Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,
    Ben ABD'de greencard ile ikamet etmekteyim. Oğlumun annesi ile ayrıyız oğlum bu yaz artık lise ve sonrası eğitimi için benim yanıma gelecek. Velayet annesinde ancak annesinin ve benim oğlumun yurtdışına çıkması için noterden hazırlattığımız ve ingilizceye çevrilmiş apostil şerhli muvaffakaname mevcut. Bu döküman ve greencarı ile oğlum tek başına ABD'ye benim yanıma gelebilir mi? Yoksa mutlaka birinin refakati mi şart ?
    Bilgi için şimdiden çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • Muslu Law Firm

@Emre-Çınar-0, içinde söyledi: Greencardlı 17 yaşındaki oğlum ABD'ye tek başına gelebilir mi?

Selamlar,
    Ben ABD'de greencard ile ikamet etmekteyim. Oğlumun annesi ile ayrıyız oğlum bu yaz artık lise ve sonrası eğitimi için benim yanıma gelecek. Velayet annesinde ancak annesinin ve benim oğlumun yurtdışına çıkması için noterden hazırlattığımız ve ingilizceye çevrilmiş apostil şerhli muvaffakaname mevcut. Bu döküman ve greencarı ile oğlum tek başına ABD'ye benim yanıma gelebilir mi? Yoksa mutlaka birinin refakati mi şart ?
    Bilgi için şimdiden çok teşekkür ederim

Sayin@Emre-Çınar-0, genelde 18 yasindan kucukler de kendi baslarina yurtidisina seyahat edebilirler. Ancak velayetin annede olmasi bir takim puruzler cikarabilir. Muvafakkatnameye ragmen yine de annenin oglunuzunu havaalanina kadar gecirmesi ve iznini onaylamasi isleri kolaylastirabilir. Oglunuzun seyahat edecegi havayolu sirketini arayip ayrica baska bir prosedure gerek olup olmadigini da kontrol ediniz.

• Amerika'ya girişti bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, yorumunuzu o kısım için de almak isterim
    Bilgi ve paylaşımınız için çok teşekkürler

• Muslu Law Firm

@Emre-Çınar-0, içinde söyledi: Greencardlı 17 yaşındaki oğlum ABD'ye tek başına gelebilir mi?

Amerika'ya girişti bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, yorumunuzu o kısım için de almak isterim
    Bilgi ve paylaşımınız için çok teşekkürler

Sayin @Emre-Çınar-0, giriste oglunuza sorular soracaklardir. Kendisi eger yesil kart ile ABDye geliyor ise ona uygun cevaplar vermesi gerekir. ABDden kac ay ayri kaldigini ve nedenini soracaklardir. Okul nedenini iletmesi gerekecektir. Oglunuzun da yesil kart var degil mi? Yoksa dikkat edilmesi gereken konular farkli olacaktir.

• @Claudia-J-Muslu Evet oğlumda yeşil kart var, geçtiğimiz yıl yeşil kartla ilk girişimizi birlikte yaptık ve bir hafta kaldık Türkiye'ye geri döndük sonrasında Türkiye'deki işlerimi ayarladım ABD'ye geldim ve yerleştim. Oğlum ise okulunu tamamlamak için kaldı ve şimdi lise son sınıfı okumak ve artık yerleşmek için gelecek. Okul nedeniyle Türkiye'de kaldığını söylemesi yeterli olacaktır ABD'ye girerken sanırım, yorumlarınızı almak isterim. Çok teşekkürler

• Muslu Law Firm

@Claudia-J-Muslu Evet oğlumda yeşil kart var, geçtiğimiz yıl yeşil kartla ilk girişimizi birlikte yaptık ve bir hafta kaldık Türkiye'ye geri döndük sonrasında Türkiye'deki işlerimi ayarladım ABD'ye geldim ve yerleştim. Oğlum ise okulunu tamamlamak için kaldı ve şimdi lise son sınıfı okumak ve artık yerleşmek için gelecek. Okul nedeniyle Türkiye'de kaldığını söylemesi yeterli olacaktır ABD'ye girerken sanırım, yorumlarınızı almak isterim. Çok teşekkürler

Sayin @Emre-Çınar-0, oglunuzu TCde okul icin kaldigini soylemesi uygun olacaktir. Hatta okul not durumunun da (transcriptinin) yaninda bulundurmasi ve sorulursa gostermesi uygun olur. Sadece sorulanlara cevap vermesi yeterli olur. Ekstradan bilgi paylasiminda bulunmamasi daha uygun olur. Her zaman sorulan sorulara tutarli ve daha once soylediklerine uygun cevaplar vermesi gerekir. Bol sanslar.

• @Emre-Çınar-0 Emre bey oğlunuza yeşil kart nasıl aldınız acaba? Anlatabilirmisiniz

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |