Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @benjaminblacks Elinizdeki evraklarinizla birlikte tekrar gidip sorun. Mumkunse bu defa baska bir memura sorun!

• Merhaba, ben de abd ye girisimin 11, gununde SSN adresime ulasti ve DMV`ye gidip ehliyete basvurdum ancak GC hala gelmedigi icin islemlere baslayamacaklarini pasaportun ustundeki tarihin gectigini ilettiler, sanirim ordaki gecerlilik tarihini baz aliyor DMV

• @Orhan-Cabarov tebrikler Orhan bey

• @sezcek görevli sizin vizenizin bittiğini varsayarak bu cevabı vermiş sizin vizeyle işiniz yok. Başka bir görevliyle tekrar şansınızı deneyin fiziksel olarak elinizde greencard olmasa bile işlemlerinizi yapmak zorundalar çünkü oturum sahibisiniz.Sizin I-94 ile işiniz yok. Farklı bir başlık ve sorun üzerine verilmiş bir cevap olsada aşağıdaki iletiyi inceleyebilirsiniz. ⬇

https://yesilkartforum.com/forum/post/994

• ⭐⭐⭐

@berkay1312 Evet , yeterli. Şimdiden hayırlı olsun.

• Banned

@Muhtaradana Teşekkür ederim Muhtardana abi. Darısı başına olur inşallah.

• Merhaba arkadaslar ben de size Virginia'da ehliyet alma surecinden bahsetmek istiyorum. Virginia'da oturmuyorsaniz buradan ehliyet alamiyorsunuz.

Basvuru icin benden istedikleri belgeler:

1. DS-2019 (J1 ile buradayim)
    2. Pasaport
    3. Kira kontrati
    4. Adresime gelen bir mektup yada fatura
      Bunlar benim icin yetti.

Sinavda Turkce secenegi var. Turkce sectiginizde isterseniz soruyu ayrica ingilizce de gorebiliyorsunuz ki bu cok guzel bir sey, sonucta sinava ingilizce kitapciktan calisacaksiniz.

Ilk test 10 soruluk, trafik isaretlerini soruyorlar. 10'da 10 yapmak lazim aksi halde kaliyorsunuz.
    ilk testi gecerseniz hemen ardindan ikinci test basliyor. Bu da 30 soruluk, en az 24 dogru yapmak lazim. Bu kisimda kurallar vs var.

Direksiyon sinavinda tum stop signlara dikkat etmek lazim, sinav baslar baslamaz bir stop sign vardi, tuzak gibi koymuslar dikkat etmek lazim. Donuslerde omuz ustunden yan tarafi kontrol etmek onemli.

Bir de benim kalmama neden olan tek bir sey var o da, hiz sinirina uymamak. Ben laf etmesin diye yavas gidiyordum ama kadin; 45 mil sinir olan yerde en az 38-40 mil ile gitmelisin, yoksa kaza olur, ayrica polis de ceza yazar bu durumlarda dedi. Diger her seyin iyi olmasina ragmen tek bu yuzden sinavi gecemediniz dedi. Bunlara dikkat etmek lazim. Haftaya tekrar direksiyon sinavina girecegim.

Umarim faydali olur hepinize.

• Merhabalar,

FL'de ehliyet alımında DMV Written Test online olabiliyor. Bu sadece 18 yaş altı için mi geçerli, yurt dışından gelen 18 yaş üstü için de geçerli mi? Online drug course dışında yazılı sınavı da veren oldu mu acaba buralardan?

• Arkadaslar merhabalar

Marylandde ehliyet alan ya da almayi dusunen birisi var mi ?

Tesekkurler

• Arkadaşlar ben Dallasta ehliyete başvurdum,tüm profedürleri yaptım ama ehliyeti alcakken kadın dedi sistem onaylamadı seni olmuyor diyor,adresine bi mektup gelcek ondan sonra tekrar gelceksin diyor

• Arkadaşlar merhaba,
    Son zamanlarda CA DMV'den hesap açtıran arkadaşlardan veya konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım rica edeceğim. Ehliyet başvurusu için DMV hesabı oluştururken ad ve soyad alanı kısmında kafamı karıştıran bir durum var. Pasaport bilgilerimde iki isim yazıyor ve First Name olarak bunu girmeye çalışıyorum ancak boşluk karakteri kullanamadığım için birleşik yazabiliyorum. Aşağıda bilgi olarak "For your personal DMV account, use the name that will appear on your driver’s license or identification card." yazmışlar ve sadece birini yazarsam sorun oluşturabilir gibi geldi. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

• Merhabalar.
    2023 yılında amerikada olacağım. araç ehliyeti hatta mümkün olursa tır ehliyeti almak istiyorum.
    Fakat benim bir gözümde göz tembelliği var. Yani bir gözüm diğerinden az görüyor. Bu araç veya tır ehliyeti almamda herhangi bir engel oluştururmu.
    Sağlık muayeneleri nasıl yapılıyor bir gözü kapatarakmı yoksa iki gözle mi okutuyolar.

• ⭐⭐⭐

@Ayhan2023 Merhaba, nihai karar göz hekiminin vereceği rapora bağlıdır. diğer gözde bir sorun yoksa Avrupa uyum yasaları gereği Türkiye'de ehliyet alabilirsiniz ama ticari ehliyet alamayabilirsiniz. Tembellik olan gözün görme alanı derecesi kaç ?
    Amerika'da ise bir gözünüz sağlam ve 20 metreden bir plakayı görebiliyorsanız ehliyet almanıza izin veriliyormuş. Ayrıca ekstra bir yan dikiz aynası şartı olabilir. Büyük ihtimal ticari ehliyete izin verilmeyecektir. Mesela California görme keskinliği testinde bir gözde 20/40 ve diğer gözde en az 20/70 olmasını istiyor. Yani kısacası bulunduğunuz eyaletteki DMV ve bir göz hekimi ile görüşmeniz gerekecektir.

• @Ayhan2023 aynı sorun bende de var ehliyet alınca tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim

• boston'da turkce sinava giren oldu mu ?

• Merhaba arkadaşlar. 21 ekimde New jerseyde road testim var. Sorum şu: teste sedan tarzı bir arabayla katılmak şart mı ? Sitede böyle bir bilgiye rastlamadım ama herkes sedan tarzı olması gerekiyor diyor konu hakkında bilgisi olam varsa yardımcı olabilir mi ?

• @ahmetemre, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Merhaba arkadaşlar. 21 ekimde New jerseyde road testim var. Sorum şu: teste sedan tarzı bir arabayla katılmak şart mı ? Sitede böyle bir bilgiye rastlamadım ama herkes sedan tarzı olması gerekiyor diyor konu hakkında bilgisi olam varsa yardımcı olabilir mi ?

Bilgi olmasi acisindan; Virginia'da hatchback arabayla girdim bir sorun olmadi.

• Merhaba arkadaşlar,

Dallastan ehliyet almak istiyorum. B1/B2 vizem ve Yeni Tip Türk Ehliyetim var sadece.

Dallas adres kaydı istiyor mu ? Abd Banka hesabım var, açarken arkadaşımın adresini verdim, bu yeterli olur mu ?

Teşekkürler.

• Türk ehliyetim E sınıfı ABD de ehliyet almaya kalktığımda E sınıfı mi almak zorundayım yoksa B sınıfı ehliyet almak doğru olur mu? (Ne olur ne olmaz diye almıştım E sınıfını aslında.)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido Türkiye de ki sınıflar amerika da geçerli değil ondan dolayı önce b ehliyeti sonra tır ehliyeti alınıyor.

Benzer Başlıklar

• 19
  • 20
  • 4
  • 17
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |