Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dostlar ingilizcede yeniyim ve şuan farkettim ki sadece okuduğumu anlama becerim gelişiyor. Önüme bir metin konulduğunda genellikle bunu türkçeye çevirebiliyorum lakin duyduğumu anlayamıyorum. Metin ortadan kalktığı an bitiğim. Sıfırım. Listening geliştirmek için film önerileriyle dolu her yer ama bu bence bana uygun değil. Çizgi filmlerle başlamak daha mantıklı geldi daha basit ve anlaşılır bir dille başlangıç için en doğru tercih gibi geldi.

Soru 1 - ) Sizce bu düşüncem mantıklı mı ? çünki filmlerdeki aksanlar ve kullanılan ingilizce çok ağır olabiliyor.
    Soru 2-) Şuan biri türkçe çizgi film istese niloya pepe rafadan tayfa diyebilirim bunlar birden fazla bölümden oluşuyor televizyon dizisi gibi neredeyse acaba bu tarz bir ingilizce mümkünse amerikan aksanlı çizgi film önerebilir misiniz bu forumda amerikada yaşayan bir çok insan var çocuklarınız ne izliyor şuan orada hangi çizgi filmler popüler acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MrGofret, içinde söyledi: İngilizce çizgi film önerisi olan var mı?

Dostlar ingilizcede yeniyim ve şuan farkettim ki sadece okuduğumu anlama becerim gelişiyor. Önüme bir metin konulduğunda genellikle bunu türkçeye çevirebiliyorum lakin duyduğumu anlayamıyorum. Metin ortadan kalktığı an bitiğim. Sıfırım. Listening geliştirmek için film önerileriyle dolu her yer ama bu bence bana uygun değil. Çizgi filmlerle başlamak daha mantıklı geldi daha basit ve anlaşılır bir dille başlangıç için en doğru tercih gibi geldi.

Soru 1 - ) Sizce bu düşüncem mantıklı mı ? çünki filmlerdeki aksanlar ve kullanılan ingilizce çok ağır olabiliyor.
    Soru 2-) Şuan biri türkçe çizgi film istese niloya pepe rafadan tayfa diyebilirim bunlar birden fazla bölümden oluşuyor televizyon dizisi gibi neredeyse acaba bu tarz bir ingilizce mümkünse amerikan aksanlı çizgi film önerebilir misiniz bu forumda amerikada yaşayan bir çok insan var çocuklarınız ne izliyor şuan orada hangi çizgi filmler popüler acaba ?

Kesinlikle size katiliyorum sayin @MrGofret , kulaginizin alismasi lazim ve bunun icin cizgi filmler baslangic icin filmlerden daha iyi bir tercih...

Kac yasindasiniz bilmiyorum ama eger konusu ilginizi ceken cizgi filmler varsa, bunlar daha faydali olacaktir. En azindan sikilmayacaginiz icin uzun sure izlemeye ve dikkatinizi vermeye devam edebilirsiniz. Kelimelerin hepsini taniyana kadar Ingilizce altyazi ile izlemelisiniz...

• Family Guy
    • South Park
    • American Dad
    • The Simpsons
    • Futurama
    • Rick and Morty
    • SpongeBob SquarePants
  • ⭐⭐⭐

@crazycells Liste gerçekten iyi. Ben de aynı şeyleri önerecektim. Avatar hariç. 🙂

• Belli bir seviyeye geldikten sonra ingilizce altyazılı olarak sit-com'lar da izlemenizi öneririm. Sitcomlar da durum komedileri oldukları için günlük konuşmaların nasıl olduğunu gözlemleyip geliştirebilirsiniz ve ek olarakta Amerikan kültürünü tanımaya yardımcı olduğunu düşünüyorum.
    Tavsiye olarakta şunları söyleyebilirim ;

• The Office
    • Brooklyn 99
    • How I Met Your Mother
    • Friends

• https://pbskids.org/video/arthur/2365355872
    Pbs kids de free streaming yapabilirsiniz. Benim kisisel favorim Arthur 🙂

• @Senay-Sirin, içinde söyledi: İngilizce çizgi film önerisi olan var mı?

https://pbskids.org/video/arthur/2365355872
    Pbs kids de free streaming yapabilirsiniz. Benim kisisel favorim Arthur 🙂

iki dakika bakayım dedim yarım saattir izliyorum çok güzelmiş site 😂 😂
    teşekkür ederim 🙏

• Sirinler - The smurfs

• @yenihayaletadam Cocuklara yonelik cizgi filmlerde dil daha anlasilir ve kolay oluyor. PBS bizim TRT gibi.

• @MrGofret amerikanın en popüler çizgifilm serisi şu dönem cocomelon. youtubedan rahatlıkla alt yazılı bulabilir, basic ingilizceyi de geliştirebilirsiniz. ayrıca sesli aksanlı dinleme isterseniz diana and roma var, babaları ile youtuber kendileri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |