Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cnpist çok teşekkürler 👋🙂

• @entropik Bende İş bankası, TEB, Halk Bankası, Enpara uygulama üzerinden sorunsuz kullanıyorum. Hatta geçenlerde telefonumu değiştirdim ve uygulamaları yeniden yükledim. Çoğu banka TR hattıma sms gönderdi sadece Halk Bankası TR hattınızdan mobil veriye erişerek aktivasyon yapıyor. Sonra bankacılık uygulamalarını ABD hattımı takıp sorunsuz kullanıyorum.

• @entropik akbank ve garanti bankasina da app uzerinden giriyorum ben de. yurtdisi numarasina mesaj gelmez diye uyarmislardi garanti bankasindan ama su ana kadar bir sikinti yasamadim.

• @gurcang çok teşekkürler.

Yani Amerika'ya gelip bir app ve hat alıp kullanmaya başladığımda, Türk hattı yeni telefona takıp ilgili bankaların mobil uygulamalarını indirip hatta SMS gelecek.
    Amerikan hattı tekrar takip uygulamayı açtığımda bankacılık işlemlerini yapabilecek miyim?

Yaklaştım mi acaba doğru anladım mi?

Size belki komik geliyordur belki sizde bunları yasamissinizdir ama Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi işte. İnsan bu konuda da kendini güvencede tutmak istiyor.

😅

• @entropik turk hattinizla sorunsuz sekilde yapabilirsiniz ama bende su sekilde bir sikinti oldu. usa hattini takinca ilk baslarda sorunsuz kullandim ama telefon degistirince yeni telefonu tanimadi tr hattimi da kaybettigim icin bir muddet giremedim uygulamalara. bu sebeple de usa hattimi bankaya eklettim. ekletmek islemi subeye giderek oluyor ekstra bilgi vereyim.

• @btek14 tamamdır, benim için faydalı oldu verdiğiniz bilgiler.

Teşekkürler.

• @ICu, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@AE123

Bilgi için teşekkürler.

BOA kartınızı teb atmsine takıp para çekmek istediğinizde size TL veya USD olarak soruyor USD seçerseniz USD olarak para veriyor atm

Bana sormadı bunu. Belki dediğiniz gibi atm usd vermiyordur. Fakat içerideki görevliye sordum, o da teyit etti; 'sadece tl alabiliyorsunuz' dedi. Ama görevlilere de mutlak güvenmek mantıklı değil sanırım çünkü onlar da bazen bilmeyebiliyorlar.

Usd veren bir atm bulabilirsem bir daha denerim

Başka bir ATM'den denedim oldu. Meğer denildiği gibi usd veren ATM olmalıymış.

• @entropik Evet doğru anlamışşsınız ancak bu durum bankadan bankaya göre değişebilir. Benim kullandığım bankalarda yaklaşık 1 senedir herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

• Herkese merhaba Suanda en uygun sekilde Bank of americadaki bir hesaptan Turkiyede bulunan bir hesaba nasil para yollanir ?

Bir suru secenek var ama en uygununu sorayim istedim.

Tesekkurler .

• Cepteteb kullaniyordum 2 senedir hic kullanmamistim bugun giris yapayim dedim hesabimi kapatmislar yurtdisinda kullandigim icin.Telefondan gorustum tekrardan acmaniz gerek ulkeye gelip diyorlar saka gibi 🙂

• Cepteteb hesabim kapaninca simdi kalakaldik boyle..TR den bir arkadasim ona bir elektronik alet almami istiyor ama kartida yok internetten alip evime gondertebilecegi parayi bana gonderip benim almami istiyor yaklasik $3000. En kolay masrafsiz nasil gonderilir bu TR den USA ya ? WU $60-100 arasi masraf cikartti cok fazla malesef.

• @Megatron @Betfair39 iki sorunuzun da cevabı bana göre Wise. Ben birkaç kere kullanmıştım ve sorunsuz çalışmıştı. Komisyon da çok komik bir rakam alıyordu. Bir araştırın derim.

• @Megatron @Betfair39 Western Union ile usd-usd gondermeye bir bakin derim. Banka hesabiyla gonderimde birkac gune geciyor ve anlasmali oldugu bankalarin mobil bankacilik uygulamasindan komisyon odemeden parayi direk dolar hesabina aktarma imkani sagliyor. Haberi biz olsun 3k ve uzeri gonderimlerinde kimlik ve ssn bilgisi istiyor.

Ek olarak, Wise birkac gonderimden sonra diger gonderimlerinizi calisma saatleri icindeyse dakikalar icinde gerceklestirmeye basliyor. Bu da bazen cok ise yariyor.

• Turkiye de western union gibi bankanin online islemlerinden mi gonderim yapiliyor yoksa subeye mi gitmek zorunda wise icin?

• @entropik, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Herkese merhaba,

Bilgisi olanlardan bilgi rica edeceğim şu konuda.

Önümüzdeki ay Amerika'ya gideceğim. Garanti bankasında maaş hesabım ve döviz hesabım var. Swift işlemine açtırdım.
    Amerika'da iken Türkiye'de internet bankacılığı üzerinden yapmam gereken ödemeler var (Kredi + Aidat vs gibi).

Diyelim ki Amerika'ya gittiğimde bir işe başlayıp düzenli gelirim oldu ve SSN + GC aşamalarını da geçtim ve bir amerikan bankasında hesabım da var.

Amerika'da ki hesabımdan Garantide ki hesabıma Swift yoluyla para gönderdim. Amerika'dan Türkiye'de ki hesabıma girip işlem yapabiliyor muyum, Garanti mobil bankacılık ile?

Ve ya bu durumda olan arkadaşlarımız nasıl bir yol izliyor?

Desteklerinizi, bilgi dönüşlerinizi bekliyorum.
    Şimdiden çok teşekkürler 👋🙂

Mobil bankacılıkta SMS ile girişi iptal edip telefona tanımlama yaparsanız SMSsiz bir şekilde uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunu denemek için telefonu uçak moduna alıp Wifi ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

• @S-and-V Wu ile dolar-dolar yollanmiyor Eger islemi online yapiyorsaniz Ve banka hesabina yolluyorsaniz.

• Eğer Turkcell hattı kullanıyorsanız ve telefonunuz destekliyorsa wifi üzerinden internete bağlandığınızda hattınızı yurtdışında kullanım paketi olmadan ya da roaming ücreti ödemeden Tıpkı Türkiye içindeymişsiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Diğer operatörler için aynı durum geçerli mi bilemiyorum. Bankacılık işlemleri için SMS kullanımı gerekiyorsa aklınızda bulunabilir.

• @gurcang kuveyttürkte ilk aktivasyon için mobil veriyi açmanızı talep ediyor. Eğer hesap için başka bir cihazda daha önce aktivasyon işlemi yapmış ve bu aktivasyon halen devam ediyorsa, Sms aşamasından sonra diğer aktivasyonunun olduğu cihaza yapmak istediğiniz yeni aktivasyon için uygulama içi onay isteği gönderiyor. Eğer aktivasyonunun kurulu olduğu cihaza ulaşamıyorsanız, sadece Kuveyttürk çağrı merkezini arayarak aktivasyon sağlayabiliyorsunuz. Kuveyttürk aktivasyon için biraz zorluyor. Ziraat bankasının uygulamasınada anca vpn de Türkiye yaparak giriş yapabilmişdik. Screenshot_20220904-132145_WhatsApp.jpg

"halk Bankası TR hattınızdan mobil veriye erişerek aktivasyon yapıyor." ⬅️ bu baya bir sorun olabilir eğer Türk hattını sadece Sms için kullanıyorsanız, birde bu işlem için yurtdışında kullanmak için internet paketi almak gerekebilir.

Ama kuveyttürkte tam bu şekilde değil yine mobil veriyi açmanızı istiyor ama hattın farklı olması sorun olmuyor. Ben aktivasyonu bankaya kayıtlı olmayan başka bir hattın takılı olduğu telefonla yaptım. Bankaya kayıtlı hat başka bir cihazdaydı sadece o hatta gelen Sms e ihtiyacım oldu

• @myildirimoguz teşekkürler,

Bu forum STK gibi çok faydalı bir organizasyon.

Herkesin ve özellikle kurucuların emeklerine teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar wise hakkında sormak istediğim bir konu var. TR deki dövizi Abd deki bankama göndermek için wisede hesap açtım. Ben swift gibi gönderme yapılıyor sanıyordum ama wisede olay aslında döviz çevirme olayı ile yürüyor gördüğüm kadarıyla.. yani TR de bankamdaki dövizi direkt wiseye aktarmak istersen yine swift işlemleri işin içine giriyor. ozamanda wise kullanmanın anlamı kalmıyor!! ama wisede TR hesabı açıp açılan hesaba TR de ki döviz bozdurulup eft yapılıp sonra hesaba para geçince USD çevrilip abd deki bankaya usd olarak aktarılabildiğini görüyorum. Biraz karmaşık gibi oldu ama sanki wise diyorki,benim TR deki şubeme TL ni yatır,bende sana abd de usd karşılığını vereyim. Baktığımda swift işlemleri ve kesintilerinden daha karlı görünüyor. bilmediğim veya kaçırdığım yer varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 2
  • 3
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |