Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@didosh Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

@crazycells Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

OS155A

Ne kadar teşekkür etsem az gercekten sayenizde doğru formu bulup başvurabildim.
    İki kartımız da yanlıslıkla gerı gonderıldı post office e. I-90 basvurusunun bedelinin de 455 dolar oldugunu gorunce cok uzulmustum. Umarım bu sekılde hallolur ve yenı gırdıgım adrese gelır.
    Ancak kızımın kartına daır hıc aksıyon yok odemeyı yapmamın uzerınden 4 ay zaman gectı onun da talebını aynı form uzerınden gırebılır mıyım .. Yardım ve yonlendırmelerını ıcın tekrar cok tesekkurler

120 gunu gectiyse yine ayni siteden kiziniz icin isteyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetp Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

Kolay gelsin ben adres degisikligi yaptim 120 gun icinde kartinizi gondericez diye mail geldi fakat 120 gunden fazla oldu kartlar gelmedi acaba formu doldururken Is this change of address for an application or petition currently in progress? sorusuna yes mi no mu dedigimi hatirlamiyorum problem orada olabilirmi?

Sanmiyorum, normal adres degisikligi yaparken o soruya "no" cevabi verebilirsiniz.

• ⭐⭐

Ben bu adres degisikligini 10 gun icinde yapmadim. Biraz aştım süreyi. 4 yil kadar oldu 🙂 su an degistirmeye kalksam ne olacak acaba ? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

Ben bu adres degisikligini 10 gun icinde yapmadim. Biraz aştım süreyi. 4 yil kadar oldu 🙂 su an degistirmeye kalksam ne olacak acaba ? 🙂

En kisa zamanda bildirmek en dogrusu. Gec bildirmekle ilgili su ana kadar olumsuz bir sey duymadik ama vatandaslik basvurusu sirasinda yasal zorunluluk oldugu halde neden bildirim yapmadiginiz sorulabilir.

• Tesekkurler

• ⭐⭐

@knnrn benim is karisti. Ds260 da tek adres verdim. Ancak o adrese hic gitmedim. Havaalaninda oturacagim adresi degistirdim. Ssn ler degistirmis oldugum adrese geldi. Green card lar ds260 da verdigim adrese gitti. Uscis sitesinin adres degistirme alaninda eski adresin bu diye bi uyari yok. Acaba eski adresim hangisidir? Ds 260 da ki mi? Havaalaninda degistirdigim mi? Birini yazip ilerlersem eski adresin yanlis diye bi uyari alacak miyim ki? Ya da hicbiri onemli degil onemli olan yeni adresse birini yazip geceyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck şimdiye kadar sorunlu ne kadar insan okuduysam hepsi kalkıp gitmişler. Bence oluyor mu bilmiyorum ama bence şahsi gitmen en iyisi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck Bence havaalanında verilen adresi eski adres diye yazmak doğru olur. Sistem herhangi bir uyarı vermiyor. Hatta bu formları gerçek insanlar tekrar sisteme giriyormuş diye duydum. Yani online form doldurmakla kağıt form doldurmak arasında da bir fark yok.

• ⭐⭐

Ilk verdigim adresi unuttum zaten. Arayip ogrenmem lazimdi. Dedigin gibi ilk oturdugum adresi yazayim. Anladigim kadariyla bu uscis de bizim nufus idaresi gibi. Abd adresimi Turk konsolosluguna gondermistim. Sonra sistemden kontrol ettim. Adresi sisteme yalan yanlis girmisler 🙂 Maksat ikameti yurtdisi gostermek oldugu icin duzeltmeye ihtiyac duymamistim

• ⭐⭐

Yeni adres olarak Havaalaninda degistirdigim adresi girdim. 10 gun icerisinde yapmadiniz, ceza olacak ya da eski adresiniz yanlis diye bir uyari almadim. Mission completed 👍

• Bence, en geç vize görüşmesi gününe kadar güvenilir bir adres belirleyip, SSN ve GC elinize geçmeden o adresi değiştirmemek gerekiyor. Bu tür durumlarda adres değişikliği yapıldığında, sizin için hayati önem arz eden belgelerinizin uzun süreli bir ABD seyahatine çıkması olası 🙂

• Tesekkurler crazycells

• Selam, ben de daha fazla zaman kaybetmeden adres guncellemesi yapmak istiyorum. Bekledigim herhangi bir kart veya ssn yok. Artik net bir adresim oldugu icin bunu sisteme girmek istiyorum. Ssn’lari ofise gidip farkli bir adresten teslim alsam da sistemdeki adres kartlarin geldigi ilk adresdir diye dusunuyorum. Simdiye kadar sistem uzerinden bir degisiklik talebinde bulunmadim. Verilen linkte kullanici adi ve sifre girilmesine gerek var mi yoksa dogrudan eski bilgiler yeni bilgiler mi girilmeli?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anka siteye giris yapmadan guncelleyebilirsiniz.

• Bu konu sürekli aklımdan çıkmadığı için sorma gereği duydum. Bildiğiniz üzere eşim ve oğlum Türkiye'ye geri döndü bende yeni kiralamış olduğum eve taşındım adres değişikliğimi uscis'e bildirdim ancak eşim ve oğlum benimle olmadı için onlar için herhangi bir değişiklik yapmadım yani onlar uscis sisteminde ilk giriş yaptığımız adreste görünüyor. Bu daha sonrası için bir problem yaratır mı ? Onlar sonuçta bu adreste yaşamıyorlar ve şuan ABD dışında olduklarını kanıtlamak zor değil ve değişiklik yapsam sanki yalan beyanda bulunmuş gibi olacağız. Sizler bu konuda ne düşünüyorsun?

• @aytac59 Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

Bu konu sürekli aklımdan çıkmadığı için sorma gereği duydum. Bildiğiniz üzere eşim ve oğlum Türkiye'ye geri döndü bende yeni kiralamış olduğum eve taşındım adres değişikliğimi uscis'e bildirdim ancak eşim ve oğlum benimle olmadı için onlar için herhangi bir değişiklik yapmadım yani onlar uscis sisteminde ilk giriş yaptığımız adreste görünüyor. Bu daha sonrası için bir problem yaratır mı ? Onlar sonuçta bu adreste yaşamıyorlar ve şuan ABD dışında olduklarını kanıtlamak zor değil ve değişiklik yapsam sanki yalan beyanda bulunmuş gibi olacağız. Sizler bu konuda ne düşünüyorsun?

Aile uyelerinizin bir zaman kesitinde nerede olduklarindan ziyade, sizin aile olarak nereye yerlestiginiz onemli. Anladigim kadariyla siz aile olarak yasamak uzere bir ev kiraladiniz ve diger aile uyeleri bir nedenle su anda yurtdisindalar. Sizin yerinizde olsaydim tum aile uyelerinin adreslerini hem USCIS hem de USPS uzerinden "evimizin adresi" olarak guncellerdim. Boylelikle olasi bir yazismanin bizlere ulasmasindan daha emin olurdum. Ayni sekilde hepimizin State ID/ehliyetlerinde de, banka hesaplarimizda da (kisacasi her yerde) evimizin adresini belirtirdim.

PS. Mumkunse kira kontratiniza(lease) esinizi de ekleyin, olabiliyorsa bir utility bill'e de esinizi ekleyin. Gunu geldiginde, ehliyet alacagi, "resident of the state" oldugunu kanitlamasi gerektigi veya baska bir durumda isinize yarayabilir. Resmi bakisla, siz artik ailecek ABD'de yasal gocmen olarak yasiyorsunuz. Ilk zamanlarda cesitli sebeplerle bir "yerlesme/uyum" surecinden geciyor olabilirsiniz keza aile uyeleri de seyahat etmek durumunda olabilirler. Su bilgi de isinize yarayabilir: -- ABD icinde adres degistirecek olursaniz posta hizmetlerinizin aksamamasi icin USPS'ten online olarak Change Of Address ve/veya Mail Forwarding

PPS. Su konuya bir goz gezdirmenizi oneririm: ABD'ye Gitmeden Once ve Gittikten Sonra Yapilacaklar

• Çok teşekkür ederim @Sharm çok net ve hızlı bilgi için

• This post is deleted!

• Merhaba,

Mulakat bitti. Okeylendi.

10 gun icinde giris yapmayi planlıyorum. DS260 a girdigim adresi değişmek istiyorum. Forumu inceledim. Girişte havalimanında zarf verirken değişirsiniz yazıyor.

Benim sorum şu şekilde : "Giriş yapmadan Türkiye deyken değişme" 11 nolu formu online doldurup değişme şansımız var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aposport Amerika'da adres degisikligi yapmak USCIS (AR-11 form) içinde söyledi:

Merhaba,

Mulakat bitti. Okeylendi.

10 gun icinde giris yapmayi planlıyorum. DS260 a girdigim adresi değişmek istiyorum. Forumu inceledim. Girişte havalimanında zarf verirken değişirsiniz yazıyor.

Benim sorum şu şekilde : "Giriş yapmadan Türkiye deyken değişme" 11 nolu formu online doldurup değişme şansımız var mıdır?

Yoktur. ABD'ye girerken ya da sonrasinda degistirebilirsiniz.
    Degisikligin yapildigina emin olmak icin bir hafta sonra USCIS call center'i aramanizi tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |