Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

• @danzel ABD içerisinden toplam 17 ay sürüyor. B1/B2 ile geldikten sonra 90 günü geçirip 91. gün F1 statü değişimi için başvurunuzu yapıyorsunuz. Kalan 14 ay ise EB3 için sürecin bitip gerçekleştiği süre. 90 gün + 90 gün ilk 6 ay, F1 statü uzatma ile 6 ay daha ve 2. kez F1 statü uzatma ile 6 ay daha. 2. uzatma bitmeden EB3 süeciniz tamamlanıyor. Sonrasında da çalışmaya başlayıp 1 yıllık zorunlu çalışma sürenizi bitiriyorsunuz. Toplamda 29 ayın sonunda greencard sahibi olarak süreci tamamlıyorsunuz..

• @Kayhan-Ozcoshar Türklerle bir sorununuz mu var? Ne demek "Türklerin 2 ayda actigi herhangi bir gecmisi olmayan islermelerden degil" ? Türk yazarken T'sini büyük yazmak zorundasınız bu 1. Turk değil Türk bu 2. Irkçılık nedir diye sorsalar bu gönderinizi gösterirdim. Yabancı daha güvenilirse sizin gözünüzde, bu size kalmış ama gönderilerinizde bunu vurgularcasına bu forumda yazamazsınız!!

• @denizaker Hayatımızın kumarını Türkiye'de yaşamaya çalışarak oynuyoruz zaten. 20.000$'ın lafı olmaz bu simülasyondan çıkmak için

• @denizaker, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

Kumar veya loto oynar gibi bir durum bu. Boşa atabilecek paranız ve zamanınız varsa, yapın bunu

USCIS'in sitesine bakarsanız loto veya kumar olmadığını görürsünüz. Bu kanunla tanımlanmış bir vize türü. Sadece Türkiye'de çok bilinmiyordu. Şimdi o da değişti.

• Arkadaslar! Sizce mantiken yani, bu EB3 cikma suresini beklemeye gerek var mi hani sonucta 100% garanti degil, konsolosluktanda reddedilme orani yuksek zaten red vermeye yer ariyorlar. Yoksa Kanada'da yasam ve PR fikri mi size yakin geliyor? cunku bakayim dedim. EB3 icin Turk sirketi 20.000 usd, bdv solutions sirketi 27.500 usd istiyor taksitli sekilde. ama baktimda Kanada icin en ucuz 2 yillik college'larin yillik ucreti 8.000 cad, 2 yilin toplami 16.000 cad, 20 saat calisma, tatilde 40 saat calisma falan imkanlari var. Ve bu firsatlari degerlendirmekte zorlandigimi hissettim ve buraya sizlere sormak istedim sonucta goc ile alakali bir site, siz ne derdiniz? goruslerinizi merak ediyorum.

• @Muratcan-0 bu birazda size kalmış bişey burada bende dahil çoğu kişi Amerika sevdalısı olduğumuz için illede Amerikanın şartlarını zorlayalım diyoruz, yaşınızı bilmiyorum ama imkan varsa kanada da geçerli bir bölüm okuyup orada daha yüksek standartlarda kalmayı değerlendirebilirsiniz, biraz da yaşla alakalı bir yaştan sonra bunun okulda ne işi var diyerek potansiyel mülteci gözüyle bakıyorlar, birde Amerika eb3 ile gidince yaşmış vasıfmış bunun ile uğraşmak zorunda kalmıyorsun gidene gelme demiyorlar (en azından ben eb3 ile gidemeyeni duymadım) ama eb3 ile verilen maaşla geçinmek zor, benim düşüncelerim bunlar yine de iki olasılığı da değerlendirip düşünün ben biraz önce avrupayı araştırıyordum mesela.

• @Muratcan-0 çok özür dileriz ama konsolosluğun ret oranın yüksek olduğunu hangi veriye istinaden söylediniğiniz merak ediyoruz. Bizimle ve buradaki insanlarla paylaşırsanız seviniriz. Çünkü konsolosluklar hiçbir zaman istatistik verisi açıklamıyorlar sadece kaç kişiye vize verdiğiniz açıklıyorlar. Bundan dolayı merak ettik. Teşekkür ederiz.

• @Murat-4 EB3 vizesinde sponsor olan şirkette 1 yıl boyunca haftada 40 saat çalışma zorunluluğu var. Dilerseniz diğer saatlerde başka işlerde de resmi olarak çalışabilir ve para kazanabilirsiniz bu tamamen size kalmış.

• This post is deleted!

• @Muratcan-0 eb3 ile ilgili sorularınıza buradan da yanıt bulabilirsiniz bu konu eb3vize.com'a ait bilginize.

• süreci Türkiye'de başlatıp devamında Amerika'da ilerletme şansımız var mı? Eğer varsa buradaki konsolosluğun insafına kalmamak açısından en geç ne zaman veya hangi aşamada Amerika'ya giriş yapmalıyız?

• ⭐⭐

@Maliyeci daha önceki sayfalarda bu konular yazılmıştı. Perm süreci biter bitmez orda olmalısınız ve statünüzünde F1 e dönmüş olması gerekiyor.

@eb3vize-com, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@selamibasaran şu anki ortalam süreleri sizlerle paylaşmak isterim.

PWD: 6 ay
    İlan: 2 ay
    PERM: 6 ay
    I-140: 15 gün (Premium Process'den dolayı)
    Sonrasında dosyanız current ise ya konsolosluğa ya da USCIS'e gönderilmektedir.
    I-765 (EAD) : 2-3 ay
    I-131 (Advance Parole) : I-765 onayından sonra 3-4 hafta içinde
    I-485 (Greencard) : 10-11 ay

NOT: Yakın zamanda alınan onayların ortalamasına göre paylaşılmıştır. Dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir.

• benim j-1'den kalma ssn'im var. eb3 için eşim adına başvuru yaparsam ve bu süreçte kendi ssn'imi kullanarak çalışsam bu durum greencard alma konusunda sorun oluşturur mu?

• @eb3vize-com, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@selamibasaran şu anki ortalam süreleri sizlerle paylaşmak isterim.

PWD: 6 ay
    İlan: 2 ay
    PERM: 6 ay
    I-140: 15 gün (Premium Process'den dolayı)
    Sonrasında dosyanız current ise ya konsolosluğa ya da USCIS'e gönderilmektedir.

NOT: Yakın zamanda alınan onayların ortalamasına göre paylaşılmıştır. Dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir.

USCIS'de bekleme süresi ne kadar?

• ⭐⭐

@Maliyeci aşağıdaki kısım uscis süreci.

• This post is deleted!

• @eb3vize-com merhaba.

• "$20.000 dolar sadece başvuran kişinin ücretidir. Eş ve 21 yaş altı çocuklar için $1345 ödenmesi gerekmektedir."

bu yazdığınız maddeye istinaden soruyorum. acaba bu şekilde gidebilirsek eşim de benim gibi çalışabiliyor mu aynı iş yerinde.
    yoksa eş ve çocuğun yalnızca oturum izni olup, sadece 20 bin doları ödeyen bir kişiye mi çalışma izni alınıyor.

tek başına giden bir genç icabında sadece oda kiralayıp, bu işten kazanacağı ücretle iyi kötü geçinir ama ben eşimle ve 4 yaşındaki oğlumla gideceğim için harcamalarım da daha fazla olacaktır. eşimin de çalışabilmesi için ayrı bir başvuru dosyası ve 20 bin $ mi ödememiz gerekecek onu merak etmiştim.

ikinci sorum ohio ve south carolina ile ilgili. bu iki eyalette seçme şansımız var mı yoksa o süreçte hangisinde ihtiyaç varsa orada mı başlıyoruz? ayrıca tahmini iki yıl süreceğini öngördüğünüz bu süreçte farklı eyalet ve şehirler de sisteme dahil olabilir mi? (videodaki arkadaş san diego'da çalışıyor dediğiniz için soruyorum.)

• ⭐⭐

@gurars bu konuyla ilgili çok araştırdığım için ben bildiklerimi söyleyeyim.
    EB3 ile alınan vizede aile bireyleride gc süreci içerisinde green card larını alıyorlar. Yani aileden bir kişinin başvurması yeterli. Benim mantığıma göre eşin bu tür bir işte çalışması , erkek olanında zaten gc olacağı için diğer başka alternatiflerde de çalışıyor olabilmesi daha doğru seçenek. (aile için 20k artı her aile bireyi için tr de 1345 amerikada daha yüksek bir ücret ödeniyor)
    İkisinede işçi alıyorlar.sitesine üye olduğunuzda daha detaylı görüyorsunuz.Ama Ohio nun işlemleri daha önce başladığından ilk kota ordan olacak.Diğeri ile arasında 3 ay var.
    Başka yerlerle de anlaşma sürecinde olduklarını belirttiler.

Bunları biz bir webinar üzerinde konuşmuştuk ordan biliyorum.Ve bu konu başlığı altında 15. sayfadan sonraki yazışmaları okursanız çok bilgi edinirsiniz

• @eb3vize-com, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@selamibasaran aslında şöyle söylemek daha sağlıklı olur. PERM başvurusundan önce ABD'ye girmiş 3 ay geçirmiş ve F1 statüsüne başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. F1 statüsünün onaylanmasına gerek yok dosyanız USCIS'e ulaşması ve işleme alındığı bilgisinin gelmesi yeterlidir. Yani PERM'den önce 3 ay burada bulunmalısınız, 6 ay PERM aşaması sürüyor, 15 gün I-140 sürüyor. Sonrasında dosyanız current ise I-485, I-765 ve I-131 başvurularını aynı anda gönderiyoruz. I-765 şu an için 70 gün civarında onaylanıyor. I-131'de I-765 onaylandıktan yaklaşık 3 hafta sonra onaylanıyor. I-765 çalışma iznidir ve bu geldikten sonra SSN alıp hemen şirkette çalışmaya başlayabilirsiniz. I-131 seyahat izni ile de dilediğiniz zaman Türkiye'ye veya ABD dışına gideblir tekrar ABD'ye gelebilirsiniz. Bunların önce gelmesindeki amaç USCIS Green Card ları 10-11 ay sonra verdiğini bildiği için başvuranların sorun yaşamadan çalışmasını ve seyahat edebilmesini sağlıyor. Green Cardın elinize 10-11 ay sonra geçmesi de sizin için sorun değil çünkü Green Card ne zaman onaylandıysa üzerinde o günün tarihi yazıyor ve o tarihten 4 yıl 9 ay sonra vatandaşlık müraacatı yapıyorsunuz.

Burada dosyanız current ise I-485, I-765 ve I-131 başvurularını aynı anda gönderiyoruz denmiş.Benim sormaya çalıştığım bu current olma durumu(ABD içi başvurularda) ortalama ne kadar sürüyor?

• ⭐⭐

@Maliyeci evet o kısım soru işareti.Çünkü vize bülteninde baktığınızda 2020 yılındakileri eritiyorlar. Current olma durumu ne kadar sürer bence belirsiz.Ama @eb3vize-com bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi verecektir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |