Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@damladav, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Selamlar lütfen sorumu mazur görün, mutlaka bahsedilmiştir önceki postlarda ama ufak bebeğim var tüm postları okuyabilecek durumda değilim İnan ki 😫 Amerika BofA hesabımdan Türkiye hesabına para yolllamam lazım dolar ya da TL farketmez. En güvenilir ve uygun yol nedir? Çok teşekkürler.

Su adresten girip bir Transferwise hesabi acin: https://transferwise.com/invite/u/kenano1

Benim kodla girdiginiz icin 500 dolara kadar ilk gonderim ucretsiz olacak. Ondan sonra da uygun fiyata surekli gonderebilirsiniz. Bir kere hesabi tanimladiktan sonra birkac tiklama ile para gondermek mumkun. Ilk seferde bir haftaya kadar surebiliyor ama ondan sonra genelde ertesi gun hesaba gecmis oluyor.

Teşekkürler deneyeceğim hemen

• ⭐⭐⭐

@knnrn Yine size çalıştık. 😃 İlk gönderim promosyonunu kullandım fakat USD->USD seçeceği göremedim. Normal midir? 🧐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@knnrn Yine size çalıştık. 😃 İlk gönderim promosyonunu kullandım fakat USD->USD seçeceği göremedim. Normal midir? 🧐

Hayırlı olsun. Ben şimdiye kadar hiç USD > USD göndermedim, böyle bir hizmet olmayabilir. Borderless account açtım, oraya her para biriminden para göndermek mümkün, ama oradan başka hesaba tekrar göndermek gerekiyor. Bu hesabın debit kartı da geldi, bununla her ülkede yerel para birimiyle alışveriş ve ödeme yapabilecekmişim, ama henüz deneme şansım olmadı.

• ARKADAŞLAR yapı kredi bankasından ABD ye (banka hesabına) para transfer eden oldu mu hiç?

• @knnrn bu komisyon çok iyiymiş, acaba CapitalOne ile olabilir mi böyle bir şey, yani transferwise, oraya gönderir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody Herhangi bir hesap olabilir, banka kısıtlaması yok.

• @knnrn transferwire güvenilir bir sistem mi? bir sorun yaşar mıyız, yani parayı şu banka hesabına aktar mı diyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody Ben ve çevremdeki bir çok kişi en az 3 yıldır sorunsuz kullanıyoruz.

• @knnrn Anladım. Ya kusura bakmayın, tekrar soracağım ama, transferwire da banka hesabımızı veriyoruz herhalde değil mi? yani onlar bankadan bizim adımıza parayı çekebiliyor mu? orada takıldım.

• ⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@keysnambır, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Hayırlı olsun. Ben şimdiye kadar hiç USD > USD göndermedim, böyle bir hizmet olmayabilir. Borderless account açtım, oraya her para biriminden para göndermek mümkün, ama oradan başka hesaba tekrar göndermek gerekiyor. Bu hesabın debit kartı da geldi, bununla her ülkede yerel para birimiyle alışveriş ve ödeme yapabilecekmişim, ama henüz deneme şansım olmadı.

Bir defasinda sadece deneme amacli TEB bankasindaki USD hesabima yollamistim Transferwise ile ve sorunsuz gitmisti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody ABD'de direct debit (ACH) sistemi olduğu için hesap bilgilerini veriyorsunuz, Transferwise parayı kendisi hesaptan çekiyor. ABD'de neredeyse tüm ödemeler bu şekilde çekiliyor, sistemi buna göre kurmuşlar. İşlem birkaç gün süreyle pending olarak beklemede kalıyor, itiraz etme şansı var. (Burada öğrenmeniz gereken küçük bir ayrıntı var, para pending olarak görünürken Türkiye'deki hesaba geçmiş olacak. Yani ABD'deki bankada hala para var ama Türkiye'de belki aynı parayı harcadınız bile. Ama ABD'deki hesapta işlem bitmeden parayı çeker veya başka bir şey yaparsanız sistemi bozarsınız. Aynı durum ACH ile yapılan kira ve fatura ödemesi gibi şeyler için de geçerli. Hesapta para görünüyor ama başka tarafta ödeme yapılmışsa o paraya artık el sürmeyin. Sistem biraz kafa karıştırıcı maalesef. Keşke Türkiye'deki gibi her şey anlık olsa)

Türkiye'den ABD'ye gönderirken ise böyle bir sistem olmadığı için siz parayı Transferwise'ın Türkiye'deki hesabına EFT yapıyorsunuz.

Güvenlik açısından endişe etmenizi gerektiren bir durum yok. Bank of America veya Capital One gibi kurumlara güveniyorsanız buna da aynı şekilde güvenebilirsiniz.

• Merhaba ben transfergo ve transferwise ı denedim ama sadece para gönderilebiliyor alınmıyor amerikadan başka bir yol bilen varsa çok acil bana cevap versin lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@queenwng, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Merhaba ben transfergo ve transferwise ı denedim ama sadece para gönderilebiliyor alınmıyor amerikadan başka bir yol bilen varsa çok acil bana cevap versin lütfen

Ben Transferwise'ı Türkiye'den ABD'ye ve ABD'den Türkiye'ye iki türlü de defalarca kullandım. Bir daha deneyin isterseniz.

• ÇOK FAZLA DENEDİM PARA ALMA BÖLÜMÜ BİLE YOK SADECE PARA GONDER BOLUMU VAR

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@queenwng, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

ÇOK FAZLA DENEDİM PARA ALMA BÖLÜMÜ BİLE YOK SADECE PARA GONDER BOLUMU VAR

Neden öyle bir bölüm olsun ki? Para gönderimini TL'den USD'ye yapacaksınız. Türkiye'deki hesaptan ABD'deki hesaba gönderecek.

• Kendi tecrubemden yola cikarak western unionu onerebilirim, yaklasik 5-6 kere para transferi yaptim, ilk 2 transfer biraz uzun surdu (4-5 gun) ancak ilk iki transferden sonra ki tum transferlerim ayni gun icinde ulasti. ayrica komisyon alinmiyor ve kur farki da cok yok. Turkiyeye para transfer ederken diyelim ki dolar kuru 6.85 westerunion uzerinden 6.80 ile gonderebildim.

• @queenwng doğrudan banka transferi yapabilirsiniz, yapı kredi deki paramı, burada CapitalOne a transfer ettim, 3-4 gün sonra hesaptaydı, komisyon WU na göre yarısı falan. burada hesabınız olması lazım. Bankanın swift codu yazacaksınız.

• amerika'dan turkiye'ye gonderim icin transferwise'i oneririrm. Gecen hafta yaptigim transfer sadece bir gun sonra aliciya ulasti. eksi sozluk'ten transferwise basligina girip bir referans linki ile uye oldum, komisyon ucreti de vermedim. Bilmiyorum ben memnun kaldim o yuzden belki arastiran birileri varsa rehber olur diye yaziyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Civil_Engineer, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

amerika'dan turkiye'ye gonderim icin transferwise'i oneririrm. Gecen hafta yaptigim transfer sadece bir gun sonra aliciya ulasti. eksi sozluk'ten transferwise basligina girip bir referans linki ile uye oldum, komisyon ucreti de vermedim. Bilmiyorum ben memnun kaldim o yuzden belki arastiran birileri varsa rehber olur diye yaziyorum.

Benim (veya forumdan başka birinin) linkini kullanın biz de kazanalım 🙂

Bu link ile kaydolursanız 500 dolara kadar ilk gönderim ücretsiz. Benim link ile para gönderen her 5 kişi için Transferwise bana 75 dolar gönderiyor.

Transferwise benim de çok kullandığım ve tavsiye ettiğim bir yöntem. Bu konunun önceki mesajlarına bakarsanız yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

• @knnrn bir dahakine gondermek isteyen arkadaslarim olursa bu basligi onerecegim 🙂

Benzer Başlıklar

• 2
  • 17
  • 2
  • 17
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |