Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• @mazk2104
    Her iki sirkette de benzer pozisyonlar var. Ikisi de diger buyuk sirketlere ceviri, qa, lokallestirme gibi hizmetler sunuyorlar. IT alaninda Apple, Google vb onlarla calisiyor.
    WeLocalize icin: https://jobs.lever.co/welocalize
    RWS icin: https://www.rws.com/about/careers/
    Ayrica LinkedIn ve Indeed uzerinden de pozisyonlari aratmanizi oneririm. Soz konusu buyuk sirketlerin filmlerinden etiketlerine, kullanim klavuzlarindan reklamlarina bunlar ceviriyor, analiz ediyor, makine ogrenmesine veri topluyor, qa yapiyorlar. Ise alim sureclerini ben hic sevmedim, uzun, anlamsiz ilgisiz ve ortalama bir Ingilizceyle ben basaramadim.
    Normalde onermem ama alternatif yoksa denemekten zarar gelmez. 15$ ile 21$ arasi sanirim saatleri, bazi pozisyonlarinda benefitler var ama genelinde baska birsey yok.

• @caglaror 4-5 aydir o kadar cok basvuru yapip o kadar bos bahanelerle ise alinmadim ki su an artik " ne is olsa yaparim " konumuna geldim. Basvurmadigim is kalmadi ciddi ciddi. Dediginiz gibi alternatif yoksa denemekten zarar gelmez. Zaten nyc metropolitan area genelde ise alim sureci 3-4 ay suruyor 😃 ilginc yani 4 ay bir pozisyon icin neyi tartisiyorlar merak etmiyor degilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazk2104 @redsat2000 supervisor olarak çalıştığı için bu işe alımlarda bilgi sahibi olduğundan bize detaylı bilgi verebilir. Bir de bu bayanla bir irtibata geçersen sana yardımcı olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@mazk2104 işe alımlarda eğer bir yönetici yada spesifik pozisyon için başvurmuyor iseniz .iş alım görüşmeleri 15 gün iş başvuru öncesi evrak tamamlama max 15 gün eğitim 1 hafta sürer Toplamda max 1.5 ayda tamamlanır ve maaş almaya başlarsınız. (Eğer bir çok eyalette kaydınız yok ise) Burada bir sıkıntılı ve olumsuz bir durum var. Onu Sizin tahlil etmeniz lazım. Eksiklikleri ve hatalarınızı Düzeltmelisiniz. Ben normalde 15 -20 gün içinde her işimde işe başladım. Size tavsiyem Şuan tatil mevsimi olması nedeniyle alışveriş merkezleri ve mega marketler elemana ihtiyaç duyar. Evinizin yakınındaki yerlere direk ziyaret edin ve mağaza yöneticileri ile görüşün. Eğer yasal olarak bir sıkıntınız yoksa . Onların tavsiyelerine göre hareket edin. İngilizce sorununuz varsa o problem olabilir. 2. Alternatif mega yerlerden daha düşük nüfuslu bölgelere taşının .NJ ve Newyork Şuan kaçak göçmenlerin çok olması nedeniyle iş arayış durumları için sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.

• Çalışma izni olmadan green card sürecinde yapmak yasal mı ? Nişanlım ile evlendikten aonra beklem sürecinde çalışabilir miyim bu işlerde ? Bir youtuber yapıyor ve paylaşıyordu çalışma iznimi bekliyorum dedi?

• @mehmett Youtube da birisi yapıyordu çalışma izni beklerken evlendikten sonra

• ⭐⭐⭐⭐

@Paşam-Oyun-Var Çalışma izni olmadan normalde işe başvuru evraklarını dolduramazsınız. Öncelikle SSN numarası mevcut olması lazım. Evraklar bu numara ile başlıyor. Ancak her halükarda ek olarak Green Card yada Diğer Çalışma yetki veya vizelerinin konması lazım. Green Card gelene kadar gerek evlilik ve de gerekse normal prosedürde olan çoğu kişi için sancılı ve sitresli bir dönemdir. Ondan dolayı ya mali durumunuz kalma için yeterli olacak yada kısa giriş çıkış yapıp ülkeye bir süreliğine dönmeyi herkese tavsiye ediyoruz. Diğer durumlarda işyeri bu riski göze almaz yada ucuza kaçak iş bulmak durumunda kalırsınız. Bu şartta Durumu ıRs ve Uscis anlatmanız zor olacaktır.

• @ayvalik10 tesekkur ederim

• @redsat2000 ulasimim cok sikintili. Acikcasi bu kadar tecrubem olduktan sonra da bahsettiginiz islerde saatte 10 dolar alip ezilmek istemiyorum daha rahat isler bakiyorum ne yasal ne dil hicbir sikintim yok. Ama NYC metropolitan area bayagi sikintili. Populer firmalarin islerine bir saatte 200 uzeri basvuru geliyor linkedinden. Bu durumda kendini gostermek cok zor.

• ⭐⭐⭐⭐

@mazk2104 Bu dönemde iş bulmanız zor . Holiday season nedeniyle Şuan düşündüğünüz işleri Minimum Şubatın sonuna kadar bulamayacağınızı üzülerek söylemem lazım. İlk iş başvurunuz istediğiniz gibi ne yazıkki olmayacak. Çok spesifik iş kolunuz ve transfer ile şirkete gelmediğiniz sürece. Abd de işsiz olmanız ayıp karşılanır. Düşük ücretle çalışmanız değil. Öncelikle az maaşta olsa Resume ‘nuza Abd de bir işde çalıştığınızı yazmanız gerekiyor. Aksi taktirde Şuan için anlamsızca iş aramaya devam edeceksiniz. Asgari ücretli işler saatlik 15 dolar civarı . Bütçeye eksi hane yazmak yerine en azından bu kayıbı aza indirmeniz lazım. Daha sonra iş aramaya devam etmek daha anlamlı olacaktır. Profesyonel lige hoş geldiniz .

• @redsat2000 adam uygulamadan yapıyordu açık açık söylüyordu ama

• ⭐⭐⭐⭐

@Paşam-Oyun-Var
    Wrong is wrong even if everyone is doing it.
    Right is right even if no one is doing it.
    Be awake!

Herkes yapsa bile yanlış yanlıştır. Hiç Kimse yapmasa bile doğru doğrudur. Uyanık ol!

• @redsat2000 Haklısınız katılıyorum…

• Referenced by  datanist datanist 

• @abrakadabra

Merhabalar ,
    Doordash vb uygulamalar için mali yıl içinde 600 dolardan fazla (tutar kesin olmayabilir) kazanırsam Doordash tarafından bana gönderilecek olan 1099 formuyla vergi beyan etmem gerektiği yazıyor. Bu durum ne zaman oluyor, yani Ocak ayı itibariyle ABD'de çalışmaya başlayınca yıl sonuna doğru mu oluyor veya atıyorum 6 ay sonra hesabı kaparsam ne oluyor?

• Bulunduğunuz eyaletlere göre ortalama şu kadar saat çalışarak günde hafta da , günlük haftalık delivery kazançlari nedir ?

• @TUNCAHM, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@abrakadabra

Merhabalar ,
    Doordash vb uygulamalar için mali yıl içinde 600 dolardan fazla (tutar kesin olmayabilir) kazanırsam Doordash tarafından bana gönderilecek olan 1099 formuyla vergi beyan etmem gerektiği yazıyor. Bu durum ne zaman oluyor, yani Ocak ayı itibariyle ABD'de çalışmaya başlayınca yıl sonuna doğru mu oluyor veya atıyorum 6 ay sonra hesabı kaparsam ne oluyor?

Bir sonraki yılın ocak ayının sonlarında elinizde oluyor. İsterseniz 3-4 ay çalışıp accountu kapatın, yinede o formu size veriyorlar.

• @Ryback Anlıyorum. Ödemezsek kısa vadede sorun olur mu peki?

• @TUNCAHM, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@Ryback Anlıyorum. Ödemezsek kısa vadede sorun olur mu peki?

Siz hangi statu ile calisacaksiniz? Bana durumunuz hakkinda detayli bilgi verirseniz ona gore cevap verebilirim.

• Uber, Lyft gibi uygulamalar galiba 1 senelik ehliyet istiyormuş. Fakat yeni giden birisi ehliyet aldıktan sonra yalnızca Doordash mi yapabiliyor yoksa bu 1 yıllık ehliyet mevzusunda esneklikler olabiliyor mu yeni giden birinin tecrübesi varsa yazarsa sevinirim.

• @CanAydın Merhaba, sizin sorunuza bende bir ilave yapmak istiyorum müsadenizle. Doordash için Bisiklet veya yaya teslimat seçeneğini seçersek yine de Ehliyet isteniyor mu? Kimlik kontrolü vb? Yani profil oluşturduktan onay süreci sonrası, çantayı mantayı aldık ve hemen hoop çıkabiliyor muyuz? Yoksa bisiklet için teslimatta da ehliyet lazımmı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |