Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba
    Ben amerikada bank of Amerikada hesap açıp TEB banka Dolar hesabımdaki parayı Bof a aktarabiliyor muyum ? Yanımda para taşımamak adına böyle bişi düşündüm bu konuda tecrübelerinizi anlatabilir misiniz ? teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet48 bofa aktarmak swift ile yapabilirsin. Ancak antlaşmalı olduğu için zaten bof atm makinalarından ücretsiz çekebiliyorsun. Günlük TL olarak 6.000 TL kadar dolar olarak çekebiliyorsun.

• @ayvalik10 swift işlemini nasıl yapıyoruz yada beli bir limit var mı istediğimiz kadar aktarabiliyor muyuz ? mobil internet ile oluyor mu?

• Swift islemini her bankadan mobl ya da subedn yapabilirsiniz. Karsı bankadaki hesap bilgilerini ve karsi bankanın swift kodunu vermeniz yeterlidir. ABD deki bankanızın swift kodunu bilmiyorsanız, internetten bankanızın adını ve swift kodu nedir sorusunu sorunca cevap cıkar. Mobil bankaciliktan yapmak isterseniz her bankanın belli bir limiti vardır, subeden yaparken bu limit yoktur. Ne kadar para gondereceginizi ve ne kadar masraf olacaginizi bankaniz size soyler ama arada bir araci banka olur ve o da bir koisyon keser. Her banka bu konuda bilgi veremeyebilir. Ayrica ABD de paranın geldigi bankada bir miktar kesinti yapacaktır. Gonderecegniz miktara gore bankanızdan once sorgulama yapmanızı oneririm.

• @cnpist abd e gidip hesap açınca bu işlemi yapmamız lazım o zaman. Abd de banka hesabım yok henüz.

• Bankamda Green Card talihlisi olduğumda kullanacağım $12.000'a tekabül eden TL cinsinden param var. Bu parayı sadece Green Card talihlisi olmam durumunda harcamak için kenara ayırdım ve üzerine ekleme yapıyorum. Sizce hesabımdaki parayı TL olarak tutmaya devam mı etmeliyim yoksa Dolar yapıp eklememi de Dolar olarak mı yapmalıyım?

• @alp23 TL’nin her gün daha çok değer kaybettiğini düşündüğümüzde Dolara çevirip birikimi Dolar üzerinden yapmak daha sağlıklı olacağı düşüncesindeyim. Yine de taktir sizin.. 🙂

• Yakın zamanda Türkiye'den ABD Boa Bankasına wise üzerinden para transferi yapan oldu mu?

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Yakın zamanda yaptığım bir işlemi fikir olması açısından paylaşayım;

ABD hesabından > Türkiye TEB USD hesabına direkt dolar->dolar olarak $2.500 yolladım ve toplam masrafı $3.41 tuttu.

Para TEB USD hesabına ulaşınca ekstra bir kesinti olup olmayacağını henüz bilmiyorum fakat bir ara deneme amaçlı $50 yolladığımda, herhangi bir ekstra kesinti olmamıştı.

Parayı direkt Türkiye hesabına yollamak yerine, önce ABD hesabımdan Wise üzerindeki USD hesabıma transfer ettim (Ücretsiz). Sonra Wise hesabımdan TR hesabına yolladım ($3.41). Bu şekilde masraf daha az oluyor. Birkaç gün sürüyor fakat zaten acelem yoktu.

Guncelleme: Para TEB USD hesabına ulaştı ve $5 daha kesilmiş. Toplam masraf $8.41 oldu. Bu işlemden ayrı olarak $100 daha yollamıştım, o da ulaştı fakat o paradan kesinti yapılmamış, net rakam yattı.

Son yaptigim transferde $5 yerine $15 kesildigini farkettim. Bir onceki transferde de yaklasik ayni miktari yollamistim ve yine $5 kesilmisti.

Ne degisti bilmiyorum fakat bilgi olarak geceyim.

• ⭐⭐

@alp23 Akil vermek haddime degil ama ben dolar olarak tutardim. Maasimi dolara cevirip dolarla butcemi desteklerdim

• ⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar merhaba. az önce öğrendiğim ve önemli olarak düşündüğüm bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere TEB den usd hesabı açıp banka kartı aldığımız zaman Bank of Amerika dan ücretsiz yani komisyonsuz bi şekilde para çekebiliyoruz. Bunu aynı zamanda TEB kredi kartı ile de yapılabiliyormuş az önce öğrendim. Ama önemli olan husus şu ki hesabı açtınız ve para yatırdınız ve kartınızı da aldınız ama yapmanız gereken bi husus daha var o da TEB telefon bankacılığını arayıp "muafiyet kaldırma" yapmalısınız. ben az önce aradım bir sıkıntı var mı diye müşteri temsilcisi söyledi. hem ben hem de eşim için yaptık. Son bir bilgi vereyim günlük çekme limiti yazıyor hesabınızda ama bu limit usd limitiniz değil bunu isterseniz iki kat artırabilirsiniz. yakın zamanda gidecek arkadaşlar olduğu için söylemek istedim.

• @denizci10 Evet çekebiliyoruz ama günlük 1000 dolar altı bir rakam çekebiliyoruz.öyle 10k veya 20 k çekemiyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint bana tanımlanan miktar 24bin tl nin karşılığı olan dolar miktarı. Yaklaşık 1650 dolar civarı. Eşime de o kadar tanımlandı. Yeterli bizim için.

• @denizci10 Ben yaklasik 3 yildan fazladir Teb den maasimi aliyorum.700-800 dolardan fazla boa atm sinden den çekemiyoruz diye biliyordum.dediginiz rakam da gayet guzel.size özel rakammi yoksa hetkese mi bunu ogrenebilirmiyim?Bankadan limit konusunda yuksek miktarı istekte bulundunuzmu?

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint yani şöyle limit yükseltmek istiyorum dedim. Onlarda bu limiti verdiler. Ben ekstre bişey demedim ama 1 dk sonra eşim aradı ona vermediler

• @denizci10 tamam bizde limit konusunda ısrarcı olalım. Yahu bu banka sistemi nedir böyle sen benim hesabımdaki paraya limit koyuyorsun. Limitsiz olmalı Bence. Bu işte bilmediğimiz bir şeyler var anlayamadım.

• ⭐⭐⭐⭐

@clourpoint bence de. Bana verilen limit eşime 1 dk sonra verilmiyor. Neyse hallediyoruz işte düşe kalka...

• @clourpoint Merhaba. Örneğin Amerika dayken Türkiye deki bir bankada bulunan tl hesabımızdaki parayı TEB tl hesabına atıp, tl yi TEB USD hesabına çevirsek. Sonra da Amerika da BOA kartımızdan çekebilir miyiz? Kısaca sı Amerika dayken Türkiye de ki bankaların mobil şubelerine ulaşabiliyor muyuz?

• @Yıldırım-Özcan Bende dedigin gibi yapmayi dusinuyorum.Zaten maasimi Teb den aliyorum.Burada gunluk limit olayi varmis.limitin kadar gunluk gidip boa atm sinden cekebilirsin.Ama yuksek rakamlarda bankalar arasi tranfer yapmamiz lazim.onuda nasil yapacagim bilemiyorum.Boa nin teb bankasiyla anlasmasi var.Sanirim Teb in biraz hissesi Boa nin elinde diye biliyorum.Ayni zamanda is bankasi kullanicisiyim.is bankasinin Abd de anlasmali bir banka varmi tam bilemiyorum.

Benzer Başlıklar

• 27
  • 10
  • 6
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

60

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |