Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

• Bisiklet ile yapmak için ehliyete gerek var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-1, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

Bisiklet ile yapmak için ehliyete gerek var mı

normal bisikletler icin ehliyete gerek yok, ama eger "motorized bicycle" (e-bike) kullaniyorsaniz bulundugunuz sehrin DMV sayfasini inceleyin. Bazi sehirlerde ehliyet veya bisiklet kaydi gerekiyor.

Misal NYC'de DMV'den bisikletinize ruhsat almalisiniz:

• @semavi @DustyBlue @keysnambır cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. çok mantıklı gözükmüyor anladım.. ☺

• F1 vizesiyle delivery yapmak mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gulshan, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

F1 vizesiyle delivery yapmak mümkün mü?

Hayir, ogrenci vizeleri calisma izniyle gelmiyor. Bazi durumlarda kampuste belli bir saate kadar calismaniz icin izin verilebiliyor ama dediginiz sekilde isler yapmak icin degil maalesef.

• ⭐⭐⭐

Gelince Doordash yapmayı düşünen arkadaşlar var ise;
    Eyaletler genelinde değişiyor bu kazançlar ve uygulamalar.
    Gideceğiniz eyaleti belirlediyseniz reddit’te delivery uygulamalarının driver kanalları var. Orada bir post açarak sorabilirsiniz kazançları, o bölgede alımın olup olmadığını.
    Uygulamada para kazanabilmenin tek yolu güzel orderları kabul etmeniz. Gün içerisinde Doordash size çok fazla atıyor 3 dolarlık orderları. Eğer bunları alırsanız akşama kadar sadece araba sürmüş olursunuz 😁 Gerçektende çok az kazanırsınız.
    Yapacağınız bölgede ilk zamanlar çok fazla kazanç sağlayamazsınız. Yaptıkça tecrübe ediyorsunuz hangi mekandan order alınmalı hangi bölgelere gidilmemeli, hangi orderları almalı vs.
    Uygulama size o sipariş için almanız gereken yolu, ne kadar zaman alacağı ve min kazancı söylüyor.

Siz burada saatinizi min 15$ olarak hesaplamanız lazım ve ona göre order almanız lazım. Çünkü doordash size bir saatlik ücret garanti etmiyor.
    (Ben 7 doların altında çok nadir kabul ediyorum)
    Ama 7-8 dolarlık order eğer 30 dakika sürecekse alıyorum, 50 dakika sürecekse almıyorum

Global markalardan(Mc,Burger. vs) ve ucuz mekanlardan gelen siparişlerden çok fazla kazanamazsınız. Siparişlerin totali ucuz olduğu müşteri size tip vermez genellikle.
    Ama bazen bonus günleri oluyor. Güzel bonus günlerinde sürücü sayısı çok fazla oluyor. Doordash bonusta her sipariş başına(+1,2,3,4,5) veriyor.

Bu günlerde mekanlarda yoğun oluyor ve orderları mekanlar geç verebiliyor fakat fast food zincirlerinin siparişi hazırlama hızı çok falza

Bu günlerde bir Mc belirleyip sadece oraya gelen kısa mesafe olan orderları alırsanız 1 saatte 3 hatta 4 sipariş tamamlayabilirsiniz. Buda saatlik kazancınızı oldukça yukarıya çekecektir.
    ( Bu durumu +4 ve ya daha fazla bonus olduğunda yapıyorum ben)

Bu işlerin artı yönü gün içerisinde zamanı istediğiniz gibi yönetiliyorsunuz.
    İlk başlarda bir düzen kurana kadar yapılabilir bu yüzden fakat uzun vadede yapılmaz gerçekten kariyerinizi bunun üzerine kurmayın kesinlikle.
    Kendinizi geliştirdiğiniz noktalar direksiyon hakimiyeti, güzel mekan bilgisi ve yolları bilmek olur sadece😁

• selamlar, yakın zamanda 2 arkadaş Amerika'ya geleceğiz dil okulu ile
    yasal çalışma hakkımız yok farkındayım
    geçimimizi ubereats ,doordash ,grubhub gibi uygulamalarla sağlamayı düşünüyoruz
    Türk ehliyetleriyle bunları yapabilir miyiz? Galiba bazı uygulama hesapları kiralanıyormuş , kiralasak herhangi bir sıkıntı yaşar mıyız?
    en önemlisi aç kalacak kadar iş bulamadığımız olur mu ? 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

ben genel girisi resmi link vererek yapayim 🙂

Su meslegin is bakanligindaki sayfasi: https://www.bls.gov/oes/current/oes533031.htm

saatlik ve yillik ucretlerin ortalama ve ortanca degerlerini bu sayfada bulabilirsiniz.
    Dogal olarak kalabalik buyuk eyaletlerde hem is olanagi cok daha fazla oluyor.

Burada da Morgan Stanley'nin online yemek teslimati yapan sirketlerin pazar payi arastirmasini bulabilirsiniz. Tabii yapilan isi ve sartlari kiyaslamak bunlarla mumkun degil; ama en azindan sirketlerin buyukluklerini gormus/kiyaslamis olursunuz.

alt metni

yıl 2020 youtube'da bunların birçoğunu göremedim 🙂 ancak oran olarak daha büyükler varmış.

• @selcuktanin turk ehliyetiyle yapamazsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Congrats, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

ben genel girisi resmi link vererek yapayim 🙂

Su meslegin is bakanligindaki sayfasi: https://www.bls.gov/oes/current/oes533031.htm

saatlik ve yillik ucretlerin ortalama ve ortanca degerlerini bu sayfada bulabilirsiniz.
    Dogal olarak kalabalik buyuk eyaletlerde hem is olanagi cok daha fazla oluyor.

Burada da Morgan Stanley'nin online yemek teslimati yapan sirketlerin pazar payi arastirmasini bulabilirsiniz. Tabii yapilan isi ve sartlari kiyaslamak bunlarla mumkun degil; ama en azindan sirketlerin buyukluklerini gormus/kiyaslamis olursunuz.

alt metni

yıl 2020 youtube'da bunların birçoğunu göremedim 🙂 ancak oran olarak daha büyükler varmış.

Evet, ozellikle pandeminin etkisiyle yemek teslimati islerinde ciddi degisiklikler yasandi. 2020 yilinin Nisan ayina ait bir tabloyu su siteden aktariyorum https://trends.edison.tech/research/on-demand-food-delivery-sales-2020.html

Screen Shot 2021-01-17 at 6.52.58 PM.png

• @selcuktanin, içinde söyledi: Amerika'da Uber Eats, DoorDash ve Pizza Delivery Yapmak

selamlar, yakın zamanda 2 arkadaş Amerika'ya geleceğiz dil okulu ile
    yasal çalışma hakkımız yok farkındayım
    geçimimizi ubereats ,doordash ,grubhub gibi uygulamalarla sağlamayı düşünüyoruz
    Türk ehliyetleriyle bunları yapabilir miyiz? Galiba bazı uygulama hesapları kiralanıyormuş , kiralasak herhangi bir sıkıntı yaşar mıyız?
    en önemlisi aç kalacak kadar iş bulamadığımız olur mu ? 🙂

Calisma izni ve SSN olmadan o isleri yasal olarak yapamazsiniz.

• Ben 2.5 ay önce geldim ve şuan bu işi yapıyorum. Tabi ki inşallah geçici süreliğine. Işten memnunum istediğim zaman çalışıyorum. Gündüzleri kursa , akşam saatlerinde ise gidiyorum. New York da saatlik 15-20 arasına geliyor. 1.500 e bir araba aldım ve onunla yapıyorum. Arabanın parasını sıkı bir çalışma ile 5-6 günde çıkarmak mümkün. Aslında Öğrencilerde genelde bu işi yapıyor. Herkes yöntemini bulmuş bu işin 🙂 özellikle New York'ta çalışmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim. Araba alma , plaka işlemleri , sigorta işlemleri , Uber doordash hesapları Hk nasıl daha fazla kazanabilirsiniz Hk destek verebilirim 🙂 Unutmayın bende yeniyim sadece kendi yaşadıklarımı söyleyebilirim

• GrubHub ubereats doordash Postmates benim siralamam

• Rochester NY da musterilerle guzel, neseli Uber videolari.

• @MySea izliyoruz 🙂

• Birkaç gündür twitter'ımda GoPuff delivery reklami çıkıyor. Ilgimi çekti, inceledim. Getir uygulamasına benziyor. Şehirlerde birkaç merkezleri var, o merķezlerden müşterilerin siparişini alıp teslim ediyorsunuz. Bahşiş şoföre kalıyor, saat için de 10 dolar standart ücret ve +bonus veriyor. Indeed uygulamasında da biraz evvel şoför lanlarini gördüm. Forumda adını aradım ama pek bilgi çıkmadı. Bari ben yazayım dedim. Belki birilerinin işine yarar.

• @mustapha hangi eyalet icin siralama

• ...........................

• Florida da delivery yapan varmı. Kazanç durumu nasıl ve grubhub ubereats doordesh postmates hangisi Florida da için iyi bilgisini olan varmı. Ben manhattanda delivery yapiyorum

• @olay Houston'da da dağıtım yapıyorlarmış, paylaşım için teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |