Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_ Ocak 27 de ilk girişimi yaptım 8 gün kaldım. Daha sonraki girişim 27 Temmuz

• ⭐⭐

@redsat2000 anladım ben bir yılı devirdiniz diye düşünmüştüm 🙂

• @redsat2000 Florida nasıl yer hocam alıştınızmı.12 ayı yazı olan eyalet.işten çıktıgın an denize girebiliyormusun.floridayı o yüzden seviyorum yaşamak istedigim eyaletlerden biridir..

• ⭐⭐⭐⭐

@fredyjones Florida yazları cok sıcak ve nemli bir yer . İlk aylarda alerji olma ihtimalin yüksek ama alışıyorsun. Güney kısımlarında Latin -hispanik halk çok fazla İspanyolca öğrenmen gerekiyor. Kuzeye doğru çıktıkça İngilizce ağırlıklı yerler daha fazla. Deniz olayı evi tuttuğun yere göre değişir. Ben haftada bir gidiyordum.Malum şuan durumlar hiçte o kadar toz pembe değil. Korona nedeniyle heryer ıssız ve plajlar kapalı. İnsanlar isini kovalama ve yasam mucadelesini sağlama durumunda . 24 Mart itibariyle Valilik genelgesiyle evde kal durumu başladı. Walmartta olmanın avantajıyla şimdilik biz çalışmaya devam ediyoruz. Ama ileride sokağa çıkma yasagi sonucu müşteri durumunda azalma olursa bizim çalışma saatlerini ne kadar düşürür bilemiyorum. Simdiden bir tezde bulunmak yanlış olur. İlk etapta kendi sektöründe iş bulmak zor olabilir. Burada hayat pahalı ,kiralar normalin biraz üstünde .Ama yaşam kalitesi bölgelere değişiyor. Denizde yüzmek tehlikeli sadece banyo alır gibi girip çıkıyorsun. Güneşlenmek bedava ve South Beach atmosferini yaşamak keyifli .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 florida blue üyeliği nedir bilmiyorum ama artık iş ciddiye binice tüm doktor ilaç erzak yardımı gibi herşey ücretsiz hale gelmiş.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Florida blue bir sigorta şirketi ister kendiniz tümünü ödeyerek yada benim gibi Obamacare kullanarak sigorta satın alabilirsiniz. Bu bir üyelik değil. Milletin Florida blue seçme sebebi Alper bey diye biririnin Florida blue acentasi olmasi . Ancak çok yogunlugu nedeniyle bu acentayi etkin kullandığımı söyleyemem . Bazı yönlerden beni yanlış yönlendirdiği oldu. Seneye sanırım ya acentami yada sigortami değiştireceğim.Eger sigortanız var ise tüm sigorta sirketleri aynı yardımı zaten yapıyor.

• Merhaba arkadaslar,
    Oncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramimiz hepinize kutlu olsun.
    Ben 4 yildir Miami'de yasiyorum. Deneyimlerimi sizinle paylasmak istedim. Miami'de Ispanyolcanin birinci dil oldugu dogru ama gunluk hayatta bu bir sorun yaratmiyor. Latinler cok cana yakin insanlar ve kendinizi hic yabanci ve dislanmis veya asagilanmis hissetmiyorsunuz. Mayis - Kasim aylarinda sicak ve nem disarda yasami etkiliyor. Bu aylarda kasirgalarda zaman zaman etkili oluyor. Sinek durumuna gelince, bizde kara sinekler gunduz sivri sinekler gece mesai yapar burda ikisi birden 24 saat mesai yapiyorlar onun icin telsiz bir havuza girmek gercekten cok aci verici olabiliyor. Herkeze bol sans diliyorum.

• @redsat2000 merhaba temmuz sonu sarasotaya yerleşeceğim. Akrabam olduğu için orayı tercih ettim. İş durumu belirsiz geldiğimde başvuruda bulunucam. Türkiyede inşaat yapı malzemeleri satışı yapıyorum ingilizcem beni idare edecek kadar var. Ailem benden bir sene sonra gelicek. Size sormak istediğim bir kaç konu var. Birincisi sağlık sigortası en uygun şekilde nasıl yaptırabiliriz. Kızımın kronik rahatsızlığı var ve onu muhakkak yaptırmamız lazım. Bize nasıl bir tavsiye verebilirsiniz.
    İkinci sorum eğliyet sınavı florida eyaleti için çalışabileceğim bir site yer var mı?
    İş durumu çok belirsiz olduğundan büyük soru işaretleri ile geliyor olacağım. Uyarılarınız olur da yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

• @asel ehliyet yeni aldım

Buradaki DMW genie florida bölümüneki sorulara hergün çalışırsan Yazılı sınavı 1 haftada geçebilecek bilgiye sahip olursun.Sağlık sistemini bende araştırıyorum henüz çözemedim.

• @estoyza çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

@asel öncelikle hayırlı olsun. Ehliyet ile ilgili bilgi arkadaşlar vermişler yada forumda bununla ilgili basliklari incelemenizi tavsiye ederim. Ssn ve GC gelmeden ne bir is veya sigorta için bir başvuru yapamazsiniz. İlk girişi kısa süreli yapıp donmenizde fayda var. Bu donem için sağlık seyahat sigortası yapmanızı tavsiye ederim. Kart ve belgeler geldikten sonra öncelikle sizin bir iş bulup, calismaya başlamanız gerekli. Eğer yillik maaş limitiniz belli seviyenin altında ise Obama care yaptırmanız elzem gözüküyor. Sigortalara burada ciddi rakamlar ödeniyor . Aylık 600-700 dolar gibi.

• Herkese selamlar. South florida da uber, lyft, doordash, gruphup vb işlerin yoğunluğu hakkında bilgisi olan var mıdır. Şu an korona dönemin de ne durumdadır. İş yerleri açık mıdır. Boca raton-miami arasında yaşanlar var mıdır acaba. Bu bölge de nereleri tavsiye edebilirler 2 çocuklu aile için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez @FBazer iletişime geçersen sana severek yardımcı olur

• @ayvalik10, içinde söyledi: Florida

@gkhanfeez @FBazer iletişime geçersen sana severek yardımcı olur

Orlando da kendisi yanlış hatırlamıyorsam. Güneyi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez yanlış hatırlıyorsun çünkü florida da orlando da @okanserbes var

• @ayvalik10, içinde söyledi: Florida

@gkhanfeez yanlış hatırlıyorsun çünkü florida da orlando da @okanserbes var

Ok @FBazer ’in yorumlarını buldum. “Miami ve fort lauderdale bölgelerinde çalıyorum demiş ve haftalık güzel çalışırsanız $1000 dolar olur, aylık 5-6 bin km yaparım” demiş. Tabi uber lyft konularında anlatmış. Ondan gözden kaçmış bende orlando’da diye hatırlayınca kendisini tekrar bakmamışım o zaman sormuştum çünkü 😂😂 kafaya taktım boca raton - fort lauderdale taraflarına taşınmak istiyoruz. Daha sıcak ve evler daha ucuz California’dan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez @Rhonster komşi geliyor sana

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Florida

@gkhanfeez @Rhonster komşi geliyor sana

hoşgeliyor daha doğrusu ben hoşgelirim kendisi zaten hali hazırda abd de 😃 ben tek gideceğim için Tampa a gideceğim Boca raton tarafları okulları iyi olduğu için floridanın pahalı şehirlerinden.

• Florida ilk gelenler için havanın sıcak olması hispanik göçmenlerin Çoğunlukta ve bizim kültürdeki gibi cana yakın insanlar olmasından dolayı tercih edilebilcek bir yer.Ama oturduğunuz yeri iyi seçmeniz gerekiyor iyi yerlerde oturmanın bedeli 2000-3000$ civarında(townhouse).Biraz daha küçük condolar 1500$ civarında bulunabiliyor.İş imkanları genelde hizmet sektöründeyseniz iyi vergi yok ve iyi para yapılabilir.En basitinden bir elektrikçi bile ayda 4000$ dan az kazanmaz.Miami bölgesi büyük şehir kıvamında ama havaalanına yakın bölgelerde çok kaliteli 24 saat güvenlikli townhouse evlerin olduğu siteler var. kuzeye doğru çıkınca beyaz yakalılar artıyor west palm beach boca gibi bölgelerde oturulabilir.İnsanların çok rahat olması yaz kış sıcak olması dışında bir sorun yok.

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |