Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar 1 ay içinde abd ye gelmeyi planlıyorum.
    İlk etapta orda kullanabilmek için hangi Türk bankasına ait kredi veya banka kartını önerirsiniz? En azından uber, yeme-içme veya ilk etapta ufak giyim gibi masraflarını karşılamak için.
    Türk bankasına ait kartla orda atm den çekim yapabileceğim bir banka var mı?
    Teb bankasına ait kartla orda atmlerden 300$ a kadar günlük çekim yapılabiliyor diye birşey okuduğumu anımsıyorum bilgisi olan var mı?
    2.sorum ise türkiyeden abd ye para göndermek istediğimizde en az kesintiyle nasıl gönderebiliriz.

Buna benzer bir başlık varsa özür dilerim lakin forumun mobil kısmı çok karışık bulamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BirHayalinPeşinden Türk parası olarak günlük çekme limitin 6.000 TL onu dolara çevirince o kadar para çekebiliyorsun.

https://www.cepteteb.com.tr/atmler#:~:text=Yurt dışı ATM nakit çekim,limitini 6.000 TL'ye artırabilirsin.

• Türk parası olarak günlük çekme limiti 10.000 TL olarak (2023 Temmuz) güncellendi. Yani 10.000 TL karşılığı kadar USD'yi Bank of America ATM'lerinden TEB bankamatik kartınızla çekebilirsiniz. Ancak bunun için 1) Yurtdışı işlem muafiyeti (Amerika için) ve 2) Yurtdışı ana hesap değişikliği işlemi (USD mevduat) Türkiye'den ayrılmadan önce müşteri hizmetlerini 0850 222 0 929 numarasından aramanız (bankamatik kart zarfınız size ulaştıysa veya önceden bir TEB kartınız varsa) ve bu iki işlemi mutlaka yapmanız lazım.

10.000 TL / 26.26 (güncel kur) = 380 USD kadar ancak çekebilirsiniz. Çektiğiniz saat sonrasında 24 saat geçecek ve sonra yeniden çekebilirsiniz. Müşteri hizmetleri bu limiti arttıramıyor ancak yine de sorabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 27
  • 4
  • 17
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

147

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |