Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• arkadaslar merhaba, ben ssn i yeni aldim. EAD icin gecerli olan. simdi o ssn ile uber doordash hesabi acip birilerine kiraya vermek istiyorum. Kendim calisamiyorum ama bir getirisi olsun istiyorum. Birilerine kiralasam guvenli midir ? yasal acidan bir soru cikarir mi ?

• @mazk2104

yaptigin olay yasadisidir. Ayrica sene sonu o kazanci vergilendirmen gerekir. Forumdada bu tarz konulari konusmayi tercih etmezler ve onermezler.

• @mazk2104, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

arkadaslar merhaba, ben ssn i yeni aldim. EAD icin gecerli olan. simdi o ssn ile uber doordash hesabi acip birilerine kiraya vermek istiyorum. Kendim calisamiyorum ama bir getirisi olsun istiyorum. Birilerine kiralasam guvenli midir ? yasal acidan bir soru cikarir mi ?

Bildiğim kadarıyla F1 ve turist de ssn olmadığı için kiraliyorlar fakat sadece doordash hesabı kiralanabiliyor diye biliyorum. Fakat çok fazla görüyorum kiralayan Uber doordash vs. Anlamadığım F1 ve turist Uber i kiraladiginda nasıl kullanıyor? Kiralar haftalık 100-150 civarları basliyor.
    Siz delivery yapmayacak misiniz? Başka işte mı çalışıyorsunuz.?
    Orda olsam sizden kiraladım ama malesef tr deyim:)) bu arada kaça kiralamayı düşünüyorsunuz hesaplarınızı?

• @Doncarleone bu yuzden sordum iste yasadisiysa yapmamak icin 🙂 iyi o zaman hic bulasmayayim. vergilendirsem de yasadisi galiba dogru mudur ? @mexido muhtemelen legal yollarla kendilerine bu hesaplari alamadiklari icin kiraliyorlardir. Ben yapmayacagim @Doncarleone yasal degil demis zaten hic hesap acmam bile muhtemelen 🙂

• Ocak ayinda 2010 model 99.000 milde Toyota Prius u 10.000 USD ye almistim. 2021 Ekim ayinda ise 2011Toyota Camry icin 11.000 odemistim.
    Ikisini de sorunsuz kullaniyoruz. Prius u sirket isleri icin kullaniyorum, neredeyse kendini amorti etti. Siket mil basi 0.58 cent oduyor.

• @mazk2104. Beni ilgilendirmez forum yonetimi de degilim:) Adamin yaptigi gelir senin is mine 1040 olarak Sana geliyor. Herseyi gec adam maniac cikar Kim yapti su siparisii getiren adam yapti recorddaki kisi sensin. Sabikalisin

• Haftalık 100 150 200 neyse bilmiyorum o rakamlara kiralayıp uğraşcağina sadece haftasonu çıksan bile iyi para yapacağını düşünüyorum. Onun disinda kiralattigin kişi hunharca sabah aksam para yaparsa sene sonunda sana tertemiz bir vergi çıkar. Onuda hesaba katmalısın. Yoksa bende turist vizesi olsa sırf kafa dağıtmak için gelir 6 ay kiralardım 🙂

• Sadece haftasonlari ve canlı gunlerde gunde 6 saat calisarak ayda 4-6k arası yapan arkadaşımı tanıyorum bu arada..

• @ethsea, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Sadece haftasonlari ve canlı gunlerde gunde 6 saat calisarak ayda 4-6k arası yapan arkadaşımı tanıyorum bu arada..

Merhaba hcam hangi eyalet de çalışıyor acaba? Bende ilk etapda delivery yapmayı düşünüyorum. Bu arada delivery mi Uber mi yapıyordu?

• @mexido arkadasim vegasta. Turistik oldugu icin haftasonları çok yoğunmuş. Sakin gunlerde delivery, hizlı gunlerde haftasonlari uber - lyft.
    Iş bulana kadar uygulamalarda calismak bencede mantikli. En azindan bi prius alirsiniz amorti ettirirsiniz hayatiniza arabayla devam edersiniz..

• @ethsea, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido arkadasim vegasta. Turistik oldugu icin haftasonları çok yoğunmuş. Sakin gunlerde delivery, hizlı gunlerde haftasonlari uber - lyft.
    Iş bulana kadar uygulamalarda calismak bencede mantikli. En azindan bi prius alirsiniz amorti ettirirsiniz hayatiniza arabayla devam edersiniz..

Doğrudur hcam oralar canlı cıvıl civil sonuçta.
    Evt prius mantıklı duruyor herkes öneriyor yakıt konusunda oldukça cimri. O taraf bize ters ilk etap da açıkçası. Ny, Nj yada Fl taraflarda deneyimleyenler de varsa bilgi verebilirler. Delivery daha çok düşünüyorum Uber uymuyor bana. Bilgiler için teşekkürler.

• @mexido ohaio da arkadas var direkt pes etmis cok cansızmış. Ny Fl yogun calismada tatmin eder bence..

@mexido ohaio da arkadas var direkt pes etmis cok cansızmış. Ny Fl yogun calismada tatmin eder bence..

Allah Allah. Ohia da hiç mi iş yokmus. Enteresan. Bazen bakıyorum küçük şehirlerde bile iyi paralar yapabiliyorlar.
    Fl de doordash yer mi acaba? Yada nj de doordash. 3000-4000arasi bıraksa yeter herhalde. Maliyetlerin en büyük kalemi kira 1500-2000den aşağı kira zor gibi bu bölgelerde. 3 kişilik bir aile için. 12saat yapmayı dusunebilir doordash de. Haftanın 6gunu Max 7. Gün yaparım problem değil.

• @mexido aslinda youtube videolarindan izledigim kadariyla bu isi yapanlar 2 cihaz bagliyor konsola, yolcu tasiyacaksa uber vs lyft, delivery icinse doordash ve ubereat. Iki cihazda 2 rakip uygulama acip bekliyorlar, hangisinden tatminkar siparis gelirse onayliyorlar. Ufak ama etkili bir strateji. Hatta ucuza 4telefon alip 2 delivery 2 tasimacilik uygulamasi acil beklenebilir.. ayrica amazon flex dusunebilirsiniz.

• @ethsea merhaba. Neden iki cihaz bagliyorlar anlamadim. Ubereats ve doordash’i ayni anda ayni telefondan acabilirsiniz. Uber + lyft de ayni sekilde.

• @omertug Doordash yaparke lokantalardan yemek alip musteriye goturuyosun...her girdigin lokantada tuvalet var....Hatta bir bardak su istesen de bedava verirler...uber lift yaparken de starbucks larda durabilirsin...

• Ayda 4-6 bin dolarlar çok iddialı rakamlar. Ny için konuşacak olursak geride kalan iki haftada sıcaklık ortalamaları 32 ile 35 arasında seyretti. Elektrikli bisiklet bile alsanız siparişlerin en yoğun olduğu 11-14 saatleri arası sıcaklığın en yoğun olduğu saatler aynı zamanda. Elektrikli bisikletlerin kendisi 1000 dolar civarında. Hesap sahibinin kazancı size gönderip göndermeyeceği onun insiyatifinde. Sizin kazancınızı alabilmeniz için banka hesabınızın olması lazım. Banka hesabı açtırabilmek için adınıza kayıtlı fatura lazım.
    Burada green cardınız varsa ancak yapabileceğiniz işler bunlar.
    Uber için ehliyetinizin en az 1 yıllık olması gerekiyor. New york’ta yapacaksanız tlc isteniyor.
    Özetle buraya bir gelsem havadan yağan dolarları toplasam yeter düşüncesine girmek büyük hayal kırıklığı yaşatır.
    Diyelim ki her şeyi göze aldınız ve başardınız Hesap kiraladığınızda hesap sahibinin telefon numarasıyla sizin telefonunuz örtüşmeyecek, siparişle ilgili soru geldiğinde ne yapacaksınız? Şu youtube kanallarının yararlı olanlarına odaklanın bence.

• @mara o kadar detayını bilemem. belkide order kaçırmamak için 2 telefon kullanıyor olabilirler. Arka planda uygulama çalıştırarak iki uygulamada kullanılabilir doğru. Sadece gördüğümü söyledim..

• @Doncarleone bu acidan dusunmemistim tesekkur ediyorum hic risk almaya degmez o zaman 🙂

@mexido aslinda youtube videolarindan izledigim kadariyla bu isi yapanlar 2 cihaz bagliyor konsola, yolcu tasiyacaksa uber vs lyft, delivery icinse doordash ve ubereat. Iki cihazda 2 rakip uygulama acip bekliyorlar, hangisinden tatminkar siparis gelirse onayliyorlar. Ufak ama etkili bir strateji. Hatta ucuza 4telefon alip 2 delivery 2 tasimacilik uygulamasi acil beklenebilir.. ayrica amazon flex dusunebilirsiniz.

Turist ve F1 ile ssn olmadan sadece doordash yapılabiliyor diye biliyorum ssn kiralayıp onun haricinde diğerlerini kiralasanizda yapamiyorsunuz sanırım. Neden bende bilmiyorum araştırdığım bu şekilde.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 1060
  • 10
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |