Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

arkadaşlar daha önce soran oldu mu bilmiyorum ancak bu tarz appleri kullanırken, malum sürekli aractan in ,yemeği al teslim et aşamalarını gerçekleştirirken kontağı sürekli kapat aç yapmanın araca bir zararı oluyor mu ? yoksa anahtarı üzerinde bırakıp mı yemek teslim al- teslim et yapıyorsunuz.

Riskli is hocam. Bir arkadasin arabasini oyle calmislardi.

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

arkadaşlar daha önce soran oldu mu bilmiyorum ancak bu tarz appleri kullanırken, malum sürekli aractan in ,yemeği al teslim et aşamalarını gerçekleştirirken kontağı sürekli kapat aç yapmanın araca bir zararı oluyor mu ? yoksa anahtarı üzerinde bırakıp mı yemek teslim al- teslim et yapıyorsunuz.

Aracta keyless entry ve push button start varsa, anahtar cebinizde oluyor, arabayi calisir durumda birakip, kapisini kitleyip uzaklasabiliyorsunuz. Boylece defalarca stop edip calistirmamis oluyorsunuz. Bircok arabada var bu ozellik. Tercih edilebilir bastan.

Arkadaslarin da belirttigi gibi, calisir durumdaki aracin uzerinde anahtar birakmak oldukca risklidir. Bence bu risk, mars dinamosu, aku, yakit/yag pompasi vs. gibi ekipmanlarin yipranmasi/omrunun kisalmasi ile takas edilecek bir risk degildir.

• Aşağıdaki sayfaya göre Doordash Houston ve Austin için artık 1 yıllık ehliyet istiyor sanırım.

https://www.doordash.com/dasher/driving-opportunities/houston-tx/delivery-driver/
    https://www.doordash.com/dasher/driving-opportunities/austin-tx/delivery-driver/

• @cüneyt-tarıkman Eger mahalle icinde neredeyse sifir trafik olan bir yerde teslimat yapiyorsam araci calisir birakiyorum ve anahtar uzerinde oluyor. Aractan 60sn den fazla uzaklasacaksam o zaman kontak kapatip kilitliyorum araci. TX da golge yer yoksa 2dk icinde ogle sicaginda hamam oluyor araba. Klimayi tek basina acik birakabilsem olur da Tesla degil mubarek Ford.

• @caglaror, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@cüneyt-tarıkman Eger mahalle icinde neredeyse sifir trafik olan bir yerde teslimat yapiyorsam araci calisir birakiyorum ve anahtar uzerinde oluyor. Aractan 60sn den fazla uzaklasacaksam o zaman kontak kapatip kilitliyorum araci. TX da golge yer yoksa 2dk icinde ogle sicaginda hamam oluyor araba. Klimayi tek basina acik birakabilsem olur da Tesla degil mubarek Ford.

Sağolasın dostum. Ben de bunu merak etmiştim. Malum gelir gelmez iyi bir araç alamayacağım . 10 yıllık araçlardada akıllı anahtar fonksiyonu yoktur malum.

• Merhaba, ubereats - grubhub - doordash ve amazon flex'tede Uber ve Lyft gibi araç yenilik eskilik kriteri bulunuyor mu ? Bildiğim kadarıyla uber'de aracınızın yaşının belirli bir yaşın altında olmaması gerekiyor.

Ek olarak, bu tarz işler için sağlam - masraf açmayacak - yakıt tüketimi iyi olan araç önerileriniz neler olur ? Toyota Prius - Ford çeşitleri harici tavsiyeniz varsa memnun olurum, teşekkürler.

• ⭐⭐

Bisikletle yemek dağıtımı yapılıyor mu? Yapılıyorsa bunun şartları nedir arkadaşlar?

• @cüneyt-tarıkman Benim Ford Focus 2017 SE, cogu marka modellere veya opsiyonlara baglamis akilli anahtari. Eski de olsa bazi markalarin modellerinde/paketlerinde akilli anahtar var. Calistigin bolge ile de cok ilgili bu guvenlik konusu.

• @LordBolton Yaya, bisiklet ve motorsikletle yapilabiliyor. Genelde downtownlarda ise yarar kazanclar elde edilir cunku hem trafikten yirtildigindan tercih ediliyor hem de tipler ve promosyonlar vb. yuksek oluyor. Sartlari hepsinin kendi sitesinde yazar.

• @AE123 Yakit cok fazla dusunmemeniz gereken bir konu. TX da suan shell de galonu (3.7lt) 2.5$ civari ve 1 galonla temiz bir arac 20-30 mile gider. Butcenize uyan bir ikinci eli alacaksaniz en cok 70k-100k mile almaya calisin, gecen sene 5k$ gibi iyi birseyler alinabilirken bu sene fiyatlar biraz artmis gorunuyor. Yasli 2. eller burada cok buyuk sans isi. Alir almaz elinde patlayan da var, 2 yildir tik demeden kullanan da, bir araba parasi da tamirata veren de.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ece-Yıldırım şu anda yeni delivery yapmak için eyaletlere göre 1 yıllık ehliyet istemeye başlamışlar alım süreleri uzunca olmaya başladı. Sizler kazanacağınız para için iptal ve çizik yediğinz zaman geriye dönemez değer mi değmez mi bence iyi düşünülmesi gerekiyor. Nereden biliyorsun derseniz bizim forumun üyesi mustafa miami de bugün video çekti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ece-Yıldırım, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Merhaba, öğrenciler masraflarını cıkarmak için hesap kiralıyormuş galiba. Bunun haftalık yada aylık masrafı (hesap sahibine ödenen komisyon) ne oluyor yaklaşık olarak bilenler özel mesaj atabilir mi ? Erkek arkadaşım greencardlı ve türkiyede. Hesabını kiralık vermeyi düşünüyor.

SSN kiralamak yasadisi bir aktivite oldugundan forumda izin vermiyoruz, bilginize.

• @crazycells benim eğliyetim ve ssn var ama vizem f1 kendi adıma başvurabiliyomuyum

• @cem-yengeç, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@crazycells benim eğliyetim ve ssn var ama vizem f1 kendi adıma başvurabiliyomuyum

Maalesef yasal değil Cem Bey.

• @cem-yengeç hocam yapabilirsin ama bu izinsiz calismak oluyor yani yasal olmayan bir sekilde calismak.ilerde green card kazanma gibi bir durum vs.olusursa sorun yaratir.( evlenme haric ) ancak tabikide yasal olmayan bir sekilde calistiginiz icin ulkeden felanda deport yemezsiniz. cunku orda yasal olarak bulunuyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

Merhaba herkese,

Delivery işlerinde Tips’in önemli olduğunu okumuştum. Merak ettiğim bu tipsler gelir seviyesi yüksek şehirlerde daha fazla olur diye bir genelleme yapmak ne kadar doğru? Ornegin SF civarında daha fazla tips elde edilir, Austin ya da Dallas çevresinde daha az elde edilir diye genelleyebilir miyiz?

• @Sono O sehirde iyidir bu sehirde daha azdir diye kiyaslama yapmak yerine, herhangi bir sehirdeki semt ve bolgelere gore kiyaslama yapmak daha uygun olur.

Genel olarak insanlarin gelir durumu ne kadar yuksekse, tip verme miktarlari da o dogrultuda artiyor. Yani hep dusuk gelirlilerin yasadigi bir semtten cok fazla umutlu olmamak gerekir.

Mutlaka istisnalar vardir. Cok iyi geliri olup da, cent hesabi yapanlar olabilecegi gibi, cok dusuk gelirli olup, comert davrananlar da olabilir. Ama bu durumda genellemeye bakarak hareket etmek daha dogru olur.

• Herkese merhabalar, NJ'de "Uber eats" veya "DoorDash" için sıra beklemek gerekiyor mu ? Yani sürücü açığı var mı ? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler. Orçun

Benzer Başlıklar

• 7
  • 2
  • 15
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |