Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

• ⭐⭐

@eb3vize-com, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@abrakadabra hayır bu vize ile Green Card kazanıyorsunuz ve Green Card'ı olanlar istedikleri yerde çalışabilirler. Sadece tek şart 1 yıl boyunca haftada 40 saat size sponsor olan yerde çalışmanız gerekmektedir. Dilerseniz geri kalan zamanda istediğiniz işte çalışabilirsiniz. Bunda bir engel bulunmamaktadır. İster dasher uygulamalarında isterseniz de başka bir işte çalışabilirsiniz. Mesela Gözde Hanım San Diego McDonald's'ta çalışmaktadır ve aynı zamanda kalan sürede Amazon Flex yapmaktadır. Yani tamamen yasal. Ama siz bunu J1 veya L1 ile geldiğiniz de yapamazsınız. Ama bunda Green Card aldığınız için yapabilmektesiniz.

Hızlı yanıt için çok teşekkürler.
    Green Card'ı alıp geliyoruz sonuçta ve 1 yıl sözleşmeli olarak dediğiniz gibi çalışmak durumundayız.

Peki 2 ay çalışıp işi bırakırsak ne oluyor?
    Verilen Green Card'ı geri mi alıyor, nasıl bir proses var böyle bir durumda?

• @abrakadabra o konu sizinle size sponsor olan firma arasında. Eğer böyle bir şey olursa firma Green Card'ınızın iptali için USCIS'e durumu bildirebilir. Sonrasında Green Card'ınızın iptal olma ihtimali yüksek. Ama dediğim gibi bu durum bizimle alakalı bir şey değil.

• @Murat-4 bu size kalmış bekar biriyseniz oda kiralayıp geçinebilirsiniz. Ama dediğim gibi ister firmada 40 saatten fazla çalışabilir isterseniz de başka bir işte çalışabilirsiniz. Bu size kalmış.

• @eb3vize-com Peki, kesin olarak beklediğimiz süre sonunda iş bulunuyor mu? Green card'a nazaran gitme olasılığımız kesin mi?

• @abrakadabra güzel soru bak benim aklıma gelmedi.

• @Tarkovsky iş ve sponsor olacak firmalar hazır zaten. Sadece işlemleri başlatmanız yeterli. Vizenizi alınca da ABD'ye gelip çalışmaya başlayacaksınız. Green Card'ın çıkma ihtimali şahsi fikrim %1'in altında ama EB3 ile Green Card alamama neredeyse %1'in altında.

• @eb3vize-com
    1-Süreci Amerika'da başlatirsak ne kadar oluyor fiyat?

2-Biz amerika da süreci başlattık diyelim Amerika'ya geldik Perm sürecine kadar ortalama ne kadar giderimiz olur? konaklama yiyecek?

• @Sabri-FT ABD'den başvuru ücreti 22.500 dolar. sadece son ödeme 12.500 dolar olarak değişmektedir. Bu gider ve harcama işlemleri size kalmış ama ben ne dersem yalan olur. Nerede yaşayacağınıza, ne haracama yapacağınıza, kaç kişi geleceğinize göre değişir. Bütün masraflarınızı internetten ve forumdan rahatlıkla bulabilirsiniz. Bundan size bir miktar söylemem doğru olmaz kusura bakmayın.

• @eb3vize-com neden 2500 dolar daha fazla?
    Ben bir kaç tane daha yabancı firmayla konuştum hepsinde Amerika'da sürece başlarsak ucuz konsolosluk ta yaparsak pahalı idi

Sizde niye tam tersi işledi?

• @Sabri-FT çünkü ABD içinde Green Card almanız için USCIS'e ödenecek harç bedeli yani I-485 bedeli $2820. Ama Türkiye'den alacağınız vizenin ücreti $345. Aradaki $2500 bundan kaynaklanmaktadır. Diğer firmaların fiyat politikası hakkında bilgimiz yok maalesef. Ama bizim bu şekilde.

• @eb3vize-com Greencard Amerikaya giriş yaptığımızda mı gelecek yoksa bulduğunuz işte 1 yıl geçtikten sonra mı gelecek?

• Merhaba 2 yıllık bi sürecte peki suan basvurada bulundugum is yeri fikrini degistirirse ne olacak almaktan vazgecerse
    Onun garantisi nasıl olacak iş konusunda

• ⭐⭐

@eb3vize-com arkadaş sanırım o açıdan sormadı süreç ilerlerken green kart çıkarsa eb-3 gibi bir sürece gerek kalmaz paramızı geri alabilir miyiz en azından bir kısımını vs gibi sormuştur eminim... iki süreci ayrı yüretmek gereksiz zaten....

• @eb3vize-com bu zorunlu bir yıl çalışmada, saatlik çalışma ücretini sizmi, firma mı yoksa Amerika devletimi belirliyor? Bunlar denetleniyor mu?

• ⭐⭐

sormak istediğim soruları soruyorum... ben süreci buradan başlattım 5000 dolar ödedim ardından bir 5000 dolar daha istedim ve diğer ödemelerimi de yaptım... vizemin onaylanıp onaylanmaması konsolosluktakilere bağlı değil mi sonuçta ilk vize onayı oradan çıkıyor... sonrasında siz bana iş buluyorsunuz ben bulunan işe geliyorum ve hemen başlayabiliyorum sanırım... gelirime göre bir kalacak yer bulmam gerekiyor bunun için sorun çıkartıyorlar mı mal sahipleri hali hazırda bordrolu bir çalışanım çünkü değil mi? onun dışında birinci önemli soru iş yeri ile bağlantılarınız ne derece kuvvetli bizi yarı yolda bırakma ihtimalleri nedir? olmadı derler mi 6 ay sonra derlerse neye göre derler böyle örnekleriniz oldu mu hiç yaşananlardan anlatır mısınız? sürecin uzunluğu kime bağlı? ...
    buradan çalışma vizesinin alınması süreci ne kadar sürüyor... paranın hepsini alıp çalışma vizeniz onaylanmadı biz uğraştık olmadı deme ihtimali oluyor mu?
    ben daha güvenilir olsun diye turist vizesi alıp bu sene sizi yerinizde ziyaret etmek istiyorum mümkünse bir büronuz var değil mi gelsem sitedeki adrese size ulaşabilir miyim... bir de ben evlenicem eşimin hakları ne oluyor... ona ne vizesi alıyoruz onun süreci nasıl işliyor o da çalışma izni alabiliyor mu ben green kart alana kadar sadece evde mi oturabiliyor bu sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim...
    bir türkiyedeki vize alım süreci ne kadar sürüyor...
    amerikaya iş bulunmadan mı geliyorum direkt gelip erteis gün işe başlayabiliyor muyum?
    vizenin onaylanmaması durumu türkiyeden amerikaya çıkış için diyorum mümkün mü
    amerikadayken iş veren yan çizerse araya giriyor musunuz?
    süreç neye bağlı uzuyor da 2 sene daha çalış diyorlar? yada diyorlar mı?
    eşimin çalışma izni oluyor mu?
    ben green kart aldıktan sonra eşimin de otomatik olarak çalışma izni başlamış oluyor mu?
    şimdilik bu kadar teşekkürler

• ⭐⭐

@Özgür-Can 1 yıl sonunda sanırım...

• @debbieLA77 Valla bu işin de garantisi yok, 20-25K dolar için asgari ücretle yemeden içmeden 4.5 yıl çalışmak gerekiyor, üstüne bir de bu sadece vize işe giriş ücreti vs, en iyi yol Avrupa şu an.

• @Özgür-Can giriş yaptıktan 1 - 2 ay içinde. Tıpkı diğer greenkart gibi

• ⭐⭐

@eb3vize-com
    5-
    Eşiniz ve 21 yaş altı çocuklarınız da sizinle aynı anda vizelerini alıp aynı anda ABD'ye gelmektedir. Hepinizin Green Card'ı olacak dilerse eşiniz de çalışabilmektedir.

20.000 dolar ödedim eşim de bu bütçeye dahil mi benimle geliyor çalışma izni alıyor yoksa ek ücret veriliyor mu bu ücret ne kadar acaba eşimi de dahil edersem

• ⭐⭐

@Özgür-Can 4.5 yıl nerden çıktı ya 1 yıl diyorlar... vizeyi aldın gittin yerleştin vs o süreç 3 yıl sürüyor... 2 yılı sanırım buralardasın zaten diye anladım ben

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |