Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Pazartesi finansbank internet bankacılığı ile swift kullanılarak amerikadaki hesabıma gönderilen para salı günü hesabımdaydi.bir gün için de geldi.finansbank ücret kesmemis.ama bana ulaşan miktarda 93 dolar kesinti vardı.sanirim araci bankanin kesintisiydi.bilgi vermek istedim.finansbankta sorun yasamadim

• bende ziraat,denizbank ve is bankasi hesabi var hangisi ile gondermek daha ucuz olur bilgisi olan var mi?

• Arkadaşlar burda hangisi ucuz diye soru sormayalım lütfen. Biraz araştırmayı okumayı sevelim lütfen. Her banka bu işlem ücretlerini internet sitelerinde ilan ediyor. Eğer okursanız bu bilgiyi yukarıda vermiştim. Türkiyede 30 küsür banka var. Hepsinin bilinmesi imkansız zaten. Herkes hesabı olduğu bankaları kontrol etsin. Ve eğer fiziken işlemi yapmışsa tutar ve masraf bilgisini paylaşsın @damladav ve @caglaror arkadaşlarımız gibi.

• @yapay-zeka cepteteb internet girişi içşn hem sms hem de uygulama onayı ile giriş yöntemine sahip. Sizin ayarınıza göre sms onay ya da cep onay istenir. Mobil bankacılık da aynı. Ama pratik şifre belirleyip cep şubeye sms onayı olmadan girebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drakens Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

bende ziraat,denizbank ve is bankasi hesabi var hangisi ile gondermek daha ucuz olur bilgisi olan var mi?

sayin @The-Black-Eagle 'in dedigi gibi bu ucretleri bankalarin sitelerinden ayri ayri bakarak ogrenebilirsiniz. Ben de hickimsenin farkli bankalara dair ucretleri aklinda tuttugunu sanmiyorum, en fazla yaptiginiz islem sonucunda ne kadar ucret odediginizi hatirlarsiniz o da sadece bir bankaya ait olur.

• Selam arkadaşlar burdan teb bankası hesabı açarsam abd de teb bankası varmı orlando da burda para yatırıp orda çekebiliyormuyuz usd hesabı olarak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Selam arkadaşlar burdan teb bankası hesabı açarsam abd de teb bankası varmı orlando da burda para yatırıp orda çekebiliyormuyuz usd hesabı olarak

Bu konudaki mesajlarda "cepteteb" diye bir arama yapmanızı öneririm. ABD'de şubesi yok ama Cepteteb kartınızla Bank of America ATM'lerinden Cepteteb hesabınızdaki parayı ücretsiz çekebiliyorsunuz. Ayrıntılı bilgi için ilgili mesajlara bakabilirsiniz.

• teb ile bank of america arasındaki kolay para transferindeki anlaşma halen devam ediyor mu ? 15 haziran da giriş yapmayı planlıyorum hangi banka dan hesap açayım sizce ?

• @isag Buyuk olasilikla devam ediyordur. CepteTEB i arayarak bunu ogrenebilirsiniz.

• ⭐⭐

@isag Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

teb ile bank of america arasındaki kolay para transferindeki anlaşma halen devam ediyor mu ? 15 haziran da giriş yapmayı planlıyorum hangi banka dan hesap açayım sizce ?

Bankaların Swift ücretlerini araştırıp güven veren ve ücreti düşük olan en az 2 bankadan hesap açıp, internet bankacılığını aktifleştirip gelin. Cepteteb ve enpara'ya bakın.

• Dogrudan (hatta hic) konuyla ilgili degil ama US eger CAATSA isimli yasayi devreye sokarsa (eli kulaginda deniliyormus) TR den USA dolar getirmek (bankacilikla) zor ya da imkansiz olabilir.
    Gazete yazisidir demeyip ustten okumakta fayda var.
    Gerceklesse bile kisa surecegini dusundugum (pes etmemiz uzun surmez) bu yaptirimlara denk gelen gocmenler icin hayati olabilir.

• Para transferlerinde Payoneer'i öneririm. Komisyon ya hiç, yok ya da %1
    3 Yıldır her ay kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.
    Bilgi için; https://www.kolaydropshipping.com/payoneer-turkiye/

• Walmarttan alınan klasik money order ı TR'de bozdurabilir miyiz ?

• Banned

Hadi soru sorma sırası bende.

Türkiye'deki banka hesabımızdaki paramızın bir kısmını daha banka üzerinden wire transferle getireceğiz. Paramız Cepteteb'de, oradan Bank of America'ya gelecek.

Buraya kadar bir sorunumuz yok. Soru şu : Hesabımızdaki parayı getirdiğimizde herhangi bir vergi alınacak mı? Bu bir kazanç değil yıllardır biriktirdiğimiz paramız Türkiye'de... Milyon dolarlar değil zaten 🙂 Deneyimi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

• @mhepekiz Yok vergi alinmiyor. En azindan dikkat cekecek sekilde duzenli aktarmazsan farkina bile varilmaz. Bir de aciklamasi basit buraya geldikten sonra kazanilan bir para degil o -yani oyle ise-. Ayrica yurtdisindaki para- kazanc- belirli bir seviyenin uzerine cikmazsa (100k miydi?) vergiye girmiyor diye biliyorum. Biz 3 seferde aktardik (2 miydi yoksa). Sikinti cikmadi. Her aktarimda (swift) 15$(BofA) + 30TL (CepteTEB) odedik miktardan bagimsiz olarak. Swift yaptik. 24 saat dolmadan para hesaptaydi.

• Banned

@caglaror tüh be 100 bin üzerine vergi mi var yani 🙂 hahaha yok o kadar param zaten.. Sağol varol.. Hadi bekliyoruz

• @mhepekiz Donmediler, donemediler. Gercekten Abla anlamadi bizim ne oldugumuzu. Caresiz bekliyoruz. En son dayanamadim Mustafa Beyle ayni durumdayiz dedim.
    GC isteyecek en son ama onu vermeyecegim.

• Banned

@caglaror konuşayım yarın? yarın da çalışıyorlar

• @mhepekiz Hanimabla ikna olacaksa guzel olur aslinda. Burada ilk geldigimizde bu kadar prosedurle ugramamistik. Sorun TX mi yoksa Melissa mi anlayalim 🙂

• Banned

@caglaror garantici olmalarıdır.. ben yarın bir dürterim nedir sorun Caglar'larla alakalı diye.. Hızlandırırız ama Melissa da sorun görürsün gelince ahahah

Benzer Başlıklar

• 5
  • 3
  • 10
  • 13
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |