Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da göçmen olmalı mıyım? (Kararsızlıklar / Artılar ve Eksiler)

• @gucarslan, içinde söyledi: Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler)

@Jackhead açılan davalara katıldı kendisi. bu sayede vizesini alan dosya numarası 52.000'de olan arkadaşımız da var.. 🙂 36,000 öyle çok da yüksek bir rakam değil yani..

burada önemli olan bence davaya katılım değil süreci sıkı takip etmek. bu sayede bir çok etkeni önceden öğrenip önleminizi ona göre alabiliyorsunuz. dava da bunlardan sadece biri.

Bu aslinda bir cesit "parasini veren dudugu caldi" olayi olmus.

• @gucarslan, içinde söyledi: Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler)

@Jackhead açılan davalara katıldı kendisi. bu sayede vizesini alan dosya numarası 52.000'de olan arkadaşımız da var.. 🙂 36,000 öyle çok da yüksek bir rakam değil yani..

burada önemli olan bence davaya katılım değil süreci sıkı takip etmek. bu sayede bir çok etkeni önceden öğrenip önleminizi ona göre alabiliyorsunuz. dava da bunlardan sadece biri.

@gucarslan'a kesinlikle katiliyorum, en onemlisi sureci takip etmek! 36 bin buyuk bir rakam degil, ama gecen seneki problemlerden dolayi zora giren bir sureci basariyla tamamladi o ve diger arkadaslar. Bu forumda surec ile ilgili tum gelismeler neredeyse anlik paylasiliyor, ve cok degerli bu bilgiler. Ornegin forumu takip etmiyor olsam, evraklarin KCC istemeden biran once gonderilmesi gerektigini dusunemezdim.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler)

@gucarslan, içinde söyledi: Amerika'da gocmen olmali miyim? (Kararsizlik / Artilar-Eksiler)

Bu aslinda bir cesit "parasini veren dudugu caldi" olayi olmus.

Benim altini cizmek istedigim nokta, davaya katilmak icin gerekli parayi (hatta cok daha fazlasini) verebilecek adaylardan sadece (1) davalardan haberi olanlar, ve (2) o karari verebilenler faydalandi. Yani "emek verenler" ve "cok isteyenler"..

• Herkese merhaba bir vize acentası yöneticisi ve aynı zamanda yetkilisi amerikadaki göçmenlik ve iş avukatları aracılığıyla bana amerikada orta seviye bir iş buluyor.eğer bir aksilik olmazsa martın ortasında amerikadan 1 yıllık çalışma vizesi yani H1B vizesi başvurusu için gerekli evrak ve belgelerim gelicek.sonra onlarla konsolosluğa müracatta bulunup konsolosluktan mülakat randevusu alıp vizem çıkarsa 1 yıllık çalışma vizesiyle amerikaya gidicem.amerikaya daha önce gitmiş ya da bir yakını bir tanıdığı gitmiş insanlar bana hep amerikada hayat türkiyedekinden daha zor çalışamazsın yaşayamazsın çok zorlanırsın tarzında şeyler söylüyorlar.ama bu ne kadar doğru? gerçeği ve doğrusunu sizden öğrenmek istiyorum.amerikada orta seviye bir işte çalışıldığında zorlanır mıyım? amerikada orta seviye işten alacağım maaş yaşamam için ve geçinebilmem için yeterli olur mu? yani kendi başıma geçinebilmem yaşayabilmem mümkün mü? yardımcı olursanız sevinirim.

• @Erkan-Yıldız yabancı dil varsa o kadar zor olmaz, dil yoksa belki biraz zor olabilir ama her türlü tr.den daha da zor olmaz diye düşünüyorum, forumda ilgili bir çok başlık var, onları okuyun, biraz da kendi karakterinizle ilgili bu durum. çalışkan, her ortama uyum sağlayabilen, gurbet konusunda kendine güvenen biriyseniz başarırsınız.

• @Erkan-Yıldız, içinde söyledi: Amerika'da göçmen olmalı mıyım? (Kararsızlıklar / Artılar ve Eksiler)

Herkese merhaba bir vize acentası yöneticisi ve aynı zamanda yetkilisi amerikadaki göçmenlik ve iş avukatları aracılığıyla bana amerikada orta seviye bir iş buluyor.eğer bir aksilik olmazsa martın ortasında amerikadan 1 yıllık çalışma vizesi yani H1B vizesi başvurusu için gerekli evrak ve belgelerim gelicek.sonra onlarla konsolosluğa müracatta bulunup konsolosluktan mülakat randevusu alıp vizem çıkarsa 1 yıllık çalışma vizesiyle amerikaya gidicem.amerikaya daha önce gitmiş ya da bir yakını bir tanıdığı gitmiş insanlar bana hep amerikada hayat türkiyedekinden daha zor çalışamazsın yaşayamazsın çok zorlanırsın tarzında şeyler söylüyorlar.ama bu ne kadar doğru? gerçeği ve doğrusunu sizden öğrenmek istiyorum.amerikada orta seviye bir işte çalışıldığında zorlanır mıyım? amerikada orta seviye işten alacağım maaş yaşamam için ve geçinebilmem için yeterli olur mu? yani kendi başıma geçinebilmem yaşayabilmem mümkün mü? yardımcı olursanız sevinirim.

..gecerli bir mesleginiz ve ingilizceniz yoksa zorlanirsiniz,bu acentalarada pek fazla guvenmeyiniz,cogu illegal is yapiyordur,dikkat edin ve cebinizdeki paranizdan olmayiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Erkan-Yıldız Aman dikkat bu dönemde böyle bir iş yapacak Şirket ve babayiğit yok. Firma sponsoru en garantilisi . Geri kalan Fake

• Aynen Geldim Gördüm Karar Verdim...
    Aslında dünya üzerinde HERKES GÖÇMENDİR
    Bu böyle biline...

• Türkiye’de 3 yıl süre gelen polisliği bırakılıp 33 yaşından itibaren Amerika’ya gelip yeni bir yaşantı kurmak mantıklı ve mümkün mü ??

• @mete3428 46 yaşında 20 yıllık memurluğu bırakıp geldim pişmen değilim siz ki gençsiniz hiç pişman olmazsınız

• @dsenol Case numaranız 20000 lerdeymis.İslemlerinizi Ankara Konsoloslukta mi tamamladınız?Benim durumum tam olarak sizinki ile aynı ve ben 11200 lerdeyim.Sira gelmeme durumu var gibi.Dosyayi yesil pasaportla Almanya yada Fransa'da taşıyabilir miyiz acaba?

• @dsenol, içinde söyledi: Amerika'da göçmen olmalı mıyım? (Kararsızlıklar / Artılar ve Eksiler)

@mete3428 46 yaşında 20 yıllık memurluğu bırakıp geldim pişmen değilim siz ki gençsiniz hiç pişman olmazsınız

ne iş yapıyorsunuz şuan ve tr ne yapardınız acaba ???

benimde 6 yılım var 20 yıla

• ⭐⭐

Yeni ufuklar yeni heyecanlar iyidir. Ben de 25 yillik kamu banka kariyerini birakip geldim. Gelirken kurumdan bir yazi almistim maasimla ilgili. Biraktigimda maasin 4500 dolarmis yaklasik nette o gun itibariyle.
    Hic de pisman degilim.
    Avrupa Amerika neresi olursa.
    Bunun Turkiye'nin icinde bulundugu sartlarla falan ilgisi yok.
    Sartlar bugun iyi yarin kotu olur yada tersi.
    Onemli olan senin sartlarin.
    Buralara buyuk hayallerle gelmeyin. Hayallerinizi gerceklestirmeye gelin.
    Selamlar

• @serkanist ben 25 yılın üstüne biraz dinlenmeyi seçtim eşiminde iyi bir işi olunca bu lüksüm oldu . Türkiyede eczacıydım ama burada denklik almak şu an için zor bende teknisyenlik sertifika programına kayıt oldum sanırım 15 güne almış olurum .Burada bizdekinden farklı olarak aldığınız sertifikalarla istediğiniz her işi yapabilirsiniz illa üniversite mezunu diye diretmiyorlar ama türkiyedeki kariyer geçmişinizde hiçbir anlam ifade etmiyor .

• @zaferdemir biz hepsini ankarada tamamladık tamamen şans hatta eşimle mülakat maili gelmeden evlenmiştik dosyamızı açtırıp beni ve kızlarımı ekledik birde AP ye kaldık ona rağmen Amerikaya gelebildik ama şu an süreci izlediğimde sizler açısından süreç sıkıntılı adminlerimiz zaten sizleri yönlendirmiştir her yere mail yazarak dosya taşımaya bakın hiç riske girmeyin derim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |