Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• Herkese merhabalar. NJ - West New York bölgesinde DoorDash / UberEats / GrubHub yapan arakdaslar var mı ? Var ise sizce hangisi daha mantıklı ? Çok teşekkürler.

• @OrcunDogancali merhabalar bunu kendiniz test etmelisiniz. Ben çoğu kez her iki uygulamayi acıyorum hangisi daha yüksek verirse aliyorum. Yada yakın yerler cikarsa her iki sipariside aliyorum.

• Doordash te arac yasinin bir onemi var mi ?

• ⭐⭐⭐

@fatih-celep yokmus

Are there car requirements for driving with DoorDash?
    Nope. You can use any car to drive, deliver, and earn. You just need a valid driver's license and insurance.

https://www.doordash.com/dasher/signup/

• @keysnambır Cevap icin tesekkurler🙂

• aynı anda 3 app kullanıp daha fazla kazanma olayı yalan çünkü teklifleri red ederseniz hesabınız kapanabilir denmekte uçyoutuber olmayanların söyledikleri

• Arkadaslar selam bu linkte 170 ride yapan yeni baslayanlar icin mi 2000 usd bonus veriliyor ? Bilginiz varmi ? https://www.lyft.com/driver-bonus

• This post is deleted!

• @doncarleone İlk 30 günde 170 sürüş için diyor. Ama rakamı güncellemişler ve 3.000 dolar yapmışlar. Günde ortalama 5.6 drive gerekir. Bence çok iyi rakam..

• @hopasej evet gayet iyi bir rakam. Fakat lyft uygulamasi uber e gore daha az bonuslar veriyormus sanirim. Yani ise basladiktan sonraki asamalarda

• Yeni başlayanları yemliyorlar böyle, başka şartı falan yoksa kaçırmayın güzel para.
    Bonus olmadan yapılacak iş degil lyft.
    Müşteriden alınan paranın yarısından çoğunu alır, yeni üyelere dağıtır böyle.
    Uzun süre kullanamazsan hesabını arada sana güzellik yapar garanti bonus, streak bonus weekly bonus gibi.

• ⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal mesajinizi niye sildiniz ki? Sizin yazdiginiz gibi bu para ekstra verilen bir para degil. Dedikleri sartlarda o kadar para kazanamazsaniz, ustunu tamamliyorlar sadece. https://help.lyft.com/hc/en-us/articles/115012927247-Earnings-Guarantee-promotions

• @keysnambır uber-lyft topicigine de yazmistim. konu dagilmasin diye buradan sildim.

• ⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal Olsun, onemli bir bilgi verdiniz sonucta. Bu arada buraya gelip deneyimlemeyen arkadaslarin bu paralara iyi dememeleri lazim. Bu para, before tax ve before expenses. Benzinin ucuz oldugu Texas eyaletinde bile fiyat $2.5'in ustune cikti. Aylik giderlere aracin bakim masraflarini da mutlaka dahil etmek gerekir. Ayrica aracin omrunden de asiri goturuyor. Gelirken pandemi olacagini dogal olarak tahmin edemedigimden, aldigim arac delviery islerine cok uygun degildi ve benim sahipligimde 2 senesini doldurmadan omrunu doldurdu. Ve simdi dusuk kazanc ile guc bela baska bir arac edinmeye calisacagim. Ayrica Turkiye'deki kadar enflasyon olmasa da burada da fiyatlarda artis oldu ama delivery ve rideshare kazanclarinda ayni sekilde artisi ben yakalayamadim maalesef. Amerika'ya ilk gelinen aylarda idare etmek icin iyi isler bunlar. Bu islerin sagladigi esneklik ile kalici is arama surecinizde de kolaylik sagliyor. Fakat mumkun olan en kisa zamanda daha stabil bir ise gecilmesini tavsiye ediyorum.

• Merhaba arkadaslar. Baska birinin doordash hesabini kullanmak vergi bildiriminde sikinti yaratir mi? Sonucta yilsonunda vergi formu hesap sahibine gidiyor fakat kazanilan para kullanan kisiye gidiyor.

• ⭐⭐⭐

@kaanyrtz Doordash, $600'in uzerindeki kazanclar icin 1099-NEC formunu duzenleyip hesap sahibine vermek zorunda. Ilgili yil icin hem hesap sahibi hem de bu hesabi yasal olmayan sekilde kullanan kisilerden birisi IRS audit'ine konu olursa bunu nasil anlatmayi planliyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

araba ile bisiklet ile yapan videoları seyrettik tek bir çeşit kalmıştı yayan olarak yapılan videosu artık onu da çektiler

• Bisiklet veya tek tekerle bile cok zor yapilan delivery isini nasil yuruyerek yaparlar anlamiyorum. Buralar Turkiye gibi yan yana bitisik bitisik yerler degil. 365 gunun 1 gunu saatte 26 dolar yaparsin sonra yuruyerek bunu yaptim dersin ama yuruyerek iflahin kesilir buralarda. Her youtube videosunu ciddiye almamanizi ve millete motivasyon olsun diye de bu videolari pompalamamanizi tavsiye ederim. 🙂 Bu youtuber larin su basliklarindaki Amerika da ..... yaparak demelerini de halen anlamiyorum. Keske eyalet veya sehir isimlerini yazmalari akillarina gelse. Sanki Amerika Yalova kadar bir yerde. Amerika nin heryeride boyledir ve boyle yapilir izlemini vermeyi cok seviyorlar.

• @roccorocco haklisiniz ama insanlar ilham olarakta kullanabilir videoyu. Spor yapan veya zayıflamak isteyen kişiler için çok güzel bir yönlendirme:) Zayıflarken para kazan bir taşta 2 kuş:)

• biz gecende denedik net 15 dolar getiriyor diyebiliriz pensilvanya koylerinde, ama araba amortismani ayirirsaniz 3 dolar saati 12 dolar yani bir yerde calismakdan ustun yani yok. Getirinizi etkileyen en onemli faktorler:
    -Restoran siparisinizi hazirlamamis olabilir.

• Musteriniz biraz gerizekali olabilir (Kapi acmama, ya da apartman numarasini soylememe)
      -biraz sansda lazim ayni yere iki order verirse o kurtariyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |