Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• Youtube’da gorduklerinize cok inanmamanizi tavsiye ederim. Cogu kisi sirf daha cok izlenmek icin bir suru dogru olmayan bilgi paylasiyor. Ancak burda yasayip bu isi yaptiginizda bu farklari anlayabilirsiniz.
    Bu isler ilk geldiginde is bulana kadar sizi bir sekilde cekip cevirir. Duzgun bir is buldugunuzda anlayacaksiniz ki Amerika’da yapilabilecek en zor, en az kazancli isler bunlardir.

Biraz daha aciklayayim. Tum youtube videolari haftada 1000$ yaptim gibi icerikler uretiyor. Hic birisi giderlerden bahsetmiyor. Haftada 100-150$ benzin, aylik 200$ ustu sigorta(ilk geldiginizde 300bile olabilir), arabanin yipranmasi deger kaybetmesi, bakim maliyetleri (yag degisimi, filtreler, vites sivisi, lastikler, frenler …) diye liste uzar gider. + olarak yil sonunda kazandigin paranin vergisini de vereceksin.
    Sonuca vurunca sizin gordugunuz 1000$ duser belki 400-500-600$‘a. Yani gunu kurtarir ama surekli yapilacak isler degildir.

• @mexido ssn olmadan hicbir uygulamayi yapamazsiniz.
    Yil sonunda uber doordash gibi firmalar ssn uzerine kazancinizi raporlamak zorundadir.

• @mexido SSN olmadan hiç bir uygulamaya kayıt olamazsınız. SSN kiralanmaz. Hazır Uygulama hesabı kiralanır..

• @mara ,
    @ethsea ,
    Pardon ssn dedim hesap kiralama diyecektim.

• Hesap kiralama diye bir sey yoktur. Yapilan sey YASAL DEGILDIR. Eger yakalanirsaniz green kartinizin yanmasina, sinir disi edilmeye kadar uzayan sonuclar dogurur. Bu tarz konularin burda konusulmasini bile uygun bulmuyorum.

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Hesap kiralama diye bir sey yoktur. Yapilan sey YASAL DEGILDIR. Eger yakalanirsaniz green kartinizin yanmasina, sinir disi edilmeye kadar uzayan sonuclar dogurur. Bu tarz konularin burda konusulmasini bile uygun bulmuyorum.

Green card i olan adamin ssn vardır zaten hcam. :))Bu turist ve F1 olanrında green card i yok zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Baska birine ait SSN ile calismak yasal degildir. Lutfen baskalarinin is hesaplarini "kiralamayin" ve bu illegal yollari bir "meslege" donusturen kisilerden uzak durun.

• Aslinda burda bazi kavramlari netlestirilmesi gerektigini dusunuyorum. Hesabi tasinmaz gibi kiraya vermek (rent) yasal bir yol degil ancak kendi hesabinizda sizin adiniza gerekli sartlari saglamasi kosuluyla!!! birilerini calistirabilirsiniz. (Subcontracter) ve tamamen yasal sekilde yapilabilir. Doordashin kendi sitesinde de ilgili bolumu gorebilirsiniz. https://help.doordash.com/dashers/s/ica-us?language=en_US
    Doordash independent contractor agreement. Section VIII, part 1
    VIII. PERSONNEL

• @bionicks, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Aslinda burda bazi kavramlari netlestirilmesi gerektigini dusunuyorum. Hesabi tasinmaz gibi kiraya vermek (rent) yasal bir yol degil ancak kendi hesabinizda sizin adiniza gerekli sartlari saglamasi kosuluyla!!! birilerini calistirabilirsiniz. (Subcontracter) ve tamamen yasal sekilde yapilabilir. Doordashin kendi sitesinde de ilgili bolumu gorebilirsiniz. https://help.doordash.com/dashers/s/ica-us?language=en_US
    Doordash independent contractor agreement. Section VIII, part 1
    VIII. PERSONNEL

Evet bende sadece doordash in bu sekilde yapilabildigini digerlerinin yapilamadigi duymustum.

• @Alper-Bayram hesap sahibi vergi vermesi gereken parayi kesip parayi oyle mi veryor? orasi biraz karisik

• San Francisco bolgesinde aracla food delivery isi yapan var mi, kazanclar nasil acaba?
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@tyi Daha önce orada yaşayanlardan okuduğumuz iyi kazandırdığı. Ama malumunuz kazancın büyük bir bölümü kiraya gidiyormuş. Bu da insanları başka eyaletlere yönlendiriyor doğal olarak. Durumunuzu bilmediğimden söylüyorum mümkün olan en kısa sürede mesleğinize uygun bir iş bulmanız ve bu tür işleri de yan gelir yolarak yapmanız daha faydalı olacaktır.

• @Programmer cok tesekkur ederim programmer yanit ve iyi niyeti tavsiye icin.

• Nj de doordash yada ubereats yapan var mi ? Ortalama gunluk haftalik aylik ne kadar kazanc sagliyor 10-12 saat calisan biri icin?

• Chicago'da saatlik gelirler nedir?

• @mexido 200-250$

• @tyi, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido 200-250$

Gunluk 200-250 iyiymis tabi hergun bu civarlar oluyor mu ? Ornegin haftanin 2-3 gunu cok daha yogun olabiliyormus. Diger gunler daha slow olabilir mesela slow gunlerde bile ortalama bu miktarlar olursa cok iyi bence.
    Tabi ev kiralari yasam giderleri vs 2 yetiskin 1 kucuk cocukla yeterli gelir mi orasini bilmiyorum acikcasi normalde yeter gibi gozukuyor belirtmis oldugunuz gunluk kazanc ile.

• @mexido, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Nj de doordash yada ubereats yapan var mi ? Ortalama gunluk haftalik aylik ne kadar kazanc sagliyor 10-12 saat calisan biri icin?

Merak ettim bende bilen birileri varsa o bolgede yorumlarsa iyi olabilir.

• @tyi, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido 200-250$

Bu net mi? içinde illaki yakıt ve 1 2 ayda bir gelen yağ bakım masrafıda düşülmeli. +vergi

• ⭐⭐⭐

@ethsea Bu delivery işleri bir can simidi olarak hala herkesin ilk yapmak istediği/yapacağı işlerin başında geliyor. Kolay gibi gelse de bence saatlerce araba sür , in-bin kolay değildir. Dediğin gibi araba da yıpranıyor. Bakım masrafları daha erken çıkıyor. Sadece başında bir patron yok, o kadar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.8k

| | | |