Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilhanucarus ben de bu yontemi tavsiye ederim. Transferwise ile otomatik olarak hesaba yatiyor para. Sonraki islemleri de yine otomatik olarak ayarlarsiniz.

@knnrn bugun transferwise ile Turkiye'ye para gonderme gunu sanirim 🙂 ben de bu sabah 8:00 civarinda 250 dolar gonderdim, 1,810.19 TRY olarak Turkiye'deki hesaba 10 dakika icerisinde yatti. 4.5 dolar gibi bir masrafi oldu. Hatta ilk defa bu kadar hizli yatti 🙂 2021, 2020'den cok daha hizli bir yil olacak sanirim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aliarmgn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@Rhonster mail olarak faturasida geldi ve daha once hic yasamadim boyle bisey.Ayrica 3$ aliyorlardi 1000
    $ icin komisyon olarak su an 4$ a cikmis bu ucret. Westernin oncesinde transferwise kullaniyordum,komisyon daha fazlaydi diye hatirliyorum.Para cekilince emin olmak icin tekrar bakarim ,size de yazarim yine bu sekilde.

Tekrar merhaba,paradan herhangi bir kesinti olmadi.Toplamda 2000$ icin 8$ komisyon odedim 🙂

Banka hesabindan gonderdiniz sanirim, dogru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aliarmgn Dolardan dolara gönderimde masraf daha az, ancak ben bu parayı bankada TL'ye çevirirken de bir zarar ediyorum. Toplamda bakınca bana Transferwise ile dolardan TL'ye göndermek daha pratik ve ucuz geliyor. Transferwise doları piyasa değeri üzerinden çeviriyor, bankalar gibi makas uygulamıyor.

• @crazycells çok Teşekkürler

• //////////////

• @crazycells evet banka hesabimdan gonderdim.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@aliarmgn Dolardan dolara gönderimde masraf daha az, ancak ben bu parayı bankada TL'ye çevirirken de bir zarar ediyorum. Toplamda bakınca bana Transferwise ile dolardan TL'ye göndermek daha pratik ve ucuz geliyor. Transferwise doları piyasa değeri üzerinden çeviriyor, bankalar gibi makas uygulamıyor.

Transferwise direk banka hesabina aktarabiliyorsunuz o guzelligi var ayni zamanda parite gonderdiginiz gune gore ayarlaniyor.Goreceli karli yada zararli olabiliyorsunuz:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet banka hesabimdan gonderdim.

evet, cunku diger turlu gonderince daha yuksek bir komisyon cikiyordu diye hatirliyorum. Arada sirada deneyiminizi aktarmayi unutmayin bu konuya da 🙂 Western Union'in degisimini takip etmis olalim 🙂

Kar ve zararin da otesinde kullanim kolayligi benim icin tercih sebebiydi 🙂 oturdugunuz yerden cok hizlica parayi gonderebiliyorsunuz Transferwise ile ve direkt banka hesabina yatiyor. Benim Western Union'i birakmamin nedeni aktarimda cikardigi sorunlardi. Bazen 'guvenlik' gerekcesiyle gonderimimi iptal ediyordu ve online islem yapmama izin vermiyordu. Bir agent'a gidip kisisel olarak para gondermeniz gerekiyor. Tum bilgiler belli, paranin kimden kime gittigi belli, tum isim ve adresler uyusuyor, buna ragmen 'fraud' gerekcesiyle keyfi iptaller yapiyordu. Bir de sorun cikinca her seferinde birilerini arayip bilgi almaniz gerekiyor. En son 3 gun boyunca parayi gondermeyip hesaba da geri aktarmalari oldukca gecikince, bir daha kullanmamaya karar verdim. Bir para gonderme olayi bu kadar vakit calmamali bu zamanda 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

amcam iki defa gönderdi. moneygram var kesinti oranlarını sitesinde bulamadım. 10 dakika içinde para Türkiye de wallmart içinden bile yapılıyor.
    WhatsApp Image 2020-12-05 at 20.45.03.jpeg

• @crazycells ben ilk defa denedim arkadasim onerince(o surekli kullaniyormus) bir de 20$ lik amazon gift card olayi biraz cazip geldi diyebilirim:D Tek sikintisi paranin direk hesaba yatmama olayi soylediginiz gibi. Onun icin de bazi bankalar,uyguylamalari uzerinden de bu parayi direk kendi hesabini aktarabilmene izin veriyormus diye okumustum ama benim boyle bi tecrubem olmadi:)

• ⭐⭐

havaleyi yaparken transferwise ile web sitelerindenmi para transferi yapıyorsunuz yoksa bankanın internet sitesine girip transferwise ile para transferi yapıyorsunuz
    bankadaki hesabı yurtdışına acmak gereklimi
    transferwise ile swift koduna ihtiyaç varmı

• ⭐⭐

söyle bişey buldum internetten:

• @yapay-zeka TransferWise uygulamasindan ya da websitesinden uyelik bilgilerini olusturduktan sonra giris yapiyorsunuz. Alici bilgilerini ekledikten sonra miktari ve gonderim seklini seciyorsunuz. Ben Bank debit ACH ile olan yontemi seciyorum. En uygunu o. Ilerledikten sonra sizi online bankacilik sitesine yonlendiriyor. Giris yaptiktan sonra checking hesabinizi seciyorsunuz ve sisteme hesap bilgileriniz kayit oluyor. Bir dahaki transferinizde ugrasmiyorsunuz. Gozden gecirip onayladiktan sonra para gidiyor. Ilk zamanlar 2 3 is gunu suruyordu. Onceki mesajlarda soylendigi gibi 10dk’da gidiyor. Referral linki ile kayit olundugunda ilk gonderiminizde fee olmuyordu diye hatirliyorum.

• //////////////

• ⭐⭐

• ⭐⭐

• ⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka ABD'den Türkiye'ye yollarken Transferwise Direct debit (ACH) yoluyla parayı kendisi benim checking hesabımdan kesiyor.
    Türkiye'den ABD'ye yollarken ise bu sistem olmadığı için manuel olarak Transferwise'ın Türkiye'deki TL banka hesabına parayı sizin EFT yapmanız gerekiyor. Sanırım hesap bilgilerinde BİRLEŞİK ÖDEME HİZMETLERİ şeklinde görünüyordu.

• SWIFT ile Türkiye'den ABD'ne dolar transferi yapacaklar için, Türkiye bankaları genelde 2 gün valör uygular. Ama bu zorunluluk değildir. Aynı gün valörlü bile transfer yapılabilir. ABD'nin saat olarak geride olması buna olanak tanır. Durumu acil olanlar bankaları ile konuşurlarsa çözebilirler diye düşünüyorum. Ama masrafı belki biraz daha yüksek olur.
    2. konu muhabir banka olayı. Biraz fazla detay ama belki yardımı olur. Türk bankaları genelde birden fazla muhabir banka ile çalışırlar. Eğer ABD'ndeki hesabınız büyük bir bankada ise (BoA, Citi, Chase), Türkiye'deki bankanıza talimat verirken, muhabir banka olarak ABD'nde hesabınızın bulunduğu bankayı muhabir olarak kullanmalarını isterseniz, işleminiz daha hızlı ve hatasız olarak gerçekleşebilir. Çünkü hem alıcının, hem de göndericinin hesabı aynı bankadaysa EFT olmaz, havale olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Transferwise da bankalasip, baska banka hizmetleri sunup ismini "Wise" olarak degistirecekmis. Yani "transfer"den daha fazlasi olacaklar... Bu sekilde bir email gonderdiler...

Benzer Başlıklar

• 10
  • 2
  • 2
  • 108
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |