Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Erol, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar benim de bir sorum var. Evliyim ve bir kızım var DS-260 formunu kazanmam halinde yalnızca Case Number girip kendi adıma mı dolduruyorum? (Çünkü kendi adıma da olsa eşimin ve çocuğumun bilgilerini de soracak malum...

YOKSA

Kendi formumu tamamlamamın akabinde bir daha aynı case number ile giriş yapıp eşim sonra da aynı şekilde kızım için mi yapmalıyım?

Şimdiden çok teşekkür ederim bu harika forum ve destekleriniz için.

Green Card alacak herkes icin DS-260 formunu ayri ayri doldurmalisiniz. Herkesin dosya numarasi ayni olacak, yani talihli kisinin dosya numarasi.

Eger esiniz veya kiziniz Green Card almak istemiyorsa o durumda onlar icin bir DS-260 formu doldurmaniza gerek yok. Sadece Green Card almak isteyen kisilerin DS-260 formunu doldurmasi sart.

• ⭐⭐⭐

@crazycells ve @gucarslan elinize, emeğinize sağlık 🙏🏻
    Umarım biz de bu sene bu başlığı sık sık kullananlardan oluruz🙏🏻
    Bol şanslar herkese ☺

• Referenced by  Serapp Serapp 

• @crazycells @gucarslan Ellerinize sağlık teşekkürler.

• Herkes için hayırlısı olsun. Teşekkürler paylaşım için.

• Herkes için hayırlı olsun, emeğinize sağlık teşekkürler.

• Merhabalar bir soru da ben sormak isterim;

Sadece benim 2026'ya kadar geçerli bir turist vizem var ama eski tarihli bir pasaportta (eşim ve küçük çocuğumun yok). Bu turist vizesi Adjustment of Status yapmak v.s. gibi bir işe yarar mı ve yararsa bu durum DS-260 formunu doldurma sürecinde bir değişikliğe yol açar mı ya da dikkate alınacak esktra bir durum ortaya çıkarır mı? Yoksa DS-260 formunu doldurmak için vizeye sahip olup olmamanın veya avantajlarının hiç alakası olmayıp, bir an önce doldurulmalı mı?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newlife sahip olduğunuz vize ile AOS seçeneğini değerlendirebilirsiniz.
    eş ve çocuğunuzun vizesi olmadı için siz her halükarda DS260 formunuz bütün aile bireyleri için doldurun ve submit edin. ilerleyen zamanda siz talihli olursanız AOS seçeneğini değerlendirirsiniz.

kısaca DS260 formunu her şekilde doldurun.

• Sayın @crazycells ve @gucarslan elinize, emeğinize sağlık çok güzel bilgiler paylaşmışsınız. İnşallah bugün akşam burada güzel sevinçlerimizi birbirimizle paylaşırız

• DS-260 formunda iş yeri telefonu ve sosyal medya gibi şeyleri yazmak şart mı? Bana göre önemsiz ayrıntılar yazmayı düşünmüyorum ancak bilmediğim bir şey vardır belki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Evrenos vize almak istiyorsanız yazmalısınız. eğer sizin için önemli bir konu değilse vize almak yazmayabilirsiniz elbette.

• Merhabalar, forumu çok uzun zamandır takip ediyorum ama bu benim ilk mesajım. Bir sorum olacak sizlere... DS-260 için adres gerekiyor ya hani, benim halihazırda ABD'de bir şirketin ve şirkete ait registered agent ile virtual office'im var yani resmi yazışmalar geldiği vakit taratıp bana iletiyorlar. Gerekli adresi bu sanal ofisin / agent'ın adresini versem olur mu? Daha önce yaşandı mı hatırlıyor musunuz böyle bir olay eski kurtlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abba-Bugr eğer kartlarınızı teslim alabilecek herhangi biri varsa ve bu konuda onlara güveniyorsanız elbette verebilirisiniz. adreste yaşayanları tanımanız ya da onlarla bir bağlantınızın olup olmamasının hiçbir önemi yok.

• umarım sonuçlar hayatlarımıza güzellikler getirir, gönlümüzce olur. foruma emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🌿

• @gucarslan O zaman ciddi ciddi inceledikleri şeyler demektir hocam bunlar. Yani formu genel itibariyle inceliyorlardır mutlaka ama bu başlıkların üzerine eğileceklerini düşünmüyordum. Teşekkürler.

• merhaba, şuanda hem açık öğretim öğrencisiyim hemde muhasebeci olarak çalışıyorum. ds 260 formunu doldururken meslek kısmına, mesleğimi hem öğrenci hemde muhasebeci olarak belirtebilir miyim acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@busrasacan mesleğiniz ne ise onu yazmalısınız. açık öğretimde okumak bi' meslek olarak görülmüyor konsolosluk tarafından.

• @gucarslan teşekkürler

• Merhaba, Daha once green card vizesi aldim ve maddi sorunlar yuzunde gidemedim.
    Turist vizesine basvursam bu sebepten dolayi red olur mu acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@H-K "green card vizesi aldım" dan kastınız dv vizesi mi aldınız?
    aldıysanız abd'ye hiç giriş yaptınız mı o vizeyle?

• Ds 260 formun sayfasina girmek ve doldurmak ilk gunlerde kolay olmadi gecmis yillarda.okuduğum kadariyla herkez de site hata verdi sayfadan atti yogunluktan dolayi surekli panik hali oldu normalde belki 15 20 dk da doldurabilecek formu 4 gunde 3 gunde anca biterebilenler oldu.inşallah kazanan herkez icin kolay bi surec olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |