Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ABD'de USCIS ofisleri var mı ? yani diyelim abd ye girdikten sonra adres değiştireceğiz ya da gidip soracağız. ben şahsen birşey anlamadım bu sitelerinden. gidip ne oldu olacak sormak istediğimde böyle fiziksel bir ofisleri var mı greenkart basanların ?

burdan mı buluyoruz GC ofisleri adres değişikliği ya da son durumu sormak için?

şurdaki adresleri mi ziyaret edeceğiz. belki adres değiştireceğim sonradan. belli değil. kart gelecek adresteki arkadaşlara ulaşamıyorum.

ilintili bir diğer sorum : bu sarı zarfları kim toplayacak ? havaalanındaki uscis görevlisimi? yoksa bize mi kalıyor abd girişte?
    teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay Online yada posta ile yapabileceginiz isler icin bizi mesgul etmeyin diyor: https://www.uscis.gov/about-us/find-uscis-office/field-offices/texas-houston-field-office

Kartin durumunu buradan kontrol edeceksiniz: https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do

Adres degisikligi icin online AR-11 doldurmak yeterli: https://www.uscis.gov/ar-11

Sari zarflari pasaport kontrolunu yapan CBP memuru alacak.

• Bu adres degisikligi ile ilgili benim de bir sorum olacak. Benim ve cocuklarin SSN lerinde arkadasimin adresi var, esimin SSN i ise ev tuttuktan sonra SSA ofise gidip basvuru yaptigimiz icin su anki ev adresi var. Asil GC talihlisi esim idi, bu durumda bizim adres bildirimi yapmamiz gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett "SSN'lerdeki adres" derken neyi kast ettiğinizi anlamadım. Sosyal sigorta kartında herhangi bir adres olmaz, teslim edildiği adres farklı olabilir, sorun değil.

USCIS'e en güncel adresinizi tüm aile üyeleri için bildirdiyseniz başka bir şey yapmanıza gerek yok. Kartınız geldikten sonra SSA size herhangi bir şey göndermeyecek.

• @knnrn SSN kartinin attach oldugu kagittaki adresten bahsetmistim aslinda, yoksa dediginiz gibi kartin kendi uzerinde bir adres yok. Yani su anda USCIS de adres olarak SSN lerin teslim edildigi adresler mi kayitli bu durumda?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmett USCIS ile SSA birbirinden bağımsız kurumlar. Birine verdiğiniz adres otomatik olarak diğerine geçmiyor. Ortak bir sistemleri yok maalesef. O nedenle SSA'e güncel adresinizi vermiş olsanız bile AR-11 formunu doldurup USCIS'e de bildirmeniz gerekiyor.

İlk girişte adresiniz USCIS tarafından SSA'e de bildiriliyor, ancak daha sonra her güncelleme için birbirlerini haberdar ettiklerini sanmıyorum. Adresinizi bildirmek sizin sorumluluğunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Amerika'da Adres Degisikligi Yapmak

ABD vatandasi olana kadar her tasindiginizda USCIS'i durumdan haberdar etmelisiniz, adres degisikligini USCIS'e AR-11 formunu gondererek yapabilirsiniz.

Green Card sahipleri ve ABD'de vize ile bulunan herkes adres degisikligini yapmali (A ve G vizesi gibi diplomatik vizeler bu kuraldan muaflar).

AR11 formunu posta ya da online olarak doldurup USCIS'e gondermelisiniz. Online basvuru icin su sayfayi kullanabilirsiniz:

Adres degisikligi icin kisisel beyan yeterli.

Ayrica ABD'ye giris yaptiktan sonraki ilk 30 gun USCIS'te adres degisikligi yapmaniz sart degil.

Not: Eger gocmen vize ile giris yaptiktan sonra adres degisikligi yapacaksaniz bu durumda dosyanizdaki adres guncellenecegi icin Green Card yeni verdiginiz adrese gonderilebilir. Eger Green Card'in bu yeni adrese gelmesini istemiyorsaniz, adresinizi Green Card size ulastiktan sonra degistirin. Eger adres degisikligini yaptiysaniz ve Green Card'inizin bu adrese gonderilmesini istiyorsaniz, USCIS call center'i arayarak dosyadaki adresin zamaninda guncelledigini teyit etmenizi tavsiye ederim.

ABD'ye gocmen paketi ile giris yapmadan once adres degisikligi yapmak isteyenler sayin @funnelweb 'in su iletisini inceleyebilirler:

@funnelweb, içinde söyledi: Amerika'da adres değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

USCIS Üzerinden Adres Değişikliği Yapmak

Herkese merhaba,

Eğer konsoloslukta Green Card teslim adresini değiştiremediyseniz ve ülkeye girmeden adresi güncellemek istiyorsanız USCIS portalını kullanabilirsiniz. USCIS portalı üzerinden adres değiştirmek mümkün. Sanıyorum ABD'de iken de buradan physical address değişikliği yapabiliyoruz.

1. Öncelikle portala giriş için https://my.uscis.gov adresini takip edip, yukardaki Sign In kısmının üzerine gelip Create Account diyip adımları takip edip hesap oluşturuyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.13.19.png

2. Hesap oluşturduktan sonra yukarıdan My Account sekmesinin üzerine gelip aşağıdan Verify Your Identity'i seçiyoruz.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.56.51.png

3. Daha sonra çıkan ekranda Amerikan Büyükelçiliği'nden verilen Sarı Zarfa zımbalanmış kağıt üzerinde yazan A-Number'ı ve Case Numaramızı girip devam ediyoruz. A-Number'ınız 9 haneden az ise otomatik olarak 9 haneye tamamlanacak başına sıfır eklenerek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 13.57.39.png

4. Bu aşamada bir dizi sorular sorulacak. Bu soruları doğru cevaplayıp geçiyoruz. Örneğin doğum tarihiniz, doğum yeriniz vs gibi bilgileri çoktan seçmeli sorular içinde cevaplamanız beklenecek.

5. Sorular cevaplandıktan sonra Profiliniz ve Inbox'ınız açılacak. Profilinizden adres bilginizi güncelleyebilirsiniz. Zaten daha önce yazılmış olan adresi de orada göreceksiniz. Inbox'ı da Immigration Officer ile haberleşmek için kullanabileceksiniz. 2. maddedeki görsele bakabilirsiniz Profilinize ve Inbox'ınıza girme yerini görmek için.

6. Profilinize girdiğinizde adresinizi değiştirebileceğiniz yeri göreceksiniz. ABD'ye giriş yaptıktan sonra da, adres değişiklikleriniz için bu site üzerinden adres güncellemelerinizi yapmanız gerekecek.
      Screen Shot 2022-03-28 at 14.24.22.png

keywords: adres degisikligi green card greencard adresi ar11

• Adres degistiricem fakat ilk adres olarak bir yer beyan etmedim onu nasıl bilecekler ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

Adres degistiricem fakat ilk adres olarak bir yer beyan etmedim onu nasıl bilecekler ?

Dosyanizda bir adres olmasi lazim illaki, vizeyi alirken verdiginiz bilgiler dosyanizda duruyordur.

Ayrica su an ABD'de degilseniz, yanlis konudasiniz... bilginize. Bu konuda Amerika'dayken nasil kayitlarda adres degisikligi yapacaginiz anlatiliyor.

• Uscis formu doldururken green card teslimatı ıcın verdıgım adres var. Bı de sadece ist dan cıkarken adres verdim havaalanı checkin sırasında. Suan abd deyim:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin Önceki adres kısmına kartın teslim edilmesi için verdiğiniz adresi gireceksiniz. Bu bilgiyi teyit amaçlı istiyorlar.

• Anladım o zaman ilk adres green card için verilen adres kabul ediliyor. Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

Uscis formu doldururken green card teslimatı ıcın verdıgım adres var. Bı de sadece ist dan cıkarken adres verdim havaalanı checkin sırasında. Suan abd deyim:)

evet, aslinda DS formundaki sorularda ABD'de kalacaginiz adres var, bir de GC'nin gonderilecegi adres var. Genelde bir adres yazilip 'ikisi de ayni adres' secenegi isaretleniyor, o nedenle aklinizda adres kalmamis olabilir.

• ABD'de ki evi ve sabit adresi olmayan RV nomadlar residency, income return, sağlık sigortası v.s. gibi adres gerektiren işleri nasıl hallediyorlar acaba? Ben ev yerine karavan da yaşarsam nasıl olacak?

• Adres degisikligi yaptim ar-11 formuyla online olarak ama Hala yeni adresime onay kagidi gelmedi. Ve acil olarak proff olarak bunu gostermem gerekiyor. Baska secenek var midir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Adres degisikligi yaptim ar-11 formuyla online olarak ama Hala yeni adresime onay kagidi gelmedi. Ve acil olarak proff olarak bunu gostermem gerekiyor. Baska secenek var midir ?

Ne gibi bir onay kagidindan bahsediyorsunuz acaba?

Address proof mu ariyorsunuz?

• Ewet adres proff arıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin Uscis'e adres değişikliği bildirimi yaptıktan sonra herhangi bir onay mektubu gelmiyor. Ayrıca bu sizin beyanınıza dayalı bir şey olduğu için adres kanıtı olarak geçerli olmaz. Banka hesap dökümü, fatura, kira kontratı vb bir şeyler bulmanız gerekiyor.

• Merhabalar, konuyla ilgili benim se bir sorum var. Ds260ta belirttigim adresten baska bir adrese gitmek üzere giriş yaptim. Giris yaparken de yeni adresi havalimaninda guncelledim. Fakat adres guncellemesi yapmadim bu ar formundan. Yapmam gerekiyor mu? Ssn adresime 1 hafta sonra geldi. Nasilsa havalimaninda adresimi guncelledim diyerek yukarida bahsedilen formu doldurmadim hic. Doldurmali miyim yine de?
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@magleneco Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

Merhabalar, konuyla ilgili benim se bir sorum var. Ds260ta belirttigim adresten baska bir adrese gitmek üzere giriş yaptim. Giris yaparken de yeni adresi havalimaninda guncelledim. Fakat adres guncellemesi yapmadim bu ar formundan. Yapmam gerekiyor mu? Ssn adresime 1 hafta sonra geldi. Nasilsa havalimaninda adresimi guncelledim diyerek yukarida bahsedilen formu doldurmadim hic. Doldurmali miyim yine de?
    Tesekkurler

Hayir, gerek yok. Zaten CBP gorevlileri adresinizi guncellemis ki SSN size ulasmis. O nedenle yeniden guncelleme yapmaniza gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |