Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar 2018 green card talihlisiyim. CN 335XX . başvuruyu babam adına yapmıştım ve şuanda 20 yaşındayım 21 ekimde 21 yaşına gireceğim. mülakat tarihini eylülde aldığımızı varsayalım eğer sıra gelirse , ekimde amerikaya gidersek ve ben 21 yaşına girersem green card hakkımı kaybeder miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@badass YAŞ SINIRI içinde söyledi:

merhabalar 2018 green card talihlisiyim. CN 335XX . başvuruyu babam adına yapmıştım ve şuanda 20 yaşındayım 21 ekimde 21 yaşına gireceğim. mülakat tarihini eylülde aldığımızı varsayalım eğer sıra gelirse , ekimde amerikaya gidersek ve ben 21 yaşına girersem green card hakkımı kaybeder miyim ?

Siz mulakat sirasinda hala 21'den kucuk oluyorsunuz dolayisiyla sorun yasamazsiniz.

Ama buna genel bir cevap vereyim...
    Child Status Protection Act'e gore (CSPA), basvuru sirasinda 21 yasinin altinda, mulakat zamani 21 yasinda olan cocuklarin vize almaya uygun olup olmadigini anlamak icin kullanilan bir hesaplama yontemi var. Yasiniz belli bir sure 21 yasinin altindaymis gibi donduruluyor. 21. dogum gununuze, yani X Ekim 2018'e, DV2018 basvurusunun yapilabildigi ilk gun ile sonuclarin duyuruldugu gun arasindaki gun sayisi ekleniyor. Bu da -asagidaki linklerden direkt aliyorum- DV2018 icin 210 gunluk bir zaman ediyor. 21. dogum gununuzden sonraki 210 gun daha 21 yas alti kabul edileceksiniz. Eger mulakat tarihiniz bu surecin icinde olursa, o durumda size de bir gocmen vizesi verilebilir.

Ayrintili bilgi icin suralari okuyabilirsiniz:

USCIS Child Status Protection Act

DV lottery child about to turn 21 – can he/she get a visa as my derivative?

Not: dogru bilgilendirme icin su iletiyi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/215598

bu iletiyi daha sonra guncelleyecegim.

• en son mülakat tarihi 29 eylül olacak sanırsam. o zaman 20 yaş altında olduğum için bir sıkıntı çıkmayacak yani. peki amerikaya girdiğimde gc beklerken 21 olursam ne olacak. bir sıkıntı çıkmayacak sanırsam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@badass Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

en son mülakat tarihi 29 eylül olacak sanırsam. o zaman 20 yaş altında olduğum için bir sıkıntı çıkmayacak yani. peki amerikaya girdiğimde gc beklerken 21 olursam ne olacak. bir sıkıntı çıkmayacak sanırsam.

onun sorun olmamasi lazim, size verilen vizenin son tarihine kadar ABD'ye girdiginiz surece yas onemli degil o durumda.

Ama cesitlilik vizesi sansindan sadece bekar cocuklar yararlanabiliyor, o nedenle mulakat sirasinda size ABD'ye girmeden evlenirseniz bu vizenin gecerliligini yitirecegine dair bir belge imzalatacaklar. Eger evlilik planlariniz varsa bunu Green Card'inizi aldiktan sonraya erteleyin 🙂

• @crazycells aman aman ne evliliği oraya çok var daha 🙂 şu VB bi açıklansa kendime okul aramaya başlayacağım 🙂

1. Dogum gununu gc basvurulari baslamadan yani ekimden once yasayan biri basvuruya ailesiyle yapmaz tek basina olabilir degil mi? Aciklanmadanda zaten 22. Yi kutlamis oluyor.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

1. Dogum gununu gc basvurulari baslamadan yani ekimden once yasayan biri basvuruya ailesiyle yapmaz tek basina olabilir degil mi? Aciklanmadanda zaten 22. Yi kutlamis oluyor.

21.dogumgununuzden sonra 21 yasini gecmis olacaginiz icin o durumda ailenin basvurusuna katilamiyorsunuz. Fakat lise diplomaniz varsa ayrica kendiniz basvuru yapabilirsiniz.

Bu yas hesabi, basvuru sirasinda 21 yasinin altinda olup, vize surecinde 21 yasini gecen kisiler icin.

• @metert @crazycells ben başvururken 21 yaşın altındaydım. Henüz 1 hafta önce 21'e girdim ve asil talihli annem. Bir sorun olacağını zannetmiyorum değil mi? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gökberk-bozdoğanoğlu Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

@metert @crazycells ben başvururken 21 yaşın altındaydım. Henüz 1 hafta önce 21'e girdim ve asil talihli annem. Bir sorun olacağını zannetmiyorum değil mi? 🙂

evet, eger 21. yasgununuzu yeni gectiyseniz onumuzdeki 3-4 ay (yani DV2018'in geri kalan zamaninda) hala 21 yas alti kabul ediliyor olmaniz lazim.

• @gökberk-bozdoğanoğlu @crazycells 'in verdiği linklerden ulaştığım bilgilere göre DV-2018 için 210 gün olarak belirlenen bir süre var.

siteye girin doğum tarihinizi girin daha sonra sağ tarafta day bölümüne 210 yazın yaşınız büyük ihtimalle 20 ye inecektir.

• ⭐⭐

Yaş küçültmek işe yarar mı acaba?

• @hockeyumpire2 submit edilen DS-260 formları olduğu için etkili bir yöntem olacağını sanmıyorum. kandırmaya bile girebilir.

• ⭐⭐

@badass bir yerde okumuştum net hatırlamıyorum ama. Bol sans dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gökberk-bozdoğanoğlu Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

@metert @crazycells ben başvururken 21 yaşın altındaydım. Henüz 1 hafta önce 21'e girdim ve asil talihli annem. Bir sorun olacağını zannetmiyorum değil mi? 🙂

Resmi sitede de ayni sekilde belirtmis, 7 aylik bir sure icin yasiniz 21 yasina gecmemis gibi donduruluyor yani:

For DVs, the date a visa is considered available for CSPA purposes is the first day on which the Department of State can allocate a visa number based on the principal applicant’s rank number.

Pending Time

The length of time a petition was pending (pending time) is the number of days between the date that it is properly filed (filing date) and the approval date. The formula determining the length of time the petition was pending is as follows:

Approval Date - Filing Date = Pending Time

For DV derivative applicants, the number of days the petition was pending is the period of time between the start of the DV Program registration period to the date of the DV selection letter.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

Yaş küçültmek işe yarar mı acaba?

hayir 🙂 ise yaramaz, hatta ters tepebilir 🙂 zaten temel bilgileri ilk basvuru sirasinda veriyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

21 yas konusunda bazi sorular geliyor, eger acik degilse diye belirtmek istedim...

Yasal olarak, 21. dogum gununuzu kutladiginiz gun 21 yasina gecmis kabul ediliyorsunuz. Yani, yasadiginiz 21 yilin tamami bitince o yasta kabul ediliyorsunuz.

• @crazycells
    11.04.1998 doğumluyum , bu sene anneme ve ya babama çıkması durumunda , benim de greencard tan yararlanma şansım var mıdır? şu an 20 yaşındayım. cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

gelecek nisanın 11 inde 21 olacağım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freedom Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

@crazycells
    11.04.1998 doğumluyum , bu sene anneme ve ya babama çıkması durumunda , benim de greencard tan yararlanma şansım var mıdır? şu an 20 yaşındayım. cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

gelecek nisanın 11 inde 21 olacağım?

hem evet, hem hayir. Bunu anne/babanizin green card cekilisinden secilme sirasi belirleyecek. Yukaridaki hesabi okursaniz, 21. dogum gununuzden sonra 6-7 ay daha 21 yas alti kabul edileceksiniz, dolayisiyla anne/babanizin dosya numarasi kucuk olursa sizin de yararlanma hakkiniz var. Yeni round icin mulakatlar 10. ayda baslayacak.

• Merhaba anneme greencard çıktı ben 20 yaşındayım ablam ise 22 yaşında şuan biz basvuru yaparken ablam için de başvurduk sormak istediğim soru şu ablamin gelemeyeceğini biliyoruz.Ds 260 formunu doldururken ablamın da bilgilerini istedi mecburen doldurduk,şimdi ablamın bilgilerini doldurmamız bizim greencard sürecimizi etkiler mi? Yani benim,annemin,babamın gitmesine engel olur mu ? Sistemde kendisi gözüktü diye doldurduk add applicant bölümünden eklemedik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitgumus Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi içinde söyledi:

Merhaba anneme greencard çıktı ben 20 yaşındayım ablam ise 22 yaşında şuan biz basvuru yaparken ablam için de başvurduk sormak istediğim soru şu ablamin gelemeyeceğini biliyoruz.Ds 260 formunu doldururken ablamın da bilgilerini istedi mecburen doldurduk,şimdi ablamın bilgilerini doldurmamız bizim greencard sürecimizi etkiler mi? Yani benim,annemin,babamın gitmesine engel olur mu ? Sistemde kendisi gözüktü diye doldurduk add applicant bölümünden eklemedik

Eger yukaridaki hesaba gore yasi 21 sayilmayacaksa dediginiz gibi ablaniz sizinle gidemeyecek maalesef, bu durumda kendisi icin bir DS260 formu doldurup doldurmamaniz bir problem olusturmaz. Eger olusturduysaniz gondermenize gerek yok, eger formu gonderdiyseniz, ablanizin mulakata katilmasina gerek yok. DS260 sayfanizdaki ekstra form sizin durumunuzu etkilemeyecek. Sadece formu teslim etmis ve mulakata katilmis kisilerin dosyalari degerlendirilecek. Yani o formun size ne olumlu ne de olumsuz bir etkisi olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |