Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Ben esim uzerinden F2A vizesi icin konsolosluktan randevu bekliyorum. NVC DQ tarihi 11 Ocak 2023. Su an B2 ile Amerika'dayim. Esimin medical durumunda dolayi Ankara interview tarihi bekleyene kadar onun yaninda kalmak istiyorum. 10 Mart gunu (I-94 suremin dolmasina 20 gun kala) I-539 Extension of non immigrant visa icin basvurdum. 11 Mart tarihinde bana biometric randevusu bildirisi geldi 31 Mart tarihi icin. I-94 tarihi 1 Nisan 2023.
    Ilk NOA Texas center'dan geldi ve USCIS processing times a baktigimda guncel surec 29.5 ay gorunuyor, ben 4 aylik uzatma talep ettim. Konsolosluk randevularini forumdan takip ettigim kadariyla benim randevumun Haziran veya Temmuz aylari icerisinde olmasini tahmin ediyorum.
    1- Bu surece kadar Uscis karar vermezse, Amerikada kaldigim I-94 sonrasindaki 3-4 aylik sure kacak durumuna mi dusecegim?
    2- Eger Uscis kisa surede Red karari verirse bu durum amerikaya konsolosluk randevusu oncesinde tekrar B2 ile girisimi etkiler mi?
    3- Red karari sonrasi veya karar asamasindan once, I-94 musade suresi dolduktan sonra US'i terketmis olacagim icin F2A Interview ini etkiler mi?

Simdiden cok tesekkur ederim, iyi calismalar dilerim.

• Muslu Law Firm

@ufuk_sa, içinde söyledi: I-539 B2 Vizesi uzatma dilekcesinden sonra kacaga dusulur mu?

Merhabalar,
    Ben esim uzerinden F2A vizesi icin konsolosluktan randevu bekliyorum. NVC DQ tarihi 11 Ocak 2023. Su an B2 ile Amerika'dayim. Esimin medical durumunda dolayi Ankara interview tarihi bekleyene kadar onun yaninda kalmak istiyorum. 10 Mart gunu (I-94 suremin dolmasina 20 gun kala) I-539 Extension of non immigrant visa icin basvurdum. 11 Mart tarihinde bana biometric randevusu bildirisi geldi 31 Mart tarihi icin. I-94 tarihi 1 Nisan 2023.
    Ilk NOA Texas center'dan geldi ve USCIS processing times a baktigimda guncel surec 29.5 ay gorunuyor, ben 4 aylik uzatma talep ettim. Konsolosluk randevularini forumdan takip ettigim kadariyla benim randevumun Haziran veya Temmuz aylari icerisinde olmasini tahmin ediyorum.
    1- Bu surece kadar Uscis karar vermezse, Amerikada kaldigim I-94 sonrasindaki 3-4 aylik sure kacak durumuna mi dusecegim?
    2- Eger Uscis kisa surede Red karari verirse bu durum amerikaya konsolosluk randevusu oncesinde tekrar B2 ile girisimi etkiler mi?
    3- Red karari sonrasi veya karar asamasindan once, I-94 musade suresi dolduktan sonra US'i terketmis olacagim icin F2A Interview ini etkiler mi?

Simdiden cok tesekkur ederim, iyi calismalar dilerim.

Sayin@ufuk_sa, anladigim kadari ile ABDde yasal kalis sureniz 1 Nisan 2023de sona eriyor. Ondan once 11 Mart tarihinde turist vizesi uzatmasina basvurdunuz ve 31 Marta biometrics gorusmeniz geldi. USCIS karar verene kadar ve sizin basvurunuzda bir problem olmadigi takdirde sonuc olumlu veya olumsuz gelene kadar ABDde kaldiginiz surecte pending status oluyorsunuz. Yani statunuz olmuyor ancak hukuka uygun bekleme sureci icindesiniz. Kacak duruma dusmuyorsunuz. Eger kisa surede red alirsaniz hemen ABDden cikmaniz gerekir. Uzatma talep ettiginiz icin genelde kisa bir sure sonra ABDye giris yapmanizi tavsiye etmeyiz. Red karari alirsaniz hemen ABDyi terketmeniz gerekir. Karar gelmeden cikis yaparsaniz zaten basvurunuz sona ermis sayilir ancak bununla ilgili basvuruyu yaptiginizi ve karar gelmeden ciktiginizi kanitlayacak belgeleri her zaman bulundurun. Bunlari kullnamaniz gerekebilir. Red gelir gelmez cikarsaniz veya karar gelmeden cikarsaniz ( delillerinizi tasimak kaydi ile, zamaninda uzatma basvurusu ve ABDden cikis) bunlarin F2A surecinizi etkilememesi gerekir. Medical durumdan dolayi USCISden, NVCden ve Elciliktan hizlandirma (expedite) isteyebilirsiniz.

• Merhabalar,
    Size bir sorum olucaktı. 12/24/2021 de abd ye B2 vizesi ile giriş yaptım ve 6 ay kalış süresi verildi. Sonrasında bir 6 ay daha uzatma yaptım yani 12/23/2022 tarihine kadar fakat formun dün onaylandı yani 05/05/2023. Başvuru yapmış olduğum süre aşıldığı için bildiğim kadarıyla dün den itibaren (yeni bir başvuru yapmaz isem) bir ay(terketme süresi) içinde ülkeyi terketmem gerekiyor.
    Bu süre boyunca abd de bekledim. Şuan benim durumum nedir? Bildiğim kadarıyla ve formunum dün itibariyle onaylanmış olmasıyla yasallığımı koruduğumu düşünüyorum. Ve şuan ikinci bir başvuruyla zaman kazanmaya ihtiyacım var. Tekrar ikinci bir extension başvurusu yapabilirmiyim yada şuan dil okulu bulsam öğrenci vizesine başvurabilir miyim? Zaman kazanmaya ihtiyacım var. Bana ne önerirsiniz ne yapmak gerekir umarım soruma cevap verip bana yardımcı olursunuz.
    Teşekkürler.
    İyi günler.

• Muslu Law Firm

@seda09, içinde söyledi: I-539 B2 Vizesi uzatma dilekcesinden sonra kacaga dusulur mu?

Merhabalar,
    Size bir sorum olucaktı. 12/24/2021 de abd ye B2 vizesi ile giriş yaptım ve 6 ay kalış süresi verildi. Sonrasında bir 6 ay daha uzatma yaptım yani 12/23/2022 tarihine kadar fakat formun dün onaylandı yani 05/05/2023. Başvuru yapmış olduğum süre aşıldığı için bildiğim kadarıyla dün den itibaren (yeni bir başvuru yapmaz isem) bir ay(terketme süresi) içinde ülkeyi terketmem gerekiyor.
    Bu süre boyunca abd de bekledim. Şuan benim durumum nedir? Bildiğim kadarıyla ve formunum dün itibariyle onaylanmış olmasıyla yasallığımı koruduğumu düşünüyorum. Ve şuan ikinci bir başvuruyla zaman kazanmaya ihtiyacım var. Tekrar ikinci bir extension başvurusu yapabilirmiyim yada şuan dil okulu bulsam öğrenci vizesine başvurabilir miyim? Zaman kazanmaya ihtiyacım var. Bana ne önerirsiniz ne yapmak gerekir umarım soruma cevap verip bana yardımcı olursunuz.
    Teşekkürler.
    İyi günler

Sayin @seda09, anlattiginiz kadari ile yasal statunuzu korudugunuzu dusunuyorum. Bekleme devam ederken statunuz olmuyor ancak yasal olarak sonucu bekliyebiliryorsunuz. Ancak sonuc geldikten sonra baska bir statunuz yok ise hemen ABDyi terk etmeniz gerekir. Ikinci basvuru icin gecikmis oldugunuzu dusunuyorum. Okul basvurusunu da artik ABDden yapamazsiniz. TCye gidince okul basvurusu yapabilirsiniz ancak bu kadar uzun sure ABDde kalisinizi aciklamanizi isteyeceklerdir. Turistik vizeyi zaten surekli ABD icinde uzatamazsiniz. Aile ici vize yollari, iltica, vs. gibi ciddi bir degisiklik yapmadan hukuki olarak ABDde kalmaniz hayli zor olacaktir. Yine de bir gocmenlik avukatina butun belge ve bilgilerinizle danisirsaniz baska bir yol bulma ihtimali dusuk de olsa olabilir.

• @Claudia-J-Muslu
    Claudia Hanim detayli cevabiniz icin cok tesekkur ederim. USCIS karar aciklamadan US'den cikis yaptim simdi Turkiye'de interview tarihini bekliyorum. Uzatma talebine dair belgeler yanimda, konsoloslukta sorulmasi durumunda kendilerine gosterecegim.

• Başlık ayrıldı  crazycells crazycells 
  • Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |