Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar, soyle bir goz gezdirdim, bahsedilmis mi goremedim. TEB icin limitinizi istediginiz kadar yukseltin, soz konusu program sadece atmlerden para cekebilmenizi sagliyor(TEB-BOA isbirligi programi). Yani amarikada Bank of America(BOA) atmlerinden para cekeceksiniz. Ve bu ATMlerin size verdigi bir gunluk limit var(benimki 800 dolardi). Demek istedigim 6000tl 12000tl ayri bir mevzu, bir de sizin BOA tarafinda gunluk limitiniz var. Goz onunde bulundurunuz efenim!

• Dün CepteTEB hesabı açtırdım. Limiti 6000 TL karşılığı döviz çekebilecek gibi yaptılar.
    Forumda bir arkadaş TEB kartının limitini BOA ATM'sinde yükselttiğini yazıyordu. Öyle bir işlem yapamazsınız onu ancak biz yükseltiriz dediler.
    Bir başka arkadaş ta isimsiz TEB kartının ABD'de geçerli olmadığını yazmıştı. Onu sorduğumda da sadece hatalı işlem yapar da kartı ATM ye kaptırırsanız isimsiz kartı bankadan geri alamazsınız başka bir sorun çıkmaz dediler.
    Öyle anlaşılıyor ki burada bazı kişiler bildiğini değil de tahmin ettiğini gerçekmiş gibi yazıyor.

• @tissi Selam, BOA web sitesinde ATM limitinin 1500 $ olduğu yazıyor. Sanırım sizin limit TEB'de düşük tutulmuş.

• @murat-taskin @tissi
    Evet günlük nakit çekme limiti $1500.
    Yeri gelmişken anlatayım deneyimimizi, cepteteb debit kartı ile ardışık 3 para çekme işlemi yaptım.

1. 20$ 2.200$ 3. de de 1k denedim sanırım ama 3. de kart bloke oldu. TEB fraud algoritması (çok merak ediyorum nedir bu algoritma) bloke etti kartı.
      Gelmeden 2 defa cepteteb callcenter ile 1 kez de bankada teyit etmemize rağmen (Amerika da olacağız, orada kalacağız, oradan alışveriş yapıp oradan para çekeceğiz) üstelik "notunu da aldık efendim, bişiycikler olmaz" demelerine rağmen, "iyi ki belirttiniz yoksa bloke olurdu kartınız" demelerine rağmeni kart bloke oldu. TR bağlantılı telefonla aradık Vodafone yüz küsür TL yi iç etti saniyeler içinde. Neyse uzatmayalım callcenter açtı hattı. (Hala korkudan denemedik). İlk bloke olduğunda bir TR numarası arıyor sizi, "bu para çekme işlemi size aitse 1'i tuşlayın" diyor. Yaptık onu da yaptık ama olmadı.

• @murat-taskin hocam çipsiz kartların geçersiz olduğunu yazmadım yazdığım şey güvenliksiz oldukları için işlem gormedikleriydi. Lütfen bir daha okuyun varsa gözlüğünüzü takarak ! Emin olun bir bankacı bile olsanız bankalar ve çalışma sistemleri hakkında sizlerden kat ve kat fazla bilgim var ! Amerikaya giderseniz dikkat edin hesap açılışlarında verilen "geçici" kartlar hariç çipsiz kart vermezler . Onu da sadece geçici kartlarda görebilirsiniz

• @murat-taskin Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@tissi Selam, BOA web sitesinde ATM limitinin 1500 $ olduğu yazıyor. Sanırım sizin limit TEB'de düşük tutulmuş.

BoA ATM limiti ile TEB limiti ne alaka ikiside ayrı ülkelerde iki banka.TEB in limiti belli o da 700-800 civarı amerikadaki BoA atm lerinde.

• @caglaror Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@murat-taskin @tissi
    Yeri gelmişken anlatayım deneyimimizi, cepteteb debit kartı ile ardışık 3 para çekme işlemi yaptım.

1. 20$ 2.200$ 3. de de 1k denedim sanırım ama 3. de kart bloke oldu. TEB fraud algoritması (çok merak ediyorum nedir bu algoritma) bloke etti kartı.
      Gelmeden 2 defa cepteteb callcenter ile 1 kez de bankada teyit etmemize rağmen (Amerika da olacağız, orada kalacağız, oradan alışveriş yapıp oradan para çekeceğiz) üstelik "notunu da aldık efendim, bişiycikler olmaz" demelerine rağmen, "iyi ki belirttiniz yoksa bloke olurdu kartınız" demelerine rağmeni kart bloke oldu. TR bağlantılı telefonla aradık Vodafone yüz küsür TL yi iç etti saniyeler içinde. Neyse uzatmayalım callcenter açtı hattı. (Hala korkudan denemedik). İlk bloke olduğunda bir TR numarası arıyor sizi, "bu para çekme işlemi size aitse 1'i tuşlayın" diyor. Yaptık onu da yaptık ama olmadı.

Ben 1 seneden fazladır amerikadayım hala da ne zaman işlem yaparsam yapayım cep telefonundan aramaya kalkıyorlar 🙂 Bu yüzden bende kardeşimin nosunu verdim bankaya kendi numaram diye ( kendisi tr de ) onu arıyorlarmış o da evet ben yapıyorum işlemi şuan amerikadayım diyor.O şekilde tekrardan açıyorlar kartı geri.En az 20-30 kere başıma geldi bıkmıştım bu şekilde çözüm buldum malesef.

• @betfair39 müthiş çözüm. Yarın kimin telefonu nu versek onu konuşalım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39 @murat-taskin @caglaror TEB bankası ile CEPTEB farklı kurumlar. Call centerleri de farklı. Bu başlığın altında ben call center bizzat görüşmesini yayınladım. Hala neyi tartışıyorsunuz. Size diyor ki GÜNLÜK TÜRK PARASI TL KARŞILIĞI 6.000 TL çekebilirsin diyor. Neyi zorluyorsunuz ki bloke olur tabi eğer görüşmeyi bulamadıysanız size linkerlni atıyım.

• @mr-hakan Çipsiz kartlar geçersiz diye bir şey yazmadım ki ben nereden çıkardınız? Gözlüğüm var evet verebilirim isterseniz 🙂 Benim yazdığım mesele çipsiz kart değil, üzerinde isim yazmayan kartlar. Onu da size hitaben yazmadım. Niye üzerinize alındınız?
    Bankacılık bilginizin olması güzel. Benim de Amerika konusunda sizden kat kat fazla bilgim var. 34 yıldır gider, gelirim. Eşim Amerikalı. Birbirimize yardımcı olabiliriz.
    Örneğin şu soruma cevap verirseniz minnettar kalacağım:
    TEB debit kartıyla aynı mağazadan bir seferde 3.000 $ lık online alışveriş yapınca bir sorun çıkar mı?
    Sevgiler..

• @murat-taskin Bilgi kirliliğinin sebebi bilginin ana kaynağı olan bankanın bilgiyi standart olarak verememesi ve verdiği kadarının da sahada işe yaramaması. Basit konularda bile tutarsız tecrübeler yaşatıyor. Forumdaki kötü CepteTeb-BoA tecrübelerinden ağzımız yandı defaatle sorup teyit edip ayar yaptırmamıza rağmen 20$+200$ çekip ardından 3. Kez 200 deneyinde parayı vermedi ve kart bloke.
    BoA secure credit card ilk online alışverişinde bloke oldu ama uygulama üzerinden anında açabildim.
    Swift ve diğer transfer seçeneklerini deneyeceğim.
    Kartı dakikalarca telefonda bekleyip ulaşıp actırabildik. Aman dursun o.

• @caglaror Selamlar, Paraları oradan çekerim düşüncesiyle CepteTEB'e yatırdım. Yapılması gerekenleri yaptım ama buraya yazılanları okuyunca endişelendim. Tatil olmasa gidip hesabı kapatacağım ama yarın Miami'ye uçuyorum. Tecrübelerinize istinaden bana bir öneriniz var mı? Bu durumda siz olsanız ne yapardınız? Teşekkürler 🙂

• Indiginiz saate bağlı olarak BoA saat 6pm e kadar açık oluyor. Nakit getirip yarım saatte hesap açabilirsiniz. Bu taraf için doğrudan uçuşta iniş ve işlemler bankaya doğrudan giymeyi imkansız hale getirmişti. Sabah ilk iş sürücü sigortası hemen ardından banka yapmıştık. Şimdi CepteTeb hesabını tamamen bu tarafa aktaracak yöntemi arıyorum. Bulursam daha doğrusu tecrübe edersem aktarırım.

• This post is deleted!

• @murat-taskin Yazınızı tam olarak sonradan okudum. Ekran küçük geliyor cep tlfda.
    İlk gün para çekip deneme yapın derim. Ama iki şeye dikkat edin lütfen TR de gündüz mesai saatleri olsun, TR telefonunda buradan TR çok uzun süre arayacak kontör veya uygun fatura planı olsun. Eğer aynı ATM değilde baska ATM ve zaman aralıkları ile çekerseniz 200$'lar şeklinde düzenli çekebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Blokaj olursa da TR den gelen ilk çağrıyı hemen açın. Sonrasında yine blokaj devam ederse mecburen Cepteteb call center aranacak. Gece az çalışan olduğundan bekleme suresi çok uzuyor.
    BoA içinden swift kodu alıp Cepteteb web uygulaması ile swift komisyonu görülüp karar verilebilir.
    Muhtemel fraud mantığı aynı ATM + sık aralıklarla para çekme vb ile tetikleniyor. Ve yazılım otomatik olarak kartı bloke olarak guncelliyor.
    Ama bu tecrübe kesinlikle dogrulanamaz. Çok fazla farklı durum oluşabiliyor. Bankalar bile benzer durumlarda farklı politikaları guduyorlar. Axess kesinlikle sorun çıkarmasına rağmen Vakıfbank vadaa kartı bloke olabiliyor. TEB de çok farklı değil. 80den fazla ülke bankasıyla anlaşması varmış.
    Bol şans.

• @murat-taskin Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@caglaror Selamlar, Paraları oradan çekerim düşüncesiyle CepteTEB'e yatırdım. Yapılması gerekenleri yaptım ama buraya yazılanları okuyunca endişelendim. Tatil olmasa gidip hesabı kapatacağım ama yarın Miami'ye uçuyorum. Tecrübelerinize istinaden bana bir öneriniz var mı? Bu durumda siz olsanız ne yapardınız? Teşekkürler 🙂

@caglaror detayli onerilerde bulunmus, ben de sunlar olasi mi diye paylasmak istedim

• Ucacaginiz Turkiye havalimaninda TEB subesi olabilir mi? Mevcutsa ve haftasonu aciksa USD hesabinizdan paranizi cekip yaninizda goturebilir misiniz?
    • Ucacaginiz Turkiye havalimaninda USD cekebileceginiz TEB ATM'si olabilir mi? En azindan max gunluk limitiniz kadar USD yaninizda goturursunuz.
      (Istanbul Ataturk Havalimani dis hatlarda mevcut). Daha sonra BoA'da actiginiz hesabiniza TEB'de kalan tutari SWIFT yapabilir misiniz?

MIA havalimaninda valizlerinizi alip ciktiktan sonra solunuzda BoA ATM'si vardi, ilk denemenizi orada yapabilirsiniz.

• @caglaror Çok teşekkürler zahmet verdim size. Aynen uygulayacağım yazdıklarınızı.
    Kartı eve getiren CepteTEB müşteri temsilcisi de bir sorun çıkarsa beni arayın demişti. Biraz da ona güveniyorum. Bakalım artık yaşayıp göreceğiz.
    Sizin de işlerinizin yolunda gitmesi dileğiyle selamlar, sevgiler

@murat-taskin Yazınızı tam olarak sonradan okudum. Ekran küçük geliyor cep tlfda.
    İlk gün para çekip deneme yapın derim. Ama iki şeye dikkat edin lütfen TR de gündüz mesai saatleri olsun, TR telefonunda buradan TR çok uzun süre arayacak kontör veya uygun fatura planı olsun. Eğer aynı ATM değilde baska ATM ve zaman aralıkları ile çekerseniz 200$'lar şeklinde düzenli çekebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Blokaj olursa da TR den gelen ilk çağrıyı hemen açın. Sonrasında yine blokaj devam ederse mecburen Cepteteb call center aranacak. Gece az çalışan olduğundan bekleme suresi çok uzuyor.
    BoA içinden swift kodu alıp Cepteteb web uygulaması ile swift komisyonu görülüp karar verilebilir.
    Muhtemel fraud mantığı aynı ATM + sık aralıklarla para çekme vb ile tetikleniyor. Ve yazılım otomatik olarak kartı bloke olarak guncelliyor.
    Ama bu tecrübe kesinlikle dogrulanamaz. Çok fazla farklı durum oluşabiliyor. Bankalar bile benzer durumlarda farklı politikaları guduyorlar. Axess kesinlikle sorun çıkarmasına rağmen Vakıfbank vadaa kartı bloke olabiliyor. TEB de çok farklı değil. 80den fazla ülke bankasıyla anlaşması varmış.
    Bol şans.

@caglaror
    ABD'de Turkiye SIM kartinizi takip masrafli arama yapmak yerine Turk Telekom'un "wirofon"unu kullanmayi denediniz mi? Wirofon skype gibi bir uygulama, asil onemli ozelligi ise dunyanin her yerinden internete bagliyken Turkiye'yi aradiginizda Turkiye'deki ev telefonunuzun dakikalarinin kullanilmasi. Turkiye'de evden ilgili bankayi ariyormussunuz gibi ucretlendiriliyor. Hatta hatirladigim kadariyla CallerID kullanilan ev telefonu olarak dahi gosterilebiliyor.

Siz ABD'ye tasinirken ev telefonunuzu kapattirdiysaniz da bir yakininizin ev telefonunu kullanabilirsiniz. Detaylar surada:

https://www.wirofon.com/destek

WIROFON

Nedir?
    Wirofon, tüm operatör müşterilerinin kullanabildiği anlık mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Wirofon üzerinden diğer tüm Wirofon’u olan kullanıcılara ücretsiz mesajlaşma sesle ve görüntülü arama yapma hakkına sahip olunur. Türk Telekom ev telefonu olan aboneler de Wirofon uygulamasına ev telefonu bilgilerini ekleyerek, Wirofon’u olmayan kullanıcıları arayabilirler. Bu arama esnasında da ev telefonları tarifelerindeki dakikalardan düşülür. Bu sayede kullanıcılar ev telefonlarındaki dakikaları cep telefonlarındaki mobil uygulamadan kullanabilirler.

Wirofon’dan kimler yararlanabilir?
    Wirofon uygulaması, iOS, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerden kullanılabilir.

Wirofon üzerinden ev telefonu dakikalarını kullanarak arama yapmak isteyen aboneler de, uygulama içerisinden ev telefonu hesabım menüsü ile dakikalarını kullanacakları ev telefonunu ekleyerek yararlanabilirler

Bir ev telefonu hattı üzerine en fazla 5 Wirofon kullanıcısı yaratılabilir.

Türk Telekom ev telefonum yok, yakınımın ev telefonu dakikalarını kullanabilir miyim?
    Evet, uygulama üzerinden yakınınızın ev telefonu bilgisini ekleyebilirisiniz. Yakınınızın onay vermesi dâhilinde de ev telefonu dakikalarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Wirofon servisi ücretli midir?
    Wirofon’a abonelik ve kayıt olmak için hiç bir ücret yoktur. Herhangi bir taahhüt alınmaz.

Wirofon ile yapacağınız tüm görüşmeler ev telefonu tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

• @murat-taskin malesef yapamazsınız çünkü turk bankaları genelde debit kartlar için maksimum 1000 lira veya eşdeğeri yabancı para birimini onaylıyor fazlası bddk kararnamesinden ötürü onaylanmıyor.
    Çipsiz kart dememin sebebi ise şu genelde bankaların verdiği isimsiz kartlar çipsiz olur turkiyede bundan dolayı üstünde isim yazmayan kart benim için bazı istisnalar hariç çipsiz karttır . Ondan dolayı daha öncede yazdığım gibi çipsiz - isimsiz kartlar genellikle yurtdışında problem çıkarıyor.

Gözlük öneriniz için de teşekkür ederim .

@murat-taskin @tissi

@caglaror hocam siz tam olarak en basit fraud algoritmasını tetiklemissiniz . Blokajı kaldırdıktan sonra mümkünse günlük çekiminizi tek seferde yapın örnek vermek gerekirse 12000 lira olduğunu var saydığımız kartınız ile bugünün kuru ile 2300 dolar çekebilirsiniz . Temelde 2300 dolar çekip blokaj uygulanmaması gerekir ama benim size tavsiyem günlük limitin minimum %10 u kadar eksiğini çekin yani 2300 dolar işlem limitiniz olsa bile 2000 dolar çekin bu islemleri yaparken mümkünse iki ülke de de mesai saatlerine yakın olun öyle 20 çekeyim 100 çekeyim 1000 çekeyim derseniz bankanın daud sistemi ahanda bu müşterinin kartı kopyalanmış engelliyim de çok dara düşmesin der ve bloke eder .
    Kredi kartı sahteciliği yapanlar özellikle eğer kartın menşei dışında bir ülkeden işlem yaptıklarında tıpkı sizin yaptığınız gibi önce hesapta para olup olmadığı yurtdisinda kullanıma açık olup olmadığını vb şeyleri denemek için artan şekilde para çekmeye çalışırlar. Sırf bundan dolayı blokaj yemişsinizdir. Eğer mümkünse günde tek işlem ile işinizi halledin ve mümkünse şehir merkezi sayılabilecek yerlerdeki atmleri kullanın çünkü bu tarz yerlerde bankaların atmlerine verdikleri puanlar ile kuytu da bir yerde olan atm ye verdikleri puanlar farklıdır . Aynı bankanın atmsinden bir yerden 1000 dolar çekebilirken baska bir atm de 200 dolar çekemezsiniz . Bunlara dikkat ederek işlem yaparsanız % 90 ihtimalle fraud blokajı yemezsiniz.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 34
  • 3
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |