Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM @Orhan-Cabarov gelse vakit bulsa sana bu sorunun cevabını açıklar kendisi new yorkta hem yayan hem de bisikletle yaptı

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@TUNCAHM @Orhan-Cabarov gelse vakit bulsa sana bu sorunun cevabını açıklar kendisi new yorkta hem yayan hem de bisikletle yaptı

Insallah kendisini bekliyoruz eğer sesimizi duyarsa 🙂

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 

• Merhaba
    Bugün doordash uygulamasında kayıt olmak istemiştim fakat.(We're unable to identify your identity). Hatası aldım. Şuanki telefon numaramı bir daha kullanamaycağımı söylediler. Acaba benim üzerime olmayan (arkadaşımın) başka bir numara kullanmamda sakınca var mı?

• ⭐⭐

Kullanıcı adımı şifremi unuttum diye bir seçenek yok mu uygulamada? Böyle yaparak şifreyi sıfırlayıp kendi üstüne alabilirsin diye düşünüyorum. Kendi numaranla yapman daha doğru olacaktır bence. Sonuçta para kazanacaksin vergi vs. Ödeyeceksin sonra sorun olmasın.

• @Emrah-Borazan kayit oldugun numaraya mesaj atiyolar...sifreni unutursan arkadasina mesaj gider...Sifre yaninda Yuz tanima secenegi de var..kimin yuzu tanitildi ise o yuz gosterilmesi lazim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

günaydın herkese bizler orada çalışmıyoruz sadece diğer çalışan kişilerin yaptığı videolarda ki ilginç yararlı bilgileri paylaşıyoruz belki diğer insanlar da faydalanır diye. Bu video da anlattıkları doğru mu yanlış mı ben bilemem çalışanlar sizlersiniz. Ancak yinede paylaşıp belki birilerine faydası dokunur.

• Tampa'da aktif UBER yapan var mı? Ne kazanıyor merak ettim. Florida bölgesi olarak da genişletebiliriz.

• Merhaba, iyi günler arkadaşlar.
    Kanada Montreal’de yaşıyorum. 24 yaşındayım, halihazırds Yunan restaurantında çalışıyorum ancak delivery işi yapmak istiyorum.
    Türk ehliyetine ve çalışma iznine sahibim, Türk ehliyetim burada belli bir süreliğine geçerli acaba ben Türk ehliyetimle ya da buranın ehliyetini aldıktan hemen sonra delivery işi yapabilir miyim?

• @torroch delivery yapmak istedigin sirkete sormalisin...misal doordash icin ise oraya basvuru yap, ehliyeti begenmezlerse kabul etmezler....

• @ismailayaz teşekkür ediyorum en sağlıklı bilgiyi öyle alacağım sanırım.

• arkadaslar tekrar merhaba. Amazon flexe kaydolmaya calistim ama resesyon sebebiyle olsa gerek tum kotalar dolmus neredeyse hicbir delivery app yeni uye kabul etmiyor. Elde yalnizca Uber eats vardi burada kalabalik ve deliverynin asla durmadigi bir yere gittik. 1,5 saatte yalnizca 18$ kazanabildik. Saka gibi geliyor. En basta uygulamayi anlayamadik adres cok dogru vermiyordu bir cadde yukari bir blok ileri atip durdu orada cok ciddi vakit kaybi yasadigimiza inaniyorum. Onun disinda neyi yanlis yapmis olabilirim de bu kadar sacma bir para kazanmaya sebep vermis olabilirim ? Bir de mesela yaklasik 18$ bekliyorduk dogru ilk 10$ oldu sonra 13 e cikti sonra 18 oldu sizlerde de boyle mi oluyor ? Bir de NJ cevresinde doordash mi ubereats mi daha iyi? Son sorum aramizda amazon flex yapan var mi NJde ? Listede olup asagi yukari bekleme suresi nedir bileniniz var mi ? Ben daha ehliyetimi yeni alicam(dun araci kullanan ben degildim) harita sikintisi su bu park yeri sikintisi derken bu durum beni cok ciddi strese soktu yapamayacagimi hissettim. Sizler nasil yapiyorsunuz ?

• @mazk2104 Delivery işleri şu son 2 3 aydır aşırı sıkıntı. Çünkü çok fazla sürücü var. 1,5 saatte 18 dolar yapmış olmanın birçok farklı sebebi olabilir.. Mesela hangi gün çalıştın, hangi saatler çalıştın? Bunlara vereceğin cevaplara göre o 18 dolar değişkenlik gösterebilir. Pazartesi salı çarşamba günleri yemek saatleri dışında 1,5 saatte 18 dolar normal . Çevremde gördüğüm sürücüler bazı saatler onu bile yapamıyor. Paranın gittikçe artması da uber ile alakalı. Uber'de müşterinin attığı tipler 1 sonra kesinleşiyor o yüzden miktar artıyor. Son olarak bence uber bahsettiğin bölgede daha iyi. Eğer yapabilirsen Grubhub yap. Grubhub schedule alabilirsen saatliğine 15 doları garanti ediyor.

• Eylul sonundan Aralik’in son haftasina kadar $25-30 ortalamaya sahipti DoorDash San Francisco’da. Ama o zamandan beri saatlik ortalama $15-20 arasi degisiyor. Kesinlikle ongorulebilir ve stabil degil. Arabada saatlerce siparis gelmeden oturuldugu oluyor, 11 AM - 9 PM saatleri arasinda. Hafta sonu dahil, haftanin herhangi bir gunu. Ustelik butun bunlar 4 aydir araliksiz Top Dasher olmama ve rating’lerimin yuksek olmasina ragmen oluyor. Top Dasher olmayan ve rating’leri dusuk olanlari dusunemiyorum bile.

DoorDash ve delivery subreddit’lerinde dususun nedeniyle ilgili cokca spekulasyon donuyor. Insanlar Ocak ve Subat aylarinda hep yavaslik olur diyor ama nedenine dair makul bir arguman sunabilen yok. Kimileri diyor tax filing season, kimisi diyor tatiller sonrasi harcamalardan dolayi insanlarda para kalmamasi vs. Bana makul gelmedi acikcasi.

Benim tahminim FED’in QT politikasi nedeniyle ve lay-off sezonu olmasi nedeniyle insanlar lukse kacan gida tuketimlerini sifirlamasalar da azalttilar. Ayrica isten cikarilan kisilerin bir kismi da gecici olarak delivery islerine yonelip zaten bozuk olan arz dengesini daha da bozdu.

Kesin nedenini kimse bilmiyor, butun bunlar bir spekulasyon en nihayetinde. Kesin olan seyse delivery islerinin bel baglanmaya gelmeyen, ongorulmez ve gunu kurtarmalik isler oldugu.

• Oregon ve Washington da doordash çöp oldu, saatlik kazanc $10 a düştü geçinmekte zorlanıyoruz

• Doordash falan artik yavas yavas bitiyor. Taa ki yeni bir pandemi falan gibi durum olmazsa veya enflasyonla yukselen fiyatlar oncesine donmezse. Cevremde gordugume gore cogu insan delivery yaptirmak yerine artik gidip kendileri carry out yapiyorlar.

• This post is deleted!

• @MySea Ben Georgia'da yapıyorum. Bölgeye göre çok değişiyor kazançlar.
    Ben full time yapmıyorum fakat schedule oluşturup çalışıyorum. Çok şükür elime geçiyor birşeyler ama sıkıntı var tabi.
    Yani işin yoğun olduğu saatlerde ard arda siparişler geliyor iyi güzel de....

1. Yüksek tutarlı işleri yakın mesafede yakalarsanız iyi ama uzak mesafede yakalarsanız zaman kaybı oluyor ve saatlik kazanç düşüyor.

2. Yada 2 tane 3-4 dolarlık işi işi birleştirip yakın mesafede teslimatı yapmanızı istiyor, uğrayacağınız kapı sayısından dolayı zaman kaybınız olabiliyor.

Benzer handikaplar var fakat dediğim gibi bölgeye bağlı değişkenlik gösterse de benim bulunduğum eyaletde iyi kötü kazanıyoruz .

• @caglaror istatistik icin tesekkurler. Uber Eats soforu olmak icinde araci inspection yaptirtmak sart mi?

• Merhaba arkadaşlar, şu an doordash hesabı açmak istediğimiz zaman bekleme listesine alıyor. Fakat hesabı olan biri davet kodu gönderdiği zaman bekleme listesine alınmadan hesaba giriş yapılıyormuş. Bilgisi olan var mı ve doğru ise davet linki atabilir misiniz?

• Merhabalar, bir sorum olacak konuyla alakali, Ben J1 internship vizesi ile geldim ve 1 yillik internshipi bitirdim, bitirmeden 1 ay once de evlendim. Ama evlilik uzerinden green card basvurusu yapmadim henuz. Ssn numaram var ve bununla Uber yapabilir miyim? Ilerde green card surecinde sorun yasar miyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |