Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@vulture ABD-Türkiye Arası Para Transferleri içinde söyledi:

Herkese merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz yaşadığımız en büyük sıkıntılardan birisi ülkeler arası para gönderme ya da alma. Tamamen güvenli bir yer buldum ben de. western union gibi yerlerin yüksek komisyonlarından bunaldım. Araştırmalar sonucu boşuna 2 buçuk yıldır filan komisyon ödüyormuşum. Aşağıdaki linkten inceleme yapabilirsiniz ve üye olabilirsiniz. Ayrıca 15 günlük bir kampanya var.

Son 4 gün kaldı bu arada. Şu anda yeni yeni tüm ülkelere açılmaya başladılar. Yılbaşından sonda tüm dünyaya olacak.

Davet edilen arkadaş 50 £ veya başka bir para birimindeki eş değerini aktardıktan sonra ikiniz de 10 £ talep edebileceksiniz. Talep sadece 30 gün boyunca yapılabilir.

Linkten üye olursanız hem siz hem de ben 10£ ödül kazanıyoruz. İnceleyebilirsiniz. İyi günler diliyorum.

http://trgo.co/tr/r/Cg5lOr

Elinize saglik sayin @vulture , bilgileri TransferGo olarak ilk mesaja aktaracagim en yakin zamanda.

Daha once duyulmayan bir finansal kurum oldugu icin insanlarin supheyle yaklasmasi anlasilir ama Ingiltere merkezli yasal bir kurummus Transfer Go... Dolayisiyla forumdaki arkadaslarin da bu alternatif yolu bilmesi iyi olur.

• Daha once sorulmus muydu tam emin degilim. Ancak anladigim kadariyla ABD'den yuklu miktarda para cikarmak biraz sikintili. Bu konuda deneyimi olan var midir ? Gunluk 10.000 usd gibi limitlerden bahsediliyor. Ornegin yarin birgun bir evi yazligi vs. bir mulku satip parayi Turkiye'ye ya da Avrupa'ya vs. bir yere tasimak sikinti yaratabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

Daha once sorulmus muydu tam emin degilim. Ancak anladigim kadariyla ABD'den yuklu miktarda para cikarmak biraz sikintili. Bu konuda deneyimi olan var midir ? Gunluk 10.000 usd gibi limitlerden bahsediliyor. Ornegin yarin birgun bir evi yazligi vs. bir mulku satip parayi Turkiye'ye ya da Avrupa'ya vs. bir yere tasimak sikinti yaratabilir mi ?

10.000 dolar limit degil, ama bundan daha fazla para hareketleri IRS'e bildiriliyor, bilginize.

• @crazycells enpara için de bilgi vermişsin ve benim hesabım var orda. Ancak transfer ekranında IBAN zorunluluğu var ve benim bankacılık dönemlerimden hatırladığım kadarıyla abd de IBAN sistemi ya da zorunluluğu yok. Siz ordasınız diye merak edip sormak istedim. Böyle bir zorunluluk yok ama hiç hesaplarınız için IBAN talep ettiniz mi bankadan. Belki de kullanılmasa da sistemsel olarak verilmeye başlanmıştır. Yanımda para ile gelmek istemiyorum. Enparanın çözüm olarak bana sunduğu gidince talimat yazıp fotosunu onlara atmam ama yazılı bildirmediler. Olmaz derlerse para burda kalır ve vekalet ile işlem yapmıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@crazycells enpara için de bilgi vermişsin ve benim hesabım var orda. Ancak transfer ekranında IBAN zorunluluğu var ve benim bankacılık dönemlerimden hatırladığım kadarıyla abd de IBAN sistemi ya da zorunluluğu yok. Siz ordasınız diye merak edip sormak istedim. Böyle bir zorunluluk yok ama hiç hesaplarınız için IBAN talep ettiniz mi bankadan. Belki de kullanılmasa da sistemsel olarak verilmeye başlanmıştır. Yanımda para ile gelmek istemiyorum. Enparanın çözüm olarak bana sunduğu gidince talimat yazıp fotosunu onlara atmam ama yazılı bildirmediler. Olmaz derlerse para burda kalır ve vekalet ile işlem yapmıyorlar.

Maalesef kisisel olarak kullanmadigim icin net bilmiyorum, dilerseniz sorunun cevabini bilen biri versin.

• @The-Black-Eagle dediginiz gibi burada IBAN yok. Routing number var, banka kodu ve tabi ki hesap numarasi. Ben subede dile getirmistim IBAN diye yok oyle birsey dediler. Ben ABD'deyken cepteteb ya da isbankasi hesaplarimdan internet bankacilig vasitasiyla ABD'deki banka hesaplarima doviz transferini yapamamistim, faks ile hallettim. Tam detaylarini hatirlamiyorum ziare yaklasik iki sene oldu, eski forum mesajlarimda detaylari olabilir.

• @crazycells @sadriabi teşekkürler bilgilendirme için. Talimat yazıp foto gönderin halledicez dediler. Umarım sorun yaşamayız 🙂

• Ben eylul 2019da abd ye gittigimde Pnc de hesap acmistim, gitmeden once denizbank hesabimdan swift yapiyorum ordaki hesabima, 3-4 defa gonderi yaptim , 60tl ve 2 dolar ucret oduyorum transfer basina ancak internet uzerinden transfer limiti 50bin lira. Yaklasik 9bin dolar gibi yapiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Amerika Birleşik Devletleri
    Bank of the West, First Hawaiian Bank, Bank of America
    Ücretsiz cepten para çekimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tüm dünyada ücretsiz cepteb antlaşmalı bankalar ücretsiz para yatırma çekme

• arkadas demiski Turkiyedeki parami abd deki bankama gonderecegim,
    bankamatikten 500er dolar olarak mi cekip yatiracak bankasina 50bin dolarini ?
    Cepteteb biraz amator kalıyor para transferi için.

• Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim ama ceptetebin 3000 TL karşılığı usd olarak para çekme olayları yetersiz maalesef. Tek parça halinde çıkacak para. Enpara işlem için 30 lira alıyor. Artı aracı banka masrafları max 100 usd kadar. Sorun zaten masraf değil parayı gönderebilmek. Oraya gelip gönderemezsek dönüp bankayamı uğrayacam sonuçta 🙂 Ssn olmadan hesap da açamıyoruz sonuçta oraya gelmeden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mesleğimden dolayı hiçbir zaman ben bir konuda sözlerle yeminlerle gitmemişimdir. Sizde tecrübe etmediğiniz konular hakkında sadece tahmin yürütüyorsunuz ozaman diğer insanları kandırma olayı oluyor. Amerikaya gittiniz orada hiçbir zaman işler yalanla dolanla dönmüyor kendiniz şahitsiniz. Adam plaka veriyor hata yaptı diyor paaat yüzlerce dolar ceza evine gidiyor. GÜVEN VAR yani. CEPTEB için aşağıdaki linkten müşteri hizmetleri konuşmalarını dinleyin. Artık bu konuda CEPTEB için kapansın.

SORULAR 1: YURTDIŞINDA ANTLAŞMALI OLDUĞUN BANKA ATM PARA ÇEKERSEM PARA KESİNTİSİ OLUYOR MU?
    CEVAP: https://drive.google.com/file/d/100O1YbckECwPNsbgayoOW2o5r2aBLxDD/view
    SORULAR 2: TÜRKİYE DE İKEN ATM 10.000 DOLAR KOYDUM YURTDIŞINDA YÜKLÜ MİKTAR ÇEKMEK İSTERSEM NE KADAR SINIR VAR DİYE SORDUM:
    CEVAP: https://drive.google.com/file/d/1PZtha8BWbhA8N2ezlwBllUyrCeu8_QmI/view

• @ayvalik10 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

mesleğimden dolayı hiçbir zaman ben bir konuda sözlerle yeminlerle gitmemişimdir. Sizde tecrübe etmediğiniz konular hakkında sadece tahmin yürütüyorsunuz ozaman diğer insanları kandırma olayı oluyor. Amerikaya gittiniz orada hiçbir zaman işler yalanla dolanla dönmüyor kendiniz şahitsiniz. Adam plaka veriyor hata yaptı diyor paaat yüzlerce dolar ceza evine gidiyor. GÜVEN VAR yani. CEPTEB için aşağıdaki linkten müşteri hizmetleri konuşmalarını dinleyin. Artık bu konuda CEPTEB için kapansın.

SORULAR 1: YURTDIŞINDA ANTLAŞMALI OLDUĞUN BANKA ATM PARA ÇEKERSEM PARA KESİNTİSİ OLUYOR MU?
    CEVAP: https://drive.google.com/file/d/100O1YbckECwPNsbgayoOW2o5r2aBLxDD/view
    SORULAR 2: TÜRKİYE DE İKEN ATM 10.000 DOLAR KOYDUM YURTDIŞINDA YÜKLÜ MİKTAR ÇEKMEK İSTERSEM NE KADAR SINIR VAR DİYE SORDUM:
    CEVAP: https://drive.google.com/file/d/1PZtha8BWbhA8N2ezlwBllUyrCeu8_QmI/view

Paylaşım için sağ olun ben paylaşımınızı dinlemek istedim ama açılmıyor. Ben demi bir sorun var linktemi anlamadım sizden ricam kontrol edebilirmisiniz. Aslında açılmıyor değilde play basınca hiçbir hareket olmuyor. :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rüzgar tamam hemen başka yere yüklüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rüzgar
    soru 1 cevabı https://yadi.sk/d/q5YeFsrucVa6nw
    soru 2 cevabı https://yadi.sk/d/5xXsMYRdCUhLuQ

eğer hala olmuyorsa whatsapp atarım

• @ayvalik10 Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@rüzgar
    soru 1 cevabı https://yadi.sk/d/q5YeFsrucVa6nw
    soru 2 cevabı https://yadi.sk/d/5xXsMYRdCUhLuQ

eğer hala olmuyorsa whatsapp atarım

Uğraşmışsınız çok teşekkürler maalesef gene olmadı. :)))) Ben demi sorun anlamadım uğraştığınız için teşekkürler.

• @ayvalik10 ben cebtetebe laf atmadım nasıl anlaşıldı bilmiyorum. Eski bankacıyım zaten. Cebteteb ile 3000 TL karşılığı para çekebiliyorsunuz ki bu yaklaşık 500 USD eder. 50.000 USD si olan biri 100 gün boyunca para çekip mi parasını abd ye almış olacak ki kur sabitse bu mümkün. Dolayısıyla benim sorunuma çözüm üretmiyor demek istedim. Enpara ya da başkası işlemimi yapmaz ise ben de aile fertlerinden birine havale yapıp şubeden yaptırmaya karar verdim. Konu bundan ibaret. Diğer insanları kandırma olayı nedir anlamış değilim. Ben herkese gidin böyle yapın falan da demedim. Kendi işlemim için fikir istedim.

• Sayın @ayvalik10 paylaştığı ses kayıtlarında bu tutarın 6000tl olduğu belirtiliyor. Herkes birbirine yol göstermek için paylaşımlar yapıyor. Cepteteb de bu yöntemlerden birisi başka yöntemler paylaşıldıkça herkes için bir kullanım şekli oluşacaktır.
    Herkese iyi günler diliyorum.

• İstisnai bir durumla karşılaştığında, ekstra ihtiyaçların için her zaman CEPTETEB Destek Merkezi’ni arayıp günlük limitini 6.000 TL’ye artırabilirsin.

Bir açıklama mevcut 6000TL Güzel bir miktar en azından güvenli bir şekilde paranızı götürmek için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |