Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Kısa süreli kontratlı ev veya oda kiralamak

• isteğim o yönde ama gc yok - o yüzden bekliyoruz çıkarsa gideriz yoksa -buradayız- elimde toplu para olsa yine giderdim açkası ama şuan türkiyenin ekonomik şartları yüzünden bir yere kıpırdamak imkansız maalesef- imkanım olsa bu ülkede 1 dk durmam

• @serkanist, içinde söyledi: Kısa süreli kontratlı ev veya oda kiralamak

isteğim o yönde ama gc yok - o yüzden bekliyoruz çıkarsa gideriz yoksa -buradayız- elimde toplu para olsa yine giderdim açkası ama şuan türkiyenin ekonomik şartları yüzünden bir yere kıpırdamak imkansız maalesef- imkanım olsa bu ülkede 1 dk durmam

Sorun yok bir kilifina uydurursun gitmek istiyorsan tabi. 🙂 Gc yi beklersek 40 yasina gelicez 13 yildir cikmiyor 13 yil omrumden gitti. O yuzden hareket e gecmek lazim biraz once oldugumuz yerde ilerleyemeyiz. Gc nin cikacaginin garantisi yok yarin bugun komple kaldirildigi dusun yada cikmadigi dusun omrunu beklemekle curutmus olucaksin bunu da istemezsin diye dusunuyorum.

• @vermaynen öyle bir haklısınki dostum inan çok hemde

bazen kafayı yiyorum aslında gidip 6 ay olsa bile kendi vizemle takılmak ortamı gormek istedim - 5000 dolar koydum ceba - aylıkta 1000-1200 dolar lık bir iş baktım şuan için- geri kalan süremde kısa süreli dil kursu yapayım dedim - gideceğim yerde nj daha önce gittim iki defa kaldım biliyorum orta halli- ama dil bilmemek biraz benı kısıyor sanırım dil bilsem daha cesaretli olurum -

işimmden (memur- polisim) dediğim gibi kısa süreli ücretiz izin almak isteğim böyle bir şey denemek istedim ama bakalım .

neden korktum anlamadım .

yaş 35 yolun yarısı şimdi yapmak gerek bazı şeyleri neden olmasın . !!!

• 13 yıl offf ki off - aslında diyorum yapmak lazım bazı şeyleri insan bir defa geliyor - gitmek lazım be dostum. ::)

• @sekanist, Tam vakti ozaman. 🙂 20 yasinda basladim basvurmaya 33u devirmeye az kaldi. 13 yil oldu. 14. yildan gun alicam green card icin. 3 yildir evli olarak oldugumdan dolayi da 3 kez gc sansimi 2 ye katladim ama o da ise yaramadim malesef. Ama eninde sonunca vatandasligi alacagima inaniyorum ama gc ile ama baska birsey ile belki 5 sene sonra belki 10 sene sonra bunu basaracagim ins.

• motivasyon süper 🙂 gaza getirdni benıde evli değilim ama şansı ıkı katına çıkarmak için evliliği düşünüyorum 🙂 haha

4 yıl oldu ortalama benımde 2014 2015 gittim gordum aklım da kaldı durum bu umarım olur.

senın içinde zor ama artık dayan belki bu yıl dostum.

ama imkanın varsa bir git gör derim sana ailenle.

• @vermaynen mesajını okuyacağım tamam

• @serkanist, içinde söyledi: Kısa süreli kontratlı ev veya oda kiralamak

motivasyon süper 🙂 gaza getirdni benıde evli değilim ama şansı ıkı katına çıkarmak için evliliği düşünüyorum 🙂 haha

4 yıl oldu ortalama benımde 2014 2015 gittim gordum aklım da kaldı durum bu umarım olur.

senın içinde zor ama artık dayan belki bu yıl dostum.

ama imkanın varsa bir git gör derim sana ailenle.

🙂 Madem evleneceksin hic iki katina cikarmakla ugrasma b1 ile git ordan birini bul evlen daha kestirme yol 😃 isin sakasi tabi.
    Gidicez ins. plan program yapicaz oncelikle.

• 👍bakalim kismet siz once gideceksiniz bu kesin sanirim👌😉

• Id kimlik nasil alinir diye bir video denk geldim.

• Bu arada turist vizesiyle abd de bulundugumuz surece sigorta yaptirmak istedigimiz de saglik sigortasinin aylik ucreti ve neleri kapsadigini bilen varmi acaba cunku turlu turlu saglik sigortasi mevcut. Yada abd turist vizesiyle ucretsiz dar gelirli geliri olmayan icin. Medicare gibi.

• ⭐⭐⭐

@vermaynen turist olarak gitmeden önce Türkiye'den seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. ABD devletinin yerleşik olmayan kişiler için sağlık sigortası yardımı yapacağını düşünmüyorum.

• @keysnambır, içinde söyledi: Kısa süreli kontratlı ev veya oda kiralamak

@vermaynen turist olarak gitmeden önce Türkiye'den seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. ABD devletinin yerleşik olmayan kişiler için sağlık sigortası yardımı yapacağını düşünmüyorum.

Haklisiniz. Avrupa ya sehayat ettigimizde zorunlu olarak yaptirmistim 3 gunluk 20-30 tl ye 2 kisi. Amerika da bu sekilde yaptirabiliriz demekki kalacagimiz sure kadar. Peki icerik olarak neleri kapsadigini da bilmek sart ona gore detayli bir sekilde incelemek okumak lazim. Tskler cvbiniz icin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Miami Florida 'da oda tarzı kiralık yer arıyorum. Şuan airbnb ile işi halletmeye çalışıyorum. Ancak acilen boş odası olan güvenilir bir oda arkadaşı bulmam lazım. Craiglist ,roommates gibi sitelere baktım. Ancak dolandırıcı bayağı fazla güvenli gelmedi bana.
    Yardımcı olursanız /tavsiyede bulunursanız sevinirim.

• @redsat2000 abi facebook Marketplace’ abone degilsen abone olmani tavsiye ederim. Orada kisilerin profilini gorebiliyorsun. Ve yayinlanan ilanlarin cogu gercek. Dedigin gibi Craigslist roomster dolandirici kayniyor. Bu aylar universitenin kapali oldugu donem oldugu icin ve cogu kisi tatile gittigi icin sublease edenlerde var. Belki ev kiralayana kadar sublet de olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen konu basliklarini okumadan sorularinizi sayfalara yazmayin lutfen.

Sadece ilgili sorularinizi, ilgili basliklarda sormalisiniz.

• @redsat2000 kalmak istediginiz bir bolge var mi ozellikle . Yoksa her bolge olur yeterki guvenli olsun mu ? Kolay gelsin bu arada

• ⭐⭐⭐⭐

@roccorocco Marketplace bakacağım teşekkürler.
    @cnpist Şuan Miami ve merkeze yakınlarına bakıyorum. Güvenli ve toplu ulaşıma yakın yerler tercihim.

• @redsat2000 kolay gelsin, bir sey öğrenirsem hemen yazacağım. eski bir tanıdık var oralarda, ulaşabilirsem size dönerim hemen.

• ⭐⭐⭐⭐

@cnpist teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.1k

| | | |