Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da göçmen olmalı mıyım? (Kararsızlıklar / Artılar ve Eksiler)

• Banned

@yalta Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

Mesela ben sayın @başkan 🙂 Bayağı bir uğraşacağız eşim ile beraber. Umarım tutunmayı başarabilir ufaklığa iyi bir gelecek hazırlayabiliriz.

basarılar diliyorum.zor sartlara alıskın gibisin basaracağından eminim.

• Ne yazık ki küçüklüğümüzden beri zor şartlar ile ilerledik. Türkiye'de refah seviyesi her ne kadar gün geçtikçe eskiye nazaran iyileşse de insan yapısı kötü yönde değişiyor. Çalışma ortamları Türkiye kökenli (Türk, kürt, laz, ermeni, rum, yahudi, vb. farketmiyor) yöneticiler ile extra kötü zaten. Kendi açımdan pek bir çekincem yok. Eşim çok çekiniyor. Burada da iş anlayışım ne iş olursa yaparım yeter ki hak ettiğim şartları sağlasın iş veren. Orada bu şartları sağlayan bir iş veren ile karşılaşırsam sıkıntı olacağını sanmıyorum.

• Banned

@yalta Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

Ne yazık ki küçüklüğümüzden beri zor şartlar ile ilerledik. Türkiye'de refah seviyesi her ne kadar gün geçtikçe eskiye nazaran iyileşse de insan yapısı kötü yönde değişiyor. Çalışma ortamları Türkiye kökenli (Türk, kürt, laz, ermeni, rum, yahudi, vb. farketmiyor) yöneticiler ile extra kötü zaten. Kendi açımdan pek bir çekincem yok. Eşim çok çekiniyor. Burada da iş anlayışım ne iş olursa yaparım yeter ki hak ettiğim şartları sağlasın iş veren. Orada bu şartları sağlayan bir iş veren ile karşılaşırsam sıkıntı olacağını sanmıyorum.

burda ilk sana açıklıyorum;eski bir subayım ve aleviyim. 2000 li yıllarda fetocuların zulmune uğradım,alevi ve atatürkçü subaylar büyük baskı altında tsk da ama inanan yok. tsk ile ilişkim kesildi.sonra gittim mühendislik bitirdim.3 çocuğum var.kafada sac kalmadı.demem o ki zorluk ben de cektim.zulmun zorluğun allah ını yasadım, buranın editoru daha 27 yasında olan crazycell de diyor ki "seni ban larım". "ulen seytanla dans etmiş adamız" banla san ne olur.

• @başkan gördüğüm kadarı ile @crazycells iyi bir insan hatta çok iyi bir insan diyebilirim ki böyle bir ortamı kurup insanlara ücretsiz olarak elinden geldiğince de yardımcı oluyor. Onu bu konuda gerçekten tebrik ediyorum. Atışmanızı bir konuda gördüm ancak düzgünce konuşursanız anlaşabileceğinize eminim.

Türkiye'de kendini dindar zanneden kesimin çoğunun yaptıklarına bakarak aslında münafık olduklarına kanaat getirebiliriz ancak en doğrusunu Allah bilir. Bu konuda sana yapılan zulümler içinde sadece sen değil ailen nedeni ile Allah katında en güzel şekilde cezalandırılacaklarına inanıyorum. Kocaeli Gölcük'lüyüm burada fazla bir alevi nüfus yok ancak alevi olanlara inanış şekillerinden dolayı her yerde her alanda zorluk çıkarıldığını biliyorum. Bu dindar arkadaşlar sorsan La ilahe illallah lafzını dillerinden düşürmezler ama iş Allah'ın emirlerini uygulamaya gelince müşrik mürşitlerine tapmayı ve onların dediğini uygulamayı iman bilirler. Neyse din konusuna girmeyeyim. Saygılar kardeşim.

• Banned

crazycell kötü diyen yok zaten.ama bu genc arkadas , üniversitedeki çalışmaları iyi gitmediğinden galiba,aniden parlıyor.bana özelden mesaj yazıyor:" yarı turkçe yarı ingilizce" oku oku anlaşılmıyor.dedim ki:" turkçe yaz ingilizce kullanma", vay efendim kendisine nasıl ders verirmişim.diğer bölümde bişey yazmıs yanlış anlamış olabilirim.yok "de da" ekini bilmiyormusum okuduğumu anlamıyormusum,resmen "aptal" muamelesi.aslında dedikodu yapıyoruz hoş şey değil.neyse burda bırakalım.
    türkiye de gericiliği-dinci zihniyeti- sanırım 100 yıl daha yenemiyeceğiz.olan cocuklarımıza torunlarımıza oluyor.benim korkum gericiler yine kazanırsa suriye,ırak,yemen ,libya gibi olmamız.yoksa işimiz cok zor.

• @başkan Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

Ne yazık ki küçüklüğümüzden beri zor şartlar ile ilerledik. Türkiye'de refah seviyesi her ne kadar gün geçtikçe eskiye nazaran iyileşse de insan yapısı kötü yönde değişiyor. Çalışma ortamları Türkiye kökenli (Türk, kürt, laz, ermeni, rum, yahudi, vb. farketmiyor) yöneticiler ile extra kötü zaten. Kendi açımdan pek bir çekincem yok. Eşim çok çekiniyor. Burada da iş anlayışım ne iş olursa yaparım yeter ki hak ettiğim şartları sağlasın iş veren. Orada bu şartları sağlayan bir iş veren ile karşılaşırsam sıkıntı olacağını sanmıyorum.

burda ilk sana açıklıyorum;eski bir subayım ve aleviyim. 2000 li yıllarda fetocuların zulmune uğradım,alevi ve atatürkçü subaylar büyük baskı altında tsk da ama inanan yok. tsk ile ilişkim kesildi.sonra gittim mühendislik bitirdim.3 çocuğum var.kafada sac kalmadı.demem o ki zorluk ben de cektim.zulmun zorluğun allah ını yasadım, buranın editoru daha 27 yasında olan crazycell de diyor ki "seni ban larım". "ulen seytanla dans etmiş adamız" banla san ne olur.

Sizin adınıza çok üzüldüm sayın başkan Türkiyede yaşanan bu ayrımcılık, dışlama beni çok rahatsız ediyor. Hepimiz aynı toprakların insanıyız. İnancı her ne olursa olsun herkesin eşit ve adaletli bir şekilde yaşamasını savundum, mücedele ettim 32 yaşına geldim kendimi bu ülkede yorulmuş hissediyorum. Yanlış yapan kim olsa karşısında durdum ama önyargıları yıkmak çok zor. Herkes birbirini düşman gibi görüyor artık bu ülkede ve ben çok sıkıldım. Mevcut iktidar sürekli toplumu kutuplaştırıyor. İnşallah önümüzdeki seçimlerde bir ferahlama olur.

• Banned

@aklımagelmedi Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

@başkan Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

Sizin adınıza çok üzüldüm sayın başkan Türkiyede yaşanan bu ayrımcılık, dışlama beni çok rahatsız ediyor. Hepimiz aynı toprakların insanıyız. İnancı her ne olursa olsun herkesin eşit ve adaletli bir şekilde yaşamasını savundum, mücedele ettim 32 yaşına geldim kendimi bu ülkede yorulmuş hissediyorum. Yanlış yapan kim olsa karşısında durdum ama önyargıları yıkmak çok zor. Herkes birbirini düşman gibi görüyor artık bu ülkede ve ben çok sıkıldım. Mevcut iktidar sürekli toplumu kutuplaştırıyor. İnşallah önümüzdeki seçimlerde bir ferahlama olur.

saol kardesim tesekkürler. izmir e yolun düserse uğra lütfen. yemek yeriz gezeriz.seversin izmir i.

• @başkan Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

@aklımagelmedi Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

@başkan Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

saol kardesim tesekkürler. izmir e yolun düserse uğra lütfen. yemek yeriz gezeriz.seversin izmir i.

İzmir’ i nasıl sevmem Ege üniversitesinde okudum ben 🙂 .İzmir’in yeri ayrıdır bende. Nazik davetiniz için teşekkür ederim. Nasip diyelim.

• Herkese merhaba,
    Bu konu acilmisken size kisa bir basimdan gecen hikayeyi anlatmak istiyorum.2000 li yillarin basi bekar ve ozel bir firmada calisiyorum.Ozamanlar green card cekislisleri mektup ile yapiliyor.Tahminim yine 2002 senesi mektupla muracat ederken, yanimdaki arkadasim da merak edip bu ne diye sormus bende anlatip, onun adina da muracaat etmistik.Yaklasik 1 yillik zaman suresi icerisinde onun ise gelmelerinde ki aksamalar ve giyim kusaminda degisikler dikkatimden kacmiyor, neler oldugu konusunda sordugumda bana bir sey anlatmiyordu.Is yerinde en samimi oldugum bu arkadasim, bir gun ben Amerikaya gidiyorum dediginde hem onun adina sevinmis hemde boyle bir seyi benden sakladigi icin basimdan asagi kaynar sular dokulmustu.Sonrasi kendi adima evlilik vs vs derken o gun bugun denemeyi hic birakmadim.Cok kaderci bir insan olmamakla beraber, bazi seylerin zamani gelince olduguna inanirim.Su an 2019 talihlisiyiz, Amerikaya gidip gitmemek konusunda hic tereddutum yok, Cocuklarimin gelecegi konusunda onlar ve bizim acimizdan en iyisi ve guzeli olacagina inaniyorum.Amerika da bizi muhtesem bir hayatinda bizi beklemedigini biliyorum, ama en onemlisi calisan insanin onunun acik oldugunu bilmek, ulkemizdeki gibi adam kayirma, az calisana cok, cok calisan az maas politikalarinin olmadigini bilmek bile gitmek icin yeterli bir neden.Bu vesile ile gidecek olan arkadaslara basarilar dilerim, diger arkadaslarda umitlerini kirmasinlar cabalamaya devam etsinler.

• ⭐⭐

@başkan crayzcell e haksızlık yapma! hepimiz bence bu grupta oldugunuza göre sizde ona çok şey borçluyuz. Karsıdakinin tavrını eleştirirken buna kendinizin neden olduğu unutulmamalı. Akıl yasta değil bastadır.

• Banned

@hockeyumpire2 Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

@başkan crayzcell e haksızlık yapma! hepimiz bence bu grupta oldugunuza göre sizde ona çok şey borçluyuz. Karsıdakinin tavrını eleştirirken buna kendinizin neden olduğu unutulmamalı. Akıl yasta değil bastadır.

kendisine daha önce de söyledim.saldırı başlatırsan diğerleri de saldırıya geciyor bak işte siz başladınız gerisi gelir.

• ⭐⭐

• @crazycells de @başkan da iyi birisi benim gördüğüm kadarıyla da bence fazla büyütmesin iki taraf ta ve konu kapansın.

• @uda4a Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler) içinde söyledi:

Herkese merhaba,
    Bu konu acilmisken size kisa bir basimdan gecen hikayeyi anlatmak istiyorum.2000 li yillarin basi bekar ve ozel bir firmada calisiyorum.Ozamanlar green card cekislisleri mektup ile yapiliyor.Tahminim yine 2002 senesi mektupla muracat ederken, yanimdaki arkadasim da merak edip bu ne diye sormus bende anlatip, onun adina da muracaat etmistik.Yaklasik 1 yillik zaman suresi icerisinde onun ise gelmelerinde ki aksamalar ve giyim kusaminda degisikler dikkatimden kacmiyor, neler oldugu konusunda sordugumda bana bir sey anlatmiyordu.Is yerinde en samimi oldugum bu arkadasim, bir gun ben Amerikaya gidiyorum dediginde hem onun adina sevinmis hemde boyle bir seyi benden sakladigi icin basimdan asagi kaynar sular dokulmustu.Sonrasi kendi adima evlilik vs vs derken o gun bugun denemeyi hic birakmadim.Cok kaderci bir insan olmamakla beraber, bazi seylerin zamani gelince olduguna inanirim.Su an 2019 talihlisiyiz, Amerikaya gidip gitmemek konusunda hic tereddutum yok, Cocuklarimin gelecegi konusunda onlar ve bizim acimizdan en iyisi ve guzeli olacagina inaniyorum.Amerika da bizi muhtesem bir hayatinda bizi beklemedigini biliyorum, ama en onemlisi calisan insanin onunun acik oldugunu bilmek, ulkemizdeki gibi adam kayirma, az calisana cok, cok calisan az maas politikalarinin olmadigini bilmek bile gitmek icin yeterli bir neden.Bu vesile ile gidecek olan arkadaslara basarilar dilerim, diger arkadaslarda umitlerini kirmasinlar cabalamaya devam etsinler.

Arkadaşınız çok ayıp etmiş. Sizin için hayırlısı olsun. Ben de 2019 talihlisiyim. Hepimiz için hayırlısı olsun.

• Bu ara boyle kisiler mantar gibi cikmaya basladi.onceki forumlari teker teker cokerttiler sira buraya geldi sanirim.insanlari kiskirtarak huzur kacirmaya calisiyorlar sonra uyeleri kacirtiyorlar.forum duzeninini koruyacak adminler cogaltilmali bence

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bari alinti yapacaksaniz dogru yapin, benim kelime ve cumlelerimi degistirmeyin. O tirnak isaretinin bir kullanim amaci var, 'dilbilgisi' ve 'okudugunu anlama' konusunda size puanim 0 🙂 Ayrica diger yorumlarinizda da dediklerimi carpitarak yazmissiniz. Siz cumleleri kendinize gore carpitmaya devam ettikce, tepki almaya devam edersiniz.

Daha once yasadiklariniz uzucu ama ne ben ne de bu forumdaki baska bir arkadas basiniza gelenlerden sorumlu degiliz, ayrica yasadiklariniz forumun kurallarina aykiri davranabileceginiz anlamina da gelmiyor 🙂

Insanlarin zamanini bosuna harcama konusundaki uyarimi yinelemek isterim. Ama bu sekilde foruma uygun davrandiginiz surece benim icin bir sorun yok.

Eger kiskirtici veya ayrimci kelimeler kullanirsaniz, sadece soru sormus olmak icin soru sorarsaniz, ilgisiz basliklara yorum veya sorularinizi yazarsaniz ya da insanlarin zamanini bosuna harcarsaniz yazdiklariniza tolerans gostermeyecegim 🙂 belirtmis olayim. Ayrica benim disimda baska bir uye icin kesinlikle yas veya is ayrimciligi yapmayin, uygun olmayan yerlerde bu konulari bile acmayin, ayristirici bir uslup yerine kapsayici bir uslup kullanin. Bunun aksi durumda kisilerin rahatsiz olup olmadigini sormadan hareket edecegim. Bu arada benim size tavirlarimin tek nedeni sizin uslubunuz, surekli cumleleri degistirerek veya carpitarak aktarmaniz ve ayrica sorularinizin amacsizligi. Baska bir neden aramaniza gerek yok.

Basliklarin altinda konudan bagimsiz seyler yazacaksaniz ya da forum moderasyonu konusunda sikayet edecekseniz amaciniza gore "Forum Hakkinda" veya "Serbest Kursu" bolumlerini kullanabilirsiniz.

• Banned

@crazycells gizli saklım yok benim.her sey net.forumlarda benim sorularıma cevap yazmayınız,dün söyledim ama!kimse cevap vermezse sormam bir daha zaten.rica ediyorum.verirse baska arkadaslar bildiği kadar cevaplasın siz değil ama.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells gizli saklım yok benim.her sey net.forumlarda benim sorularıma cevap yazmayınız,dün söyledim ama!kimse cevap vermezse sormam bir daha zaten.rica ediyorum.verirse baska arkadaslar bildiği kadar cevaplasın siz değil ama.

yukarida yazdiklarimi sorunuza cevaptan ziyade moderasyon uyarisi gibi dusunebilirsiniz. Eger foruma girdigimde bildigim bir konuda soru sorulmussa ve hala cevaplanmamissa, buyuk ihtimal cevap veririm. Bu konuda yapabilecek bir sey yok maalesef.

• Banned

sayın admin, forumda mesajlarını görmek istemediğimiz ya da özelden mesajını almak istemediğimiz birini engelleme tusu var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayın admin, forumda mesajlarını görmek istemediğimiz ya da özelden mesajını almak istemediğimiz birini engelleme tusu var mı acaba?

Sorularinizi sadece ilgili yerde sormak zorundasiniz! Bu konuda sizi son kez uyariyorum.

https://yesilkartforum.com/forum/category/1/forum-hakkında

Benzer Başlıklar

• 17
  • 4
  • 4
  • 152
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |