Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mansfield1, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

ben NY de permit e başvuracağım başvuru formu dolduruyorum formda Parent/Guardian consent sorusu var alttada imza isim istiyor emin olamadım onu ben 21 yaşından büyüğüm ne yapmalıyım o soruyu ?

Boş bırakın yada "applicant over 21" yazın.

• Arkadaşlar biz raleigh den permit aldık şuanda ama yol testine giremiyoruz burda 90gün permit kalmam gerekiyormuş ondan sonra girebiliyormuşum . Virginiada yol testi yapılıyormuş şuanda başka eyalette yol testine girebiliyor muyum daha önce yapan oldu mu bunu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Arkadaşlar biz raleigh den permit aldık şuanda ama yol testine giremiyoruz burda 90gün permit kalmam gerekiyormuş ondan sonra girebiliyormuşum . Virginiada yol testi yapılıyormuş şuanda başka eyalette yol testine girebiliyor muyum daha önce yapan oldu mu bunu

Her eyaletin sureci farkli. Eger baska bir eyaletten ehliyet alacaksaniz o eyaletteki sureci takip etmelisiniz.

• @tugbafurkan Resident statunuzun oldugu eyaletten ehliyet alabiliyorsunuz. Ve Virginiada yazili sinavi gectikten hemen sonra yol testine girebimeniz icin Turkiye gibi baska bir ulkeden alinmis gecerli bir ehliyetiniz olmali ve onu ibraz edebilmelisiniz. Aksi halde sureden tam emin olmamakla birlikte 60 ya da 90 gunluk zorunlu bir bekleme sureniz var. Size yazili sinavi gectikten sonra student permit veriyorlar gerekli sartlari saglayan biri yaninizdayken araba surup ogrenmeniz icin. Ardindan yol testi alabiliyorsunuz.

• Henüz Türkiye'deyim greencard başvurusu yapacağım. Tip 1 diyabet hastasıyım, insulin kullanıyorum. Ağır vasıta ehliyeti almama engel mi? Engel değilse prosedür farklılıkları nelerdir. Bilginiz varsa paylaşır mısınız?

• Colorado'dan ehliyet almak istiyorum ama yapmam gerekenler neler? Nereden randevu alabiliyoruz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Metin-Tekeli, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Colorado'dan ehliyet almak istiyorum ama yapmam gerekenler neler? Nereden randevu alabiliyoruz?

Google'a "Colorado DMV" yazıp gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musty, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Henüz Türkiye'deyim greencard başvurusu yapacağım. Tip 1 diyabet hastasıyım, insulin kullanıyorum. Ağır vasıta ehliyeti almama engel mi? Engel değilse prosedür farklılıkları nelerdir. Bilginiz varsa paylaşır mısınız?

Sorun olacağını sanmıyorum ama gideceğiniz eyaletin DMV/DPS web sitesinden bakabilirsiniz.

• @knnrn sağolun

• ⭐⭐⭐

Merhaba, NewYork için permit testi artık online oldu. Link burada:

Başka bir yerden gördüğüm açıklama şöyle;
    50 testten olusan bir sınav 10 yanlış hakkınız var.
    Sınavı geçtiğinizde size bir onay maili geliyor. Dmv’nin sistemine dusuyor sinavi gectiginiz. Mevcut randevunuz varsa da belgelerinizle ofise gidip sinavi online olarak gectiginizi soyluyorsunuz. Sınavınız sistemden kontrol ediliyor. Sizden imza aliniyor ve permitiniz onaylaniyor.

Kısa süre içerisinde deneyip bilgilendireceğim bu konuyu

EDİT:
    Test aşamasını tamamladıktan sonra şöyle bir mail geldi;

YOU CANNOT USE THIS RECEIPT TO DRIVE**
    Congratulations on successfully completing your Learner's Permit Knowledge Test!

New York State DMV is excited to help you along the process of getting you on the road. The next step is to visit one of our many offices to complete the process of obtaining your Learner's Permit.

Please click here to find the DMV office nearest you. Certain locations may require a reservation.

Please view the Document Guide prior to visiting an office to ensure you have everything you need to complete this process.

Aşama kaydettikçe güncelleyeceğim

EDİT*

Bir yerden gördüğüm yazı;

Merhaba,
    New York dmv guncellemesiyle randevu alinabilir hale geldi.Randevu sistemine buradan ulasabilirsiniz,
    https://nysdmvqw.us.qmatic.cloud/naoa/index.jsp

Randevunuzu 10. Secenekteki After Passing Online Test ile aliyorsunuz. Acele edin bu firsati kacirmayin.
    Süreç şu şekilde işliyor,
    1.Randevunuzu alıyorsunuz.
    2. Sınava girip geçiyorsunuz.
    3. Gerekli belgeleri tamamlıyorsunuz(Belgelerinizin ne olacağı statünüze göre değişiklik gösteriyor. Buradan bakabilirsiniz)

4. Belgelerle dmv ofisine geliyorsunuz ve belgelerinizi veriyorsunuz.
    5. Permit belgeniz evinize gelince, road test randevusu alabiliyorsunuz.
    6. Road test randevusu alıp sınavı geçiyorsunuz ve ehliyet evinize geliyor.

• merhba arkdşlar new york state de permit aldıktan sonra 5 saatlik eğitimi geçtikten sonra randevu alıp hemen sürücü testine girebiliyoz mu? 6 ay bekleme diye birşey duydum ama böyle birşey varmı?

• New jersey ehliyetin türkçe çevirisi var mı arkadaşlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mansfield1, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

merhba arkdşlar new york state de permit aldıktan sonra 5 saatlik eğitimi geçtikten sonra randevu alıp hemen sürücü testine girebiliyoz mu? 6 ay bekleme diye birşey duydum ama böyle birşey varmı?

Eger yakin zamanda surucu testi yeri bulabilirseniz hemen rezerve edip girebilirsiniz. Pandemiden once aylar surebiliyordu bulmak...

• Teksas ehliyetini Kaliforniya ehliyetine cevirmek icin sirasiyla yapilmasi gerekenler nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor dmv sitesinde tüm yapılacakların listesi bulunmaktadır.

• Herkese merhaba, dün SSN gelmisti bugünse Permit için Rusça Teste girdim ve geçtim, şimdide Permitin gelmesini bekleyeceğim ondan sonra da ehliyet için gideceğim)

• alın size 200 iq ehliyet bugu. gidiyosun indianaya alıyosun türk ehliyetinle sınava girmeden. 1 ay bekliyosun. dmv den gidip kaydı transfer ediyosun( hangi eyalette yaşıcaksan) tabi bu kadar zahmet gerekliyse :d

• @bolatmali mrb,güzel bilgilendirme için tşkler.açıkçası denemedim ama ,benim sorum ny için tüm belgeleri sisteme yükleyerek tr üzerinden online permit testine girme şansımız varmı acaba.yoksa fiilen orda mı olmamız gerekiyor bilginiz varmı

• ⭐⭐

@bolatmali yerleştiniz mi artık ne güzel umarım güzel ve huzurludur hayırlı olsun

• Selamlar, Georgia da Türkce sınav seceneği var mı? Bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |