Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Çok çok teşekkürler,çok soru soruyorum kusura bakmayın,son bir soru sorsam, ds-260 ı açtırmak için detaylı bir başlık bulamadım,varsa linkini atar mısınız?

Bir de mülakat tarihini aldık, sonra güncellemek için Ankara Büyükelçiliği'ne mi yoksa Kentucky'e mi mail atmam gerek? Mailde yapacağımız değişikliği söylüyoruz onlar mı hallediyor yoksa onlar formu açıyor biz kendimiz mi değişiklikleri yapıyoruz.

Çok teşekkürler,umarım ne kadar güzel bir iş yaptığınızın farkındasınızdır ❤

• @aligun Merhaba
    2024 çekilişine kabul edilenlerdenim DS260 formuna giremiyorum daha önce bu sorunla karşılaşan arkadaşlar bir sonuç alıp almadıklarını sormak istedim.
    Formun kilidini açmak için ne yapabilirim?

• Merhaba arkadaşlar formu doldurdum ancak KCC'den herhangi bir eposta gelmedi. Ancak internetten okuduğuma göre formu doldurduktan sonra aynı gün insanlara eposta gidiyormuş. Başvurumda bir sorun mu var yoksa artık eposta gönderme usulü mü kalkmış?

• @crazycells bir şey daha eklemek istiyorum ı134 ve ı864 formlarından hangisini doldurmak gerekiyor sponsor için ve dolduran kişi bu formlari bana e mail atması mi lazım yoksa kargo mu yapması lazım?

• @bedosamka

@bedosamka, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells iki adrestede yaşadık sonra başka eve geçtik ama ikametgahlarımızı aldırmadık bende ilk başta ikametgaha göre yazdım ama sonra direkt yaşadığım evi yazayım diye değiştirdim. Annemin adresini değiştirmeyi unuttum problem olur mu bu? İlkte karışık yazmışım biraz hocam kusura bakmayın

Bu konuda bilgisi olan var mı formu gönderdim ben ama bunun için açtırmam gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te merhaba, ilgili başlığı okudunuz mu?
    bütün detayları ilgili linkte bulabilirsiniz, detaylıca anlatıldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bedosamka sorularınıza cevap alabilmek için öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Merhaba benim açık öğretim, lise diplomam var. fark edermi normal lise açık lise mülakatta sorun olurmu.

Dosya Numarasi: 2024EU4XXX
    DS-260 Gonderimi: 11/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• DS-260 formunda adres bölümünde ilk olarak annemle benim aynı yerdeki ikametgahımızın bulunduğu yeri sonrada onu silip oturduğum yeri yazdım ama annemin oturduğu yeri değiştirmedim o hala ilk adreste kayıtlı formu dün yolladım tekrar açtırmam gerekiyor mu?

• ⭐⭐

@bedosamka İmzanızda EU dan sonraki durumu düzeltin lütfen örneğin CN numaranız 5450 ise 5XXX yapın, 24300 ise 24XXX yapın.
    Yoksa sorularınıza cevap alamazsınız.

• @Serap-2 sanırım artık cevap alabilirim böyle mi demiştiniz?

• ⭐⭐

@bedosamka Adres degitirmek icin formu actirmaniz gerekmiyor.

• @Oguz-0 ds 260 formunu bitirip gönderince confirmation sayfasında e posta confirmation yazıyor yani isteğe bağlı confirmation sayfanızı e postanıza atabilirler herhangi bir zorunluluk yok. Yani yapsanız da yapmasanız da bir şey olmuyor

• Referenced by  Serapp Serapp 

• @crazycells @gucarslan Merhabalar, sevgilime greencard çıktı bu yıl bu yaz hemen evleneceğiz ve benim için de form isteyecek fakat mülakat için görüşmesini viyana konsolosluğuna aldı. Onun avrupa vatandaşlığı olduğu için vize sorunu olmayacak ama benim vize almam gerekiyor. Vizenin garanti olması için mülakat tarihlerini bekleyip gerekçe olarak onu mu göstersem yoksa turist vizesine erkenden başvursam mı bilemiyorum. Ya da hiç vize işlerine girmeden ayrı konsolosluklarda mülakata girebiliyor muyuz acaba bilginiz var mı? Yardımcı olursanız çok seviniriz teşekkürler 😞

• Yanlış olmasın ama böyle bir soru görmüştüm forumda, KCC'ye mail atarak formunuzun açtırılmasını talep edebiliyorsunuz diye biliyorum.
    Ayrıca sürecinizi imzanıza taşımanızı hemencecik ben söyleyeyim 🙂

• @gucarslan okudum ama yalan yok anlamadım 2 sini de mi doldurcam sponsor icin yada doldurulacak yoksa i134 yeterli mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells durum söyle aslında ikisini de yapabilir veya hangisi daha avantajlı konumdaysa onu yapabilir yani iş verme de yapabilir sponsorlukta sizce hangisi daha mantıklı konsolosluk nezdinde?

eger istekliyse direkt sponsor olmasini tavsiye ederim. tek yapmasi gereken I-134 formunu doldurmak ve destekleyici belgeleri toplamak olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@atalardankalanbirben, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Ben 2023 mülakat sayfasında okuduklarımdan bahsetmiştim aslında bildiğim için değil orda dosyasını taşıyıp sonradan schengene başvuran kişiler gördüm onu söylemek istedim cevabınız için teşekkürler

Evet, aradaki farki anlamaniz onemli... Schengen vizesi basvurusu yaparken bu kisilerin "Amerikan konsolosluguna basvuru yapacagim" dedigini ima ediyorsunuz, oysaki konsoloslar bu nedenle vize vermeyi cok yuksek ihtimalle reddedeceklerdir, gocmen olmayan turist veya ogrenci vizesi gibi basliklarin ilk iletilerini okursaniz bu vizelerin verilme amacini daha net anlarsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaloyunlar1 buradaki hic kimsenin hicbir soruya cevap verme zorunlulugu olmadigini unutmamalisiniz, "keske bir de soruma cevap verseydiniz" ya da "simdi sorumu cevaplayin" tarzinda bir uslup yerine kibar bir dille sorunuzu yenileseydiniz bu tepkiyi almazdiniz diye dusunuyorum.

konsolosluk musait oldugu gun ve saatleri KCC'ye bildiriyor, KCC de elindeki dosyalari sirasiyla bu zamanlara dagitiyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasans_, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Çok çok teşekkürler,çok soru soruyorum kusura bakmayın,son bir soru sorsam, ds-260 ı açtırmak için detaylı bir başlık bulamadım,varsa linkini atar mısınız?

Bir de mülakat tarihini aldık, sonra güncellemek için Ankara Büyükelçiliği'ne mi yoksa Kentucky'e mi mail atmam gerek? Mailde yapacağımız değişikliği söylüyoruz onlar mı hallediyor yoksa onlar formu açıyor biz kendimiz mi değişiklikleri yapıyoruz.

Çok teşekkürler,umarım ne kadar güzel bir iş yaptığınızın farkındasınızdır ❤

Mulakat tarihinizi aldiktan 10 gun sonra suradan konsolosluga yazin ve dosyanizi ne amacla actirmak istediginizi belirtin:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |