Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba, work and travel programiyla abd'ye geldim ve sonrasinda statumu degistirmek icin turiste basvurdum. bu surecte erkek arkadasimla tanistim, kendisi yabanci uyruklu ve f1 vizesi var. burada evlenmeye karar verdik, bu sebeple f2 es statusune gecmeyi dusunuyorum. yalniz gecen hafta turist statum onaylandi ve ben de tekrar statu degisikligi yapmakla turkiye'den f2 vizesine basvurmak arasinda kaldim. burada kalisimi uzattigim icin riskli olabilecegini dusunuyorum ancak yine de fikir almak istedim. cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@soleil22 öncelikle hayırlı olsun 🙂
    Müstakbel eşinizin statüsü ona OPT hakkı veren bir kurs veya üniversite mi? Sadece dil eğitimi ile gelmişse turist statünüzü biraz kullandıktan sonra evlilik belgeleri ve niyetinizi anlatan güzel bi mektuptan sonra tekrardan statü değişikliği yapabilirsiniz bence Türkiye’den bu durumu yapmak daha riskli olabilir fikrimce..

• @waterman Cevabınız icin tesekkur ederim, mustakbel esim burada doktora yapiyor yani OPT hakki universiteden. Turkiye'den basvurmak riskli ancak COS ile seyahat imkanim olmadigi icin bu ihtimali degerlendirmek istiyorum zira ailelerin tanismasi falan da onemli 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |