Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• @ethsea, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@tyi, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@mexido 200-250$

Bu net mi? içinde illaki yakıt ve 1 2 ayda bir gelen yağ bakım masrafıda düşülmeli. +vergi

Muhtemelen günlük kazanılan miktardır. Benzin dusulmemis hali yani diye tahmin ediyorum. 10-12 saatte ne kadar benzin harcarsin onu yapanlara sormak lazım ona göre o gideri düşeriz.

• O araca gore degisir. Mesela benim 2010 Prius mil basina 7-9 cent yakiyor. Camry 14-17 cent yakiyordu.

• @Erdokhan, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

O araca gore degisir. Mesela benim 2010 Prius mil basina 7-9 cent yakiyor. Camry 14-17 cent yakiyordu.

Prius göre yaparsak diyelim ozaman.

• O da degisken, esas gelir bahsislerden oluyor cunku. Ama saat basi 15 dolar gibi bir ortalama kazanc dusunebilirsin.

• @Erdokhan, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

O da degisken, esas gelir bahsislerden oluyor cunku. Ama saat basi 15 dolar gibi bir ortalama kazanc dusunebilirsin.

Teşekkürler.

• Arkadaslar aranizda daha once work and travel veya farkli egitim programlariyla abd 'ye gelip burada SSN alip program bitince Turkiye'ye geri donup, daha sonra B1/B2 ile tekrar ABD'ye giris yapip SSN' ini kullanarak doordash/uberats/uber/grubhub vs gibi uygulamalardan para kazanan oldu mu? bu konu hakkinda cok onemli sorularim var;
    1- bu isi yapip ulkeden overstay yapmadan cikip tekrar girebildiniz mi? Girerken sikinti yasayan oldu mu?
    2-bu isi yaptigi sistemsel olarak anlasilip (birisi sikayet etmeden) , yakalanip deport edilen oldu mu?
    3-bu isi yapip, vergi vermeden her admissin bitiminde overstay yapmadan ulkeden cikip daha sonra tekrar gelip ayni sekilde bu ise devam eden oldu mu?
    4-bu isi yapip ''vergi vererek'' her admission bitiminde overstay yapmadan ulkeden cikip daha sonra tekrar gelip ayni sekilde bu ise devma eden oldu mu?
    5-EN ONEMLISI- Bu isi yapip para kazanip vergisini de veriyorken, overstay olmadan halen ulkedeyken employment visa icin sponsor olacak firma bulup, AOS yaptirabilen oldu mu? AOS yaptirirken visa interview' de gorustugunuzde SSN' inizi kullanip doordash/uber vs yapip para kazandiginizi itiraf etmenizi istediler mi, bunu gorebilmisler mi bir sekilde? veya siz bunu gormeseler de itiraf edip ben boyle boyle bsy yaptim bilginiz olsun ve simdi de is buldum firma bana visa yapiyor diye itiraf edip de AOS icin kabul aldiginiz oldu mu? evlilik yoluyla veya cekilisten cikan green card ile yine ayni sekilde interview' e girip de b1/b2 ile gelip ulkede calisma izni olmayan bir ssn ile calistigi ortaya ciktigi halde interview'den olumlu sonuc alan, kabul alan oldu mu?

Bu durumlarla karsilasan mutlaka olmustur bu forumda, tecrubesini kesinlikle dinlemek isterim. Cunku ben suanda Florida'dayim ve bana E1 non-immigrant employment visa sponsoru olacak sirket beni oyaliyor, param bitmek uzere, kacak calismak istemiyorum. daha once b1/b2 ile gelip ssn almistim ve mecburen ubereats/doordash falan yapip para kazanmam gerekecek. Subat 2023 e kadar bu ulkede vaktim var. bu sirket E1 visa yapmazsa calisamayacagim ve para da kazanamayacagim, cash odeme vermiyorlar da. Suan elimdeki tek opsiyon SSN ' imi kullanip ubereats/doordash vs yapmak. ben donanimli tecrubeli kariyerinde guzel isler yapmis bir insanim, Amerika'da skintiya girmek istemiyorum unauthorized employment yaparak ama suan mecbur kaldim. Yukaridaki sorulari sormamin nedeni de bu, ubereats/doordash falan yapip para kazanirsam ve bir sure sonra vize sponsoru olacak baska bir firma bulursam acaba AOS basvurusu surecinde benim suan yapacagim unauthorized employment olayini gorup reject ederler mi basvurumu?

• @dxb_dxb dostum dedıgın konuyu arastırmıstım hatta bı kaç wat talebesınden yorumlar okumuştum. sistemsel olarak ssn aldıgında bidaha yok olmuyor diye biliyorum. ve bu ssn ile delivery/taxi uygulamalarına kayıt olabılırsın. tek sıkıntı vergı verecegım dedıgınde hayırdır sen turıstsın gardaş diyecekler. yani sistemsel olarak yapabileceğin iş aslında yasal değil. vergisini vermeden yapmak da amerikada sakıncalı. senin sorun gerçekten zor yani bunu yapan çok nadir kişiler vardır onlarıda umarım bulur detaylı ogrenırsın. hatta sen amerıkadaki hukuk bürolarına sor en dogru cevabı alacaksın forumdada avukatlar var bilgili öyle duydum. bolşans

• getir amerikada çalışan oldu mu aranızda?

• @mazk2104 ben talibim eğer birini bulmadiysan. Ben Dallas'tayim. Ihtiyacim var.

• Delivery/Rideshare işlerde kazanç bürüt oluyor ve bunun üzerinden yıl sonunda vergi ödeniyor. Peki bu çalışma şeklinde vergiden düşülecek giderler nelerdir? Araç yakıt gideri bakım masrafları vs. gider olarak gösterilip ödenecek vergiden düşülebiliyor mu?

• Bu baslik altinda daha once NJ bolgesinde 200-250 rakamlarindan bahsetmistim. Net kazancti fakat su anda rakamlar illegal kisilere ehliyet verilmesi resesyon sureciyle birlikte cok fazla dustu. Eger bulundugunuz bolgede 150$ altina dusmuyorsaniz hareket etmeyin derim. Fakat metropol farkli is imkanlari da olabilir diyorsaniz buyrun. Ben su anda bolgeden ayrildim kendime delivery isi yapabilecek bir bolge arayisindayim. Tavsiyem dort senedir NJ bolgesinde delivery isi yapan birisi olarak tam zamanli bu isi yapacaksaniz New York’a gidin bisiklet delivery iyidir. Oradaki kazanclar konusunda bilgim yok fakat birisinden gece sabaha kadar calisarak 100-150$ kazandigini duymustum.

• @tyi New yorkta da durum aynı:) Kazançlar düştü. Grubhub ile sistemli çalışırsan bir nebze yine iyi 200'ü bulabiliyorsun. Uber eats ile 8 9 saatte 150 yapamıyorsun

• Amerika'yıda kuruttular sanırım son 3 yılda konut yok, iş yok, kazanç yok, artık orasıda zorlaştı okuduğum ve araştırdıklarım kadarıyla zaten hep bize gelince herşy bozulur, değişir vs. 🙂

• güzel bir hesap yapalım ekonomist açısından fırsat maliyeti vs, hadi median 200 usd alır isem. bunun yaklaşık yüzde 20 vergi yapalım ki artan oranlı ben iyimserim 40usd gitti 10 usd yemek yedin 50 usd gitti. 20 dolar benzine gitti harika bir aracın var 10 dolarda mil yaptıgın için araba yıpranma payı. 80 usd gitti kaldı 120 usd günlük kaç saat çalıştın sekiz saat mi 15 dolar net saatlik gelir. değer mi zevk meselesi. bu şekil düşünün her zaman amortisman koyun kenara o sizin tamir yıpranma ceza vs payınız olsun.

• This post is deleted!

• @caglaror merhaba, size TX hakkinda sorularim olacak DM mumkun mu? Tesk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

günaydın new jersey delivery sürücüleri forum ailemizden hakan karademir çalıştığı yere uğrarsanız kendisine selam verirseniz mutlu edersiniz kendisini

• @Doncarleone degmez walla degmez billa degmez...ama A dan B ye gidyosun zaten gidiceksen, o yone dogru giden bir siparis gelirse benzin parasi cikabilir...onun haricinde DEGMEZ...ben doordashtan ayda 10000 dolar kazaniyorum vs vs diyen abiye de burdan saygilarimi sunarim

• Food Delivery isi bitti bitecek herkes baska isler dusunmeye baslamali ’bence’ alternatif olarak.

Benzer Başlıklar

• 9
  • 69
  • 17
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |