Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Breath35 , içinde söyledi: Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi

İyi akşamlar, 2020 EU6XXX talihlisiyim, sağlık mülakatından geçtik eşim ve 2 çocuğumuzla . Randevumuz Aralık ilk haftasında. Bugün herbirimizden beklenen evraklarla ilgili maili aldık. Ancak hepimiz için istenen evraklar, mülakat gün ve saati belirtilmişken, oğlum için 21 yaş üzeri ifadesi var ve randevu gün-saati yazılmamış kendisine 😞 21.07.1997 doğum trh i . Önceki yazılanlara yanıtınızı okuduğunda çok umutlanmıştım, benim hesaplamama göre 2018 temmuzda 21 oluyor , yine aşağı yukarı 210 gün kabul edip yaklaşık 7 ay eklersek neredeyse Şubat atına kadarlık süre içinde kalıyor gibi hesaplıyorum, hem konunun benim için önemi, hem vaktin daralmasından dolayı yanlış mı hesaplıyorum acaba , sizin bu konuda görüşünüzü alabilir miyim uygunsanız, Konsolosluğa mail göndermeli miyim bu konuda ve mülakata gelmeli mi bizimle, forumda yer alan tüm detaylı bilgiler ve kendimi aktarma fırsatı için ve yanıtınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum @crazycells

Siz oğlunuzun subat ayina kadar dahi 21 yasin icinde olacagini dusunuyorsunuz ama hesaplamaniz yanlis, şöyle ki ;
    21.07.1997 - doğum
    21.07.1998 - 1.yas gunu yani “1 yasini doldurdu, 2. Yasina basti”
    21.07.2008- 10. Yaşını doldurup 11.yasina basti
    21.07.2018 - 20. Yaşını doldurup 21e basti
    21.07.2019 - 21. Yasini doldurup 22ye basti
    Yas soylenirken hep biten yas soylenir evet oglunuz suan 21 yasinda ama 21i doldurup 22 den gun almis Yani oglunuz 21 yasin uzerinde.

• Merhaba sayin crazycellas evlilik cuzdaninim yipranmisti yazilar silik ciktigi icin yenisini cikartmak zorunda kaldik tercumana tekrardan verdim ing ceviri icin noterden onaylatmam gerekiyormu ve apostil gereklimi bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nazli, içinde söyledi: Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi

Merhaba sayin crazycellas evlilik cuzdaninim yipranmisti yazilar silik ciktigi icin yenisini cikartmak zorunda kaldik tercumana tekrardan verdim ing ceviri icin noterden onaylatmam gerekiyormu ve apostil gereklimi bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

hayir, ceviri yeterlidir.

• Cok tesekkur ederim peki apostil yaptirmam gerekli mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Cok tesekkur ederim peki apostil yaptirmam gerekli mi

Hayir, gerek yok.
    Ayri ayri sormaniza gerek yok 🙂 USCIS icin sadece ceviri yaptirmaniz yeterli, konsolos ise Turkce belgeleri zaten kabul ediyor. Zaten dogru ve gercek belgeleri anliyorlar. Eger emin olmazlarsa sizden ekstra bilgi isterler, dolayisiyla telas yapmaniza gerek yok.

• Cok tesekkur edrim kafamiza takilan bir sorum var biz nvc payment fee 2 hafta once odedik nvc biz evrak gondermeden interview schedule yaptilar bu durum normalmidir CEAC sitesinde upload document gozukmuyor sadece ds 260 doldurduk. CEAC sitesinde caseimizi takip edince "Ready" diye gozukuyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Cok tesekkur edrim kafamiza takilan bir sorum var biz nvc payment fee 2 hafta once odedik nvc biz evrak gondermeden interview schedule yaptilar bu durum normalmidir CEAC sitesinde upload document gozukmuyor sadece ds 260 doldurduk. CEAC sitesinde caseimizi takip edince "Ready" diye gozukuyor

isterseniz bunu basvuru kategorinizin sayfasinda sorun. Eger 21 yasiyla ilgili soru sormuyorsaniz bu basligi kullanmayin lutfen.

• Kusurabakmayin tesekkuredreim cevap verdiginiz icin

• Merhabalar, çok yakın arkadaşımın babası amerikada green card ile yaşamakta. 2014 senesinde evlilik yolu ile green card sahibi olduğunda 16 yaşındaki kızını aldırabildi fakat 22 yaşındaki oğlunu aldıramamıştı. O dönem başvurduğu avukat iki çocuk içinde 21 yaş altı başvurusu yapmış ve konsoloslukta kız vizeyi almış oğlan red yemişti. Süreç o günden sonra stabil kalmıştı. Şimdi sizlere sorum bu arkadaşımın tekrardan nasıl bir yol izlemesi gerektiği. Babası bu konularda biraz pasif kalıyor, bu sürecte yardımlarınıza ihtiyacımız var ve bu süreç ne kadar zaman alıcaktır? Teşekkür ediyorum şimdiden.

• @Batuhan2020 inceleyin lütfen ⬇⬇⬇
    F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) https://yesilkartforum.com/forum/post/7642

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan2020, içinde söyledi: Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi

Merhabalar, çok yakın arkadaşımın babası amerikada green card ile yaşamakta. 2014 senesinde evlilik yolu ile green card sahibi olduğunda 16 yaşındaki kızını aldırabildi fakat 22 yaşındaki oğlunu aldıramamıştı. O dönem başvurduğu avukat iki çocuk içinde 21 yaş altı başvurusu yapmış ve konsoloslukta kız vizeyi almış oğlan red yemişti. Süreç o günden sonra stabil kalmıştı. Şimdi sizlere sorum bu arkadaşımın tekrardan nasıl bir yol izlemesi gerektiği. Babası bu konularda biraz pasif kalıyor, bu sürecte yardımlarınıza ihtiyacımız var ve bu süreç ne kadar zaman alıcaktır? Teşekkür ediyorum şimdiden.

Babasi hala Green Card sahibi mi? Eger Green Card sahibiyse sayin @Muhtaradana 'nin dedigi konuyu inceleyerek F2B basvurusu yapabilir (21 yasindan buyuk, bekar cocuklar icin). Fakat vatandas ise ya da yakinda olacaksa o durumda su konudan genel yonlendirmeleri takip edebilirler:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• Kasım ayında green carda başvururken ben annem ve babam olarak başvurduk şanstır ki anneme green card çıktı ben başvurduğumuz zaman 20 yaşında idim. Araştırdığıma göre başvuruların başladığı tarih ile green card sonuçlarının açıklandığı gün aralığı kadar zaman aralığı içerisinde doğum tarihime ekleme yapılıyormuş. (214 gün kadar son gün 29 eylül oluyor 20 yaş sayıldığım) sorum ise şu olacak tüm işlemleri tamamlasak mülakata çağırılma zamanımız yaklaşık hangi tarih olur biliyorum belli bir tarih yok ama genelde hangi zamanlarda mülakat yapılıyor onu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokay2027, içinde söyledi: Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi

Kasım ayında green carda başvururken ben annem ve babam olarak başvurduk şanstır ki anneme green card çıktı ben başvurduğumuz zaman 20 yaşında idim. Araştırdığıma göre başvuruların başladığı tarih ile green card sonuçlarının açıklandığı gün aralığı kadar zaman aralığı içerisinde doğum tarihime ekleme yapılıyormuş. (214 gün kadar son gün 29 eylül oluyor 20 yaş sayıldığım) sorum ise şu olacak tüm işlemleri tamamlasak mülakata çağırılma zamanımız yaklaşık hangi tarih olur biliyorum belli bir tarih yok ama genelde hangi zamanlarda mülakat yapılıyor onu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler

vize basvuru bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

• Merhaba, yaş hesaplamasını yaptım 2022 için 213 gün çıkıyor. 26 Nisan doğumluyum 2000 doğumluyum geçen ay 21 yaşına girdim. Case numberimiz 20binlerde acaba hiç başvuru yapmasam mı? Kasım ayında süre doluyor ve pek mümkün gözükmüyor sıranın gelmesi, siz ne öneririsiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sicktalk3, içinde söyledi: Gocmen Vize ve 21 Yas Siniri Problemi

Merhaba, yaş hesaplamasını yaptım 2022 için 213 gün çıkıyor. 26 Nisan doğumluyum 2000 doğumluyum geçen ay 21 yaşına girdim. Case numberimiz 20binlerde acaba hiç başvuru yapmasam mı? Kasım ayında süre doluyor ve pek mümkün gözükmüyor sıranın gelmesi, siz ne öneririsiniz?

talihli anneniz veya babaniz mi? kendileri Green Card almayi dusunuyorlar mi?

vize bilgilerinizi imzaniza tasimayi unutmayin.

• @crazycells talihli babam, almayı düşünüyorlar. Birazcık araştırdım cevaba ulaştım, her türlü başvurmam gerekiyormuş yoksa diskalifiye oluyormuşuz. İmzayi en yakın zamanda ekleyeceğim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells talihli babam, almayı düşünüyorlar. Birazcık araştırdım cevaba ulaştım, her türlü başvurmam gerekiyormuş yoksa diskalifiye oluyormuşuz. İmzayi en yakın zamanda ekleyeceğim

oyle bir durum yok. Talihli ve diger aile uyelerinden Green Card almak isteyenler surece devam edebilirler, herkesin devam etmesi gerekmiyor.

Sizin durumunuzda daha sonra gocmenlik basvurusu yapmak gerekebilir, o nedenle su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @Sharm Merhabalar, 26 Nisan 2000 doğumluyum ve ebeveynlerimdem birisine greencard çıktı. Case numberimiz 20binlerde. Hesaplamayı yapınca (213 gün) Kasım 25 civarı çıkıyor. Mülakatlar 1 Ekim 2021de başlıyor ancak bizim mülakata ne zaman cagirilacagimiz belli değil. Mülakat tarihine göre mi 21 olmamam gerekiyor yoksa 1 Ekim tarihini kurtasa yeter mi?

• @crazycells selamlar tekrardan, bu sorumun cevabını bulamadım. Yaş hesaplama yaptığımda 25 Kasım 2021 (213 gün ekleyince) tarihine kadar 20 yaşında sayiliyorum. Benim mülakata katilabilmem için bu tarihin mülakat tarihine mi uyması lazım yoksa 1 Ekim yani mülakat başlangıç tarihini geçtiği için kurtarıyor muyum? doğum tarihim 26 Nisan 2000

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells selamlar tekrardan, bu sorumun cevabını bulamadım. Yaş hesaplama yaptığımda 25 Kasım 2021 (213 gün ekleyince) tarihine kadar 20 yaşında sayiliyorum. Benim mülakata katilabilmem için bu tarihin mülakat tarihine mi uyması lazım yoksa 1 Ekim yani mülakat başlangıç tarihini geçtiği için kurtarıyor muyum? doğum tarihim 26 Nisan 2000

Mulakat tarihinize gore bu yasin altinda olmalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |