Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• @jamel86, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Florida da delivery yapan varmı. Kazanç durumu nasıl ve grubhub ubereats doordesh postmates hangisi Florida da için iyi bilgisini olan varmı. Ben manhattanda delivery yapiyorum

Moving to Florida? 🌅

• Bu işleri yapan bir kişi nasıl emekli olabiliyor? Bu konuda araştırma yapan bir forum üyesi var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@RoadtoNewLife bu işler sadece GEÇİCİ yani 40 yıldır bu işi yapan insan yoktur. Yapan varsa bile tek iş olarak çalışmıyordur

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@RoadtoNewLife bu işler sadece GEÇİCİ yani 40 yıldır bu işi yapan insan yoktur. Yapan varsa bile tek iş olarak çalışmıyordur

Konuyla alakalı diğer sorumu emeklilik başlığında soracağım. İlgilenen arkadaşlar oraya bakabilirler.

• Her eyalette farklı sıralama var sanırım. bazıları yüksek ama bazılarının sıralaması değişiyor anladığım kadarıyla.. 🙂

• ⭐⭐

@RoadtoNewLife ben emeklilik icin soyle dusunuyorum. Mumkun oldugunca gayri Menkul alinmali ,ileride kira geliri bir nevi emeklilik gibi olacaktir.

• Amazon flex te yaptigimiz milleri nereden gorebiliriz? Tax icin soruyorum. Doordash ve grubhub mail atti su kadar tahmini mil yaptiniz diye ama amazondan boyle bir mail gelmedi. Telefona ekstra yuklenen mil trackerlari yazmayin lutfen. Amazonun kendi tuttugu yer var mi?

• sizce en uygun calisma saatleri hangisi? hangi saatler daha cok getirisi olur. alternatif uygulamalarla karsilastirma yapacaksaniz kilit ayrimlar neler? Her ordere gidilmeli mi ?

• @Doncarleone Merhaba. Dumont NJ bölgesi için 11-14 ve 16-22 arası yoğun geçiyor. Ben ayrıca Amazon Flex uygulamasında da instant offerları açık bırakıyorum ve wholefoods için offer gelirse doordash e ara vererek ona gidiyorum (wholefoods saatlik ücreti tip lerle birlikte ortalama 30 dolar gibi oluyor) Doordash saatlik ortalaması da 18-20 dolar gibi.

• @grkmtpc teşekkürler, gayet anlaşılır açıkladınız. Uberdan daha makul geliyor bana

• @kaanyrtz aynı sorun bende de var:) internet aramalarında google maps in tuttuğu history lerden bulabilirsiniz yazıyordu ancak ben map historylerini kapatmış olduğum için bu yöntemi kullanamadım. Belki sizde işe yarar..

• This post is deleted!

• @kaanyrtz, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Amazon flex te yaptigimiz milleri nereden gorebiliriz? Tax icin soruyorum. Doordash ve grubhub mail atti su kadar tahmini mil yaptiniz diye ama amazondan boyle bir mail gelmedi. Telefona ekstra yuklenen mil trackerlari yazmayin lutfen. Amazonun kendi tuttugu yer var mi?

Onu bilmiyorum ama siz vergi bildirimi yaparken sizden herhangi bir mil prof'u istemiyorlar siz gene o rakamı yazıyorsunuz eğer IRS bunda bir üçkağıt görürse sizi çağırır sorar belgelerinizi ister ama normalde IRS'e herhangi bir kağıt yolla mıyorsunuz mil ile ilgili. Siz ne yaptıysanız onu girin. Hatta ben bu sene yazandan eksik girdim. Geliri çok düşürüyordu. Bir önceki sene baya yüksek rakam girdim. Ne arıyan ne de soran oldu yüksek rakam gerçek mil miktarı idi. Mil olayının basit hesabını şöylede yapabilirsiniz toplam kazancınız kadar mil yapmışınızdır net değil brüt sizin kazancınız. Yani 1mil 1 dolar. Kesin bir rakam bilmiyorsanız böyle yazın.

• Delivery isleri ile ilgilenenler: Cember yavas yavas daraliyor!

• @denizkaya admin uyarsi uzerinize cevabi buraya yazayim. tampada yapmadim ama bu islerde 1000 dolar yapmak mumkun neresi olursa olsun fark etmez yeterki biraz buyuk sehir olsun. olay para da degil ne kadar calistiginiz. bir kac ornekle daha iyi anlarsiniz. ben san frasnciscoda ikibucuk gunde 1000 dolari cok rahat yapardim hatta cuma cumartesi isler biraz guzelse oda biraz sadece iki gunde 1000 doalr yaptigim cok oldu. ama o zaman yasadigim sehir olan stockton da bin dolari gunde 11 saat calisarak 5 gunda bazen 6 gunde anca yapabiliyordum. cunku kucuk sehir mesafeler kisa ucretler az. ayni sartlar sacramento icinde gecerli. su an houstonda yapiyorum. 1000 dolar houston da 5 gunde oluyor bazen cok kolay oluyor bazen biraz kasiyor. bu aralar is cok 4 gunde oluyor 1000 dolar. hatta uberle bazen cokda fazlasi oluyor. bu dediklerim hep uber ve lyft. yemek dagitma isini cok sevmedim houstonda zaten vakit kaybi. yemek dagitma isleri guzel ve pahali restoranlarin etrafinda guzel is yapiyor. gerisi vakit kaybi. buyuk sehir ya da zengin semtler sart. tampa gorece florida da kucuk bir yer benim tahminim 5 ya da 6 gun calismak gerekebilir. 6 buyuk ihtimalle. akrabaniza ne kdar surede o parayi yaptigini sorun. o zaman daha mantkli olur. 1000 dolar yapmak zor degil yani ucuk gelmesin.

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@denizkaya admin uyarsi uzerinize cevabi buraya yazayim. tampada yapmadim ama bu islerde 1000 dolar yapmak mumkun neresi olursa olsun fark etmez yeterki biraz buyuk sehir olsun. olay para da degil ne kadar calistiginiz. bir kac ornekle daha iyi anlarsiniz. ben san frasnciscoda ikibucuk gunde 1000 dolari cok rahat yapardim hatta cuma cumartesi isler biraz guzelse oda biraz sadece iki gunde 1000 doalr yaptigim cok oldu. ama o zaman yasadigim sehir olan stockton da bin dolari gunde 11 saat calisarak 5 gunda bazen 6 gunde anca yapabiliyordum. cunku kucuk sehir mesafeler kisa ucretler az. ayni sartlar sacramento icinde gecerli. su an houstonda yapiyorum. 1000 dolar houston da 5 gunde oluyor bazen cok kolay oluyor bazen biraz kasiyor. bu aralar is cok 4 gunde oluyor 1000 dolar. hatta uberle bazen cokda fazlasi oluyor. bu dediklerim hep uber ve lyft. yemek dagitma isini cok sevmedim houstonda zaten vakit kaybi. yemek dagitma isleri guzel ve pahali restoranlarin etrafinda guzel is yapiyor. gerisi vakit kaybi. buyuk sehir ya da zengin semtler sart. tampa gorece florida da kucuk bir yer benim tahminim 5 ya da 6 gun calismak gerekebilir. 6 buyuk ihtimalle. akrabaniza ne kdar surede o parayi yaptigini sorun. o zaman daha mantkli olur. 1000 dolar yapmak zor degil yani ucuk gelmesin.

Merhaba, doyurucu bilgiler için teşekkürler. Karşılaştırma yaparken işin içine kazancın yanında alım gücünü de koymak lazım. Karşılaştırma siteleri var zaten ama özel değerlendirmeler de önemli olabiliyor. Genelleme yaparsak Sizce san Francisco'da 2 -2.5 günde 1000 dolar mı daha değerli yoksa Houston'da 4-5 günde 1000 dolar mı daha değerli?

• @gkhanfeez Cevabınız için çok teşekkür ederim 🙂

• Boston da bir YouTuber Ubereats ile 3 günde 900 küsur dolar, Los Angeles da başka bir YouTuber Postmates ile 5 günde 900 küsur dolar kazandı. Tabii hangi eyalet/şehirde haftalık kaç doların yetebileceğini orda yaşayan insanlardan öğrenebiliriz.

• Merhaba arkadaşlar bende dordash tecrübemi aktarmak istiyorum. Şuan bay area bölgesinde çalışıyorum. Tek hesap haftada 6 gün benzin hariç 1200 bırakıyor. Önümüzdeki haftadan itibaren 2 hesapla çalışmaya başlayacağım. Püf noktaları bilirseniz. 2 hesap’ta çok iyi para yaparsınız. Asıl mesleğim aşçılık. Ama dordash yapma sebebim şuan piyasayı geziyorum. Yer açmayı düşündüğüm için. Herkese bol şans

• @GrayCollarDude bunun cevabi kisisel bence ben bekar ya da cocuksuz bir aile olsam kesinlikle san francisconun etrafini secerdim etrafi diyorum san francisconun ici cok yasanilacak yer degil bana gore. uygulamarla kazanilan para orada guzel tabi. san francisco ya da california ile houston arasindaki farki soyle ozetleyebilirim. houston bir ankara, california da istanbul satin alma gucu olan bir istanbul. bu arada ben ankaraliyim. istanbulda yasardim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |