Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerikaya Aupair (j1) vizesiyle 2020 yılında geldim ve Haziran ayında ailenin yanından ayrıldım ve yeni aile bulma dönemine girdim ama aile bulamadım o sırada vize değişikliği işlemleri yapacaktım ama süre durumlarını pek ayarlayamadım ve şirket Türkiye’ye dönmem konusunda ısrarcıydı ama ben kalmak istiyordum sonrasında ev vs kalacak yer ararken ailevi durumlardan dolayı temmuz ayında Türkiye’ye geldim ve döndüğümde şirket Ds formumu iptal etmiş,şirketi olabildiğince ikna etmeye çalıştım tekrar sisteme dahil etsinler diye ama etmediler ve ben de yeni bi sponsor bulamadım yaşımdan dolayı ve yeni vize almamın da sıkıntı yaratacağını söylemişlerdi.
    Görüştüğüm diğer ajanlarda elimdeki Aralık ayına kadar kalan vizeyi kullanarak tekrar Amerikaya gidebileceğimi söylediler ve ben de onu kullanarak Eylül 13’de Amerikaya uçtuk ama borderda Ds formumun iptal edilmesinden dolayı sıkıntı yaşadım,beni almak istemediler yeni ds formu da alamadığım için borderda beni göndermek istediler ben de havaalanına iltica talebinde (lgbt ve aile şiddeti ) bulundum ve 2 gün gözaltında kaldıktan ve ifade verdikten sonra pasaportumun üzerine mahkeme gününe kadar paroled bastılar ve bu şekilde ülkeye girmiş bulundum.
    Ülkeye girdikten sonra henüz avukatla tekrar bi başvuru yapmadan kalacak yer vs sıkıntısı çektiğimden ve ailemin de baskısıyla Türkiye’ye 27 eylülde geldim (havaalanından kimlikle çıktım) ve şimdi geri dönmek için yollar arıyor ve opsiyonlarım neler onları merak ediyorum!

• Kilitlendi  Moderator Moderator 

Benzer Başlıklar

• 3
  • 4
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |