Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle bayağı eski kalmışsınız çünkü miktar yüksek ayrıca siz bari yapmayın uzman olarak Türkiye de ATM hangi bankadan 50.000 TL direk çekebiliyorsunuz. Yazarken biraz daha düşünceli yazarsanız sevinirim.

• @ayvalik10 ne içiyosunuz bilmiyorum ama söyleyinki ben ondan içip bu kafaya gelmeyeyim. Öncelikle yazımı iyi okuyun. Ben ATM den para çekmekten bahsetmiyorum. Yurtdışı Transferden yani SWIFT işleminden bahsediyorum. Bu bağlamda ABD de IBAN sistemi olmadığından işlemi nasıl yaparım şeklinde bir soru sordum. Cebteteb için 3.000 TL tutar bu başlıkta belirtilen tutar. Bana eskide kalmışsınız diyeceğinize bu tutarın 6.000 TL olarak güncellendiğini zamanında paylaşıp bilgilendirseydiniz insanları. Kaldı ki 6.000 TL olsa ne olur. Şu an yaklaşık 1.000 USD yapıyor. Ben 60.000 USD transfer etmek istiyorum. Cepteteb de hesap açsam ne olacak. 60 gün boyunca bir fiil kurun sabit kalacağını varsayarak her gün 1.000 USD çekip oradaki bankama para mı yatıracağım. Ayrıca bu güvenli mi nakit olarak çekip tekrar bankaya yatırmak direkt olarak transfer etmek yerine. Oldu olacak cebime koyup götüreyim. Banka ATM lerinden 50.000 TL çekim diyorsunuz. Ben TL değil USD diyorum. Bakın tekrarlıyorum 50.000 Dolar (USD= United States Dolar). Ha ona gelirsek o da mümkün. ING müşterisiyim ve her bankanın verdiği günlük 1.000-1.500 TL ATM çekim limitim 10.000 TL. Enpara için ise bu 7.500 TL her müşteri için. Ama yüksek bir tutara ihtiyacınız var ise çözüm merkezini arayarak bilgi verip ertesi gün belirttiğiniz ATM den isterseniz 100.000 TL çekin. Ben sizin belirttiğinizin aksine farklı bir işlem için yorum bekledim. Kimseyi de kandırmıyorum ya da yönlendirmiyorum. Başkalarının yorumlarından hareketle ya da benim yorumlarımı yarım yamalak okuyarak böyle saldırgan bir tutuma geçmiş olmanızı anlamış değilim. Gören de ceptetebe müşteri kazandırma başına komisyon alıyosunuz sanacak. Orada da hesabım var merak etmeyin ama çözüm değil benim sorunuma. Dolayısıyla yorumları tamamen okuyup anlayıp özümseyerek ön yargısız bir şekilde cevaplamanızı rica ederek konuyu burada kapatıyorum. Saygılarımla.

• @rüzgar Bey teşekkür ederim bilgilendirme için. Benim sorum ve sorunum farklı. @ayvalik10 arkadaşımız belli ki yanlış anlamış ve bir gazla coşmuş da coşmuş. Kendisine cevabım yukarıda. Sizin çabanızı anlıyorum ve teşekkür ediyorum.

• @the-black-eagle Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@rüzgar Bey teşekkür ederim bilgilendirme için. Benim sorum ve sorunum farklı. @ayvalik10 arkadaşımız belli ki yanlış anlamış ve bir gazla coşmuş da coşmuş. Kendisine cevabım yukarıda. Sizin çabanızı anlıyorum ve teşekkür ediyorum.

Ben teşekkür ederim bence bu konuda herkesin haklılık payı var. Sayın @The-Black-Eagle ve sayın @ayvalik10 Anlaşılan yanlış anlaşılmalardan biraz ortam gerilmiş. İkinizde çok saygı değer insanlarsınız. Bu konuya devam edilmemeli diye düşünüyorum. Burada insanlar birbirlerine yarımcı olmak ve ellerinden gelen yardımı yapmak için bulunmakta. Sizleri de bu çabalarınızdan ötürü tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Kırgınlıklara mahal vermemek adına konunun kapatılmasını rica ediyorum. Saygılarımla..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, yorumlarinizi baskalarinin fikrine saygi gostererek yazin lutfen. Birbirimizin dusmani degiliz, bu sekilde yazmamiza gerek yok.

Bu karsilikli atismayi sonlandirabilirsek sevinirim.

• Ben onceki sayfada da yazmıştım cepteteb veya enpara bunlar basit ve atm ile düşük limitli sınırlı para transferi , abd ye turistik amaçla gitmişseniz tamam da. ABD ye göç edenler genelde yüklü para goturmek durumunda oluyorlar 50bin dolar ve uzeri . Bu durumda uluslar arası para transferi SWIFT yapılmak durumunda bunun lamı cimi yok.
    Ben gitmeden önce parça parça 30bin dolar üzerinde swift yaptım , banka swift kodu , hesap numarası ve şube adresi ile transfer işlemi yapılabiliyor. İşlem limiti benim bankamda internet üzerinden 50bin TL. Şubeden yazılı talimat ile istenildiği kadar yapılabiliyor ve internet yada şube işlem başına 60TL swift ücreti ve 2 dolar aracı banka ücreti kesiliyor.
    Umarım yeterince anlaşılır oldu !

• @sash bilgilendirme için teşekkürler. Önden transfer işlemini nasıl yaptınız. Başka biri adınamı. SSN olmadan ve orada olmadan banka hesabı açamıyoruz ya yoksa siz bir yolmu buldunuz 🙂 Ayrıca yaptınız işlem tutarları ne idi ve hangi bankaydı. Aracı banka masrafları fazla olan da sizinki bayağı ucuz imiş. Benim bankamın limiti 500.000 TL ama sorun zaten ıban kısmını aşamamak sistemsel olarak.

• Eylulde ABD ye gittim kardeşimin yanına taşınacağım yere , onun bankası PNC ye gittik ve durumu anlattık green card cıktığını vs. hesap açtılar SSN i sorun etmediler. Yukarıda ne kadar gonderdiğimi yazmıştım 🙂 , swift yaparken asıl olan banka swift kodu ve hesap no ve subenin adresi , amerika da iban kullanılmıyor yada populer değil anladığım kadarı ile.

• @sash teşekkürler. Sonuçta gittiniz oraya. Evet abd de ıban sistemi yok maalesef. Ben de capitalone da hesap açmak istyorum. Ama bir şekilde ulaşmaya çalışınca sadece abd telefon numaraları ile karşılaşıyorum. Live chat ya da e mail yok maalesef. Böyle birşeye ulaşabilsem belki sizin gibi durumu anlatabilirim. Peki önden bir tanıdığa göndersek ve sonra ondan tekrar alıp bankamıza geçsek bir sorun olurmu. Yani gönderdiğimiz kişi için gelir sayılıp vergi alınırmı ayrıca biz tekrar ondan alınca aynı şekilde gelir sayılıp vergi falan çıkarmı acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle ABD'deki numaralari Skype ile dakikasi 1 sente arayabilirsiniz. Kisilerarasi transferler otomatik olarak gelir olarak kabul edilmiyor veya vergilendirilmiyor. Ama IRS herhangi bir denetim yaparsa durumu aciklamaniz gerekebilir.

• @knnrn teşekkürler bilgilendirme için. SSN istemese zaten internet sitesinden açacağız ama aşamıyoruz o ekranı. Capitalone twitter üzerinden hizmet veriyormuş. Oradan yazdım bekliyorum. Olmadı skypetan bir numara alıcaz artık. Açıkçası gelince hesabı açar transferi yaparız sıkıntı değil de işte problem olursa saat farkı şu bu nedenle iletişim sorunu yaşarız para tr de kalır gittiğimiz yerde sürünürüz falan korkusu var. İmkan varsa gelmeden yollayıp hesapta görelim istiyoruz. Gerçi yanımıza belli bir meblağ alıcaz nolur nolmaz diye ama bizi en fazla 1 ay götürür. Belki de götürmez kuruluma harcıcamız paraya bağlı sonuçta. Airbnb araç kiralama akabinde aylık yeme içme sonrasında araç alımı ev kiralama depozitosu şusu busu telefon hattı ehliyeti falan. Zaten bunlara para ve zaman harcıcaz bir de paranın gelmesi uzarsa bu işlerden bazılarının sürecini de uzatır. Neyse iyi düşünelim iyi olsun 🙂 Yok yok sorun olmaz herşey hallolur sıkıntı yapma ( kendimce optimist tavırlar. Malum universe e olumlu sinyaller göndermek lazım :))

• @knnrn bu arada IRS açıklaması için burdaki banka cüzdanı ve sonrasında açılan hesap banka cüzdanı yeterli ve geçerli bir delil olurmu.

• @the-black-eagle Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@knnrn bu arada IRS açıklaması için burdaki banka cüzdanı ve sonrasında açılan hesap banka cüzdanı yeterli ve geçerli bir delil olurmu.

Yazdığıma baktım da saçma olmuş. Zaten adamlar gelen ve giden hesapları görecek. Banka cüzdanı da ne oluyo ki 🙂 Vallah yazdığım bana komik geldi. Dikkate alma sen üstat 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle Skype veya Hangouts gibi araçlarla arama yapmak için numara almanız şart değil. 5-10 dolar para yükleyip her yeri arayabilirsiniz. Ben gelmeden önce pek çok işimi bu şekilde hallettim. Bankacılık ile ilgili işler değildi tabii.
    Para transferi konusunu bu kadar dert etmenize de gerek yok bence. Biz cebimizde 23 bin dolar para ile geldik buraya (doların 2.8 TL olduğu güzel günlerdi). Yüzlük banknot olunca o kadar fazla bir yer tutmuyor. Gider gitmez bankada hesap açıp parayı yatırdık. Zaten hemen orada size geçici bir debit kart veriyorlar.
    Daha sonra da lazım oldukça Cepteteb ile arada Türkiye'deki hesaptan para çektik. Hatta geçen yıl para lazım oldu, Cepteteb'den online kredi çektim onu da burada kullandım. O kadar zor değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle Aranızdaki ilişkinin iş ilişkisi olmadığını ve bu parayı bir şeyin ödemesi olarak yollamadığınızı göstermenizi isterler.

• @knnrn teşekkürler. Twitterdan cevap geldi. SSN ve USA adresi olmadan açamayız diye sanki bilmiyoruz 🙂 Yanımda götürünce bildirimde sorun çıkarırlar diye de çekiniyorum. 10.000 USD sınırı var ya. Ama hemen hesabı açıyolarsa iyi tabi. SSN sorun olacak o da yaklaşık 2 haftada gelicek diye yanımda o kadar para götürmek istemiyorum. Öğrencilik zamanında malum hesap açarken süründü arkadaşım. Ben hiç uğraşamam deyip nakit tutuyodum ama o da risk tabi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle Para Transferleri ve Bankacılık Hakkında içinde söyledi:

@knnrn teşekkürler. Twitterdan cevap geldi. SSN ve USA adresi olmadan açamayız diye sanki bilmiyoruz 🙂 Yanımda götürünce bildirimde sorun çıkarırlar diye de çekiniyorum. 10.000 USD sınırı var ya. Ama hemen hesabı açıyolarsa iyi tabi. SSN sorun olacak o da yaklaşık 2 haftada gelicek diye yanımda o kadar para götürmek istemiyorum. Öğrencilik zamanında malum hesap açarken süründü arkadaşım. Ben hiç uğraşamam deyip nakit tutuyodum ama o da risk tabi.

10 bin dolar sınırı maalesef çok yanlış anlaşılıyor. ABD'ye gelirken yanınızda getirebileceğiniz para ile ilgili herhangi bir sınırlama yok. Sadece 10 bin dolardan fazlaysa bir form doldurup beyan etmek gerekiyor. Bunun herhangi bir riski veya zorluğu yok.

Biz banka hesabını pasaport ile SSN olmadan açtırdık.

• @knnrn ben de sadece beyan zorunluluğu diye duydum ama internet bazen bilgi kirliliğine sebep oluyor. Tam olarak nerede olduğunu hatırlamasamda bir yerde fazlası sorun değil ama bakış açısı kötü olabilir ve işlemlerinizde sorun yaratabilir yazıyodu. Ben de açıkçası çekindim girişte sorun yaşamamak için. Orada olunca bu bilgiler sorun olmuyordur belki ancak iş online hesaba gelince konuştuğum tüm bankalar adres ve ssn dedi peygamber demedi 🙂 Gelince tabi hemen açtırmayı deneyeceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@the-black-eagle Bunu bizzat yaşamış biri olarak kesinlikle endişe edilecek bir şey olmadığını söyleyebilirim. Sadece bir form dolduruyorsunuz, en fazla yarım saat sürer. Parayı görmek/saymak vb istemiyorlar. "Bakış açısı" nasıl kötü olabilir anlayamadım. Orada görevli memur formu teslim alıyor ve sadece "Para kimde?" diye soruyor ve forma bunu not alıyor. Zaten parayı hemen bankaya yatırdığımız için kayıt altına alınmış, nereye harcandığı belli oluyor.

• @knnrn çok teşekkürler. Umarım eyaletler arası fark yoktur. Peki hesap açılışı için sadece adres ve pasaport yeterli olacakmı yoksa bu tx eyaletine has ya da hesap açtığınız bankaya has bir şey mi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

62

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.7k

| | | |