Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ben Ahmet Sefa, Green Carda bir acente aracılığıyla başvurdum. Fakat acenteye her türlü bilgimi vermeme rağmen beni evli ve çocuklu olduğum halde bekar tek birey olarak girmişler. Kendilerine sorduğumda eşimi girdiklerini iddia ediyorlar fakat ds260 formunda tek ben çıktım eşimi ve çocuğumu sonradan eklemek zorunda kaldım. Şimdi mülakat tarihi bekliyoruz acentenin dediğine göre hiçbir sıkıntı olamayacak ama olması halinde ne gibi dava açabilirim, ne kadar tazminat alabilirim, şimdiden elime hangi kanıtları alabilirim. Bunun için siz bu davalara bakıyorsanız görüşmek isterim.

Dönüşlerinizi bekliyorum...

Ahmet Sefa Kaya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmtsefakaya gecmis olsun. Sorunuza Claudia Hanim cevap verecektir, ama acenta size dogruyu soylemiyor; bugune kadar cekilise basvuru esnasinda vize alabilecek bir aile uyesini basvuruya eklememis olup vize alabilen hickimse olmadi maalesef. Herkesin vizesi reddedildi, yani sizin de basvurunuz cok cok buyuk bir ihtimalle red olacaktir, bilginize.

• Muslu Law Firm

@crazycells, içinde söyledi: DV Lottery'de Bilgilerimi Yanlış Giren Acenteyi Dava Edebilir Miyim?

@ahmtsefakaya gecmis olsun. Sorunuza Claudia Hanim cevap verecektir, ama acenta size dogruyu soylemiyor; bugune kadar cekilise basvuru esnasinda vize alabilecek bir aile uyesini basvuruya eklememis olup vize alabilen hickimse olmadi maalesef. Herkesin vizesi reddedildi, yani sizin de basvurunuz cok cok buyuk bir ihtimalle red olacaktir, bilginize.

Sayin @ahmtsefakaya, acente TCde oldugu icin acenteye karsi ne gibi haklariniz oldugunu TCdeki bir avukata danisarak ogrenebilirsiniz. ABDde acenteye karsi bir hak talep edemezsiniz. Burada bir nevi suc kurbani oldugunuzu var sayar isek bu kozu kullanmakta yarar olabilir. Acente ile yazismalariniz ve delillerinizi muhafaza ediniz ve hatta acenteden sikayetci olmaniz ve dolandiricilik tabii bir suca maruz kaldiginiz elinizi guclendirecektir. Yine de isiniz zordur.

• Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |