Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutcetnkaya, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@knnrn bilgi için teşekkurler
    bir sorum daha amerikaya gittiğimde bu yuklu mıktarı nasıl oraya tasıyabılırım transferwise olayını cozemedım daha basıt yolu var mıdır?

Transferwise veya banka üzerinden swift dışında elektronik bir yol yok. Parayı yanınızda götürebilirsiniz, sadece girişte beyan etmek gerekir.

• @knnrn türkiyeden o kadar mıktarı elden cıkartabılır mıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutcetnkaya, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@knnrn türkiyeden o kadar mıktarı elden cıkartabılır mıyım ?

Konunun önceki sayfalarını okuyun. Evet, beyan ederek çıkarabilirsiniz. Bunu yapanlar deneyimlerini yazmıştı.

• @Muhtaradana Atkafaşım sen ne işle meşgulsün?Bankacı olduğunu düşünmeye başladım.Bu kadar işlemi ben nasıl yapacağım gözüm korktu.ben Teb bankasını kullanmak ve teb kredi kartını abd kullanmak istiyorum .Bank of,Amerika dan ücretsiz para çekebiliyormuşuz. bununla ilgili bilgi paylaşırsan sevinirim

• @clourpoint bunun için bir işlem yapmanıza gerek yok, yeterki yanınızda teb hesabı alırken vereceğiniz telefon numarası abd de yanınızda bulunsun, çünkü bank of America atmsinden para çekmek istediğinizde bu hatta güvenlik sebebiyle mesaj gelebiliyormuş

Birde Türkiye'de cepteteb den hesap açarken Amerika da göçmenlik vizesi ile yaşayacağınızı söylerseniz bu hesabı açmanıza izin vermiyorlar, şıklarda buna dikkat ederek cevap verin lütfen

• Yakın zamanda güncel olarak TR'den ABD'ye transfer sağlayan birileri var mı?
    Çünkü enpara'da swift özelligi göremedim, TransferGo Türkiye'den giden transfere açık değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Yakın zamanda güncel olarak TR'den ABD'ye transfer sağlayan birileri var mı?
    Çünkü enpara'da swift özelligi göremedim, TransferGo Türkiye'den giden transfere açık değil.

https://yesilkartforum.com/forum/post/118837

• @Burak-Erdoğan Merhaba, 2 gün önce Transferwise sitesi aracılığıyla; TR- ABD $3000 dolar para gönderdik. Makul sayılabilecek bir komisyon ödedik. Bilginize...

• ⭐⭐

Kafama bir şey takıldı arkadaşlar. Turkiyeden çıkışta para sınırlaması var. Peki mesela avrupa ülkelerinden çıkışta da böyle bir kısıtlama var mı? Yani Amerikaya Almanyada yaşayan biriside bizim gibi üzerinde giderken para çıkarma kısıtlaması ile karşılaşıyor mu?

• @knnrn teşekkürler bilgilendirme için
    @Sercan-Özüsağlam teşekkürler bilgilendirme için
    transferwise baya mantıklı gözüküyor ama bahsettiğiniz Türk lirasından transferwise ile dolar gönderimi dolar to dolar gönderme gibi bir seçeneği varmıdır acaba? cünkü gönderimde onu göremedim.
    Edit** buldum bakiye bölümünden dolar bakiyesi açınca dolar olarak yükleyebiliyorsunuz.

• @Burak-Erdoğan Rica ederim. Evet o şekilde de dolar-dolar gönderme seçeneği açılıyormuş ben bu şekilde bilmiyordum. İlk transferimi yaptıktan sonra, o dolar-dolar seçeneği aktif oldu diye düşünmüştüm. Sormamda sakınca yoksa siz transfer yaptınız mı ? Yaptıysanız gönderim süresinde bir sorun yaşadınız mı ?

• ABD'de webden satacağım ürünün ücretini transfer etmek için Paypal gibi revaçta olan, ancak TR'de de faal olan güvenilir bir yer var mıdır? (Sanırım Payoneer ABD'de pek bilinmiyor/kullanılmıyor)
    Ya da TR'den böyle bir işi nasıl gerçekleştirebilirim? Ürün ABD'de anlaşacağım bir firma tarafından da üretilip gönderilebilir ancak ücretini benim almam gerek.

• Arkadaşlar merhaba, Türkiyede Yapı Kredi de hesabı olup ABD ye para transferi deneyen oldu mu acaba? Şimdi baktım Swift işlemleri, western union a göre daha az komisyon alıyor. Ancak swift için bankalar arası anlaşma falan olması gerekiyor, galiba, Forumun başında Garanti ile Chase arasında yapılan transferden bahsedilmiş, bilgisi olan varsa iletirse sevinirim. En güvenli yol nedir.

• @Burak-Erdoğan Transferwise, western union dan daha mı az komisyon istiyor? o nedenle mi onu seçtiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@somebody, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Arkadaşlar merhaba, Türkiyede Yapı Kredi de hesabı olup ABD ye para transferi deneyen oldu mu acaba? Şimdi baktım Swift işlemleri, western union a göre daha az komisyon alıyor. Ancak swift için bankalar arası anlaşma falan olması gerekiyor, galiba, Forumun başında Garanti ile Chase arasında yapılan transferden bahsedilmiş, bilgisi olan varsa iletirse sevinirim. En güvenli yol nedir.

Ben yapmıştım, ne kadar masraf kesildi hatırlamıyorum, ama buradaki bankam olan BofA da ayrıca masraf kesmişti. Zaten bunlar yüzünden bir daha kullanmadım, Transferwise hesaptan hesaba transferde daha şeffaf ve ekonomik.

• @somebody, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@Burak-Erdoğan Transferwise, western union dan daha mı az komisyon istiyor? o nedenle mi onu seçtiniz?

Evet transferwise ile dolar to dolar yollayabilirsiniz.Western cok ucuk rakamlar istedigi icin paramin tl kısmını transferwise kalaninida üstümde götürdüm.

• Selamlar lütfen sorumu mazur görün, mutlaka bahsedilmiştir önceki postlarda ama ufak bebeğim var tüm postları okuyabilecek durumda değilim İnan ki 😫 Amerika BofA hesabımdan Türkiye hesabına para yolllamam lazım dolar ya da TL farketmez. En güvenilir ve uygun yol nedir? Çok teşekkürler.

• @damladav ben WESTERN Union la 4 gün önce gönderdim bügün aldılar 400 dolar 8 dolar kesinti yaptılar belki pahalı ama bana göre çok sağlam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Selamlar lütfen sorumu mazur görün, mutlaka bahsedilmiştir önceki postlarda ama ufak bebeğim var tüm postları okuyabilecek durumda değilim İnan ki 😫 Amerika BofA hesabımdan Türkiye hesabına para yolllamam lazım dolar ya da TL farketmez. En güvenilir ve uygun yol nedir? Çok teşekkürler.

Su adresten girip bir Transferwise hesabi acin: https://transferwise.com/invite/u/kenano1

Benim kodla girdiginiz icin 500 dolara kadar ilk gonderim ucretsiz olacak. Ondan sonra da uygun fiyata surekli gonderebilirsiniz. Bir kere hesabi tanimladiktan sonra birkac tiklama ile para gondermek mumkun. Ilk seferde bir haftaya kadar surebiliyor ama ondan sonra genelde ertesi gun hesaba gecmis oluyor.

• @damladav ,@knnrn tavsiyesi üzerine Transferwise kullanmaya başladım ve çok memnunum, banka hesabını tanımladıktan sonra gönderim çok basit ve her aşamasında e posta ile bilgilendiriyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |