Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@vermaynen, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

b1 ile para transferini nasil gerceklestirmemiz gerekiyor? Hesap acabilirmiyiz b1 ile oncelikle abd de ? Ayrica tr de ki banka hesabindaki para tl sorun teskil eder mi abd den cekerken ederse dolar mi yapmam gerek tr deki hesabimi? Yillar once chase bank ile gonderim yapmistim.

B1 ile banka hesabi acabilirsiniz, onunuzde yasal bir engel yok.

Banka transferi yaparken de B1 statusunde olmaniz onemli degil. ABD'deki bankalardan paralari TL olarak cekemezsiniz, o nedenle gonderirken uygun bir birime cevirmeniz gerekiyor. Ayrintilar ve deneyimler icin konudaki bilgileri okumanizi tavsiye ederim.

Tesekkurler crazycells,

• tr den abd ye yada abd den tr ye kesintisiz bir sekilde para gonderilebiliyormu gonderilebiliyorsa ne sekilde olmasi gerekli genelde ufak da olsa kesinti oluyormus okuduklarimdan cikarim yaparsak.
    https://transferwiseturkiye.com.tr/ bir tane buldum fakat kesinti gerceklestiriyor.

• transferwise'ı tek geçerim. 350 CAD paraya sadece 23 lira kestiler ve benden kaynaklı bir hata olmasına rağmen parayı sıkıntısız bir biçimde aktardılar... SWIFT'e, Western Union'a para kaptırmaya gerek yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

tr den abd ye yada abd den tr ye kesintisiz bir sekilde para gonderilebiliyormu gonderilebiliyorsa ne sekilde olmasi gerekli genelde ufak da olsa kesinti oluyormus okuduklarimdan cikarim yaparsak.
    https://transferwiseturkiye.com.tr/ bir tane buldum fakat kesinti gerceklestiriyor.

Bir ülkeden başka bir ülkeye masrafsız transfer mümkün değil malesef.

Bence de en mantıklısı TransferWise. Hesap açarken şu linki kullanırsanız ilk gönderim ücretsiz olur: transferwise.com/u/kenano1

• @knnrn Merhaba, Transerwife hesabından Türkiye-ABD olacak şekilde dolar gönderimi yapabiliyor muyuz ? Benim hesabım var ancak TR-USD olarak ve EURO-USD olarak iki seçenek görünüyor. Direkt USD-USD olacak şekilde bulamadım bir türlü. Acaba ben mi yanlış bir şey yapıyorum çözemedim. Bir bilginiz var mı ? Teşekkürler.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

tr den abd ye yada abd den tr ye kesintisiz bir sekilde para gonderilebiliyormu gonderilebiliyorsa ne sekilde olmasi gerekli genelde ufak da olsa kesinti oluyormus okuduklarimdan cikarim yaparsak.

Bir ülkeden başka bir ülkeye masrafsız transfer mümkün değil malesef.

Bence de en mantıklısı TransferWise. Hesap açarken şu linki kullanırsanız ilk gönderim ücretsiz olur: transferwise.com/u/kenano1

tesekkurler abd ye gidince kullnabilirim on bilgi almak adina sormustum. 🙂

• @Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@knnrn Merhaba, Transerwife hesabından Türkiye-ABD olacak şekilde dolar gönderimi yapabiliyor muyuz ? Benim hesabım var ancak TR-USD olarak ve EURO-USD olarak iki seçenek görünüyor. Direkt USD-USD olacak şekilde bulamadım bir türlü. Acaba ben mi yanlış bir şey yapıyorum çözemedim. Bir bilginiz var mı ? Teşekkürler.

ayni para birimi secilemiyor secenek cikmiyor bende denedim. tl den dolar a yada dolardan tl ye gonderim yapilabiliyorsunuz gordugum kadariyla.

• @vermaynen Evet aynı şekilde görünüyor. Başka birimleri de seçenek olarak çıkarıyor ama aynı para birimi yok. TL-USD olarak seçildiğinde kur farkı oluşuyor sanırım sabitlenmiş bir kur var ama Avantaj mı yoksa dezavantaj mı çözemedim ? Deneyimleyen arkadaşlar varsa yazarlar umarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

@vermaynen Evet aynı şekilde görünüyor. Başka birimleri de seçenek olarak çıkarıyor ama aynı para birimi yok. TL-USD olarak seçildiğinde kur farkı oluşuyor sanırım sabitlenmiş bir kur var ama Avantaj mı yoksa dezavantaj mı çözemedim ? Deneyimleyen arkadaşlar varsa yazarlar umarım.

Şimdi USD göndermeyi denedim ancak böyle bir seçenek çıkmıyor. Sanırım mümkün değil.

Paranız TL olarak duruyorsa TL>USD şeklinde göndermek daha mantıklı zaten. Tranferwise dolar kuru bankaların veya döviz bürolarının dolar satış kurundan daha iyiydi, o nedenle benim için çok karlı oldu.

• @knnrn Evet öyle görünüyor, anlık bir kur çevirme sitesinden kıyaslama yaptım Transferwise bu şekilde biraz daha avantajlı gibi duruyor, çok büyük fark etmese de büyük meblağda daha avantajlı olabilir. Tabi deneyimlemek gerek tamamen anlamak için. Teşekkürler...

• TransferWise’de Turkiye- Amerika arasi usd-usd gondermeyi daha once denemistim ama yapamamistim. Hatirladigim kadariyla tranferwise uzerinden turkiye , usd-usd transfer yapilan ulkeler arasinda degildi. Transferwise para gonderiminde en avantajli olani, diger yerlere gore en yuksek kurdan parayi ceviriyor 1000$ icin 11.47$ kesinti yapiyor. En son para transferimi gun icinde gerceklestirdi.

@vermaynen Evet aynı şekilde görünüyor. Başka birimleri de seçenek olarak çıkarıyor ama aynı para birimi yok. TL-USD olarak seçildiğinde kur farkı oluşuyor sanırım sabitlenmiş bir kur var ama Avantaj mı yoksa dezavantaj mı çözemedim ? Deneyimleyen arkadaşlar varsa yazarlar umarım.

Şimdi USD göndermeyi denedim ancak böyle bir seçenek çıkmıyor. Sanırım mümkün değil.

Paranız TL olarak duruyorsa TL>USD şeklinde göndermek daha mantıklı zaten. Tranferwise dolar kuru bankaların veya döviz bürolarının dolar satış kurundan daha iyiydi, o nedenle benim için çok karlı oldu.

peki tl yi usd yapip gondersek abd ye tl olarak gidicek ozaman parayi ordan cekersen nasil olacak tl vermicek sanirim banka yine dolar olarak vericek fakat tl yi orda tekrar kendi dolar a cevirip verirken herhangi bir kur uzerinden mi yani tekrar bir kesintiye ugrayacak mi da oyle vericek o kisimda kafam karisti acikcasi.
    Ayrica parayi tl olarak tutarsak tl her gecen gun eriyor ve alabilecegimiz dolar miktari azaliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

peki tl yi usd yapip gondersek abd ye tl olarak gidicek ozaman parayi ordan cekersen nasil olacak tl vermicek sanirim banka yine dolar olarak vericek fakat tl yi orda tekrar kendi dolar a cevirip verirken herhangi bir kur uzerinden mi yani tekrar bir kesintiye ugrayacak mi da oyle vericek o kisimda kafam karisti acikcasi.
    Ayrica parayi tl olarak tutarsak tl her gecen gun eriyor ve alabilecegimiz dolar miktari azaliyor.

ABD'ye parayı TL olarak göndermek gibi bir seçenek yok zaten. TransferWise TL'yi dolara kendisi çeviriyor.

@knnrn, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

ABD'ye parayı TL olarak göndermek gibi bir seçenek yok zaten. TransferWise TL'yi dolara kendisi çeviriyor.

tl gonder secenegi oldugu icin tl gonderecek cekerken dolar cekecegim sandim ben. Simdi anlasildi tesekkurler. 🙂

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• merhaba,

cepteteb'den BoA'ya swift transferi yapacagim. Ikisi de kendi hesabim. transfer tipine serbest transfer mi demeliyim yoksa diger deyip aciklamaya kendi hesabima transfer yapiyorum mu demeliyim? Hangisini tercih etti daha evvel kullananlar?

Tesekkurler

• Teb'e para yatırıp rahatlıkla Bank Of America ATM'sinden para çekebildim. Masrafsız duyurulur.

• @erkcet o da bir yontem ama gunluk limit var. oradan cekmek ve yatirmak epey uzun surecek. Swift yapacagim bu sebeple.

• @xyz günlük kart cekim limitini 20bin e kadar arttırabilirsin benden söylemesi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |