Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• This post is deleted!

• @badman tesekkurler! transferwise'in birkac dezavantaji var, dolar transferi yok, Turkiye'ye transfer edilen para turk parasi cinsinden gidiyor, gerci kurlari cok kotu degil. Bir de yuksek miktarlarda fee'ler cok yuksek $400'i buluyor. Gonderilecek miktar $5-10bin dolari gecmiyorsa westernunion, moneygram, transferwise vs avantajli ama miktar artinca biraz sikinti.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@badman Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@experimental nerden aldın o kadar parayi şeytana uymadın inşallah? Yaş kaç sizin? ,benim en büyük çocuğum 19 yaşında siz de benim birer evladım sayılırsınız. Sana güveniyorum efendi birisine benziyorsunuz ama işte aklıma takıldı. Özelden yazabilirsiniz. Saygilarimla

Sayin @badman lutfen sorularin ve problemlerin cozumune yonelik paylasim yapin, eger cok merak ettiyseniz bu soruyu da ozelden sorsaydiniz 🙂 paranin kaynagi cozumu degistiriyor mu?

• @crazycells @badman Saka yaptiginizi var sayiyorum fakat tanimadiginiz bir kisiye saka yolu ile bile imada bulunmak hos degil. Ayrica beyfendi ogrenci diyince akliniza sadece ergenler mi geliyor? Ben 32 yasindayim, doktora yapiyorum, evliyim ve bir tane de kizim var. Ayrica ben ve esim avrupa birligi komisyonu adina doktora yaptigimiz icin bizim icin fazlasiyla yeterli olan bursumuzu da komisyon uzerinden aliyoruz, yani ABD'den herhangi bir gelir elde etmiyoruz, gerekte duymuyoruz. Yazlari Turkiye'ye gidince yakin akrabalarim bile halimi hatrimi sormadan maasimi sordugu icin sizi yadirgamadim. Millet olarak bu baskasinin hayatini merak etme, burnunu sokma aliskanligindan kurtulmak lazim. Selametle.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

@crazycells Peki burada teb kartınıza dolar hesabı acıp orada ücretsiz dolar cekip yatırabiliyoruz ya, telefon uygulamasından da doları, TL ye cevirip istediğimiz Türk hesabına eft yapamazsınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@crazycells Peki burada teb kartınıza dolar hesabı acıp orada ücretsiz dolar cekip yatırabiliyoruz ya, telefon uygulamasından da doları, TL ye cevirip istediğimiz Türk hesabına eft yapamazsınız?

Parayı dolar hesabında tutmak gibi bir şart yok, ben TL hesabımdan ABD'de para çekiyorum. Para çekme tek yönlü bir şey, ABD'den Türkiye'ye ücretsiz para göndermek mümkün değil. Cepteteb kartınıza para yatırmak da mümkün değil. Sadece para çekebiliyorsunuz.

• ⭐⭐

Peki biz amerikaya gelince her ay türkiyede ki evimizin kredisini yollamayı planlıyorduk ne yapmamız lazım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Peki biz amerikaya gelince her ay türkiyede ki evimizin kredisini yollamayı planlıyorduk ne yapmamız lazım?

Şimdiye kadar bulabildiğim en uygun yol TransferWise oldu. %1 komisyon ile gönderiyoruz. Doları TL'ye çevirirken piyasa değerine göre yapıyor.

İlk gönderimin ücretsiz olması için transferwise.com/u/kenano1 üzerinden hesap açabilirsiniz. Bana da 25 dolar sakal atmış olursunuz 🙂

• ⭐⭐

Buraya nasıl para yükleyebiliyoruz ve türkiyede ki direk hesabımıza yollayabilirmiyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 ABD'deki ve Türkiye'deki banka hesabı bilgilerinizi giriyorsunuz. Para ABD'deki hesaptan Türkiye'deki hesaba geçiyor.

İlk seferde güvenlik amaçlı 5-7 gün kadar sürüyor, sonrasında 1-2 gün içinde (bazen aynı gün) hesaba geçmiş oluyor.

Hesapları bir kere girdikten sonra tekrarlayan işlemler için birkaç saniye yeterli oluyor. Yani düzenli para göndermek için çok uygun, her defasında bilgileri tekrar girmek gerekmiyor. Ben şahsen çok memnunum.

• @knnrn cepte teb hesabimizi açtık Amerika'ya gittik diyelim. Burada ailemiz bizim cepte teb hesabına dolar yatırıp bizim ordan çekme şansımız varmıdır ? Teşekkürler

• ⭐⭐

@knnrn cok tesekkür ederim beyefendi, harika bir bilgi oldu notlarıma ekliyorum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@knnrn cepte teb hesabimizi açtık Amerika'ya gittik diyelim. Burada ailemiz bizim cepte teb hesabına dolar yatırıp bizim ordan çekme şansımız varmıdır ? Teşekkürler

Tabii ki var. Türkiye'de normal bir banka hesabı, size havale/EFT ile para gönderebilirler. Size dolar göndermek zorunda değiller, TL de olabilir. Hatta ben Cepteteb üzerinden kredi çekip onu ABD'deki harcamalarım için kullandım. ABD'ye gelecek herkesin bence bir Cepteteb hesabı ve banka kartı olmalı.

• @crazycells Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@erglali Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@betfair39 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

TR den bank of america hesabıma en hızlı ve masrafsız nasıl para gönderebilirim? TEB bank kartı yanımda kalmış istanbula geri döndüm bir süreliğine.

ABD' de Ogrenci iken babam Ziraat Bankasindan BOA hesabima para atardi devamli. Yanlis hatirlamiyorsam 2-3 $ gibi ucretler olurdu, 500$-1000$ arasi transferlerde.

ne zamandan bahsediyorsunuz acaba sayin @erglali ? Bu bankalar arasi anlasmalar birkac yilda bir degisiyor, o nedenle dikkatli olmak lazim. Eger deneyim cok eskiyse artik gecerli olmama ihtimali yuksek.

Selamlar @crazycells ozur dilerim gec geri donus icin.
    Sene 2015'ti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@betfair39 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

TR den bank of america hesabıma en hızlı ve masrafsız nasıl para gönderebilirim? TEB bank kartı yanımda kalmış istanbula geri döndüm bir süreliğine.

ABD' de Ogrenci iken babam Ziraat Bankasindan BOA hesabima para atardi devamli. Yanlis hatirlamiyorsam 2-3 $ gibi ucretler olurdu, 500$-1000$ arasi transferlerde.

ne zamandan bahsediyorsunuz acaba sayin @erglali ? Bu bankalar arasi anlasmalar birkac yilda bir degisiyor, o nedenle dikkatli olmak lazim. Eger deneyim cok eskiyse artik gecerli olmama ihtimali yuksek.

Selamlar @crazycells ozur dilerim gec geri donus icin.
    Sene 2015'ti.

hic dert degil 🙂 3 yil uzun sure, uygulamalar ve ucretler degismis olabilir de olmayabilir de.

• aşağıdaki link hakkında ne düşünüyorsunuz tecrübeleriniz neler ? linkteki bilgi doğru mu değilmi arkadaşlar ?

%1 veya daha fazla alıyorlar da bize mi söylemiyorlar ? bu konu kafamda oturmadı tam. teb ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmak ister misiniz ?

• Transwise %1. arkadaşın swift işlemlerinde komisyon ödemesi de aynı ya da daha düşük görünüyor. yanlışmı ? bi fark yok gibi...

@b-family Kredi Skoru / Credit History içinde söyledi:

@knnrn çok teşekkürler..
    Bu arada CEPTETEB ile ilgili size mesaj atan eşimdi. Eşimin de benim de ayrı ayrı CEPTETEB kartlarımız var. Nakit mevduatımızı BOA atm’sinden sorunsuz çekebilelim diye açtık bu hesapları ancak bugüne kadar biz bunu başaramadık:(
    Hesaplarımız yurtdışı kullanımına açık. TEB müşteri hizmetleri ile defalarca konuştuk ve yazıştık. En son geçen hafta sorun çözüldü diye mesaj attılar ama nafile.. Sorunun ne olduğunu şu ana kadar kimse bulamadı.. iyi ki bir miktar nakiti yanımızda getirmiştik. Bu arada bir kısmını swift yapmak durumunda kaldık. CEPTETEB kullanacak arkadaşlara naçizane tavsiyem tedbirli olmaları..
    Ayrıca ihtiyaç duyabilecekler için; 10K civarı swift masrafı olarak TEB 30TL + Bank of America da $15 masraf aldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay Cepteteb doğru ve çok güzel bir hizmet. Gelmeden mutlaka hesap açıp banka kartınızı alın. Parayı dolar hesabından çekerseniz daha da güzel. TL hesabından çekerken banka kuru yüzünden ufak da olsa bir zarar etme durumu oluyor. Komisyon vb yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |