaletten hiç ehliyet aldınız mı, ehliyetinize el konuldu mu, sürücü eğitimi aldınız mı gibi sorular var, bunların hepsini "NO" olarak işaretleyip TR ehliyetimizi hiç işin içine karıştırmazsak sorun olur mu?

• Can Çolpan dün başlarından geçen bir olayı paylaşmış. Bende aktarayım istedim. Olay texsas eyletinde geçiyor.

Arkadaşlarının paralı yolda lastiği patlamış sol şeritten en sol şerite geçerek aracı durdurmuşlar. İnip değiştirmek çok tehlikeli ve sanırım hazırlıksızlarda..

Toyata yol yardımı arıyorlar. Durumu anlatıyorlar. Temsilci aracı en sağ şeride çekerlerse geleceklerini bildiriyor. Akan bir trafikte aracı çekmelerinin mümkün olmadığını söyleyince,Malesef biz yardımcı olamayacağız. Ama ehliyetinizin arkasındaki numarayı ararsanız highway (sanırım) departmanında durumla ilgili yardım isteyebileceklerini belirtiyorlar.

Ehliyetin arksındaki noyu çevirip yardım istiyorlar ve izah ettikten sonra gelip sol şeridi emniyete alıp yol güvenliğini sağladıktan sonra lastiklerini değiştirip ücret almadan gönderiyorlar... Ne kadar güzel bir bilgi özellikle texas eyaletine gidecekler için...

image

• Bu ileti silindi!

• İncelediğim kadarıyla ABD'de hatta Massachusetts'te 1 yıl TR ehliyeti ile araç kullanabiliyormuşuz. Turist vizesiyle yeni çıkan Türk ehliyetimle gelsem araç kiralama ve sürüş hakkında yeterli olurmu yoksa Uluslararası Ehliyet(IDP) almam şart mı?

• ⭐⭐

@likable ehliyetiniz ile arac kiralayabilirsiniz

• @edelweiss Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

IDP’ye gerek var mı? Sordum 690₺ IDP bu hafta almam lazım fazla zamanım kalmadı ondan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

@edelweiss Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

IDP’ye gerek var mı? Sordum 690₺ IDP bu hafta almam lazım fazla zamanım kalmadı ondan

Hayır, normal ehliyet yeterli.

• ⭐⭐

@aytac59 Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

Arkadaşlar Texas ehliyeti için bir kaç sorum olacak
    1- Texas ehliyeti için 30 günlük ikamet kanıtı istiyor , acaba 30 gün beklemeden TX ehliyeti alan var mı?
    2- Online sınava girsek yinede bu 30 günlük ikamet kanıtı yapmak zorunda mıyız?
    3- DMV ofisi'nin başvuru formunda class soruyor bizim almamız gereken ehliyet A sınıfı mı olacak?
    4- Başka eyaletten hiç ehliyet aldınız mı, ehliyetinize el konuldu mu, sürücü eğitimi aldınız mı gibi sorular var, bunların hepsini "NO" olarak işaretleyip TR ehliyetimizi hiç işin içine karıştırmazsak sorun olur mu?

1-2: İstisnası var mıdır bilmem ama ikamet kanıtı konusunda çok sıkı olduklarını söyleyebilirim.

3: Otomobil kullanımı için gereken sınıf C.

4: Türkiye "başka eyalet" olmadığı için TR ehliyetinin bu sorularla ilgisi yok.

• Merhaba sıfırdan ehliyet almak için new jersey’de ne yapmamız gerek?

• @xpowerglide Amerika'da Ehliyet Almak içinde söyledi:

Merhaba sıfırdan ehliyet almak için new jersey’de ne yapmamız gerek?

Burada yönlendiriyor:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |