Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG köpek balığı beslicem ben evde timsahla haberin olsun 😃

• Banned

@Rhonster

3 tane pirana alır getirir atarım akvaryuma havhavı yerler 😃

• @Rhonster zaten fiyati belirleyen etken bolge ve okul puanlari bu konuda artik hem fikiriz 🙂

• Banned

@yigitboncuk, içinde söyledi: Florida

@Ping-PONG, içinde söyledi: Florida

@Rhonster

Yok domino öğretirim ben onlara, domino oynarız. Sen git Kuçu kuçular totondan 3-5 kilo alsın da aklın başına gelsin. 😃

dostum bitane şu aletten edinirsin en kötü 😁

köpek balığı savar

Süpermiş bu. Zaten kitesurf yapmak istiyorum. Gerçekten işe yarıyor mu diye araştırmaya koyuldum. Eğer gerçekten işe yarıyorsa harika.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells Son yazışmaları Florida harici sanırım . Başka bölüme alabilirmisin

• Banned

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

asi ile ilgili iletileri su basliga;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3131/coronavirus-covid-19

tekne muhabbetlerini de su basliga;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4243/tekne-satın-almak-florida

tasidim. ilgili basliklardan konusmalara devam edebilirsiniz arkadaslar...

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: Florida

@ibrahimasar

yaparız birşeyler abi aha böle 😨

Seninkilerin başka bi videosu. Harika yaw. Adamların balıkları bile Amerikalı 🙂

• Su linki suraya birakiyorum 🙂
    Karsilastirma hangi tarihlere ait acikcasi dikkat etmedim fakat gozuken o ki Sevgili tampa sever arkadaslarim yas ortalamasinda orlando nun onundesiniz 🙂
    Bu arada arastirma yaptinizmi bilmiyorum fakat okdugum bikac yazili dokumanda tampa sahillerinin cokta sevimli olmadigindan bahsediliyor.
    Ama icinde bulundurdugu bircok sporsal etkinlik ve gece hayati bakimindan orlandoya gore bir adim onde olduguda kacinilmaz.

• ⭐⭐⭐⭐

@gokhanbagatur yanlış olduğunu her türlü yönden ispatlayabilirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@gokhanbagatur en basitinden işsizlik oranı verileri Tampa belki de eyaletin en düşük işsizlik oranıyla biliniyor %3 civarı orlando da ise işler çoğunlukla mevsimlik çünkü acayip turist alan bir şehir dünyanın 4 bir yanından Disneylanda geliyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@gokhanbagatur bu hesaplamayı nasıl yapmışlar nelere dayandırmışlar bilemedim ilginç bir durum o yüzden net birşey diyemeyeceğim ama herkes tarafından bilinen Tampa nın genç canlı bir şehir Orlando nun ise emekliler memleketi olduğu amerikalılar tarafından bile bilinen birşey 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Forumdaki Florida lobisini sevindirecek bir haber...

Florida eyaleti, teknoloji ve finans dunyasindan pek cok kisinin ilgisini cekmeye baslamis... COVID-19 pandemisi baslar baslamaz New York'un pek cok ultra zengini ve is adamlari sehirden kacip (hatirlarsaniz ilk aylarda NY pandeminin hot spot'larindan biriydi) Florida'ya yerlesmisti. Uzun bir sure bu sekilde uzaktan calisan ve buna alisan pek cok kisi, Florida'nin %0 gelir vergisi ve isciler konusundaki daha az sorumluluk ve dusuk vergilerini de hesaba katinca, Florida'da islere devam etmenin daha mantikli oldugunu dusunmeye baslamislar... Pek cok sirket ev ve ofis kiralamaya ve hatta satin almaya baslamis bile...

Paralel bir durum da California icin yasanmis... Miami Belediye Baskani Francis Suarez, silikon vadisini Florida'ya cekebilmek icin elinden geleni yapmaya hazir gibi gorunuyor:

• Merhabalar Floridada yaşayanlara sormak istediğim bir konu var ,herhangi bir kurumda en üst kademeden, en basit günlük durumlara ırkçılığa ya da dışlanmaya maruz kaldınız mı bu şekilde yabancı hissettirildiginiz bir durum oldu mu , floridada diversity çok olsa da benim aklıma takıldı ,çok tesekkurler

• @basaknaz Irkcilik veya dislanma olarak degil ama Florida'da bazi islere Ispanyolca bilmiyorsaniz giremiyorsunuz. Bilingual yani hem Ingilizce hemde Ispanyolca istiyorlar.

• @MySea ne gibi işler mesela? düşününce yeme içme sektörü, turizm sektörü olabilir diye düşündüm. Belki uber vs yaparken de İspanyolca'nın faydasını görebiliriz. Başka hangi iş kollarında gerekebilir sizce?

• @MySea evet bu gerekliliği bazı is ilanlarında gormustum , cok teşekkürler

• @Ghost Cesitli mesleklerde var bu dil olayi. Mesela customer service isleri, bazi ofis isleri ve genelde halkla cok fazla dogrudan temas kurdugunuz isler. Nedeni ise Florida'da cok fazla Hispanik ve Latino yasamasi.

Benim oradayken calistigim yerlerdeki cogu calisanlar Latinoydu. Hatta bir yerdeyken tek Latino olmayan bendim. Yinede beni cok dostca karsiladilar ve guzel arkadasliklarimiz olmustu.

• Esim Brandon, Florida'da bir gruba uye olmustu. Bir okula ait binada hafta sonlari toplanip, hem Ingilizce ogreniyorlar hemde evden yiyecekler, pastalar falan goturup piknik havasinda parti yapiyorlardi. Tum digerleri Latinoydu ve bir tek esim Ispanyolca konusmayan kisiydi. Sanirim bir kadin da Japondu. Hepsi kadinlardan olusuyordu. Orada cok guzel zaman geciriyorlardi ve hatta baska okullara kermes gibi gidip dans ediyorlar, piknik yapiyorlardi. Esime Latino etekler falan bile hediye etmislerdi. Hatta bazilari bizim eve kahvaltiya falan bile gelmislerdi. Yanilmiyorsam 3-4 ay kadar oraya devam etmisti.

• @MySea Latino ile Hispanik ayrımı tam manasıyla nedir acaba? Ben tüm İspanyol kökenlilere hispanik dendiğini duymuştum yani bir Porto Ricolu da hispanik bir Panamalı da gibi. Var mı daha iyi anlayabileceğim bir ayrımı? Atıyorum "latin amerika kökenlilere latino geri kalan hepsine hispanik denir" vs. gibi?

Evet, Florida'da İspanyolca'nın hakim olduğu açık lakin biz gittiğimizde hangi işe girebiliriz (İspanyolca gerektirmeyen) diye araştırdığımız için sormuştum hangi sektörde ağırlıklı İspanyolca'da istenir diye. Evet yazdığınız sektörlerde gerekebilir haklısınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |